Търся: Финансиране за смесен проект

Статус
Not open for further replies.
Абе сори, че се намесвам, ама и аз имам много идеи, ама нямам пари. Но няма да тръгна да си търся благодетел, без да му кажа идеята си. Т.е. ти продаваш нещо, но не казваш какво. Е аз как да гадая какво ще си купя? То по-добре да си пусна еврофутбол...
Така да бъде. Каквото съм казал - казал съм. Ако може да се останови в изряден договор, ок. Ако не може, пак ОК. И не става въпрос за някаква мъглява идея. Има разлика между това да имаш идея и да имаш цяла концепция.
Но защо разводнявате темата, като нямаш пари защо изобщо пишеш тук. Ясно е написано - търся съфинансиране.
Айде да се спрете, моля.
 
Последно редактирано:
Който го е страх от мечки да не ходи в гората.
Ти нямаш идея, нямаш концепция, ти нямаш дори елементарно хрумване.
Ти имаш някакви твърдения, необосновани и недоказани.
И искаш пари за тях, това е. Хайде да се спреш вече :)
 
Който го е страх от мечки да не ходи в гората.
Ти нямаш идея, нямаш концепция, ти нямаш дори елементарно хрумване.
Ти имаш някакви твърдения, необосновани и недоказани.
И искаш пари за тях, това е. Хайде да се спреш вече :)
Абе по какъвто и начин да опитвате инфилтрация, няма да стане. С току що регистрирани женски никове, с подиграви, със злоба, със завист, няма да стане.
Достатъчно ли съм ясен?
 
Последно редактирано:
Който го е страх от мечки да не ходи в гората.
Ти нямаш идея, нямаш концепция, ти нямаш дори елементарно хрумване.
Ти имаш някакви твърдения, необосновани и недоказани.
И искаш пари за тях, това е. Хайде да се спреш вече :)
Ха-ха, аз 1000 лева имам, нямам 100
Така да бъде. Каквото съм казал - казал съм. Ако може да се останови в изряден договор, ок. Ако не може, пак ОК. И не става въпрос за някаква мъглява идея. Има разлика между това да имаш идея и да имаш цяла концепция.
Но защо разводнявате темата, като нямаш пари защо изобщо пишеш тук. Ясно е написано - търся съфинансиране.
Айде да се спрете, моля.
Аз 1000 лева имам, ама за сериозна идея трябват от 20 к нагоре. Дори и 50 000 може да не стигнат. Е, тях ги нямам, така е.
 
Не стават така тези неща. А ако можеш да ги набавиш парите по друг начин, просто го направи. В момента имаш (може би) добра идея, която смяташ да реализираш и единственото, което правиш е да си чешеш егото по някакъв свой начин. Инфилтрация!? Стига бе!

Направи си каквото си намислил, и ела се похвали. Със сигурност доста от хората, които пишат тука сега негативно ще те поздравят. Включително и аз!
 
Купуваш айфоне 11 64/128ГБ с промоушън на изплащане без лихва от тия по-известните магазини. Пущаш го у ОЛХ с 200-300лв. по-ниска цена от най-ниската в пазарувай .ЦОМ

"Нов. Запечатан. Гаранция.
Жената не ѝ хареса цвета.
Спешно!"

Зимаш илядото лева и почват да валят кинтите (според така както го описа).

Ако не ти са рискува, не си заслужава. Мове ОН.
 
Така... като се повтаря "идея","идея" става някакво хлъзгаво. Не е въпроса в идета, не е нищо невиждано, въпросът е в детайлите. Пак става една такава българска работа.
Детайлите няма да ви ги кажа, това е. Някои, които са ми писали знаят, че става въпрос за карти за игра, това е.
 
Абе по какъвто и начин да опитвате инфилтрация, няма да стане. С току що регистрирани женски никове, с подиграви, със злоба, със завист, няма да стане.
Достатъчно ли съм ясен?

Нито съм новорегистриран, нито съм жена, нито се подигравам. Писах културно 1-2 пъти, отговор не получих, а бързо бях вкаран в стереотип.
Направих ти кратка разбивка какво предлагаш и какво търсиш, нищо повече.
От тук нататък, дори идеята ти да е новия фейсбук, аз лично и пари да ми дават не бих работил с теб, така че вервай ми не мисля, че вече някой от пишещите го гложди някакво любопитство, а по-скоро се дразнят на ловци на балъци като тебе, че и наглееш.

Защото хората инвестират не само в идеи, а най-вече във хора, в екип.
А ти до момента само успя да покажеш с поведението си, че си ужасна инвестиция и/или лош съдружник.
 
*не съм изчел всичко от началото до края
Много ми е интересно как се очаква някой наистина сериозен да се съгласи на такова нещо.. искаш 1000лв, ок. А после? Нали си наясно, че какъвто и продукт да правиш 1000лв не са достатъчни само за рекламни брошури... човекът трябва да знае колко пари ще му излезе цялото начинание, за да прецени има ли ги и иска ли на този етап да инвестира толкова. Ти дори тази сметка не си отделил време да направиш, което е крайно несериозно - "200лв за това, 300лв за онова". Значи, ти нямаш абсолютно нищо и си решил да пробваш с някаква идея, пък ако не стане, нали не са моите 1000лв, какво толкова. Отделно от това - сумата от хиляда лева се изкарва за месец, като не искам да звуча високомерно към целия глад по света.

И за финал да кажа най-важното - много успешни проекти са търсили финансиране в интернет, но са имали много точно описани планове + вече патентован прототип. По този начин не само запознаваш потенциалния инвеститор и го караш да хареса идеята ти, ами и показваш, че си сериозен. По този начин са събирани милиони, ето един пример, който аз харесвам много - https://www.indiegogo.com/projects/protective-iphone-x-and-8-cases-mous-limitless#/ (включително и съм техен клиент). Над 2 милиона и половина долара са събрани. Хората са описали всичко в детайли, пък виж какъв успех имат.

Ето и един друг в момента активен проект, виж как е описан:
1581025470465.png
Това е само 1 от десетките графики, имащи за цел да опишат какво точно са направили и какво ще направят (става дума за четка за зъби, събрала вече над 3 000 000 долара). Само в графиките са дадени над 1000лв...

Някак си откривам доста забележима разлика между това и "Проекта е свързан с ентъртаймънт, насочен е към младежите и децата, предимно. Става въпрос за сериозен комерс. С евентуална възможност това да прерастне в мрежа от продукция, като примерно компютърна игра. "

@kpetrov бях решил да не се включвал в темата, но това би трябвало да е форум за предприемачи, а не за хора, които днес тестват едно, утре друго, другиден трето и все за по 1000лв. Извинявай, но е така :)
 
За 1000лв., теглиш бърз кредит и си остава твоя идеята. Развиваш, продаваш, погасяваш задълженията и ни пращаш картичка от Хавай ( например ).
Преди време един пич със супер идея пак търсеше съмишленици. Няма лошо ! Щеше да снима клип на някаква рапърка, щото била единствената жена такава и била супер, а музиката Но:1 и т.н. Засне клипа, качи го тук, честно казано клипа беше повече от приличен, но е за нишова аудитория. За музиката и изпълнителката, няма да коментирам. Сигурно ще си има почитателите. Автора на клипа търсеше вече рекламодатели за продуктова реклама. Не откри ! Много се издразни, плю, мрънка, не сме били разбирали и т.н.
Цялата писаница до тук е, да покажа че може би не си на правилното място !
 
За 1000лв., теглиш бърз кредит и си остава твоя идеята. Развиваш, продаваш, погасяваш задълженията и ни пращаш картичка от Хавай ( например ).
Преди време един пич със супер идея пак търсеше съмишленици. Няма лошо ! Щеше да снима клип на някаква рапърка, щото била единствената жена такава и била супер, а музиката Но:1 и т.н. Засне клипа, качи го тук, честно казано клипа беше повече от приличен, но е за нишова аудитория. За музиката и изпълнителката, няма да коментирам. Сигурно ще си има почитателите. Автора на клипа търсеше вече рекламодатели за продуктова реклама. Не откри ! Много се издразни, плю, мрънка, не сме били разбирали и т.н.
Цялата писаница до тук е, да покажа че може би не си на правилното място !
Да, знам. На някои други места по света се събират, обменят идеи, и то така се ъпгрейдва, когато хора обменят идеи.
Аз не съм просто някакъв ентусиаст, знам кое се котира.
Нооо и да се изядат няма да споделя проекта. Това е.
 
За 1000лв., теглиш бърз кредит и си остава твоя идеята. Развиваш, продаваш, погасяваш задълженията и ни пращаш картичка от Хавай ( например ).
Преди време един пич със супер идея пак търсеше съмишленици. Няма лошо ! Щеше да снима клип на някаква рапърка, щото била единствената жена такава и била супер, а музиката Но:1 и т.н. Засне клипа, качи го тук, честно казано клипа беше повече от приличен, но е за нишова аудитория. За музиката и изпълнителката, няма да коментирам. Сигурно ще си има почитателите. Автора на клипа търсеше вече рекламодатели за продуктова реклама. Не откри ! Много се издразни, плю, мрънка, не сме били разбирали и т.н.
Цялата писаница до тук е, да покажа че може би не си на правилното място !
Това е същия пич :)
 
Малоумник, аз съм Камен Петров, кой е тоя същия пич?













 
Пич ти наистина си една доста лоша инвестиция. Присъствал съм на няколко набирания на финансирания и хората, които си представят проекти ( тези, които търсят финансирането ) представят неща като текущ статус на проекта, план за следващите 5-10 години, какъв проблем решава, таргетирана група, евентуална печалба и от какъв бюджет се нуждаят, за да завършат продукта. От изброените ти си посочил само последния параметър. Как очакваш някой да те вземе на сериозно? Аз и за копирайтър не бих те взел вече като те гледам какъв дървен философ си. Темата наистина се превърна в пълен shit. @Blinky братле за следващия ъпдейт на форума сложете да гласуваме дали дадена тема е безмислена и да я затваряме, ако имаме достатъчно гласове.
 
И кого съм завлякъл бе тъпчо, наистина ме караш да те обидя. Казваш, че съм завлякъл някой, кого бе? Да, имах разни идеи и за олио и т.н. сега е различно.
Някой каза, че съм объркал мястото, да така е. Т.е. Не сайта, а България тире българска работа, само капацитети и само анти и анти и анти.
Друго си е да си мазник, изпипан мошеник, като оня дето се жалва, че го завлякли с 5 бона, щото онзи остреща му говорил много професионално.
Айде стига сте му обръщали внимание на този.
Случайно да ми писа, да ми се обясняваш, че финансирала галерии за картини и тем подобни?
Значи, пишеш ми на ЛС - нов мембър, да съм и обяснил идеята, след малко ми пише някаква MAYA - също нов потребител - за какво ставало въпрос, аз какво трябва да си помисля? 2+2 на колко е равно?
 
Последно редактирано:
Случайно да ми писа, да ми се обясняваш, че финансирала галерии за картини и тем подобни?

Не, не съм ви писала да ви се обяснявам нищо. Пуснали сте още 15 такива теми, човека ви ги изведе, че все търсите финансиране и пари. Как не ви писна все да пишете и да се обяснявате като дървен философ за щяло и нещяло. Пускам репорт! Само си търсите внимание. За толкова време чекнене на език можеше да научите някое умение, с което да изкарате пари, а не само да търсите схеми из форумите.
 
Не, не съм ви писала да ви се обяснявам нищо. Пуснали сте още 15 такива теми, човека ви ги изведе, че все търсите финансиране и пари. Как не ви писна все да пишете и да се обяснявате като дървен философ за щяло и нещяло. Пускам репорт! Само си търсите внимание. За толкова време чекнене на език можеше да научите някое умение, с което да изкарате пари, а не само да търсите схеми из форумите.
Дали не си ми писала? Какви схеми бе жено, не всички сме схемаджии. Ами като нямам пари за да си реализирам проекта, е нормално да търся финансиране. Какво толкова недоумяваш.
Извинявай, но след такова отношение да ми говориш на ВИЕ, нелепо е.
И въобще какво общо има дали изглеждаш като "дървен философ" с това какви са ти възможностите. Ами те навремето и Меси са го отписали. Щото не бил в стандарта. Всички са били против него заради това, само един му е повярвал.
И някъде поне година и половина тук съм неактивен, отскоро влязох, бях зает с работа, заебах почти всичко с което се занимавах, сега както казах съм си взел един месец НЕПЛАТЕН отпуск за да си направя поне дизайна на това което правя.
 
Последно редактирано:
Дали не си ми писала? Какви схеми бе жено, не всички сме схемаджии. Ами като нямам пари за да си реализирам проекта, е нормално да търся финансиране. Какво толкова недоумяваш.

16-тия поред проект ли, щото другите не са реализирани? Намерете си нормална работа и си ги финансирайте. Sugardaddy си търсите само. То големите тайни, спекулации, че някой ще ви излъже, че ще ви отнеме проекта, големи защити, адвокати, големи уговорки, фалшифи профили, следене и разлседване кой кой е и сумати и глупости. Звучите параноично.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе