Съдбата на интернет

От: Съдбата на интернет

Според мен ако това стане ще има толкова много протести, че ще бъдат принудени да го върнат в сегашното му състояние.
 
От: Съдбата на интернет

После студената война свършила и желязната завеса паднала :D

Дано да не направят някоя простотия, че доказаха каква икономическа импотентност имат всички политици, сега ако съсипят и нета - дирекно се връщам нам си колко години на зад.

Ама и те завалиите са прави - прост народ лесно се управлява, контрол му е майката - най-важните им мантри!
 
От: Съдбата на интернет

Абе нищо не могат да съсипат! Дваесе свича, един сервар от войната... и нека ми доат У кварталот :twisted:
 
От: Съдбата на интернет

Като те вкарат в затвора за нелицензирана доставка на телекомуникационни услуги друга песен ще запееш.
 
От: Съдбата на интернет

Е тогава, че пусна свичовете и по килиите :D
Да не забравяме и силата на вифито :wink:

Нета на трафик ще ги самоубие гоУмите както се казва, тей че споко. Друго ще седнат да умуват на 3-ти по-скоро
 
От: Съдбата на интернет

Питах интернет доставчика ми. Мълчат за сега изчакват нареждания отгоре.
 
От: Съдбата на интернет

Интересно как една държава с претенции за суверенитет приема нареждания отгоре. Доскоро само да кихнат от ЕС и нашите изпълняват, 'щото Европата го била казала. С'я някакви си асоциации/сдружения дето никой ги не знае от 'де са се пръкнали пак нареждат, а нашите будали слушат.
Българските депутати ще бъдат изпратени с домати, ако приемат нещо подобно. Вече имаме спомен с ACTA.
Моето очакване е да се разкъса световната мрежа на по-малки мрежи. Едната мрежа ще е американската, за която ще важат всички лимитации. Друга мрежа ще е европейската, към която вероятно ще се вържат и Русия, Индия и Китай, което ще превърне тази мрежа в най-голямата с размери почти достигащи стария размер на интернет. Възможно е мрежите на някои от арабските да останат на локално/държавно ниво само.
 
От: Съдбата на интернет

Вижда ми се нереалистично да се раздели американската мрежа от европейската. Представяш ли си да не може да пратиш електронно писмо до САЩ? Или имаш нещо друго предвид разделянето на отделни мрежи?

Каквото и да решат няма да е за добро. В идеалния случай няма да решат нищо.

Приемам посегателството към Интернет като посегателство лично към мен и към всеки гражданин.
 
От: Съдбата на интернет

Гледам, че България е една от страните, които са членове на ITU. Нашите политици обаче мълчат. Което може да се тълкува като мълчаливо съгласие - каквото кажат "великите сили", това ще става.

Най-лошото е, че после не можем да обвиним политиците. Защото виновните ще бъдат гражданите за това, че нищо не са направили за да принудят политиците да не правят глупости. Защото не само политиците мълчат, гражданите също не казват нищо. Последния протест беше много по-слаб от протеста срещу АКТА - само 1500 души в София, в другите градове беше още по-жалко.
 
От: Съдбата на интернет

http://www.darikfinance.bg/novini/8...%ED%E5%F2+%E5+%EF%EE%E4+%E7%E0%EF%EB%E0%F5%E0
Това вероятно ще означава въвеждането на такси, които най-популярните сайтове ще плащат на държавите за трафика от тях. По подобен начин в момента много страни получават приходи от облагане на телефонните разговори, докато комуникацията преминаваща през мрежата не им носи никакви пари. Налагането на такси разбира се ще оскъпи цялата услуга.

И после да не се чудите чии интереси ще се защитават. Над 50% в света са смартфони вече, съответно могат да комуникират помежду си с вайбъра, скупето и други подобни. Колко струва? На потребителите нищо, а на телефонните компании и държавите много.
 
От: Съдбата на интернет

Честит ви нов данък - данък върху Интернет трафика.
 
От: Съдбата на интернет

Не, само предупреждавам какво ще се сучи, ако си траете.
 
От: Съдбата на интернет

САЩ също се противопоставят на ITU.

US reiterates resistance to ITU-Internet land grab

American lawmakers and officials are continuing to give the International Telecommunications Union (ITU) the “hands off our Internet” signal ahead of a key meeting of the body late this year.
 
От: Съдбата на интернет

САЩ, Европа, Австралия и Япония са от едната страна - не желаят да се правят промени, Русия, Китай, арабските държави са от другата страна...
 
От: Съдбата на интернет

Ей сичките пишете за Америка и Европа,
па как ще е за нас, нема изказване
Значи, нас пак ни чака най-голямата сопа
Щото сме отличници по лапане и спазване*

*Спазване , смазване се е у вътре:mrgreen:
 
От: Съдбата на интернет

ЕС нещо си разваля имиджа на зла империя. Не разбирам, тази империя на злото защо е против злото? Да не излезе, че нещо съм се объркал за ЕС? Може би подготвят още по-зли евродирективи?
 

Горе