Съвети и мнения как да успея :)

С какво ми се занимава в начало ли, хмм, въпрос с много отговори - Примерно за сега не мога да си позволя да инвестирам пари в бизнес, нямам доходи. След като това не може да стане, ми остава да върша услуги на някого срещу заплащане. Примерно да добавям продукти в някой онлайн магазин, подобни неща. Мисля, че ми се отдават телефоните, няколко пъти съм "съживявал" телефон, който си забива на логото и не се пуска, андроид версии съм сменял, руутвал и т.н. Вкъщи има отвертки за разглабянето им, но това баща ми го прави, не съм се хващал. Също така cms са много лесни за инсталиране, прилагане на тема и местене на друг хостинг. Това струва не малко пари, но ти трябват хора. До миналите 2 години не се надявах, че в интернет могат да се правят толкова пари, от вкъщи на топло. Само се искат умения, ако нямаш никакви не е добре.
 
Помисли и кое ти дава развитие. Не мисля, че пълнене на съдържание в онлайн магазин ще изстреля CV-то ти до небесата. Направи разграничението между изкарване на някакви пари и развитие. Двете неща не са свърани. Примерно телефонните измами, пари се вадят предполагам, развитието им е в някое РПУ обаче. За да успееш трябва да разбереш какво можеш да правиш по-добре от големия процент хора.
Инсталирането на CMS, както си дал за пример. Тези системи са направени за улеснение на обикновенния потребител да си направи сайт/блог. Вярно е, че има хора, които не могат да се справят, но също така е вярно, че човек с IQ около среднния и базови познания за интернет ще може да си инсталира такава система.
Стреми се към уникалност на уменията това е моя съвет.

*уникалност - нямам предвид само ти да го можеш, а да си сред малък процет хора, които го могат.
 
Против всякакъв вид измама съм, всички знаем, ако не рано, то късно къде свършват тези "хора". Пълненето на съдържание в онлайн магазин го споменах, понеже сега имам време и по-този начин мога да изкарам някой лев. Разбирам те какво искаш да ми кажеш. Колкото до CMS, не е трудно, но като гледам много хора не могат да свършат тази работа, можеш да влезещ във fiverr и да видиш колко продажби имат най-горните потребители, над 8К по 4$ всяка представи си колко пари е взел от това. Иначе е много трудно да откриеш нещо, което малко хора го могат.
 
Само се искат умения, ако нямаш никакви не е добре.
Сам си си отговорил на въпроса.

Ако не си професионалист в някоя област, няма как да правиш пари. Обаче това е само необходимо, но не и достатъчно условие. Трябват още топки и усет към бизнеса.
 
То е възможно, но не и за нас. Лично този сайт не може да ти гарантира нищо, вече си има няколко души, които предпочитат на тях да заложат, отколкото на някой друг.
 
Най-трудно се задоволяват бедните. Ако им дадеш безплатно, мислят че е капан. Ако им кажеш, че е малка инвестиция, те ще кажат, че не може да се изкара много. Кажи им да вложат много, ще кажат няма пари. Кажи им да опитат нови неща, ще кажат нямат опит. Кажи им това е традиционен бизнес, ще кажат трудно е да се пробие. Кажи им, че е нов бизнес модел, ще кажат че е МЛМ. Кажи им да отворят магазин, ще кажат, че е заробващо. Кажи им да стартират нов бизнес, ще кажат, че нямат познания. Те имат нещо общо: Обичат да се допитват до Гугъл, да слушат приятели, които са също толкова отчаяни като тях. Мислят повече от университетски преподавател и правят по-малко от слепец. Просто ги попитай, какво те могат да правят. Няма да могат да отговорят. Моето заключение: Вместо сърцата ви да бият по-бързо, защо просто не действате малко по-бързо; вместо да мислиш за нещо, защо не направиш нещо. Бедните хора се провалят поради една обща черта: Целия им живот е свързан с Чакане.„

- Джак Ма (АлиБаба)
 
Не е нужно някаква мега инвестиция. Започва се бавно....да нещата сигурно ще ти изглеждат тромаво, но няма как - с времето ще набере скорост. Както е като като пуснеш колело по баир. В началото тръгва бавно, после към средата е с такава скорост, че ако погледнеш назад във времето ще си кажеш как въобще е тръгнало. Казвам го от опит.

Освен пълненето на продукти, замисли и върху това да пишеш статии. Това ще ти помогне много във всеки един бизнес, който ще захванеш в бъдеще. И първите ти статии, текстове, продаващи послания и прочие няма да са нищо особено, но определено ще са начало, а след време ще станеш и толкова добър, че ще ти доставя удоволствие да ги пишеш. И един силен съвет тук - опресни си знанията по някой език, този, който си изучавал - дали ще е английски, немски, френски....не се ограничавай само с тукашния локален пазар. ;)
 
Да се запиша да уча, или да работя в чужбина ( но без висше няма да ме наемат на хубава и дохоносна работа).
Защо не искаш да заложиш на обучение?
Примерно лекар.
Натоварването няма да е по-малко от това на приятеля ти с рикшата обаче - имай го предвид ...
 
Учи, че да си намериш хубава работа :) Нещо такова ли...

Защо не искаш да заложиш на обучение?
Примерно лекар.
Натоварването няма да е по-малко от това на приятеля ти с рикшата обаче - имай го предвид ...
 
Освен пълненето на продукти, замисли и върху това да пишеш статии. Това ще ти помогне много във всеки един бизнес, който ще захванеш в бъдеще. И първите ти статии, текстове, продаващи послания и прочие няма да са нищо особено, но определено ще са начало, а след време ще станеш и толкова добър, че ще ти доставя удоволствие да ги пишеш. И един силен съвет тук - опресни си знанията по някой език, този, който си изучавал - дали ще е английски, немски, френски....не се ограничавай само с тукашния локален пазар. ;)

И преди съм се замислял над това със статиите, но ще е добре някой да покаже своя статия, как става всичко това като цяло, преди в училище на есета по свободна тема имах 5 най-често, сигурно статиите ще ми допаднат, но си нямам на идея как се пишат.

Колкото това с лекаря - нямам място според мен там, просто работата е много отговорна, отговаряш за всеки един живот...

То учи, ама да учиш нещо полезно, не като в училище простотиите, които ни даваха да учим.. И каква полза от тях? Никаква! Загуба на време.. Не винаги като учиш си намираш хубава и доходна работа, има много хора с висши и пак работят на малка заплата.. Всеки се урежда с връзки, но не трябва, като не си учил даденото нещо и те натикат там, само рушиш след себе си..
 
То учи, ама да учиш нещо полезно, не като в училище простотиите, които ни даваха да учим.. И каква полза от тях? Никаква! Загуба на време.
Най-трудно се задоволяват бедните.
 
Но за да уча точно това, трябва да е в голям град, а там как ще стане без доходи? Квартира, храна, интернет ? Ще кажете да работя, но за да работя трябва да е нещо по 4 часа, понеже няма да има време и за учене и работа.

Колкото до това с компютрите - Можеш да припечелиш, но определено трябва да имаш офис, или сервиз, понеже ако се настаниш в нов град и не познаваш никого, следователно няма как да знаят, че ти можеш да поправяш компютри. Но пък както казахте, днес може да има 10 компютъра да се поправят, утре може и да няма. Вдигнат ти наема на сервиза, нямаш пари да го платиш и утре какво става... До там...

Примерно за сега не мога да си позволя да инвестирам пари в бизнес, нямам доходи.

Също така cms са много лесни за инсталиране, прилагане на тема и местене на друг хостинг. Това струва не малко пари, но ти трябват хора

Колкото до CMS, не е трудно, но като гледам много хора не могат да свършат тази работа, можеш да влезещ във fiverr и да видиш колко продажби имат най-горните потребители, над 8К по 4$ всяка представи си колко пари е взел от това. Иначе е много трудно да откриеш нещо, което малко хора го могат.

То е възможно, но не и за нас. Лично този сайт не може да ти гарантира нищо, вече си има няколко души, които предпочитат на тях да заложат, отколкото на някой друг.

И преди съм се замислял над това със статиите, но ще е добре някой да покаже своя статия, как става всичко това като цяло, преди в училище на есета по свободна тема имах 5 най-често, сигурно статиите ще ми допаднат, но си нямам на идея как се пишат.

То учи, ама да учиш нещо полезно, не като в училище простотиите, които ни даваха да учим.. И каква полза от тях? Никаква! Загуба на време.. Не винаги като учиш си намираш хубава и доходна работа, има много хора с висши и пак работят на малка заплата.. Всеки се урежда с връзки, но не трябва, като не си учил даденото нещо и те натикат там, само рушиш след себе си..


1er82m.jpg



Най-трудно се задоволяват бедните. Ако им дадеш безплатно, мислят че е капан. Ако им кажеш, че е малка инвестиция, те ще кажат, че не може да се изкара много. Кажи им да вложат много, ще кажат няма пари. Кажи им да опитат нови неща, ще кажат нямат опит. Кажи им това е традиционен бизнес, ще кажат трудно е да се пробие. Кажи им, че е нов бизнес модел, ще кажат че е МЛМ. Кажи им да отворят магазин, ще кажат, че е заробващо. Кажи им да стартират нов бизнес, ще кажат, че нямат познания. Те имат нещо общо: Обичат да се допитват до Гугъл, да слушат приятели, които са също толкова отчаяни като тях. Мислят повече от университетски преподавател и правят по-малко от слепец. Просто ги попитай, какво те могат да правят. Няма да могат да отговорят. Моето заключение: Вместо сърцата ви да бият по-бързо, защо просто не действате малко по-бързо; вместо да мислиш за нещо, защо не направиш нещо. Бедните хора се провалят поради една обща черта: Целия им живот е свързан с Чакане.„

- Джак Ма (АлиБаба)
 
Последно редактирано:
Не ми харесва цитата. Благодаря на хората, които дадоха ценни мнения, и за времето, което отделиха.
 
Като начало, спри да мислиш само за парите, а се концентрирай върху това, което ти харесва да вършиш - учи и се развивай в него.


Ей това за мен е едно от най-важните неща за работа и бизнес. Когато работата ти тежи и не е това, което искаш да правиш, се превръща в стискане на зъби и тормоз, а когато работата ти е хоби и хобито ти е работа, тогава шанса е доста по-голям да станат нещата. Поне аз така мисля.
 
Нещо много мрънкаш, а малко учиш.
След като си имал 5-ци на есета, се предполага, че не си неграмотен.
Пусни тема, че пишеш статии. Дай първите 3-5 безплатно - срещу оценка, минимум 50 думи, от поръчалия. Така за час-два труд ще разбереш много неща - и за себе си, и за статиите.
Като ти покажа статия - какво ще разбереш? Знаеш ли как се оптимизира статия и какви са правилата? Познаваш ли инструменти за анализ на текст? Можеш ли да разчетеш оценката на анализиращия софтуер? И да предприемеш съответните мерки за ключовите думи?
Научи да пишеш оптимизирани статии и ще можеш да взимаш доста повече от тривиалните стотинка за дума.
над 8К по 4$ всяка представи си колко пари е взел от това. Иначе е много трудно да откриеш нещо, което малко хора го могат.
Имаш нужда да изучиш културата на парите. Покрай това ще повишиш и своята.
* Ти на това пари ли казваш?
* За колко време са тези 8 000? Колко е часовата ставка - чрез този показател можеш да оцениш ефективността на всеки бизнес? Включи и допълнителното време за комуникация с клиентите!
* Блазнят те 32 000 $ бруто? Апетитна сума, спор няма. Стига да ти дойде накуп от тотото. Щото инак ми приличаш на човек, дето е готов да изтегли 2-5 хиляди заем, без да има представа колко работа и време е нужно за възстановяването на заема. Дори без лихвите.
* Мен ме блазнят няколко милиона. Имам нужните контакти, за да вляза в бизнес-политиката. По-голямата част от знанията също ги имам. Но не смятам, че цената си заслужава.

Относно втората част от цитата:
Елементарна дейност - дистрибутор. Товариш колата с чужда стока и продаваш. Пей сърце.
Един хаймана се хвана дистрибутор на цигари. Бачкатор. Всеки ден разнася цигари по магазините. Оказа се, че това е работа за него. Прави много добри пари.
След някоя година взе за шофьор по-малкия си брат. Работиха заедно няколко месеца, научи го на всичко нужно.
След това и брат му стана дистрибутор. След половин година напусна. Едва си покриваше месечните разходи, а живее скромно.
Получи шанса да го обучат перфектно. Но нямаше качествата да извлече достатъчно пари от една такава елементарна дейност.

Не си мисли, че каквото захванеш сега, ще го работиш цял живот. Статистиката на развитите страни показва, че един човек през живота си средно упражнява три професии.
 
Леле то голямо мрънкане, няма що.
В 12 клас започнах това с, което се занимавам вече на професионално ниво - не спирах да уча, изучавам всички дерби из фин. пазари - в момента хората са склони да си плащат стотици лева на час консултация, а и създавам цялостна обучителна бизнес система - приеми го като машина за пари. Всичко започва с първа крачка и търсене на начини, а не на мрънкания. В най-доброто време живеем, има купища ниша където с малка инвестиция, може докараш огромна печалба, която те блазни. НООО докато си фокусиран върху тази печалба, а не цялостният процес и не вземеш действия ...... никога няма да я имаш. И ако не искаш учиш и се развиваш, в която и да е сфера не бой се и от незнание се вадят пари, просто ти трябва як гръб ;)
 
А ти всъщност на колко си години? Предполагам, че наскоро си завършил или ще завършваш средното си образование. Колегите са прави, че си търсиш оправдания, но пък от друга страна на тази възраст е някакси нормално да имаш този начин на мислене. Все пак току-що си излязъл от калъпа на образователната система и не си имал особено голяма възможност да се сблъскаш с реалността. Според мен на първо време трябва да поработиш върху личностните си качества и да си изградиш навик да действаш. Не е задължително да действаш само от професионална гледна точка, а във всеки един аспект от живота. Това неминуемо ще доведе до някакви постижения, което пък ще ти даде мотивация да постигаш още по-големи цели. В началото ще е трудно, но веднъж влезеш ли в тази спирала на постоянно действие и постигане на цели, просто нищо няма да може да те спре.
 
А ти всъщност на колко си години? Предполагам, че наскоро си завършил, или ще завършваш средното си образование. Колегите са прави, че си търсиш оправдания, но пък от друга страна на тази възраст е някакси нормално да имаш този начин на мислене. Все пак току-що си излязъл от калъпа на образователната система и не си имал особено голяма възможност да се сблъскаш с реалността. Според мен на първо време трябва да поработиш върху личностните си качества и да си изградиш навик да действаш. Не е задължително да действаш само от професионална гледна точка, а във всеки един аспект от живота. Това неминуемо ще доведе до някакви постижения, което пък ще ти даде мотивация да постигаш още по-големи цели. В началото ще е трудно, но веднъж влезеш ли в тази спирала на постоянно действие и постигане на цели, просто нищо няма да може да те спре.

На 19 съм, завърших тази година. Не си търся оправдания, а говоря реалността. Всичко е свързано с пари, мястото, където ще живееш, яденето и т.н. За това пуснах темата, понеже има много хора успели в живота без хартиеното висше образование. Опитвах се да разбера начини за кариера, но ви разбирам, че при всеки не може да работи. При един става, при друг не. Примерно сега не работя, но не е ли прекрасно чувството да изкараш примерно едни 50 лв накрая на месеца? Примерно от статии, или пък от разни други начини. Леко съм притеснен, че ще дойде време и ще трябва да избера все нещо. Не съм голям фен на университетите, понеже 4-5 години на практика си без финанси, после пък може да те сложат на заплата от 800 лв , но като си на квартира + другите сметки пак остава малко. Не си мислете, че искам от утре да държа хиляди в ръцете си, даже в момента имам много от нещата, които съм искал - семейство, компютър, телефон. Но трябва да мислим и след 10 години, нали? Не можем да живеем на някого на гърба.
 
Аз не съм съгласен с тези които се надсмиват над образованието. Да, у нас това е вид пародия, но все пак, ако някой е имал късмета да си избере доходоносна специалност. едва ли е сбъркал. Освен това зависи и от местоположението. Едно ДжиПи в малък град е монополист, и си докарва по няколко хиляди чиста печалба на месец, на половин работен ден.
 

Горе