Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Nextgen - мисля, че по-добро от това няма. Аз поне я използвам вече няколко години със стотици галерии и хиляди снимки и не съм имал никакви проблеми. Също така доста лесно се работи с нея.

Картинките ми в сайта не се визуализират, а седят като бял фон. Имаш ли идея как да се справя с този проблем ? А като цъкнеш на картинката и излиза само един Loading и нищо не става а само блокира
 
Търся нещо, но не знам какво... та, питам за идеи. Как стоят нещата, имам блог със статии и ръководства. Иска ми се по някакъв начин да отделя място за блиц новини, такива, които са по 100-200 думи примерно, нещо от типа на туитър, но с малко повече място за писане. Не искам да слагам отделна категория, нито искам да се показват на началната страница.

Помислих да направя къстъм меню, което да не показва категорията на новините и посредством плъгин в сайдбара да показвам последните постове от тази категория. Нещо по-елегантно има ли? Дайте предложение?
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Ми някакъв уиджет ще да ти трябва.
Да вади контента дето искаш.
Ама тоя контент трябва да е организиран по някакъв признак (таксономия дето му се вика из ЦМС-ите).

Аз бих регнал един допълнителен post format - примерно aside e за такива по-кратки туитърски изблици.
И бих скалъпил някакъв уиджет да показва aside-ите само.

Друг вариант - да показва постовете с определен таг.
 
Същото е и моето предложение. Регистрация на нов custom post type. Получаваш същото като стандартните публикации, но в отделен панел и имаш свободата да правиш каквото искаш с тях.
Повече инфо тук: https://codex.wordpress.org/Function_Reference/register_post_type

Това което теб може би ще те заинтересува е следната част:
PHP:
function codex_custom_init() {
  $labels = array(
    'name' => _x('Books', 'post type general name', 'your_text_domain'),
    'singular_name' => _x('Book', 'post type singular name', 'your_text_domain'),
    'add_new' => _x('Add New', 'book', 'your_text_domain'),
    'add_new_item' => __('Add New Book', 'your_text_domain'),
    'edit_item' => __('Edit Book', 'your_text_domain'),
    'new_item' => __('New Book', 'your_text_domain'),
    'all_items' => __('All Books', 'your_text_domain'),
    'view_item' => __('View Book', 'your_text_domain'),
    'search_items' => __('Search Books', 'your_text_domain'),
    'not_found' =>  __('No books found', 'your_text_domain'),
    'not_found_in_trash' => __('No books found in Trash', 'your_text_domain'), 
    'parent_item_colon' => '',
    'menu_name' => __('Books', 'your_text_domain')

  );
  $args = array(
    'labels' => $labels,
    'public' => true,
    'publicly_queryable' => true,
    'show_ui' => true, 
    'show_in_menu' => true, 
    'query_var' => true,
    'rewrite' => array( 'slug' => _x( 'book', 'URL slug', 'your_text_domain' ) ),
    'capability_type' => 'post',
    'has_archive' => true, 
    'hierarchical' => false,
    'menu_position' => null,
    'supports' => array( 'title', 'editor', 'author', 'thumbnail', 'excerpt', 'comments' )
  ); 
  register_post_type('book', $args);
}
add_action( 'init', 'codex_custom_init' );

Променяш book/s с blitz и имаш свободата да правиш каквото искаш.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

търся подобен плъгин - http://codecanyon.net/item/social-g...-plugin/full_screen_preview/2665332?ref=lvraa
да може да се пише коментар под всяка снимка..и от Гости..

този изглежда добре..но като гост не може
(някои ако може да го преправи - бих платил)
 
Аз до колкото виждам коментарите са на FB -тоест трябва да си логнат във FB. А там анонимни коментари няма така или иначе? Или ти искаш коментарите да са към блога, а не към ФБ?
 
От: Re: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Аз до колкото виждам коментарите са на FB -тоест трябва да си логнат във FB. А там анонимни коментари няма така или иначе? Или ти искаш коментарите да са към блога, а не към ФБ?

Ами този плъгин е за снимки качени във WP blog
искам да има опция и за анонимни коментари - т.е. когато не си логнат във ФБ коментара да е такъв
иначе щом е анонимен - ест., че няма да с публикува във фейсбук :)

сега може да коментираш и без да имаш ФБ акаунт
става и с Yahoo, AOL, Hotmail -там да се добави и Анонимен
 
Ако се мешат системите за коментиране става проблем с подреждането на коментарите - ще има два списъка с коментари, но подредени по тип, а не по време на публикуване
 
От: Re: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Ако се мешат системите за коментиране става проблем с подреждането на коментарите - ще има два списъка с коментари, но подредени по тип, а не по време на публикуване

пфф :(
трябва ми подобен плъгин..под всяка снимка да може да се пише коментар
защото смятам на една страница да има 20-40 снимки и като се кликне на тях да се увеличат и опцията за коментари...
по друг начин не се сещам как да се направи...

трябва да поразгледам и галериите които са за фото сайтове..може да попадна на нещо подходящо
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Както го обясняваш бие на fantasy, дори не е science fiction. Не че и така не може да се направи, просто е твърде извратено и неефективно.

Всяка снимка трябва да е отделен пост (може с format "image" да е за по-идеално), а на определена страница ( най-вероятно с къстъм page template или просто архив) са листнати всички постове от тип image.

Поне аз тъй бих го направил. И вероятно ще тура и звезди да цъкат рейтинг..
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Има ли добавка , която да ми слага странични банери , но не в sidebar , а след него.Пробвах няколко и не можах да намеря, или поне такава функция
 
От: Re: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

За мултиезичност - http://wordpress.org/extend/plugins/qtranslate/
За календара - http://wordpress.org/extend/plugins/all-in-one-event-calendar/ (този не съм го тествал, не ми се е налагало да ползвам календари, но в changelog пише, че са коригирали проблем с qtranslate преди много версии, така че би трябвало да работи)
благодаря, ще тествам и ще споделя после за календара
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

някой ,ако успее да го направи да ми пише на лично
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Има ли добавка , която да ми слага странични банери , но не в sidebar , а след него.Пробвах няколко и не можах да намеря, или поне такава функция

Какво значи "не в него, а след него"? Искаш в същата колона на сайдбара, но най-отдолу ли?
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

html плугин имаше доста е лесно с него!
 
От: Re: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

За мултиезичност - http://wordpress.org/extend/plugins/qtranslate/
За календара - http://wordpress.org/extend/plugins/all-in-one-event-calendar/ (този не съм го тествал, не ми се е налагало да ползвам календари, но в changelog пише, че са коригирали проблем с qtranslate преди много версии, така че би трябвало да работи)

За съжаление проблемите в all-in-one-event-calendar за многоезичен сайт не са отстранени, не работи нито с qtranslate нито с WPML
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Здравейте колеги. Търся плъгин за добавяне на обяви. Може и да не е направен точно за тази цел, но да може да се ползва за това. Трябва ми да може да се добавя снимка, да не изисква регистрация в сайта и по възможност да излизат обявите в уидгет прозорец. Не ми трябва такава тема, а само добавка!

Благодаря ви предварително :)
 

Горе