ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Защо не копнеш всичко от началото на скайп разговора. Да ти се посмеят всички на тъпите въпроси, на които не бях длъжен да отговарям, но все пак го направих. Малко е несериозно да се занимаваш с нещо, от което си нямаш и идея за какво иде реч.

Напротив, длъжен си да отговаряш на всички въпроси на клиента! Когато си купуваш телевизор, има ли упътване - има, отговаря ли на FAQ - отговоря! Когато изпълняваш дадено задание, клиента не е длъжен да разбира от материята на 101%...

П.П.
ех пих повечко и не мога да намеря angry-to
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

То на twis7 не му е за пръв път, има и други хора писали назад в темата.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Twis7, явно има много да учиш за бизнеса.
Когато извършваш услуга за някого той не е длъжен да е запознат с подробностите на твоята работа. Дори и да те занимава с тъпи и/или абсурдни въпроси трябва да му отговаряш коректно. Имал съм работа с хора, които ме питат глупости по свършената от мен работа или които са ме завръщали заради несъществуващи проблеми. В такива моменти са важни дългосрочните бизнес отношения. Отделно, че сме хора и на мен може да ми се случи да изтърся някаква неадекватност по някой проект (желатено е да не се случва, но кой знае). С взаимно уважение и търпение спрямо отсрещния много може да се постигне.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Туист миналата година по това време направи същата детска история - Пусна обява че прави сателити мене ме мота един месец преди да ми каже че се отказва и затвори темата. Сега пак същата работа мислех че за тая една година ти е дошъл малко повече акъл в главата и си си взел някакви поуки от предишната ти изцепка но това отива на рецидив.
 
Здравейте.

Дойде и моят ред да бъда измамен за пръв път :) Става въпрос за тази тема http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=32767 и потребителят Alejandro. Най-вероятно няма да го видите вече в този форум, но все пак реших да пиша.

Човекът даде skype, даде телефон за връзка...протекоха няколко разговора, извърши се превод чрез epay и веднага след това изчезна. Още в началото ми се стори съмнителна работата - skype с 5 абоната, ниска цена, по телефона нещо взе да овърта, другият писал в неговата тема dintronix май е същият човек с друг ник...но реших да рискувам. Таих малка надежда съмненията ми да не се окажат оправдани, но уви...

Така, че предполагам знаете тези важни правила, но нека и аз да ги спомена - не се доверявайте на хора с нисък рейтинг във форума, освен ако нямате среща наживо или някакви договорни отношения. Следете и за най-малкият признак за съмнение и вземете мерки. Не правете трансфер с epay. Използвайте ако е нужно посредник при транзакцията от типа на http://*www.*ecop.*com/ - като цяло е за домейни, но могат да секюрват и други сделки.

Внимавайте, защото както каза самото лице преди да излезе от skype - "Съжалявам приятел, времената са тежки."
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

С колко те изпържи?

п.п. За боклуците и мангалите времената винаги ще бъдат тежки.
 
"Съжалявам приятел, времената са тежки."

Това ми развали деня. Агресира ме. Такова не знам какво заслужава... Надявам се да не са 400 както пише в темата, а по-малко.

И внимавайте, българина докато не се опари, не му идва акъла.
 
От: Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Здравейте.
... ...другият писал в неговата тема dintronix май е същият човек с друг ник...но реших да рискувам. ...

Нямам нищо общо с въпросния потребител 'Alejandro', явно съм имал късмет и не е завлякъл мен.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Някой като те е избомбил (за което съжалявам), недей хвърля съмнения върху мен в тази тема. Искам ако може админите да проверят IP адресите и да ми изчистят името от това оплакване, защото все пак това не е тема за празни приказки, а за некоректни потребители.
 
От: Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Здравейте.

Дойде и моят ред да бъда измамен за пръв път :) Става въпрос за тази тема http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=32767 и потребителят Alejandro. Най-вероятно няма да го видите вече в този форум, но все пак реших да пиша.

Ще го видим, но под друго име - Roberto. :mrgreen:

[video=youtube;Z-ZUuHXgQ8k]http://www.youtube.com/watch?v=Z-ZUuHXgQ8k[/video]
 
От: Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

"Съжалявам приятел, времената са тежки."

Ух, че нагло. Ей това му пожелавам на този

jena.jpg
 
Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Някой като те е избомбил (за което съжалявам), недей хвърля съмнения върху мен в тази тема. Искам ако може админите да проверят IP адресите и да ми изчистят името от това оплакване, защото все пак това не е тема за празни приказки, а за некоректни потребители.
Съжалявам, но просто изказах предположение. Надявам се да не си същото лице. Не допускай същите грешки като мен ;]
 
От: Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Внимавайте, защото както каза самото лице преди да излезе от skype - "Съжалявам приятел, времената са тежки."

Аз ако бях на твое място щях да го направя крив и то само със законови средства. В МВР има отдел Икономическа полиция. Отиваш и пускаш жалба в писмен вид. Щом има плащане в Epay, значи измамникът не е анонимен и могат да го намерят лесно. Те ще го извикат да даде обяснения, нямат друг избор. В момента, в който получи призовка вече ще се е насрал и ще ти върне парите до няколко часа, като в замяна ти ще си оттеглиш жалбата. Ако го оставиш без последствия утре ще излъже някой друг като тебе.
 
Re: От: Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Аз ако бях на твое място щях да го направя крив и то само със законови средства. В МВР има отдел Икономическа полиция. Отиваш и пускаш жалба в писмен вид. Щом има плащане в Epay, значи измамникът не е анонимен и могат да го намерят лесно. Те ще го извикат да даде обяснения, нямат друг избор. В момента, в който получи призовка вече ще се е насрал и ще ти върне парите до няколко часа, като в замяна ти ще си оттеглиш жалбата. Ако го оставиш без последствия утре ще излъже някой друг като тебе.
Тест, не знам дали знаеш, но търговията с фейсбук страници е нелегална т.е. с вързани ръце съм. Здраве да е...
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

А ти не знам дали знаеш, но търговията с Фейсбук страници не е нелегална. Няма закон, който да забранява продажбата на страници. Тя е против правилата на сайта, но те не са закони и нарушаването им не е нелегално. Ти няма да подаваш жалба до Фейсбук, а до полицията. Не знам дали си наясно, но българската полиция слабо я вълнуват вътрешните правила на някакъв американски сайт. Измамата обаче е нелегална и се наказва. Но ти ако си търсиш причини да не направиш нищо ще намериш много.
 
От: Re: От: Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Тест, не знам дали знаеш, но търговията с фейсбук страници е нелегална т.е. с вързани ръце съм. Здраве да е...

Какво общо имат правилата на каквото и да е със законите на дадена държава? Никакво!
Принципите и приоритетите са съвършено различни.
Правилно е да си платиш глобата, наложена ти от държавен орган, но по закон, изтекат ли 3 години без да платиш - глобата отпада.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

А ти не знам дали знаеш, но търговията с Фейсбук страници не е нелегална. Няма закон, който да забранява продажбата на страници. Тя е против правилата на сайта, но те не са закони и нарушаването им не е нелегално. Ти няма да подаваш жалба до Фейсбук, а до полицията. Не знам дали си наясно, но българската полиция слабо я вълнуват вътрешните правила на някакъв американски сайт. Измамата обаче е нелегална и се наказва. Но ти ако си търсиш причини да не направиш нищо ще намериш много.

Абсолютно нищо не може да направи нашата полиция!
единственият вариант е както каза по-горе: да му се обадят да иде да даде обяснение - и преди това да върне парите защото се е стреснал
иначе ще иде там и може да каже каквото си поиска!

Няма доказателства за извършена измама!
хронологии, скрийншоти и т.н. забрави - това не са доказателства (добре, в много редки случай- ама много).
 
Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Някой като те е избомбил (за което съжалявам), недей хвърля съмнения върху мен в тази тема. Искам ако може админите да проверят IP адресите и да ми изчистят името от това оплакване, защото все пак това не е тема за празни приказки, а за некоректни потребители.

в разлчини градове се намирате измамника е от варна... динториникс е на 200км от него
 
Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Абсолютно нищо не може да направи нашата полиция!
единственият вариант е както каза по-горе: да му се обадят да иде да даде обяснение - и преди това да върне парите защото се е стреснал
иначе ще иде там и може да каже каквото си поиска!

Няма доказателства за извършена измама!
хронологии, скрийншоти и т.н. забрави - това не са доказателства (добре, в много редки случай- ама много).

всъшност може да заведе гржаданско дело за неоснователно обогатяване... като парите са през българска система и ще си вземе много по лесно парите ако се пробва да доказвам измама (насрешната страна не може да извади никакви документи защо са преведени парите

http://www.lawsbg.com/lectures/75-obligacionno-pravo/468-neosnovatelno-obogatqvane.html
 
имам на предвид че отсреюната страна получила парите трябва да докаже че е имало причина за превода...

в такова дело иначе ще получ изпълнителен лист + разходите по делото

crazydevil
 

Горе