Съвети и идеи за сайта ми :)

hristo.iliev

Active Member
Здравейте, започнах преди седмица новия ми сайт. Знам че доста хора от форума имат новинарски сайтове (такъв какъвто главно е и моят) и бих искал да чуя вашите съвети за това как да вкарвам статиите, които съм събрал. Имам много уникален контент като статии, ревюта, интервюта и т.н. но незнам през какво време да ги вкарвам?

В началото бях доста скептично настроен към уордпрес, но с времето май му свикнах, а и функциите, които плъгините му предлагат ме устройват напълно. Има доста интересни неща, които да задържат потребителя в портала (освен четенето на публикации).

Мисля да сложа адсенс реклами днес, какви са ви мненията относно тях? Къде е най-добре да се намират? Добре дошли са и съветите относно дизайна на сайта, винаги има какво да се подобри.

Плъгини, които ми трябват, а не откривам и за които бихте ми помогнали (платени или безплатни - няма значение):

1. Търся плъгин за групов чат между потребители. Да е лек и да не товари, тъй като в сайта постояно имам около стотина онлайн.



Поздрави и благодаря предварително.
 
Последно редактирано:
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Първият ми съвет е да развиеш добре сошълите, фейсбук можеш да пускаш и платени статии примерно по едно долърче като за начало, а да не забравя, изскачащ лайк бокс към фб страницата. Развии и г+ страница, добавяй хора и се надявай и те да направят същото. Надявам се не си пренебрегнал свежо като сайт, който може да ти носи доста допълнителен трафик.
Банери най-добре между самия текст, плъгина се казва Adsense Now.
Вече позиционирането в гоглето зависи от количеството и качеството на контента.
Друго не се сещам какво да ти кажа като съвет.
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Мерси, плъгина не го знаех и ще го пробвам. Дано заради тематиката на сайта не ме баннат от адсенс :) (имам акаунт от предишен сайт) От почти всички соц. мрежи само гугъл + не съм развивал, но ми е доста непонятен :-o А свежо не беше ли само за публикации на български?
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Ме съм видял, че е ЕН, да.
Не би било проблем за адсенс, все пак знаеш, че българският хулиганс работи от мноого години с адсенс.
Но те съветвам, ако имаш дори и малки съмнения, направи го на друг адсенс акаунт.
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Сложих адсенс преди 4 часа и видях сега, че съм направил 30 лева от кликове :-o Дано се окажеш прав... няма логика иначе да банват мен, а българския хулиганс - не :)
Мисля да сложа реклами и между снимките в публикациите, но няма ли да е малко претрупано?
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Не слагай повече от 3 на страница, толкова е максимума който разрешават.
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Първият ми съвет е да развиеш добре сошълите, фейсбук можеш да пускаш и платени статии примерно по едно долърче като за начало, а да не забравя, изскачащ лайк бокс към фб страницата. Развии и г+ страница, добавяй хора и се надявай и те да направят същото. Надявам се не си пренебрегнал свежо като сайт, който може да ти носи доста допълнителен трафик.
Банери най-добре между самия текст, плъгина се казва Adsense Now.
Вече позиционирането в гоглето зависи от количеството и качеството на контента.
Друго не се сещам какво да ти кажа като съвет.
Има ли голяма разлика с плъгина - Quick Adsense ? Защото с тоя също ги слагаш в поста но може да сложиш 2 реклами (едната дясно позиционирана , а другата ляво ) и така ти ги рутира при всеки релоад , рекламите се местят в поста.
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Не слагай повече от 3 на страница, толкова е максимума който разрешават.

Аха, иначе subscriber открих - ако някой търси името му е "Email Subscriber".
Все още търся плъгин за групов чат между потребителите...
 
От: От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Даваше- 502 Bad Gateway, сега се оправи ????!!!

Да, изпобвах един чат плъгин, който ми спря сайта заради многото онлайн посетители. Всичко е наред. Първите 2 дни по 40 лева печалба от адсенс. :roll:

Намерих точния чат плъгин, макар че се заплаща месечно... :)

Давайте идеи, които мога да вкарам в сайта... какво не ви харесва и т.н.
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Погледнах сайта - не е зле, но ми се струва, че материалите ти не са уникални. Виждам, че има доста копи-пейст от Уикипедия и др.източници.
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Да, доста от статиите са взети от Уикипедия. Превел съм от български на англииски други статии, които чакат да бъдат качени. Като цяло доста малко са авторските ми статии на англииски. :)

Жалко само че аудиторията не се "жегва" много от тях , да речем една новина кой къде се сбил има доста повече прочитания от една интересна и обширна статия в Уикипедия. С времето ще напипам кое се чете най-много и кое се търси.
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Христо, а какъв ти е трафикът на ден? По колко уникални правиш и откога си пуснал сайта?

Поздрави и успех!
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Христо, а какъв ти е трафикът на ден? По колко уникални правиш и откога си пуснал сайта?

Поздрави и успех!

Не знам тези въпроси какво общо имат с темата, но аз ще ти отговоря.
Сайта е пуснат преди 1 седмица.
Някой дни сайта прави по 3-4 000 посещения друг път 7-8 000 различно е.
Статиите не знам
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Сайта не зарежда.. !?!?

Едит: Оправи си работата с домейна. С www. отпред не зарежда, а без зарежда. За това съм се заблудил, защото влязох пред линка в подписа ти.
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

При мен зарежда явно в теб е проблема :)


Туко що си едитнах мнението, изобщо не е в мен проблема, а в това, че съм влязъл през линка в подписа му който съдържа www, а домейна в поста не съдържа. Да си оправи работата с домейна :)
 
От: От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Туко що си едитнах мнението, изобщо не е в мен проблема, а в това, че съм влязъл през линка в подписа му който съдържа www, а домейна в поста не съдържа. Да си оправи работата с домейна :)
При мен зарежда и с двете проблема е, че в подписа му линка започва с https:// а няма инсталиран ССЛ сертификат
 
Сайтът е супер и наистина, ако трафика е толкова и прави тези пари от AdSense, развий го още. ;) Мисля, че може да стигне до към 10К в следващите няколко месеца. Но без да го форсваш прекалено много. Като начало - запълни бодито на хоума, да удари и то футъра, както го е направил вече сладбара. ;)

Помисли за някакъв борд част. Това с чата не е лоша идея, но аз съм привърженик на публичния контент. Нещо, което да се индексира и да помага на повече от един потребител на сайта. За плъгин - виж iFlyChat, мисля, че ще е ОК. Но не знам дали ще задоволи нуждите ти. Пак казвам, че бих изнесъл дискъшън борд или форум. ;)
 
От: Re: Съвети и идеи за сайта ми :)

Сайтът е супер и наистина, ако трафика е толкова и прави тези пари от AdSense, развий го още. ;) Мисля, че може да стигне до към 10К в следващите няколко месеца. Но без да го форсваш прекалено много. Като начало - запълни бодито на хоума, да удари и то футъра, както го е направил вече сладбара. ;)

Помисли за някакъв борд част. Това с чата не е лоша идея, но аз съм привърженик на публичния контент. Нещо, което да се индексира и да помага на повече от един потребител на сайта. За плъгин - виж iFlyChat, мисля, че ще е ОК. Но не знам дали ще задоволи нуждите ти. Пак казвам, че бих изнесъл дискъшън борд или форум. ;)
И аз това му предложих на колегата, но не искa. Ще говоря пак с него :) Благодаря за съветите.
 

Горе