Списък на всички SEO гурута в България

CrAzY-MaST каза:
MacTeP каза:
Значи след вълната блоговете за правене на пари да очакваме вълната на SEO блоговете...
колкото повече конкуренция толкова по-качествени ще стават някои(нашите) сайтове ;) :twisted:

Конкуренция? Къде?
Не виждам някой от хората, които се занимават сериозно със SEO да работят с клиенти в България... поради простата причина, че са малко фирмите, които пиха платили истинската цена за оптимизацията на даден сайт
 
Така е. Имаше наскоро случай, където фирма печелеща около 50 000 лева месечно <чисто> и не иска да инвестира 1 500 в сайт - или да стане популярна онлайн. Истински неграмотници са на тази тема Бг фирмите, но ще дойде скоро периода в който тези услуги ще станат повече от търсени. :wink:
 
Blinky каза:
Така е. Имаше наскоро случай, където фирма печелеща около 50 000 лева месечно <чисто> и не иска да инвестира 1 500 в сайт - или да стане популярна онлайн. Истински неграмотници са на тази тема Бг фирмите, но ще дойде скоро периода в който тези услуги ще станат повече от търсени. :wink:

А да видим кога ще е :) Защото една добра оптимизация струва повече от цената на един сайт. Недей си боже да се прави цялостен SEM...
 
Бате, така е, но аз се надявам поне маркетинговите експерти във фирмата за която се прави това да осъзнаят за какъв маркетинг си говорим. Обикновенно след осъзнаване на това до какви полужителни резултати може да доведе това - ще инвестират. Силно се надявам. :)

Ако продуктите/услугите им са добри повечето ще искат да обхванат по-голяма част от пазара, а това ще стане както с офлайн така и с онлайн маркетинг. Като онлайн маркетинга ще им доведе и клиенти от други страни. А както знаеме за да съществува една фирма, тя трябва да има клиенти иначе се води организация без комерсиална цел.:)

Това ще се набие в скоро време в главите им. :wink: :wink:
 
След 3 месеца ще ти кажа дали може да се продава SEO в България на нормални цени, ако не може ще продължа да си правя SEO за мой проекти и за лоялни клиенти ;)
 
Също трябва да им се набие в главите, когато стъпват онлайн, че им трябва консултант, проектант и маркетолог от самото начало, а не да кажат на програмистите "направи ми сайт като тоя" и после да се чудят що сайта им е неуспешен.
 
georgimateev каза:
Също трябва да им се набие в главите, когато стъпват онлайн, че им трябва консултант, проектант и маркетолог от самото начало, а не да кажат на програмистите "направи ми сайт като тоя" и после да се чудят що сайта им е неуспешен.

Ти хептен в небесата полетя :) Това си е яко mission imposible
 
Да. :) Ти им измисли цял екип. Това не че е невъзможно ама не са пораснали до това ниво. Те си мислят че един човек може да върши всичко, а то никак не е така.

По принцип те трябва да имат екипа, а онлайн маркетинг да им е като външна услуга - консултанска. Защото си на проект, един път го подкарваш нататък е само поддръжка и това трябва да им е ясно.

MacTeP, ако може да ме държиш в течение с пазара на такива услуги, макар че и аз съм запознат. Ще споделяме мнения по въпроса. Нас тук живо ни интересува това.

:wink:
 
georgimateev каза:
Също трябва да им се набие в главите, когато стъпват онлайн, че им трябва консултант, проектант и маркетолог от самото начало, а не да кажат на програмистите "направи ми сайт като тоя" и после да се чудят що сайта им е неуспешен.

не - просто ти трябват пари и една точилка да млатиш програмистите 8)
 
Ела да ме млатиш с точилка ;)
Майтапа настрана - точно тоя тип работа с точилката е грешен. Вервай ми, ако на програмиста не му се работи с теб и чака само да си приключи договора, хубав сайт няма да видиш.
 
georgimateev каза:
Ела да ме млатиш с точилка ;)
Майтапа настрана - точно тоя тип работа с точилката е грешен. Вервай ми, ако на програмиста не му се работи с теб и чака само да си приключи договора, хубав сайт няма да видиш.


Програмиста не му ли се работи така ще ги напише нещата, че ... не ми се говори :) Имал съм такива случай с някои от колегите и след това малко ми трябваше да почна да ги избивам наред. Лично аз от програмиране не разбирам... не че не мога да напиша едно CMS с 43345 лайна... ама така ще го напиша, че ...
 
Да, тегаво е да се работи с програмисти, които се скътават от бачкане. При тях най-важно е може би мотивацията за работа, а кое е най-мотивиращият елемент от работният процес? Да, точно така - възнаграждението. :) Та мисълта ми е: с хубави заплати би трябвало процеса да тече гладко и безпроблемно.

:wink:
 
Blinky каза:
Да, тегаво е да се работи с програмисти, които се скътават от бачкане. При тях най-важно е може би мотивацията за работа, а кое е най-мотивиращият елемент от работният процес? Да, точно така - възнаграждението. :) Та мисълта ми е: с хубави заплати би трябвало процеса да тече гладко и безпроблемно.

:wink:


Не ти се налага всеки ден да работиш с програмисти нали? Щеше да знаеш, че парите на тях не са им кой знае какъв стимул
 
Е, със сигурност залезът и пеещите птички не ги мотивират.:)
Но предполагам че все нещо им влияе, има и такива които го правят за да видяш "бебчето" си завършено и изпитват гордост от това. Не това е много малък процент от тях. :wink:
 
Ами сигурно програмистите не обичат да ги клатят хора които се занимават с маркетинг и други неточни науки и да им плащат еднократно за труд, който може да ги храни цял живот. Затова стотинките не са им стимул.
 
Хъм засегна интерена тема бате :|

Обаче хората занимаващи се с неточни науки може и нищо да не изкарат въпреки добрата работа на програмиста и само да се вътрят с тези пари :|
Бях прочел някъде сендбоса е измислен защото много сайтове не оцеляват и 9 месеца

В краина сметка всеки се оправя сам някои програмисти научават това онова от неотчните науки и ние с неточните науки понаучаваме нещо от програмирането 8)

Иначе идеалната ситуация е да се работи в екип но това май е по скоро рядкост отколкото често срещано явление :|
 
Да, така си е. Програмистите на няколко крачки да станат маркетъри, както и маркетърите са на няколко крачки да станат програмисти. Всичко е до желание и четене. Но според мен всеки трябва да си знае мястото. :wink:

И наистина добър екип ще се получи ако в него има и от двата типа специалисти - не случайно някои фирми занимаващи се с уеб дизайн - Web Design отварят успоредно и отдели за маркетинг на сайтове онлайн.

Така пак седят в нишата си, но вече предлагат на клиента по-големи пакетни услуги, което е вид развитие. Рядко ще видите някой да си поръчва сайт без необходимите му условия за маркетиране, а именно: подгодящ за оптимизация; да може да се пълни с новини лесно; да се вдига конверсията с някой друга графика, текст, споделени мнения на клиенти; инсталиране на e-mail събмит форма и т.н.
 
Аз, като програмист, ще ви кажа следното: Програмистите мразят да правят нещата по няколко пъти, мразят да се вмъкват "малки" промени, които обаче объркват всичко, естествено мразят да не им се плаща :)

Моят съвет е:
1. Измислете цялата задача преди да я дадете на програмиста
2. Документирайте изискванията си четливо и подредено
3. Платете му добре

Една и съща работа съм я вършил за 3 седмици и за 2 години, като втората даже не я довърших :)

Успех в работата с програмистите :)
 
Мерси за съветите, мисля да се придържам към тях. Наистина е важно да се знае какво се иска преди да се даде задачата за изпълнение. :wink:

Колкото по-ясен си толкова по-добри резултати ще получиш като сайт. Кефа се на хора, които не са наясно с това как да направят сайта, така че да е добър за оптимизиране. А ти не може да му кажеш на програмиста:"Абе искам сайт, който лесно може да се оптимизира лесно". Няма да бъдете разбран добре. :) :wink:
 

Горе