Така се управлява и развива сайт в БГ

blackout8

Well-Known Member
Инвестор.БГ АД продаде 80% от NasamNatam.com за 250 хил. лв.

Инвестор.БГ АД е продало 80% от сайта NasamNatam.com в сделка за около 250 хил. лв., заявява дружеството в съобщение чрез Бюлетин Investor.bg.

Купувач е основателят и проджект мениджър на сайта Ивалина Ненова. Тя е имала правото на 20% от печалбата на сайта.

Проектът е закупен от Инвестор.БГ АД през 2008 г. за 3 000 лв., като в момента се продава за 200 000 лв. плюс правото Investor.bg да продава и придобива 100% от приходите на банер рекламата в Nasamnatam.com до края на 2012 г., което прави сделката за общо около 250 000 лв.

Заявки за реклама в сайта Nasamnatam.com ще бъдат обслужвани без каквато и да било промяна до края на годината, уточняват за своите клиенти и техните агенции от търговска дирекция на Инвестор.БГ АД.

"За нас е много важно не просто да купуваме сайтове, но да подкрепим перспективни проекти, да инвестираме в развитието им, които след това могат да бъдат продадени с добра възвръщаемост", коментира Любомир Леков, председател на Съвета на директорите на Инвестор.БГ АД.

"Реално ние успешно реализирахме концепцията за бизнес инкубатор", посочи Леков.

От страна на Инвестор.БГ АД мотивацията за сделката е ясната стратегия за фокусиране и развитие на сайтовете със стратегическа тежест за приходите на компанията, сред които не попада сайтът NasamNatam.com.

"Излючително съм благодарна на Инвестор.БГ за възможността и подкрепата през изминалите години. Това, което ни предстои за NasamNatam.com са много инвестиции и подобрения с цел задоволяване на нуждите на туристическия бранш и все по-тясно сътрудничество с всички негови звена", заявява Ивалина Ненова.

„Сайтът ще запази досегашния си екип и ще продължи развитието си с подкрепата на хората, работили за него през последните 5 години”, обещава купувачът. Инвестор.БГ АД и Ивалина Ненова остават партньори и ще си сътрудничат и в бъдеще.

Финансовите средства от продажбата ще бъдат използвани за развитието на сайтовете от стратегическия портфейл на Инвестор.БГ АД.

http://www.investor.bg/novini-i-ana...ade-80-ot-nasamnatamcom-za-250-hil-lv,132745/
 
"За нас е много важно не просто да купуваме сайтове, но да подкрепим перспективни проекти, да инвестираме в развитието им, които след това могат да бъдат продадени с добра възвръщаемост", коментира Любомир Леков, председател на Съвета на директорите на Инвестор.БГ АД.
хахаха, а нещо за пирон.бг ще ни каже ли? или няма нужда. :)

все пак успех на комапнята и нека всеки техен проект бъде толкова преспективен.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Поучителна история, мерси
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Тези си въртят мръсните пари вие им се възхищавате

Вадят от единия джоб и вкарват в другия в следствие на което кръвопийците получават това между джобовете
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

niks знаеш ли защо котараците си ближат ташаците?
Щото ги стигат.
 
От: Re: Така се управлява и развива сайт в БГ

хахаха, а нещо за пирон.бг ще ни каже ли? или няма нужда. :)

На дали всеки твои проект е успех - така и при тях. Кофтите инвестиции инвеститорите ги лимитират, та и кат ги гледам разбраха къв им е проблема и го спряха :)

Иначе добра възвращемост от близо 9к % само чиста печалба не се споменават :D
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Както и колегата по горе каза - сигурен съм че това е превъртане на пари.

Автора на сайта преди три години си е продал задника за 3000лв сега вади 200 бона и го плаща - сигурно тези пари ги е събрала от 20% печалба която е получавала през тези три години.

Незнам последно данъчните декларации публични ли бяха - но съм почти убеден че въпросната дама или нейна фирма не е платила дължимите данъци за 200 бона последните три години, а варианта банка да и е дала кредит за сайт според мен клонят към нула.

Според мен това е някакъв рекламен номер с определена цел която може и да не се разбере.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Странна работа :D
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Е пари се намират:)
Колкото до превъртането на пари, Инвестор са публична компания, а такива превъртания малко се набиват на очи. И още нещо, за какво ще ги превърташ тези пари, като ще трябва да им платиш и 10% данък печалба, да не говорим за другите такси по смяна на собствеността и т.н.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Че за какво да плаща бе манта?

Това си е било 100% актив на Инвестора и респективно всичко са си плащали те има си фин. отчети виж ги, а и сега си продават актива на проект мениджера си - невиждам какво те притеснява. Единственото, което е да им трябва повече капиталова адекватност, или буфер или им трябва нов кредит и трябва се подбри коефиценитете дълг капитал или са решили кешират, не ги знам за какво са взели това решение, но много лесно се следи ако ще е некъв номер КФН много ги обича тези
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

От страна на Инвестор.БГ АД мотивацията за сделката е ясната стратегия за фокусиране и развитие на сайтовете със стратегическа тежест за приходите на компанията, сред които не попада сайтът NasamNatam.com.
Мисля, че в това е разковничето. Investor са медия, NasamNatam е обяви.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Както казах вероятността и да не разберем каква е крайната цел на тази продажба е много голям.
Никой не продава златни кокошки - ако сайта е бил наистина толкова печеливш не виждам причина да го продават и то с такова елементарно оправдание че щели да инвестират в нови проекти. При такава цена би трябвало да се очаква че въпросният сайт прави поне по 10 000лв чисто на месец - с тези пари могат да купуват по три нови проекта всеки месец и без да продават сайта.
А ако са опрели до тези пари за да инвестират значи нещата там не отиват на добре щото сигурно това са само заплатите за една година на борда на директорите.
 
Бравос на медията. Само така и напред и на горе. ;)

Не е ли сайт за оферти от туристическия сектор. На мен на такова ми прилича. Хубав е и пълен с интересни предложения. Там печалбите на една екскурзия от 1000 евра даже и да са 20%, си е добре. :)

Явно не отговаря на тяхното портфолио. Все пак продават премиум реклама, но пък всякакъв уеб актив е добре дошъл. Има една друга медия, която продава и тя такъв тип реклама, ама сайтовете им са умрели в кожата си. Аз лично бих го водил за обида, ако си видя бранда там. :)

Инвестора винаги са държали ниво. Успехи и в бъдеще. ;)
 
Re: От: Re: Така се управлява и развива сайт в БГ

На дали всеки твои проект е успех - така и при тях. Кофтите инвестиции инвеститорите ги лимитират, та и кат ги гледам разбраха къв им е проблема и го спряха :)
прав си, имал съм и ще продължавам да имам. но никога не съм пускал някой проект по цялата си мрежа, особедно ако е невзрачен и обречен. :)

искам да кажа едно браво, не за друго, а защото го заслужават.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

В интерс на истината от това което виждам тук, са перфетно капиталзиирани http://www.investor.bg/companies/IBG/financial-data.html

Ако се погледне в отчета на паричните потици, ще се види че найстина се потвърждават думите им за инвестиции - последните тримесечия са дали доста пари за придобиване на активи и за инвестици.
И като видим че за последното 3 месечие за на печалба, какво излиза - като цяло не са толкова дейни да генерират собствени проекти, явно креативнсотта им е секната - но това никак не се нрави на инвестироти щото печалбата пада от там диведенти или няма капиталов прираст и реалността е ясна купуваш нещо готово развито, а и като има такъв баланс се оправдава всичко. А това че си продават този сайт, може са решли че наистина не е рентабилен, за жалост няма разбива точно този колко носи - така че съм склонен да вярвам - просто печалбата им е кът и кът са от идеи но имат пари и кво ще правиш ми ще инвестираш и оптимизираш ясно като бял ден :) сигурно са набелязали къде по дора инвестиция с по-голяма възвращаемост от този сайт - тука говорим и за максимазиране на приходиите и печлбата, ако този проект не им задоволява фин. цели нормално е да се шитне - те първа ще ги гледаме кво ще измислят, имаха една инциатива навремето 2010 но от тогава са кът :D е в повечкото случай в такива моменти като си некреативен - CFO-то и CEO-то се намисат да спасява с нови покупки, купуваш активи и инвестираш ако имаш разбира се, а те си имат доволно
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Мисля, че в това е разковничето. Investor са медия, NasamNatam е обяви.

Не мисля, че това е проблем. Само преди няколко месеца закупиха Имоти.нет - също сайт за обяви.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Че именно като си медея имаш голямо портфолио - те са уеб медиа - виж да имат птицекладница ще е страно :D
 
Re: От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Че именно като си медея имаш голямо портфолио - те са уеб медиа - виж да имат птицекладница ще е страно :D
Това пак няма да е много странно, ако успеят да продават реклами площи - я на птичките, а на самата кланица. :)

Важното е да има премиум реклами, другото не е важно. :)
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Не ме разбра Блинки, да се считат за медиа като редица от дейностите им нема да е свързна с нета - та затова викам няма значение кви сайтове имат след като са таква уеб медия, а и си прав там не вървят премиум-а

истината, че само в инвестор.бг са им най-вървжните премиуми
 
Знам аз...:) Абе добре са си заформили медийната група, имам познат, който работи там и медията ми е много по-симпатична с него там. :)

А за бъзика с кланицата, малко иронизирах, заради една друга медия, която продава шит и на мен не ми допада като сайтове, които има в нея. Мда, най-вървежни са, и цените го говорят. Ако някой продава на тези цени и то не еднократно, то явно им върви този тип реклама. ;)
 

Горе