Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Статус
Not open for further replies.
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Бе нема ли некоя опция в панела на форума да му махнат бана на бластера само за тази тема, може да иска да каже нещо човека! То г*за вече сигурно два дни го сърби заради вас :lol:
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Думата свобода е използвана напълно неправилно в началото на темата. Свобода не означава всеки да прави каквото си иска, а да има ясни правила и ред, които позволяват спокойно да се използват услугите на форума. Когато някой системно нарушава правилата е нормално да бъде получи бан. Има само един начин потребителите на форума да участват в неговата модерация и той е чрез пускането на репорти. Тази тема е проява на грубо неуважение към екипа на форума. Идеята да се решава дали някой ще се банва с анкета е абсурдна. Само админите имат пълна информация по случая и могат да вземат адекватно решение по въпроса. Освен това те плащат хостинга, отделят от времето си да модерират и се грижат за техническата поддръжка. От какъв зор разни хора, които само потребяват безплатни услуги ще решават важни въпроси като това кой ще бъде баннат и за колко време?

Е, сега вече наистина вкарваш излишен драматизъм.
Първо, не изваждай думата ''свобода'' от контекста на заглавието, защото така тя придобива различен смисъл. Свобода на поведение във форума е съвсем различно от това, което имах предвид, а именно ''свободата на изразяване''. И не на словото, а на начина, който ще използваш, за да го поднесеш. Заглавието е такова, защото наистина мислех, че репортите и банът са, заради начина на изразяване на Бластер.

Дали темата е грубо неуважение към екипа на форума? Не мисля. Поне не и по начина, по който се развиха събитията. Дали изпитвах гняв към тях, когато пусках темата? Да, то си личи от уводното мнение.

Темата се оказа повече продуктивна, отколкото дори аз очаквах, защото много хора имаха възможност да си дадат мнението за Бластер/фен. Дали ще бъде полезна? Бъдещето ще покаже, но не съжалявам, че я пуснах, защото нормалните хора обсъждат нещата, а не се клеветят и замерят с червени репутации, каквато е масовата практика тук.

Наколенките ти към админите бяха леко излишни, а дали имаме право да тестваме тяхната обективност, понеже плащат хостинга? Абсолютно! И съм сигурна, че те нямат нищо против това.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Да се научи да пише нормално и да заповяда. Никой не е длъжен да му чете псевдо-диалектните троления. Айде стига драматизира.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Бе нема ли некоя опция в панела на форума да му махнат бана на бластера само за тази тема, може да иска да каже нещо човека! То г*за вече сигурно два дни го сърби заради вас :lol:

Подкрепям с две ръце. Ще ми се да може и той да си изложи мнението, да отговори на обвиненията - да чуем неговата версия. Като му изтече банът, след няколко месеца (не дай боже), темата вече ще е забравена и няма да има ефект дори за него.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Да се научи да пише нормално и да заповяда. Никой не е длъжен да му чете псевдо-диалектните троления. Айде стига драматизира.

Ти па верно ли си толкова дребнав?
Важно е какво казваш, а не толкова как. Ти какво предпочиташ: Да те напсуват граматически издържано или да те похвалят на диалект? :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Ти па верно ли си толкова дребнав?
Важно е какво казваш, а не толкова как. Ти какво предпочиташ: Да те напсуват граматически издържано или да те похвалят на диалект? :)
Ако е на живо - не ми дреме особено. Обаче от такъв текст почва да ме боли главата. Просто се чете трудно.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Ако е на живо - не ми дреме особено. Обаче от такъв текст почва да ме боли главата. Просто се чете трудно.

Липса на тренинг, Ред. Аз до скоро разбивах всички главоблъсканици и анаграми във вестниците и не се затруднявам грам. :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Темата се оказа повече продуктивна, отколкото дори аз очаквах, защото много хора имаха възможност да си дадат мнението за Бластер/фен.
Темата е пълна пародия и напълно безполезна. Ако бях админ на форум и някой пусне подобна тема доста щях да се обидя. Ако си искала тема, в която хората да изразят мнението си за конкретен потребител да беше пуснала такава. Тази е съвсем различна.

Заглавието е такова, защото наистина мислех, че репортите и банът са, заради начина на изразяване на Бластер.
Има една българска народна мъдрост за мисленето, приложима в случая.

Бъдещето ще покаже, но не съжалявам, че я пуснах, защото нормалните хора обсъждат нещата, а не се клеветят и замерят с червени репутации, каквато е масовата практика тук.
Репутацията, репортите и другите инструменти на форума са изпитани и работят успешно на много места в интернет. Защо се мислиш за някакъв възвишен експерт, който е над тези неща и може да пренебрегне традициите и опита, изплющявайки една такава тема, щото админите си позволили да баннат някого?
 
От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Темата е пълна пародия и напълно безполезна. Ако бях админ на форум и някой пусне подобна тема доста щях да се обидя. Ако си искала тема, в която хората да изразят мнението си за конкретен потребител да беше пуснала такава. Тази е съвсем различна.


Има една българска народна мъдрост за мисленето, приложима в случая.


Репутацията, репортите и другите инструменти на форума са изпитани и работят успешно на много места в интернет. Защо се мислиш за някакъв възвишен експерт, който е над тези неща и може да пренебрегне традициите и опита, изплющявайки една такава тема, щото админите си позволили да баннат някого?

Пародия, пародия, ама се включваш в нея два пъти. Не съм те викала. Като си толкова възвишен и тънкообидчив не влизай и не ставай част от пародията.

Ясно ми е, че не съм ти сред любимците и не държа да бъда, но не си обективен в случая. Просто си поредния хейтър, който се концентрира върху дребните неща, а не върху важните. И да, наколенките са факт, независимо дали целят да се подмажеш на админите или просто да ме нападнеш. :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Първо разбрала-недоразбрала надава зверски рев против това, че баннали някого, после обвинения, че който не е съгласен с нея значи се подмазва и е хейтър, а накрая се опитва да налага кой къде има право да пише. Да не говорим за фундаменталното неразбиране как функционира един форум, наричайки основните инструменти в него "дребни неща"...
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Първо разбрала-недоразбрала надава зверски рев против това, че баннали някого, после обвинения, че който не е съгласен с нея значи се подмазва и е хейтър, а накрая се опитва да налага кой къде има право да пише. Да не говорим за фундаменталното неразбиране как функционира един форум, наричайки основните инструменти в него "дребни неща"...

Оооо, трети път в темата-пародия! ;)

Сега, някой е разбрал не разбрал и това не съм аз.
Не забранявам на никой да се включва в темата. Не съм викала насила нито теб, нито останалите, но се радвам, че всички се включихте. За 24 часа темата направи 5 страници, явно хората са имали какво да кажат по нея. Кой си ти да ги обиждаш, като оспорваш правото им на избор за какво да говорят?

Май ти не разбираш как действа един форум. Темата е пусната в раздел Off Topic, в който пише: раздел, в който можете да обсъждате всичко, което ви вълнува. Теб, като не те вълнува, не участвай, бе мен!

И това за дребните неща не си го разбрал, ама теб те води злобата - няма как да видиш обективно, какво съм казала. ;)

Колкото до репортите и репите - аз чудесно минавам без тях. Ако имам проблем с някой или го изяснявам в личен диалог или го игнорирам. Не мишкувам и смятам това за мишкуване. Кой както иска да действа за себе си.
Заповядай четвърти път в пародийната тема. :)
 
От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Представата ти за форумите, света и решаването на проблемите като цяло е толкова сбъркана, че няма накъде повече. Ти знаеш ли, че това е най-свободният активен форум в България и си пуснала тема, където протестираш срещу потъпкването на свободата на словото в него? Осъзнаваш ли колко тъпо е това, което си направила?
 
От: От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Представата ти за форумите, света и решаването на проблемите като цяло е толкова сбъркана, че няма накъде повече. Ти знаеш ли, че това е най-свободният активен форум в България и си пуснала тема, където протестираш срещу потъпкването на свободата на словото в него? Осъзнаваш ли колко тъпо е това, което си направила?

Осъзнаваш ли колко се излагаш, като изменяш думите ми и концепцията, криеща се зад тях? Няколко пъти поясних (и за теб лично), че нямам предвид ''свобода на словото'', а ''свобода на изразяването''. За теб ако няма разлика, за мен има.
Знам, че това е свободен форум - това е причината да съм негов член. Наистина ли си такъв егоцентрик, че реши да ни занимаваш с възвишената си персона и изместваш фокуса на темата?

Можеш да ми обясняваш до утре, че темата ми не заслужава да съществува, но в нея се включиха много хора и ти индиректно оспорваш тяхното право да изразят свободно своето мнение - това вече е опит за потъпкване на свободата на словото.

Тази тема, както всички останали не е задължителна за никого. На който не му харесва - да не влиза в нея.
Заповядай пак. :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Нищо не изменям. Ето цитат от първото мнение в темата.

Искам отмяна на бана на Fen и реабилитация на неговата репутация! Смятам, че отношението към него е несправедливо, а цялата ситуация - потъпкване на правото на свободен изказ, който в случая не нагрубява и не обижда никого.

Обяснявам, че темата е тъпа и заключенията ти не стоят на основата на здрав разум. В нея са се включили много хора, повечето от които по един или друг начин също казват, че е тъпа. Това не я прави по-смислена.

П.П. Баба ти е възвишена.
 
Re: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Бе нема ли некоя опция в панела на форума да му махнат бана на бластера само за тази тема, може да иска да каже нещо човека! То г*за вече сигурно два дни го сърби заради вас :lol:

Няма, но бана на фен му е временен, не е за винаги. ;) И пак така ще се банираме, ако продължава. Лошото е, че всеки път е едно и също.

@nandibandi, абе и за това какво казваш не те съветвам да се хващаш, защото и там е голяма скръб положението......но всеки допринася с каквото може. :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Ей, на Бластера голяма реклама му направихте с тази тема. Той направо като се завърне ще трябва да ви черпи по едно ;)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

На тази тема и слагам значка : Рапорт даден -рапорт приет.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Значи бластерут е изял банана завинаги, а фена е временно бананизириан, защо не му оставите стария профил на човека и без това той е по-известен или онова му аз е сгафило повече от това:-D ?
За мен бластеру просто тъси фнимание, като не ти е дълъг, по-добре крив;-)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

"Прочетох" първото мнение на колежката и после по диагонал всички други и се замислих нещо ...
Тази "тема" е стартирана на 10-10-15, 22:38, от жена,
10-10-15 е събота вечер ! А бе пичове, сайдисвате си жените/гаджетата бе, поне през уикендите, бе, че глейте к'во става тук!
Пък, ако не ги сайдисвате, поне ги пращайте пред парламента :)
 
  • Like
Реакции: Sky
Re: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Значи бластерут е изял банана завинаги, а фена е временно бананизириан, защо не му оставите стария профил на човека и без това той е по-известен или онова му аз е сгафило повече от това:-D ?
За мен бластеру просто тъси фнимание, като не ти е дълъг, по-добре крив;-)

Защото със стария имаше 3 предупреждения и моленици на лично, новия е все още с едно-две. :) Да същия човек е и това ме изненадва най-много. ;)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе