Трагедията във Варна

От: Трагедията във Варна

@rombeca, хвърли едно око - http://dmsbg.com/index.php?page=4&spage=0&item=444&p=0
нужни са между половин и един МИЛИОН ДОЛАРА

за момент се постави на мястото на родителите й, ти какво би направил?
Ами ако не пратя смс заради ддс-то (колко жалко звучи)?

смс не било решение...
не всички могат да ходят по банки, а и хората нямат възможност да внасят много големи суми
как да идеш в банката и да внесеш 1-2 лв.?

п.п. вече са събрани стотици хиляди лв.
много голяма част от тях са чрез смс-и
 
От: Re: Трагедията във Варна

До към 15:00 броя парите чрез СМС-ите беше в десетки пъти повече от даренията по банка. Всеки, който си следи активно файсбука е попадал на конкретни числа. ;)

до 20:00 бяха вече над 300 000 лв само от СМС-и. А като се събудих към 12:00 цялата ми стена във фейс-а беше изписана с Дмс.
 
От: Re: Трагедията във Варна

до 20:00 бяха вече над 300 000 лв само от СМС-и. А като се събудих към 12:00 цялата ми стена във фейс-а беше изписана с Дмс.

От сайта на dms:
ВАЖНО: Всички финансови постъпления се превеждат на кампанията, за която са предназначени, с изключение на невзетите плащания и административните разходи по проекта, които не надвишават 10%.

До тука 30 000 лв. за 1 ден. Благотворителния бизнес е много доходоносен.
 
От: Трагедията във Варна

Доста жалки мнения в тема за трагедия сполетяла не малко хора....
На някои хора не им прави чест, вместо просто да замълчат пишат небивалици...
От горе всичко се вижда.....
Дано няма повече жертви....
 
От: Трагедията във Варна

Не знам за sms-ите, но нещо друго е по-важно. Вече е започнало съдебно производство за убийство по непредпазливост. Иска ми се най-после да има осъдени и вкарани в затвора за случилото се. Защото за да се случи това има проявено безхаберие на всички нива. В тази тема вече се показа поне 3 пъти клипчето за дерето в Аспарухово и безхаберието на управляващите.

А в това число на виновниците включвам и онова недоразумение - кмета на Варна, който не знаеше снощи какво да прави, говореше и вършеше глупости. До там се стигна, че чак неговия шеф - Б.Б. да му се скара.
 
От: Трагедията във Варна

Трагедията не е свършила,тепърва предстоят заразите,преди малко докато се къпех,си мислех че смрадта идва от някой комшия от горните етажи,сполетян от рядко щастие,но като почнах да си мия зъбите,водата смърдеше на мърша,както си тече я подуших и едва не повърнах.Тоя кмет и цялата община са за затвора.
Ето бат Цонко,дето много го бъзикат и подиграват какво казва:
http://pik.bg/%D0%BA%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D1%86%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D0%BE-%D1%86%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%BF%D0%B8%D0%BA-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D1%85%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5-%D0%B4%D0%BE-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-news193474.html
 
Re: От: Трагедията във Варна

А в това число на виновниците включвам и онова недоразумение - кмета на Варна, който не знаеше снощи какво да прави, говореше и вършеше глупости. До там се стигна, че чак неговия шеф - Б.Б. да му се скара.
Не съм от Варна, но отскоро ходя често натам, та от познати там знам, че Варна не случва на кмет вече не знам колко време. Отделно си били имали едни пиявииц-групировка, която допълнително смуче от вените на града. Но все едно, това е.

Дано всичко мине добре. Утре спират валежите и сега трябва едно топло време, за да изсуши. Мисля, че и още пари ще се натрупат.
 
От: Трагедията във Варна

Забелязах, че се показват снимки и видео само от Варна, ето и видео от другия град, който е наводен, и в който също има жертви - Добрич:

[video=youtube;6aLda7vcBIY]https://www.youtube.com/watch?v=6aLda7vcBIY[/video]

В Добрич има не по-малко вода от Варна, напротив. Съобщават в медиите, че през града преминават водите от околността. Просто каналите са почистени. Е, може да не са в идеално състояние, както трябва да бъде, но определено са почистени и не са както в другите градове. Просто водата е много, прелива и наводнява ниските части на града, където за съжаление са и загиналите.
 
Последно редактирано:
От: Трагедията във Варна

А кмета на с. Бисер (там има 10-11 жертви) от коя партия?
смешно е да обвързваш всичко с партията, защото немърливостта и неумението да се мисли в перспектива е хроничен проблем на всички известни партии.

Факт е, че в големите градове управлява ГЕРБ, но щом от БСП не са могли да се справят със с. Бисер, защо си мислите, че ще може да се справи с Варна?!?
 
От: Трагедията във Варна

тук има видео от новините - http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie...in-trup-vyv-varna-zhertvite-stavat-11-6015322 - Гледайте първото видео

мисля, че се вижда първата къща която май е построена във канала който трябва да е за водата
на къщата й няма нищо, събрала е само малко боклуци

за да бъде един предмет преграда - той трябва да е от край до край, а къщата не е така и не може да се каже, че тя е причинила вълна
даже не знам дали е вълна

все още няма професионално мнение и снимки които да опишат всичко случило се...
а вече трябваше да бъде направено защото дейностите по почистване вече са започнали...

п.п. накрая има още едно видео
там е показана карта и върху нея канала
както се вижда, канал (или поне в същия размер както в началото си) има само до една част
той буквално свършва (и сигурно започва някакъв много малък) точно в средата на квартала

Трагедията не е свършила,тепърва предстоят заразите,преди малко докато се къпех,си мислех че смрадта идва от някой комшия от горните етажи,сполетян от рядко щастие,но като почнах да си мия зъбите,водата смърдеше на мърша,както си тече я подуших и едва не повърнах.Тоя кмет и цялата община са за затвора.

айде ако беше от старите - добре, но предполагам си от новооблъчените по пенсионерска и бабина линия

има интернет, има сайтове на институциите
може да влезеш и да прочетеш - http://www.rzi-varna.com/

там пише:
питейната вода в район „Аспарухово” не следва да се ползва за пиене и за приготвяне на храна
не става само с плюене, трябва и четене :(

п.п. като видиш това - пиши, ако имаш възможност де и не си се натровил...


ето ти и бат цонко какво е направил - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152431924529361.1073741852.247214619360&type=1 :cry:
 
Последно редактирано от модератор:
От: Трагедията във Варна

Аз нещо не разбрах - тия СМС-и по какъв механизъм и на кого точно ще помогнат?
 
От: Трагедията във Варна

Аз нещо не разбрах - тия СМС-и по какъв механизъм и на кого точно ще помогнат?

Е как да не си разбрал?
10% за дмс.
20% от предплатените карти за бездънния държавен джоб.
С останалите някой "експерт", ще купи абсолютно ненужни помощи, естествено от фирмата на братчеда му, на "преференциални" цени.
 
От: Трагедията във Варна

Е как да не си разбрал?
10% за дмс.
20% от предплатените карти за бездънния държавен джоб.
С останалите някой "експерт", ще купи абсолютно ненужни помощи, естествено от фирмата на братчеда му, на "преференциални" цени.
... За да ги даде на циганорите. Правилно ли съм разбрал?

Никой не казва в прав текст за българи ли става дума или за мангасаряни.
 
От: Трагедията във Варна

... За да ги даде на циганорите. Правилно ли съм разбрал?

Никой не казва в прав текст за българи ли става дума или за мангасаряни.

Има и българи загинали,но основно са цигани.
 
От: Трагедията във Варна

Има и българи загинали,но основно са цигани.
А как точно ще помогнат СМС-ите на загиналите?
 
Re: От: Трагедията във Варна

Аз нещо не разбрах - тия СМС-и по какъв механизъм и на кого точно ще помогнат?

Няма къде да отидат. За бедстващите ще отидат. Както и даренията по банков път. Не знам вече какъв % е за операторите. Знам, че банките не взимат такси за дарения към Червения кръст.

7415854C.jpg
 
От: Трагедията във Варна

А как точно ще помогнат СМС-ите на загиналите?
А аз не мога да разбера,след като са незаконни съборените къщи,пак наново ли ще ги построят в дерето?...
 

Горе