С днем победы! Помнете!

От: С днем победы! Помнете!

Не го забелязах, съжалявам.
Ако не беше Сталин на власт и не беше линчувал кадърните офицери можеше и да няма война, поне жертвите щяха да са много по-малко.
 
От: С днем победы! Помнете!

Най-голямата грешка на Хитлер е била, че не е въоръжил волжките българи и други нации в тоя хазарски клозет СССР.
Тогава историята щеше да е друга!
 
От: С днем победы! Помнете!

Червената армия окупира незавладяната от Германия половина на Полша на 17.09.1939 г. Тъкмо тогава Съветският съюз влиза във Втората световна война, а не на 22.06.1941 г, когато е нападната „вероломно“ от Германия. Защото през август 1939 г. е СССР и хитлеристка Германия сключват пакт за ненападение, известен под името „Рибентроп-Молотов“, който на практика превръща двамата мустакатие диктатори в съюзници. Червената армия извършва още през септември 1939 г. т.нар. Клане в Катинската гора, където са избити 22 000 поляци, включващи военния и интелектуален елит на нацията.

СССР не биха могли да спечелят войната без програмата Lend and Lease, при която САЩ и Великобритания подпомагат СССР с храни, муниции и суровини.


Нацизмът е "националсоциализъм". Комунизмът е "социализъм". И двете системи са тоталитарни. И Райхът, и СССР насилствено налагат системите си на сателитните си държави. И двете системи имат жестока мрежа от затвори и лагери, където загиват милиони невинни. Нацизмът систематично избива евреи, цигани, хомосексуалисти, болни хора и опозиционери. Комунизмът систематично избива религиозни хора, дисиденти, индивидуалисти, интелектуалци, селяни, демократи и опозиционери. И двете системи нахлуват в чужди държави.
 
От: С днем победы! Помнете!

Ние също бяхме съюзник на Германия, не съм видял да са ни спретнали преврат и да са сложили марионетка. Напротив, успяхме да водим наша си политика и да направим нещо, което се помни и до днес - да спасим евреите си ;) Така че, нещо историческите познания ти куцат, както обикновено.
 
Последно редактирано:
От: С днем победы! Помнете!

чаках ви да дойдете на паметника да пием по бира и да избистрим политиката ама никой немаше. само по форумите си лаете :D
 
От: С днем победы! Помнете!

чаках ви да дойдете на паметника да пием по бира и да избистрим политиката ама никой немаше. само по форумите си лаете :D
Малк ми е далеч. Да беше казал по-рано.
 
От: С днем победы! Помнете!

Малк ми е далеч. Да беше казал по-рано.

Начи аз предложих преди много време да направим една форумна среща. Интересно ми е просто кой кой е, ама никой не се отзова. Ето, може да предложим нова организация. Всеки с възгледите си, бизнеса си и т.н. - много хора се палят, карат по форумите, ама на живо може да е по-интересно, ма никой не иска.. всеки зад монитора само храни :(
Ако има навити да направим една такава след лятото и на живо ще бистрим политиката и бизнеса :D

edit: разбира се само стари кучета могат да дойдат фрее, за нови предлагам да има такса. Все пак нали бизнеса е главното :shock:
 
От: С днем победы! Помнете!

чаках ви да дойдете на паметника да пием по бира и да избистрим политиката ама никой немаше. само по форумите си лаете :D
Аз ходих на 1-ви май в Борисовата да плакна очи със социалистически пичета по минижуп. Ти де беше тогава?
 
От: С днем победы! Помнете!

Аз ходих на 1-ви май в Борисовата да плакна очи със социалистически пичета по минижуп. Ти де беше тогава?

в централата бях, в централата
 
От: С днем победы! Помнете!

в централата бях, в централата
Очень хорошо, товарищ Киви!
 
От: От: С днем победы! Помнете!

И за да няма сърдити за мястото на срещата ще я направим по-средата - Казанлък :D
Ама без политика и по-малко бизнес.
Начи аз предложих преди много време да направим една форумна среща. Интересно ми е просто кой кой е, ама никой не се отзова. Ето, може да предложим нова организация. Всеки с възгледите си, бизнеса си и т.н. - много хора се палят, карат по форумите, ама на живо може да е по-интересно, ма никой не иска.. всеки зад монитора само храни :(
Ако има навити да направим една такава след лятото и на живо ще бистрим политиката и бизнеса :D

edit: разбира се само стари кучета могат да дойдат фрее, за нови предлагам да има такса. Все пак нали бизнеса е главното :shock:
 
От: С днем победы! Помнете!

В Казанлък няма коври, Киви-то няма да е съгласен :lol: Тия рубли трябва да се харчат някъде :|
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Ще пусна анкета след 1 месец да видим дали ще има кворум. Понеже ходя на всякакви сбирки, сега другия месец съм в сърбия на мини купър балканска среща, бях в гърция миналата година, а после съм на европейска в австрия, на други автосрещи също ходя, така че форумния/клубен живот е по-интересен на живо :D Може да има кибапчета, кифтета като на фв събора :D
Ако анкетата покаже интерес, може да измислим нещо. Какво мислите?
 
От: От: С днем победы! Помнете!

В Казанлък няма коври, Киви-то няма да е съгласен :lol: Тия рубли трябва да се харчат някъде :|
Ще му намерим коври, не е като да няма. Аз само на такива попадам последно време.
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Ще му намерим коври, не е като да няма. Аз само на такива попадам последно време.

Съвсем обърнахте темата. Както и да е. Само на една казанлъшка розичка съм пукал пъпчицата, ама беше много арна. На тогавашните ми колеги им опадаха ченетата. :lol:
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Ние също бяхме съюзник на Германия, не съм видял да са ни спретнали преврат и да са сложили марионетка. Напротив, успяхме да водим наша си политика и да направим нещо, което се помни и до днес - да спасим евреите си ;) Така че, нещо историческите познания ти куцат, както обикновено.

Кое точно в това което написах е невярно, че да ми куцат познанията?
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Кое точно в това което написах е невярно, че да ми куцат познанията?
Ние сме под германско влияние (комунистите определят правителството като германофилско и марионетно), но не ми е известно германците да сменят управлението, нито да не успяваме да им се противопоставим, когато решим. И въобще не ми е известно германците някога да са се стремяли към износ на системата си и на революция. Режимът там не идва с преврат, като всички болшевишки режими, а чрез демократични избори. В тогавашната българска преса и публицистика ясно се казва, че тая система си е германска и в България не може да бъде сляпо копирана или наложена. Никой и не е искал да го прави.

Така че, това просто не е вярно:

И Райхът, и СССР насилствено налагат системите си на сателитните си държави.

А това:

И двете системи имат жестока мрежа от затвори и лагери, където загиват милиони невинни. Нацизмът систематично избива евреи, цигани, хомосексуалисти, болни хора и опозиционери. Комунизмът систематично избива религиозни хора, дисиденти, индивидуалисти, интелектуалци, селяни, демократи и опозиционери. И двете системи нахлуват в чужди държави.

Всъщност и трите системи го правят.

Как Великобритания извърши най-големия геноцид в човешката история?

Към пролетта на 1901 година британски концентрационни лагери са създадени по цялата окупирана територия на бурските републики — в Барбъртън, Хайдълбърг, Йоханесбург, Клирксдорп, Мидълбърг, Почефстром, Стандъртън, Феринигинг, Фолксрюс, Мафекинг, Айрин и други места.
В концентрационните лагери англичаните затварят повече от 200 хиляди човека, основно жени и деца, което е около половината от бялото население на бурските републики.
В течение само на една година — от януари 1901 до януари 1902 година — в концлагерите от глад и болести умират около 17 хиляди човека, предимно деца. През април 1901 година в Йоханесбургският лагер умират почти 70% от намиращите се там деца до осемгодишна възраст.

Общо взето, съпоставянето на двата режима по тия признаци е доста смешно и типично за неук демокрад симпатизант я на дсб, я на сдс, я на нещо друго синеещо (венците на Костов не се броят) ;) Спести си пропаганданта.
 
От: С днем победы! Помнете!

Разликата е, че когато сме под германско влияне е по време на война. Тогава никой не го интересува системата, главната цел е спечелването на войната. Ако Германия беше спечелила войната, дали нямаше да си наложи системата, както прави СССР след края на войната. И двата режима са тоталитарни, тоест или с вожда или смърт.
 
От: С днем победы! Помнете!

Глупости, под германско влияние сме 10 години преди това. Германия е най-големият (или един от най-големите ни) търговски партньор. Въоръжава ни с военна техника, обучава ни военните, изкупува ни продукцията. Не ми е известен нито един опит за преврат спонсориран от германци, нито дори слухове за такъв. Така че, ще споделиш ли кое те кара да мислиш така?

п.п. И какъв по-добър случай за преврат от това в България да има германски войски? Що не ни превзеха и не ни хвърлиха на източния фронт, както по-късно правят комунистите? Нещо логиката липсва :wink:
 
От: С днем победы! Помнете!

Въйййййй, това докато дремна малко и американските лизачи направили кавгата гоуема. Напред Русия и България винаги заедно!!!
 

Горе