Съвети и мнения как да успея :)

Писането на статии не е за теб. Ориентирай се към някакъв друг бизнес.
 
Колкото до това да съм овчар - Като порасне синът ти, като те пита за подобен съвет, му кажи да ходи да пасе овцете. ;)

Търсиш работа, искаш пари - давам ти съвет. Това, че на теб не ти харесва, си е твой проблем, не мой. В момента има "глад" за овчари, сумата която споменах е минималната.

Колкото до статиите... ще остана изненадан ако успееш да се справиш. Няма програма, която проверява грамотността - грамотност се придобива в училище. Има програми, които проверяват за изпуснати букви, неправилно написани думи.

Показа се като мрънкач, търсиш на хляба мекото, избираш. Послушай съветите на колегите - помисли какво можеш да правиш, какво ти харесва да правиш, какви хобита имаш. И се занимавай с това. Така има много по-голям шанс да успееш
 
охх па ще down o_O

Принципно със самото пускане на такава тема, собственикът й показва почти всички отрицателни качества, които притежава БеГе тупан мързелЪТ..
В този форум има толкова много инфо...толкова много сме се хабели, че една такава тема наистина може само да бъде олицетворение на българската суета и неистов мързел.

Няма какво повече да се напише тук!
 
Прочетох мненията ви, благодаря, че отделихте време за мен. Колкото до това да съм овчар - Като порасне синът ти, като те пита за подобен съвет, му кажи да ходи да пасе овцете. ;)
Сега искам да се обърна към някой, който се занимава с писането на статии. Разгледах в нета какво представляват, не изглеждат трудни, смятам, че ще мога да се справя. Някои тема ме влекат доста, смятам, че това е плюс. Ако може някой да каже, за да пиша такива статии, с коя програма проверява грамотността на писане, взема ли като цяло някое изречения от чужда статия, или пък го променя по свой си начин. Вместо да седя през свободното си време, и да се чудя какво да правя, поне да се науча на нещо полезно. Може пък и да се разширя в тази област, или пък да се занимавам кратък период от време. Ще е супер да не ме нападате, ако ще се заяжда някой, по-добре да не пише.
Приятелю, не искам да ти пукам хубавия балон, но се налага. Съжалявам, че има толкова елементарни хора, за които най-лесното нещо на света е да пишеш статии и да ги шиткаш в нета. Няма програма, която да ти обогатява речника - за това е нужно четене на книги - и то много. Програмата няма да ти оправи членуването, макар, че можеш да го научиш, правилото е елементарно. Програмата ще ти коригира дребни грешки, допуснати от бързане или недоглеждане, но няма да направи текстовете ти приятни и увлекателни. Разбира се, можеш да започнеш да пишеш неща, които са ти интересни, просто за да се усъвършенстваш, но писането не е най-елементарната работа онлайн. Не и ако се прави качествено.
Не е лесно да откриеш призванието си, но точно това трябва да потърсиш сам. Аз открих моето доста късно, защото допреди това слушах съветите на други хора и правех това, което те смятаха, че трябва да правя, защото е доходно, приятно, престижно. Успех в намирането на собственото ти призвание. Това е трудната част. После е лесно. ;)
 
Хаха, питах за програма, която ти проверява за изпуснати букви, объркани думи и т.н. Аз правилата си ги знам много добре, не ми развивай теория.
 
Хаха, питах за програма, която ти проверява за изпуснати букви, объркани думи и т.н. Аз правилата си ги знам много добре, не ми развивай теория.

Трима човека вече ти казахме, че не ставаш за тази работа. Забрави писането на статии, измисли нещо друго.
 
питах за програма, която ти проверява за изпуснати букви, объркани думи и т.н.
За три години и четвърт в този форум така и не си открил търсачката на гугъл поне. А искаш да пишеш статии!
Хром, и всеки базиран на него браузър, ако откриеш едно бутонче и го настроиш на български език, ти поправя правописа.
Овчарите, както и писачите на статии, са два вида. Такива, които гледат работното време да мине и надницата да дойде, и такива, които гледат овцете да се напасат с подходящата трева, която дава мляко. Защото не всяка трева овцете пасат, а и не всяка трева, която овцете пасат, дава много мляко. Да не говорим, че има и треви, дето овцете пасат, но са вредни и могат да усмъртят овцата и бизнеса да фалира.

В момента, в който съумееш да махнеш Wladimir Klitschko от аватара си и поставиш нещо художествено, ще си преминал един Рубикон в развитието си.

Каква е разликата между Джордж Р. Р. Мартин и Робърт Джордан?
Защо бе избран Брандън Сандерсън да довърши сагата на Джордан и защо той си заряза доходоносните проекти в случая?
 
Хаха, питах за програма, която ти проверява за изпуснати букви, объркани думи и т.н. Аз правилата си ги знам много добре, не ми развивай теория.
Не, не знаеш правилата. Няма и да ги научиш, докато се държиш арогантно. Занаят се учи цял живот, включително от професионалистите. Ако искаш да се убедиш, че един човек е яко, мега прос', просто го изчакай да каже ''я си знам, мене ми не требе жокер''. Умният човек е поумнял поне дотолкова, че да знае колко много още не знае.
Свий малко перките и дерзай! :)
 
В случай, че не забелязваш, нека ти кажа, че си получил безплатни и много ценни съвети от хора, на чието място се стремиш да бъдеш. Всички, които са изразили мнение, са го формулирали по свой собствен начин, който да отразява техния опит, но ако вземеш същността на написаното, ще видиш, че до голяма степен съветите се припокриват. Това, естествено, не е случайно. Дадена ти е формулата за успех, сега остава трудната част - да я приложиш. Оттук нататък всичко зависи от теб.

P.S. Слушай повече, говори по-малко.
 
В момента, в който съумееш да махнеш Wladimir Klitschko от аватара си и поставиш нещо художествено, ще си преминал един Рубикон в развитието си.

Добре ли си? Моя си работа какво ще слагам за аватар, ясно? Не ми казвайте какво мога и какво не, исках няколко разяснения, но не ги получих. Беше ми интересно да знам колко трябва да вкарам в онлайн магазин, продуктите трябва да извадя 1000 лв и да ги купя, или да ги препродавам и да взимам комисиона ме интересуваше. Не получих смислени отговори, явно ще си ги търся сам. Вижте, не сме се събрали тук да се заяждаме и т.н. Не отричам и, че някои потребители дадоха много ценни мнения, точно каквито исках. Благодаря им!
 
Не ми казвайте какво мога и какво не,
`ем некадърен,
`ем надървен.
:D
Ако умееше да ползваш търсачка, а не беше ленивец, дето чака да му сипят в устата, щеше да знаеш, че с 5 бона вложени можеш да кяриш един или повече - он или оф.
Ай ся тичай за бърз кредит. :rolleyes:
 
За три години и четвърт в този форум така и не си открил търсачката на гугъл поне. А искаш да пишеш статии!
Хром, и всеки базиран на него браузър, ако откриеш едно бутонче и го настроиш на български език, ти поправя правописа.
Овчарите, както и писачите на статии, са два вида. Такива, които гледат работното време да мине и надницата да дойде, и такива, които гледат овцете да се напасат с подходящата трева, която дава мляко. Защото не всяка трева овцете пасат, а и не всяка трева, която овцете пасат, дава много мляко. Да не говорим, че има и треви, дето овцете пасат, но са вредни и могат да усмъртят овцата и бизнеса да фалира.

В момента, в който съумееш да махнеш Wladimir Klitschko от аватара си и поставиш нещо художествено, ще си преминал един Рубикон в развитието си.

Каква е разликата между Джордж Р. Р. Мартин и Робърт Джордан?
Защо бе избран Брандън Сандерсън да довърши сагата на Джордан и защо той си заряза доходоносните проекти в случая?
Абе, ако си фентъзи писател, да довършваш "Колелото" е почти като да ти дадат да довършваш на Толкин творбите. Вечна слава в тези среди :) Едва ли някой би отказал да си зареже проектите, заради това (някой писател)
 
Наскоро ми попадна едно разсъждение, което запомних с интерес. Може би ще се впише в контекста на разговора тук.
То казва:
Има няколко типа хора.
Първи тип: Тези които не знаят. - На тях им е простено, те не са наясно колко не знаят.
Втори тип: Тези които знаят: Те знаят, че знаят.
Трети тип: Тези които не знаят, че знаят: Те са смирени, тихи, плахи хора, не пречат на никой.
Четвърти тип: Тези които не знаят, че нищо не знаят: Те са най-опасните. На тях никой по никакъв начин не може да докаже, колко много не знаят.

Аз за себе си съм се самоопределил в един от типовете хора, но дали така мислят другите за мен и аз НЕ знам.
 
От образование в повечето сфери в класическия вариант смисъл няма. Аз съм учил в Канада в бизнес училище и голям прас. Последните месеци даже не ходех на лекции и пак си взех изпитите. Мой приятел завърши бизнес администрация в топ 10 бизнес училище в щатите. И на двамата мнението ни е като на Уил Хънтинг от едноименния филм. Дори и Бил Гейтс го каза човека.

Видях тука и някой реве с 450лв от минния. Еми човек, злато имаш като знания, злато може да имаш в ръцете, всичко опира до мислене и идеи.

А, на младежа ще кажа, да си дига чукалата и да ходи във Варна или София, да си намери някоя фирма като тази на Биаро примерно, и да учи занаята. Много видях как говори за пречки, явно в средата му така говорят, трябва да се смени. Не е добре.
 
Аз се опитвам да съживя малко стари теми напоследък. Моя съвет е да започнеш като затраховател, пари няма да правиш.НО ще се научиш да продаваш, това е най-важното!!! Кой каквото и да ти говори неможеш ли да продаваш нещата няма да станат. Ще се научиш да обеждаваш хората, та и себе си което е изключително важно!!
 
Бях забравил за тази тема. :) От тогава, когато пуснах темата до сега има голяма разлика, за която се радвам.
 
Давайте повече истории. Мотивират другите. :)

@prophet , викаш от 2013-та до сега има сериозен ъпдейт. :)
Темата я пуснах през ноември 2016. И в този период до сега няма и 2 години и определено виждам разлика. Всичко това благодарение на съветите от тук, и най-вече от мен, защото реших по кой път да тръгна, къде да си насоча вниманието... Разбрах много неща, но най-важното е, че както тук имаше хора, които ми дадоха добри съвети, ще направя същото и ако някой ме пита, ако мога ще му отговоря.. Не съм нищо особено, но съм направил неща, които нито един от училището и града не са правили... Това е огромна мотивация, хора. Разбира се, никъде няма гаранции, но важното е да опитваме и да даваме всичко от себе си, защото нещата в крайна сметка почти винаги от нас зависят.
 

Горе