Шефа неглижира SEO усилията ми

От: Шефа неглижира SEO усилията ми

В гадна ситуация си, ако сега спреш да се занимаваш със сайта, шефът ти ще те гледа с лошо вече, тъй като го е приел за даденост.
Точно в десятката
Дончо разбира от SEO колкото коминочистач може да кара влак. Пуснал е 2 еднакви теми в 2 форума, демек дублирано съдържание.
Грешиш, форумите са 6 (шест). Както казах, не съм профи и нямам идея как да измеря труда си. Това за което се сещам е, че по основната дейност на фирмата Гугъл връща около 200 000 резултата, като моя е на 6-та позиция. По основната дейност + града е на първо място от около 60 000 резултата. Има ли начин да разбера, колко търсения на ден има с тия ключови думи? Защото ако от 120 търсения на ден 100 идват при мен, мисля няма какво повече да се желае. И да уточня, забранил съм на търсачката да ми показва персонализиран резултат, като за по-сигурно я проверявам и в private mode и то през прокси извън BG. Резултата е идентичен.
аз ако съм ти шеф, директно си уволнен. за чии ще заобикаляш тъговците, като това не ти е работа?
да не говорим, че с тва изказване - знам само html, ама съм сео специалист, прозвуча като знам горе-долу азбуката, ама мисля, че съм конкуренция на Стивън Кинг.
И за двете съм посочил аргументи по-горе.
Блинки - точно това планирам, дано успея да си изиграя картите умно.
Крос, знам, че така ще получа много по-конкретни и полезни съвети, но си имам принципи и в никакъв случай не бих рискувал реномето на фирмата.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Всъщност колко търсения има основната дейност на фирмата + градът?
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

И аз това се питам. Гледах преди малко в Адуърдс, ама излиза някаква смешна цифра 160 на месец. Явно не ги комбинира думите, ами търси точната фраза. Надявам се ако някой е в час, по някое време да се включи и да каже.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Да се включа и аз. И моята шефка не е особено доволна от мен и дори реши на консултация да ме изпрати :) пускаме платена реклама събираме близо 10 000 виждания и и нито една продажба. Естествено пак аз съм винивна според нея. Проблема ни е липсата на разнообразие, стар асортимент на завишени цени и мислим потребителите за прости. Веднъж и казах да погледне конкуренцията какво прави, а ти ми отговори "ти тези не ги гледай"! Ок аз няма но клиентите ги гледат.
Повечето шефове искат да ти извадят душата ако може и то за някаква минимална сумичка
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

ами, вижте къде пишете бе драги дами и господа. форума се казва предприемач. бъдете си сами шефове, като не сте доволни
 
  • Like
Реакции: Sky
Re: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

ами, вижте къде пишете бе драги дами и господа. форума се казва предприемач. бъдете си сами шефове, като не сте доволни

Тук беше и нашият линк, но някой велик модератор реши, че има по яки ресурси, които заслужават да са там. Хвала му. :)

Както и да е...като цело това може да се разбира отнесе или клиент или за шеф, в зависимост какво си захвянал. За това проблемът може свободно и за двата случая.
 
От: Re: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Тук беше и нашият линк, но някой велик модератор реши, че има по яки ресурси, които заслужават да са там. Хвала му. :)

Както и да е...като цело това може да се разбира отнесе или клиент или за шеф, в зависимост какво си захвянал. За това проблемът може свободно и за двата случая.

хахах е ти си достатъчно брандиран, биеш уикипепедя, така че и те да имат линк от тука

пп. линка си е там, най-долу
 
Re: От: Re: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

хахах е ти си достатъчно брандиран, биеш уикипепедя, така че и те да имат линк от тука

пп. линка си е там, най-долу
Ааа, оставили са го. Хм, бяха го извадили. Извинявам се за изказването тогава. :)

Да, допълвах страницата с доста контент, за това и реших да сложа линка, все пак такива хора се събираме тук. ;)

А по темата - пичът да натиска. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Ааа, оставили са го. Хм, бяха го извадили. Извинявам се за изказването тогава. :)

Да, допълвах страницата с доста контент, за това и реших да сложа линка, все пак такива хора се събираме тук. ;)

А по темата - пичът да натиска. ;)

Оставили трънки, с 2 клика го добавих, ама да видим някой wiki хахо дали няма да го изтрие пак.
 
От: Re: От: Re: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Оставили трънки, с 2 клика го добавих, ама да видим някой wiki хахо дали няма да го изтрие пак.

Нямаше линк, когато прочетох първия пост на Блинки, но когато GeorgeG написа, че линкът е там, наистина беше там. :) Учуди ме бързата реакция, дори си мислех, че вероятно не съм го видяла...
 
От: Re: От: Re: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Нямаше линк, когато прочетох първия пост на Блинки, но когато GeorgeG написа, че линкът е там, наистина беше там. :) Учуди ме бързата реакция, дори си мислех, че вероятно не съм го видяла...

http://imgur.com/3Cdj4dS
 
Re: От: Re: От: Re: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Оставили трънки, с 2 клика го добавих, ама да видим някой wiki хахо дали няма да го изтрие пак.

Ааа, ами кажи си. ще го махнат. ;) Поне това беше при мен. Кога да проверим? Мен след има няма 3-4 дни ме махнаха.

Нека автора на темата сподели какво се случва по неговите неща, защото явно много хора са в същата ситуация. Интересно ми е какво ще се случи. ;) И ако всичко е с хепи енд, нека сподели и какво е предприел. Ще е полезен за много хора.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Имам 1% параноя някой от търговците да не попадне на темата и да ме разпознае, така че докато не финализирам проекта и нямам твърд резултат, ще се въздържа от подробности какво се случва. Дано резултата е положителен, с радост ще го споделя с братята по съдба. За сега намерих готови скриптове да реализирам идеите, но все още не съм ги разучил.
 
Re: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Имам 1% параноя някой от търговците да не попадне на темата и да ме разпознае, така че докато не финализирам проекта и нямам твърд резултат, ще се въздържа от подробности какво се случва. Дано резултата е положителен, с радост ще го споделя с братята по съдба. За сега намерих готови скриптове да реализирам идеите, но все още не съм ги разучил.

Няма как да те разпознаят, защото това е супер познат сценарии в едно 80-90% от бг фирмите, а и от тези, които уж идват тук, ама леко ги побългаряват. :) Така, че не давай подробности, ограничи се от неща, които биха подсказали точно фирмата и дейността й, но както споменах - много такива случаи има, така, че все едно говориш за всяка. :)

И да, гледай да си вършиш това, за което ти плащат, пък после това. Да не ти се разсмърдят, че другите неща ти изостават? :) Защото и това се случва....да вземат нещо за даденост, че го правиш и то добре, и после ама ти до къде си с твоите неща. И реално правиш 100 неща за същите пари, защото си проявил инициативност. ;)
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Борих се днес с няколко безплатни скрипта, ама нещо грешки ми връщат, пък аз нали не съм в час, не мога да преценя къде е проблема. И през това време се присетих, че наистина може и да нямам полезен ход, защото подобно на

Веднъж и казах да погледне конкуренцията какво прави
И нашите неща не са много конкурентни.

Това което ми се избистри, като най-безопасно и приемливо, са две форми - една за запитвания и една за поръчка, ако някой е решил, че иска дадено нещо. Като най-проста реализация, смятам формите да пристигат по e-mail. Също и чат за запитвания на живо. Ако съм офлайн, ще има молба да си оставят запитването на формата. Въпреки, че и през чата ще мине, ама все пак, трябва да знае човека, дали да чака веднага отговор. Знам как да направя форма по оня първобитен начин, където мейла е в явен вид в скрито поле, ама се сещате, че СПАМ ботчетата само това чакат. Като формите сякаш са ми по-важни, от една страна мисля по-лесно ще ги реализирам и от друга, съмнявам се, някой на работа да се зарадва ако вися по цял ден на чата.

Така че ако някой знае добре работещ e-mail скрипт към който мога да насоча данните от формата ще е супер. Или линк към форуми където се засяга въпроса. Рових се в интернет, но за сега не успявам да намеря решение. Не че някой ми е длъжен да ми помага, но вярвам има хора, които биха изпитали удоволствие да го направят.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

doncho73 - форма за поръчки, запитвания по имейл, анкета, талони с отстъпка... въобще, имаш много възможности за избор и приложение. Ако пожелаеш има начин да докажеш, че сайта е полезен на фирмата. Но бъди готов и за негативи - шефа ти да е прав и сайта въобще да не е полезен на дейността на фирмата. Но каквото и да правиш, послушай съвета на GeorgeG, с който съм съгласен.

Ако се считаш за по-умен и по-способен: напускаш, правиш си твоя фирма и почваш да работиш, в противен случай навеждаш глава и изпълняваш!
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Както си тръгнал, направи направо един онлайн магазин :)
Ще има всичко което ти трябва...
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Конверсия = затваряне на сделка.
Най-сигурният начин да докажеш, че клиентите идват от сайта е да сложиш отделен номер за връзка и мейлите от контактната форма да отиват в отделен мейл. По този начин ще се види кой от къде е :) Иначе ако пуснеш промоция за посетителите на сайта, в един момент всеки ще се окаже посетител на сайта и шефа ти пак ще се дразни.

Абе като цяло се оказва, че е груба грешка да работиш повече, отколкото се изисква от теб. Защото наистина после ти излиза през носа.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Днес ми хрумна вариант, за друг телефон на сайта, без да си личи ако се разглежда от офиса. Мисля шефа няма компютър у дома и няма да забележи. PHP за толкова кратко няма да науча, още повече приложа от първия път без грешка, но мисля с .htaccess можеше да се направи тая магийка. Обаче като почне да звъни тоя нов телефон в офиса и го вдигам само аз... неизбежно ще възникнат въпроси.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Днес ми хрумна вариант, за друг телефон на сайта, без да си личи ако се разглежда от офиса. Мисля шефа няма компютър у дома и няма да забележи. PHP за толкова кратко няма да науча, още повече приложа от първия път без грешка, но мисля с .htaccess можеше да се направи тая магийка. Обаче като почне да звъни тоя нов телефон в офиса и го вдигам само аз... неизбежно ще възникнат въпроси.
Направо си направи фирма със същия предмет на дейност и сложи твоя телефон в сайта на шефа ти!
 

Горе