Цигарите ПОМОЩ !!!

От: От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Ако щеш вярвай и сега не е никак лесно, но стига съм се оплаквал. Ината ми е по-силен. Няма нещо, което съм си наумил и да не е станало. Ще пиша утре как стоят нещата.

По-скоро пише след няколко месеца как стоят нещата,защото от днес за утре всеки може да се похвали ''че е спрел цигарите'':p
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Почти 70% от коментарите съдържат "с бира в ръка" :lol:
А бе хора, ше бачкаме ли или ше поркаме? Щото, ако поркаме, тряя и да бачкаме, а ако бачкаме, тряя и да поркаме.. (Сетих се за един клип, дето е уникален :D.. вижте го по-долу)
http://www.youtube.com/watch?v=UWuRFQ4lTHA :lol::lol::lol:

.. Много пиене много чудо.. ( I LOVE IT SECTOR :twisted: )

Та.. По темата..

Един приятел пушеше ДОСТА.. И тогава му дадоха една книга да прочете.
Смисъл трябва да я прочетеш на 1 ПЪТ, да я хванеш и да я прочетеш за един ден, иначе няма да има ефект.
И чесно ти казвам, прочете я и спря да пуши, край.. Game over

Ако някой иска, ще потърся книгата :)

Всичките тея цигари и дивотии, са само до психика.. :)

Cheers,
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

То и хероинът е до психика, ама така си мислиш до момента, в който разбереш, че си и физически зависим - тогава става лошо.
 
От: От: Цигарите ПОМОЩ !!!

То и хероинът е до психика, ама така си мислиш до момента, в който разбереш, че си и физически зависим - тогава става лошо.

Николайчо,искрено ти пожелавам да се отървеш от хероина:lol:

Симо,шерни книгата,няма да ти се разсърдиме толкова много:).Мноо я фалиш тази книга:)
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Аз започнах да пуша в 7 клас. По 2-5 цигари на ден, фемина с едно аверче.
В 8ми започнах по-сериозно, Горна джумая по 10 цигарки 15.
Сега вече кутия и половина. :)
Не мисля да ги спирам, какво печеля и какво губя?
Храната е по-вредна от цигарите.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Нищо по лесно от това да спреш цигарите. Аз съм ги спирал над 10 пъти:)
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Нищо по лесно от това да спреш цигарите. Аз съм ги спирал над 10 пъти:)

Аз 3 пъти и сега не пуша, но има хора на които им е трудно или не мога да си обясня и аз :)
 
От: От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Уотсън искаше да накара Холмс да спре да пуши. Една сутрин той взе лулата му, без Холмс да го забележи и си я пъхна отзад. На следващата сутрин повтори процедурата и така цял месец. Холмс така и не спря да пуши, но Уотсън вече не можеше без сутрешната си лула.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Не се лъжи да взимаш никотина по какъвто и да е начин, това само ще ти усложни абстиненцията. Забрави за дъвки, лепенки, електрони цигари и всякакви други глупости. Цигарите се спират от раз!
Като ти се припуши много прави някакви упражнения за 15-тина минутки.
На мен най много ми се пушеше като излизахме с приятели на по бира и всеки около мен пушеше, тогава е най-гадно, едвам се сдържах да не запаля.
Не пуша от август 2006, като две години след това желанието да запаля се появяваше от време на време.
Сега вече и 100 човека да пафкат около мен, нямам никакво желание да запаля.
 
Аз никога на съм пушила, но винаги съм била около пушачи... Сигурно дробовете ми са по-зле от техните, ама какво да правя като са ми вкъщи повечето!? Лол... Както и да е. Имам доста примери за пушачи от над и около 10 години, които спряха от веднъж и дори и ако някои понякога са си признавали, че мислят да запалят, не са пипали цигари. Мога да дам някои съвет като близък наблюдател:

Спрете от веднъж. Ей така - спирам. Опитайте се да се убедите, че ако почнете ще означава, че сте предали най-вече себе си. Ако самите вие се предавате, какво ви остава?! (ест, с времето става по-трудно, но си напомняйте за този "обет" към собственото Аз)
Избягвайте навиците, които ви напомнят за цигарите - кафето, колата или любимото заведение. Сменете ги с черен чай или капучино, сокове и фрешове (тъкмо прочистката на организма ще е по-силна).
Ходете само в заведения за непушачи/в секторите за непушачи на заведенията.
Помолете приятелите си, ако не да помогнат, то поне да не пречат и да ви подкрепят в това сложно начинание. Все пак, ако те нямат такова желание, когато имате нужда, кога ще го имат? Better off without such friends.

И един съвет, нещо, което ми се каза от човак, който от 11 години пушеше. 6 години по-късно - се мръщи като че ли никога не е пушил.
Като ви се допуши се сетете за всичко онова, което ви е било докато сте пушили - главоболие, тежест в главата, в стомаха, гърлото, засилените алергии и други (вие си ги знаете). Ест, това става след като вече сте преминали през седмица-две от непушенето и не се чувствате зле от абстинентния период. Вече може да се прави сравнение на усещането с и без никотин.

Казват ми и че електроните цигари помагат, но е само 1 момиче и не съм сигурна, че помагат на всички...



ВСИЧКО Е ДО САМОКОНТРОЛ!!! Убедете се, че ползите са по-скоро вреди и няма да си мислите за цигарите.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Да ти кажа, как стават нещата.

Това е по модела на един приятел капитан. С някой пушач от екипажа му, каже ли иска да ги спре, но не може, но иска гледай ква е врътката. Моя приятел казва, ако те видя с цигара в ръка ти приспадам по 500 евро всеки път от заплата - щото в него са парите в него е всичко. След 1 2 такива случки, после лицето Х драстично ги е спрял или отказал :D

Та с някой твои приятел, няква схема завърти по-подобен можел, защото стимула за повечето хора са парите.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Този стимул за парите много го използват при рекламирането на електронните цигари. Ама не е съвсем вярно понеже вече има електронни цигари по скъпи и от пури..
Донякъде мога да кажа че отказах цигарите след 20 години пушене с помощта на електронната цигара, а то всъщност стана въпреки нея.:) Електронните категорично не са средство за отказване и даже е забранено да се рекламират като такова. По скоро става защото чрез тях човек се откъсва от цигарите и се замисля някои неща.

Ето резултат от едно изследване относно това. Четете внимателно!
http://www.ajpmonline.org/webfiles/images/journals/AMEPRE/AMEPRE3013.pdf
 
Последно редактирано:
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Пропуших, когато бях на 15. Днес, 13 години по-късно. имам един опит за отказване на цигарите - не пуших около 2 месеца, но срещите с приятели пушачи, ме дразнеха и пропуших отново. От тогава не съм се и опитвала да ги спирам, въпреки че много често обмислям подобно решение, но като че ли нямам желание. Иначе пожелавам успех на всички, които искат да се отърват от вредния навик!
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Пушех отдавна и по много, кутия и половина на ден, ако излзехме вечер с приятели от 2 и половина нагоре. Винаги имах по 1 стек цигари вкъщи, в колата и в офиса.
Вече 3 години мога да се похваля, че не пуша. Не че не ми се приисква от време на време, но се замисля за друго и така.

Моята рецепта за успех беше, че като спрях да пуша имах 1 кутия цигари в колата и една вкъщи. Подсъзнателния момент, че нямаш цигари се губи така, и цигарения глад не е толкова силен. Ако успеете да сачетаете първия ден с занимание на закрито, където по принцип не пушите ( вкъщи или у някой приятел) това е нужния ви старт. От там насетне всичко е въпрос на воля.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Пробвай Табекс таблетки. Не пуша вече близо 4 месеца и ги спрях благодарение на тях. Най-трудните са първите 5 дена. След това вече е доста по-лесно. И през това време ограничи събиранията, където ще има алкохол, пушачи и т.н.

И не биз казал, че е до воля. Инат трябва. Като кажеш, че ще бъде на твойта и така... Пък нека приятели и познати да ти нареждат, че не можеш да ги спреш. Трябва да бъде на твойта не на тяхната. А това с инат се постига.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Хаха че нямало ти иди качи се на кораб те блъска с месеци океана и да знаеш, че всеки момент може да стане фал и най-близката земя да е на 1к-2км под теб, после ми разправяй нямало смисъл от парите. Че моряците са луди глави факт, но не ходят да се давят там само за слава и силни усещания.

За всичко си има стимул, просто трябва го намериш. За мен стимул е реализицията на моите планове и всичко, което ме забавя и прече го гледам от този ъгъл - струва ли си да губя време/нерви/пари а най-вече здравето си за това, което правя сега.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

За всичко си има стимул, просто трябва го намериш.
Като се замисля сега не намирам разумен стимул за пропушването и пушенето на тези гадории:)
 
Последно редактирано:
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Защо ти трябва да отказваш цигарите?
Всичко това около цигарите е много преувеличено...
Какво мислиш че ще станеш като ги откажеш ?
ще се чувстваш по-добре или ?
Аз спрях цигарите преди 4-5 години не помня точно
И какво постигнах ? качих 20 кила!
От 6 месеца се опитвам да ги пропуша и не мога.
Купувам си на 3-4 дни по една кутия и опитвам постоянно :)
ГАдни са но съм упорит.

В момента съм запалил втора цигара за днес и мие много гадна, по-гадна и от първата...
Ама на инат ще изпуша още 2. Много искам да седна пред компютъра с кафе и цигара и да ми е кеф да си пуша...

Изяж един цял лимон с кората и после запали една цигара? - как е?
 
Последно редактирано:
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Да ти кажа, как стават нещата.

Това е по модела на един приятел капитан. С някой пушач от екипажа му, каже ли иска да ги спре, но не може, но иска гледай ква е врътката. Моя приятел казва, ако те видя с цигара в ръка ти приспадам по 500 евро всеки път от заплата - щото в него са парите в него е всичко. След 1 2 такива случки, после лицето Х драстично ги е спрял или отказал :D

Та с някой твои приятел, няква схема завърти по-подобен можел, защото стимула за повечето хора са парите.

Тва съм го пробвал, казах на продавачките че ще им дам голям новогодишен бонус ако не пушатдо нова година/месец/. Един месец им се иба мамата горките... ходеха за закуски уж или донякъде за нежно да дръпнат набързо една цигара и нямаха търпение да свърши работното време за да запалят :)
И ко - нищо, мина нова година и пак почнаха да си пафкат :)
 

Горе