С днем победы! Помнете!

От: От: От: С днем победы! Помнете!

Е пък ти можеш да видиш репортажи за много други неща, които за 45 години са направени и още има за крадене от тях. "избиване на цвета на нацията и окрадване на цялото богатство" това дали не е след края на така лошите 45 години, когато цвета на нацията избяга, а всичко друго беше разграбено или аз нещо се бъркам, а?

Човече, историята е нещо добро нещо да се помни, защото ако го забравиш ще си обречен да го повториш - затова вземи и си чети и стига си писал глупости!

Ти замислял ли си се защо 1 милион избягаха за няколко години след 89 - щото е много яко в комунизма ли? А колко са бягали преди 89?
Правиш ли разлика между "избиване" и "избяга" или искаш ти го напиша на руски, белкем ти е по лесно?
Цвета на нацията бива избиван за 4 години от 44-48, благодарение на творението наречено "Народен съд".

Хайде като си понаучиш историята не знам българската или руската, пак можем да си говорим - този път аргументирано.
 
От: С днем победы! Помнете!

Хайде оставям ви да си пишете, просто правете разлика с победата срещу хитлеристкият тоталитаризъм и след това налагането на половин Европа сталинският тоталитаризъм(съпроводен с нови милиони жертви)!
 
От: С днем победы! Помнете!

Ей, нема начин да не засерат темата герберастите, поне малко уважение към загиналите над 20 милиона руски войници.


20 милиона (че и малко повече) са всички жертви на СССР.

Военните са около 10 милиона.

От тях етнически руснаци са около 6 милиона. Останалите са от републиките - Украйна, Беларус, Казахстан - етц.

Примерно Украйна и Беларус като първа линия поемат голяма тежест от войната. Сега друг е въпроса дали да ги броим отделно или заедно. Все пак тогава и двете държави са били част от СССР.


Както и да е. Въпросът е че 25 години след падането на комунизма е добре все пак хората да се осведомят за историята, а не да продължават да повтарят мантрите писани в Москва от Сталин и днес поддържани от Путин и ко.
 
От: От: От: От: С днем победы! Помнете!

Човече, историята е нещо добро нещо да се помни, защото ако го забравиш ще си обречен да го повториш - затова вземи и си чети и стига си писал глупости!

Ти замислял ли си се защо 1 милион избягаха за няколко години след 89 - щото е много яко в комунизма ли?
Правиш ли разлика между "избиване" и "избяга" или искаш ти го напиша на руски, белкем ти е по лесно?
Цвета на нацията бива избиван за 4 години от 44-48, благодарение на творението наречено "Народен съд".

Хайде като си понаучиш историята не знам българската или руската, пак можем да си говорим - този път аргументирано.

Какво точно да говоря с теб за криворазбраната ти история? За теб 45 години е окупация, за нормалните не е, защото явно някой ти е бил така наречения цвят на нацията ама айде. На мен единия ми дядо по руска линия се е бил срещу немците, така че за какво ми е да чета каквото и да било, изкривено от някой като теб? После някакъв явно като теб да ми обяснява врели некипели за неща, за които са му промили мозъка? После аз не съм бил българин, като съм сигурен, че много по-голямата част от българите не определят тези години като окупация, а само за някои като теб, нали? И после навсякъде с някаква изкривена история вадят факт след факт, заблуждавайки се в нещо, което искат да е така, а реалността е съвсем друга от чисто човешка гледна точка.

Едит: както и да е, по тези въпроси всеки си знае за себе си. Мен ме дразни отношението на някои, ама това е като бсп-сдс, левски-цска и т.н. спорове. Ако има някой несъгласен, може, нали вече е демокрация а не сталинизъм. Не искам да обиждам или да засягам никого. Всеки си знае за него най-добре
 
От: От: От: С днем победы! Помнете!

и си много песимистично настроен след 25 години демокрация. Имай надежда де! След още толкова може да сме по-добре :D германия загуби втората световна и виж за 40-50 години къде стигнаха.
ние "работим" вече 25 години, сигурно ни остават още 20-тина и ще ги настигнем

Все пак в Германия не е имало социализъм/комунизъм - 45 години.

Всъщност имаше в Източната част - и разликата беше видима. Едните правеха БВМ, Мерцедес, Фолцваген, Порше, Опел, а другите трабанче и вартбург. :lol: :lol: :lol:

И като се обединиха нали се сещаш, че взеха и модела и управлението на Западна Германия, а не на Източна.


Докато ние тука се чудим дали напред или назад и през мандат избираме БСП. Няма как да правиш една крачка напред и две крачки назад и да искаш да се движиш напред. :lol: :lol: :lol:
 
От: От: От: От: От: С днем победы! Помнете!

Какво точно да говоря с теб за криворазбраната ти история? За теб 45 години е окупация, за нормалните не е, защото явно някой ти е бил така наречения цвят на нацията ама айде. На мен единия ми дядо по руска линия се е бил срещу немците, така че за какво ми е да чета каквото и да било, изкривено от някой като теб? После някакъв предател явно като теб да ми обяснява врели некипели за неща, за които са му промили мозъка? После аз не съм бил българин, като съм сигурен, че много по-голямата част от българите не определят тези години като окупация, а само за някои като теб, нали?

Вече 25г. сме под американска окупация и последствията са по-трагични и от руско-турската освободителна война, и от ПСВ и ВСВ взети заедно. Всичко изградено през комунизма (фабрики, заводи, оранжерии и др.) беше и бива унищожено(остана само 1 АЕЦ), любовта към семейство и родина, уважението между хората, беше заменено с любовта към парите и чалгата, а уважението е само към силните на деня и тези с парите. Хората са разделени на русофили и русофоби, но според мен реалното разделение е на българофили и българофоби. Само от един единствен човек, от всички живели до 1989г. с които съм разговарял, съм чувал оплаквания- беше ми учител по музика и беше лежал в Белене заради политическите си възгледи 1 или 2 години. Аман от лъжи и пропаганда от ИвоМинджевци и сие!
 
От: От: От: От: От: С днем победы! Помнете!

Вече 25г. сме под американска окупация и последствията са по-трагични и от руско-турската освободителна война, и от ПСВ и ВСВ взети заедно. Всичко изградено през комунизма (фабрики, заводи, оранжерии и др.) беше и бива унищожено(остана само 1 АЕЦ), любовта към семейство и родина, уважението между хората, беше заменено с любовта към парите и чалгата, а уважението е само към силните на деня и тези с парите. Хората са разделени на русофили и русофоби, но според мен реалното разделение е на българофили и българофоби. Само от един единствен човек, от всички живели до 1989г. с които съм разговарял, съм чувал оплаквания- беше ми учител по музика и беше лежал в Белене заради политическите си възгледи 1 или 2 години. Аман от лъжи и пропаганда от ИвоМинджевци и сие!
Ама и сами си вярвате, така ли ви пуска Путкин?
В момнента още коминисти ни управляват и така ще е още много години. Това, че ви промиват мозъците и си измиват ръцете с лошата САЩ е видно и за най-тъпите.
Приемете го - Не сме в това положени заради друг, а заради "братска" русия.
 
От: От: От: От: От: С днем победы! Помнете!

Какво точно да говоря с теб за криворазбраната ти история? За теб 45 години е окупация, за нормалните не е, защото явно някой ти е бил така наречения цвят на нацията ама айде. На мен единия ми дядо по руска линия се е бил срещу немците, така че за какво ми е да чета каквото и да било, изкривено от някой като теб? После някакъв предател явно като теб да ми обяснява врели некипели за неща, за които са му промили мозъка? После аз не съм бил българин, като съм сигурен, че много по-голямата част от българите не определят тези години като окупация, а само за някои като теб, нали? И после навсякъде с някаква изкривена история вадят факт след факт, заблуждавайки се в нещо, което искат да е така, а реалността е съвсем друга от чисто човешка гледна точка.

Говори си каквото искаш, историята е историята - това, че не я знаеш, не променя фактически нещата.
Както и пропагандата, СССР самосиндикално са извоювали цялата победа, е пълно безочие - но това не пречи, да се прави пропаганда и такива като теб да кълват като кокошка на просо.

Нямам абсолютно никакви стимули да те убеждавам, че не си знаеш историята, все ми е тая, но може от обща култура най-малкото да знаеш кое как е.
Ето ти за началото да видиш какво "добро" е окупацията:

Веднага след заграбването на властта в София чрез държавния преврат на 9 септември 1944г. комунистите започват масов терор. Този терор е предварително организиран и съгласуван с господарите на БКП в Москва и лично с диктатора на Съветския съюз Йосиф Сталин. Гарант за изпълнението му е Червената армия, окупирала България без бой. Целта на ''червения'' терор е унищожаването на цялата българска интелигенция и превръщането на българския народ в безропотна робска маса - сигурна гаранция за ,,вечно'' еднолично управление на БКП в състава на съветската комунистическа империя. За разигралите се кървави събития в България по това време има и исторически документи. Един от тях е писан на руски език и е с дата 13 септември 1944г., т. е. на четвъртия ден след заграбването на властта. Има изключително важна стойност, защото характеризира започналата кървава вакханалия. На 13 септември 1944 г. ЦК на БРП съобщава на ''вожда'' Георги Димитров в Москва, че "стихийните" дотогава убийства на "злостни врагове" вече ще се извършват от ударни групи въоръжени комунисти и комсомолци. Това е отчет за свършената работа по унищожение на българската интелигенция и признание, че главният инструмент на управление на комунистите винаги е бил терорът спрямо всички некомунисти, набедени за ''фашисти''. Ето важните пасажи от телеграмата на ЦК на БРП- к до Москва от 13 септември 1944г. ''В първите дни на революцията стихийно бяха разчистени сметките с най - злостните врагове, попаднали в наши ръце. Сега се вземат мерки с това да се занимават съответните наказателни органи. Министърът на правосъдието работи по създаването на народни трибунали. ...От въоръжени партийци и комсомолци ще бъдат негласно създавани ударни групи за особено отговорни задачи.'' Документът се съхранява в Централния Държавен Архив, КМФ 40, инв. № 937/430, к.12-13 През септември, октомври и ноември 1944 са избити около 30 000 души от националната интелигенция, държавната и местна администрация и икономическия елит.

Може и тук да гледаш:
http://vbox7.com/play:6929c4dd6c

А за историята на СССР може да се "любуваш" тук:

[video=youtube;GQoe-3Va2oU]https://www.youtube.com/watch?v=GQoe-3Va2oU[/video]

Специално обърни внимание на 48 минута и 63 минута.

С такива извергите на болшивизма нищо нямаме. Само някой с тежка деменция и алцхаймер може да нарече тези братушки или имаме нещо общо с тях!

Разбира се не пречи да си празнувате и да си честите, че братският в СССР солово е спасил Европа ...

ПП Като чета форума 70 години по късно бележат успех - в тази си част "превръщането на българския народ в безропотна робска маса" повтарящи като мантра братушки, братя, слава на СССР/Русия и нам си какви още глупости.
 
От: От: От: От: От: С днем победы! Помнете!

Вече 25г. сме под американска окупация и последствията са по-трагични и от руско-турската освободителна война, и от ПСВ и ВСВ взети заедно. Всичко изградено през комунизма (фабрики, заводи, оранжерии и др.) беше и бива унищожено(остана само 1 АЕЦ), любовта към семейство и родина, уважението между хората, беше заменено с любовта към парите и чалгата, а уважението е само към силните на деня и тези с парите. Хората са разделени на русофили и русофоби, но според мен реалното разделение е на българофили и българофоби. Само от един единствен човек, от всички живели до 1989г. с които съм разговарял, съм чувал оплаквания- беше ми учител по музика и беше лежал в Белене заради политическите си възгледи 1 или 2 години. Аман от лъжи и пропаганда от ИвоМинджевци и сие!

Както казах, не искам да споря с всички, които прогресивно се увеличават, разчитайки на някакви исторически факти без да гледат истинския живот. Така стана и с украинците и техния нов герой степан бандера, който е просто един предател. Ето до къде стигнаха.. Никой не може да оспори, че руската империя и ссср са помогнали много повече, отколкото са попречили на България, в което искат да ни убедят различни продажници по различни причини. Някои сигурно взимат пари, ама други неизвестни по форумите просто си говорят, заблудени от тия дето взимат пари за тая пропаганда. Всичко в ссср било лошо, 45 години само мизерия, белене, цвета на нацията, ограбване и такива небивалици. Че тия 45 години аз до колкото знам от родителите си и баба ми е било много по-добре отколкото всички тия 25 години бе. За някои дисиденти и предатели сигурно е било много лошо, ама това си е техен избор. После реват по морето, че нямало руски туристи - еми с тая политика няма и да има. Нямало пазар за българските стоки в русия - ми няма и да има. Като си продават гъза тъпите политици на америка и европа, на която не и дреме, ще докарат България до нивото на украина, ако вече не е някъде там. Тва е, нека си говорят някакви факти, глупости и т.н.


@blackout не искам да те обиждам, ама верно си тъп, бъди си "братушка" тогава с европейците и си бъди куче за тях.. Вчера видя ли за швеция и циганите - любимите ти европейци мислят, че всички в българия са цигани и това е представата им за теб. Поздрави.
 
От: От: От: От: От: С днем победы! Помнете!

Ама и сами си вярвате, така ли ви пуска Путкин?
В момнента още коминисти ни управляват и така ще е още много години. Това, че ви промиват мозъците и си измиват ръцете с лошата САЩ е видно и за най-тъпите.
Приемете го - Не сме в това положени заради друг, а заради "братска" русия.
`
`
Както казах, не искам да споря с всички, които прогресивно се увеличават, разчитайки на някакви исторически факти без да гледат истинския живот. Така стана и с украинците и техния нов герой степан бандера, който е просто един предател. Ето до къде стигнаха.. Никой не може да оспори, че руската империя и ссср са помогнали много повече, отколкото са попречили на България, в което искат да ни убедят различни продажници по различни причини. Някои сигурно взимат пари, ама други неизвестни по форумите просто си говорят, заблудени от тия дето взимат пари за тая пропаганда. Всичко в ссср било лошо, 45 години само мизерия, белене, цвета на нацията, ограбване и такива небивалици. Че тия 45 години аз до колкото знам от родителите си и баба ми е било много по-добре отколкото всички тия 25 години бе. За някои дисиденти и предатели сигурно е било много лошо, ама това си е техен избор. После реват по морето, че нямало руски туристи - еми с тая политика няма и да има. Нямало пазар за българските стоки в русия - ми няма и да има. Като си продават гъза тъпите политици на америка и европа, на която не и дреме, ще докарат България до нивото на украина, ако вече не е някъде там. Тва е, нека си говорят някакви факти, глупости и т.н.
 
От: С днем победы! Помнете!

Най-обичам форумните "убеждачи" - вадят документи, цитати, статии, видеа някакви. За какво го правите? Да се убеждавате сами, търсейки точната дума, която ще докаже на някой неизвестен форумен потребител нещо, в което почти никой не вярва така или иначе, или какво? :D

Чекай да не споря повече, щото няма смисъл.

blackout и uphero мразят Русия. Аз обичам Русия. Тва е, просто е. Вашето мнение е различно, за мен е грешно, за Вас моето е грешно. Нема лошо. Всеки за себе си е прав, няма нужда да вадите цитати, не сте историци, а и да сте не ме интересува :)
 
От: От: От: От: От: От: С днем победы! Помнете!

Специално за всички ценители на комунизма - можете ли да ми кажете ей такива хора като ПЕНЧО СЕМОВ(За който съм сигурен никой от вас не е чувал), Буров и още десетки хиляди други дейни хора, ако първо не бяха избити, с ограбено богатство и да не продължавам, ако бяха оставени да се развиват - какво щеше да е БГ сега? Така, че стига с това безочие и двуличие!

Ето да се запознаете, кой е ПЕНЧО СЕМОВ:
http://play.novatv.bg/programi/temata-na-nova/248037
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Най-обичам форумните "убеждачи" - вадят документи, цитати, статии, видеа някакви. За какво го правите? Да се убеждавате сами, търсейки точната дума, която ще докаже на някой неизвестен форумен потребител нещо, в което почти никой не вярва така или иначе, или какво? :D

Да не ти давам просто тонове инфо, което ти така или иначе не го знаеш, затова да ти го дам в смляно състояние, което ти пак няма го разбереш значи ...

Нашият хал хабер си няма от историята, но дава "компетентни" мнения и дирижира зад себе си подобни като него - пълна идилия.

Добре, че го нямаше Редрума, че той е яко по хард в това отношението за историята ни!
 
От: С днем победы! Помнете!

@Тестче, обаче как те кефи комунизма не е истина, напълно си взел риториката на макс - по рано писах в тази тема за неприязнъм към политиката на КРЕМЪЛ и пропагандата им, нищо против руската душа нямам!

Това, че ти си ги обичаш, не променя факта, какво зло е причинила на страна!
 
От: От: От: От: От: От: От: С днем победы! Помнете!

Специално за всички ценители на комунизма - можете ли да ми кажете ей такива хора като ПЕНЧО СЕМОВ(За който съм сигурен никой от вас не е чувал), Буров и още десетки хиляди други дейни хора, ако първо не бяха избити, с ограбено богатство и да не продължавам, ако бяха оставени да се развиват - какво щеше да е БГ сега? Така, че стига с това безочие и двуличие!

Е па тоя буров става от опозицията, много ясно, че няма да му простят. И не е избит а е в панделата. Що не четеш като ми постваш сам цитати :D
Иначе щеше да си е същото, защото българина си е такъв - не му се работи и само лае по форумите.
 
От: От: От: От: От: От: От: С днем победы! Помнете!

Е па тоя буров става от опозицията, много ясно, че няма да му простят. И не е избит а е в панделата. Що не четеш като ми постваш сам цитати :D
Иначе щеше да си е същото, защото българина си е такъв - не му се работи и само лае по форумите.

Ти на палячо ли се правиш или да? Цялата интелигенция и дейни хора са против окупацията - както и всеки друг българин дръзнал официално да го каже, отива или в панделата или директно при свети Петър!
Щеше да е същото но утре по рано ... ако почнеш да четеш история щеше да разбереш за капитала, който е ограбен + огромната маса от инициативни и предприемчиви хора! 25 години след цоца, още не може да изградим такава култура, а преди сме плували в нея!

Обичкай си Русия и Сталин и Путин, макар че това си е педерастко нали се разграничавахте от гейропейците, но това не значи, да не помниш историята!
 
От: От: От: От: От: От: От: С днем победы! Помнете!

Специално за всички ценители на комунизма - можете ли да ми кажете ей такива хора като ПЕНЧО СЕМОВ(За който съм сигурен никой от вас не е чувал), Буров и още десетки хиляди други дейни хора, ако първо не бяха избити, с ограбено богатство и да не продължавам, ако бяха оставени да се развиват - какво щеше да е БГ сега? Така, че стига с това безочие и двуличие!

Ето да се запознаете, кой е ПЕНЧО СЕМОВ:
http://play.novatv.bg/programi/temata-na-nova/248037

Къде пише, че Пенчо Семов е убит? Навсякъде пише, че умира юли 1945г. на 72г. възраст и си е завещал цялото си богатство на държавата.
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Да не ти давам просто тонове инфо, което ти така или иначе не го знаеш, затова да ти го дам в смляно състояние, което ти пак няма го разбереш значи ...

На мен инфо не ми трябва, аз си имам свое виждане за нещата, не ми трябва да чета на някой нещата, както ти сигурно правиш и после да ги преповтаряш по форумите, убеждавайки "неверниците". Ако се съглася с теб сигурно ще ти е супер душевен кеф :D Пък на мен ми е се тая, нито теб те познавам, нито путин, нито някой друг. Моето мнение е, че русия е помогнала много повече, отколкото е пречила, което не може да се каже за америка или европа. Сега кой е прав?
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Най-обичам форумните "убеждачи" - вадят документи, цитати, статии, видеа някакви. За какво го правите? Да се убеждавате сами, търсейки точната дума, която ще докаже на някой неизвестен форумен потребител нещо, в което почти никой не вярва така или иначе, или какво? :D

Чекай да не споря повече, щото няма смисъл.

blackout и uphero мразят Русия. Аз обичам Русия. Тва е, просто е. Вашето мнение е различно, за мен е грешно, за Вас моето е грешно. Нема лошо. Всеки за себе си е прав, няма нужда да вадите цитати, не сте историци, а и да сте не ме интересува :)

Имаше цитат от известен автор на има няма 100 години, който звучи нещо подобно - Любовта към Русия е емоционална, а докато омразата към Русия рационална. :lol: :lol: :lol:
 
От: От: От: От: От: От: От: С днем победы! Помнете!

Къде пише, че Пенчо Семов е убит? Навсякъде пише, че умира юли 1945г. на 72г. възраст и си е завещал цялото си богатство на държавата.

Кой е казал, че е убит? Казах хора като него - капитала на всички фабриканти, предприемачи, цялото богатство и т.н + хората ако не бяха избити - опитай се да вникнеш малко стига съм ви смилвал всичко.
 

Горе