Шефа неглижира SEO усилията ми

Re: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

А междувременно докато чакаш, оптимизирай сайта, чети, пробвай и нещата ще се получат. Щом има толкова малко търсения, едва ли ще е толкова трудно да го докараш до 1 място или поне до топ 3.

Да, насочи усилията си натам. Добър вариант ще е да му увеличиш трафика. Не знам коя е нишата, но ако толкова си постигнал макса за нея, излез с алтернативни думички или пробвай други канали - социални мрежи, мейл, ppc (ако се навият да дават бюджети) и каквото се сетиш.
 
От: Re: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Относно посещенията, ако ти са 160 на месец, това е доста малко и едва ли би имало поръчки, но зависи от нишата.
Посещенията са около 100 на ден, ако е работен и около 70 в почивен. 160 на месец мисля бяха търсенията на месец на основната дейност + града.

Уж бях решил да си ровичкам SEO-то просто защото си ме кефи, но не мога да потисна репликите, които изплуват непрекъснато в съзнанието ми като "от сайта никой не идва" и "те клиентите сами си идват". И ми влезе друга муха, да оптимизирам само дейностите с които аз се занимавам, а търговията да я оставя да си потъва. Така вече няма как да не знам, когато има хора идващи от сайта. Обаче пък рискувам, аз да не мога да вдигна глава от бачакане, докато търговците си клатят краката. Но пък шефа трябва да е много глупав наистина, да държи на работа хора, които не успяват да си вършат работата, т.е. да привличат клиенти, които до вчера "сами са си идвали".
 
От: Re: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Уж бях решил да си ровичкам SEO-то просто защото си ме кефи...

Абе като те гледам как пишеш, разсъждаваш, ми се струва, че понятие си и нямаш от seo. Продължаваш да правиш простотии и да затъваш все повече.

И този сайт какво, да не е нещо държавна тайна? Я вземи го покажи, да го видим кой е той, и ще ти кажем това което си направил хубаво ли е или не. Няма да ти спестим неуменията и ще ти посочим грешките, които ако желаеш, ще можеш да поправиш, а ако си направил добре нещата - ще те похвалим.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Казваш, че излизаш по кл. дума и град на първа страница , но е от значение големината на града. Т.е в повечето случай на 20к град е достатъчно просто да имаш сайт за да си на първа страница поради липсата на конкуренциа, но виж при 500к ще се озорирш до като видиш сайта в сърпа :)

Сори за грешките от тела съм и нямам време да поправям.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Сайта е изпълнен като от зората на уеба. Няма да ви хареса - гаранция давам. Което няма много общо със SEO-то мисля. В смисъл, има си визия, но е семпличък. Оформлението е базирано основно на таблици, които естествено не се виждат от пръв поглед. Като изключим това, другите неща мисля са SEO friendly. За сега не знам Гугъл да имат изискване сайта да е динамичен, за да го ранкват повече. И не знам дали имате в предвид практиката на някои сайтове да показват на потребителите едно, а на гугъл друго, но това до колкото знам не е за хора търсещи стабилна реклама, а само временен успех. И мисля, казах вече, че с толкова вътрешно инфо изръсено в тази тема е абсурд да посоча конкретната фирма за която става дума. Града е достатъчно голям, вервайте ми. Не съм дошъл тук за да си ги мерим. Има около 50 фирми в града които се занимават с абсолютно същото. Как ви звучи тази цифра? Е, вярно, че повечето май въобще нямат сайтове. Пак на око преценено, може би 15-20 да имат сайт. Ако искате, кажете как да направя някакви конкретни измервания на някакви показатели и ще ги споделя. Въпреки, че и най-големия SEO специалист да се заеме със задачата, ако офертите на фирмата не са добри, както се спомена в темата вече, няма как да се очакват някакви феноменални резултати като реални продажби. Т.е. да идват клиенти "от сайта".
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Сайта е изпълнен като от зората на уеба. Няма да ви хареса - гаранция давам. Което няма много общо със SEO-то мисля. В смисъл, има си визия, но е семпличък. Оформлението е базирано основно на таблици, които естествено не се виждат от пръв поглед. Като изключим това, другите неща мисля са SEO friendly. За сега не знам Гугъл да имат изискване сайта да е динамичен, за да го ранкват повече. И не знам дали имате в предвид практиката на някои сайтове да показват на потребителите едно, а на гугъл друго, но това до колкото знам не е за хора търсещи стабилна реклама, а само временен успех. И мисля, казах вече, че с толкова вътрешно инфо изръсено в тази тема е абсурд да посоча конкретната фирма за която става дума. Града е достатъчно голям, вервайте ми. Не съм дошъл тук за да си ги мерим. Има около 50 фирми в града които се занимават с абсолютно същото. Как ви звучи тази цифра? Е, вярно, че повечето май въобще нямат сайтове. Пак на око преценено, може би 15-20 да имат сайт. Ако искате, кажете как да направя някакви конкретни измервания на някакви показатели и ще ги споделя. Въпреки, че и най-големия SEO специалист да се заеме със задачата, ако офертите на фирмата не са добри, както се спомена в темата вече, няма как да се очакват някакви феноменални резултати като реални продажби. Т.е. да идват клиенти "от сайта".

Замерването става като видиш по дадена кл дума дали си първи, но го прави инкогнито с прокси. Също е от значение какви кл думи си избрал т.е ти може да си първи, но никой да не търси по тях, отделно виж какво е отпадането в аналитикса, ако е над 80% има голяма вероятност да си избрал кофти думи и съдаржанието ти да не отговаря на това за което са те намерили хората. Отпадането може да се дължи и на друго, и не винаги е проблем, примерно ако хората влизат поглеждат телефона званят и затварят сайта е ок...

Гуугъл не порязва статични сайтове, и ще видиш доста, които се индексират мн добре но имай в предвид, че те обикновенно са стари от зората на интернета и за това имат тежъст, въпреки че не стават за нищо и са супер грозни.

Казвам ти пак щом не разбираш от код използвай cms с тези статични страници не виждам смисъл да се занимаваш супер времеемко е.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Правило номер едно на всеки работник - никога не показвай на шефа си какво умееш извън това, което се изисква от теб - не само, че няма да ти го оцени, а ще го добави и към задълженията ти.

Повечето българи са така - щом е софт и не може да го пипне, значи трябва да му е безплатно.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Правило номер едно на всеки работник - никога не показвай на шефа си какво умееш извън това, което се изисква от теб - не само, че няма да ти го оцени, а ще го добави и към задълженията ти.

Повечето българи са така - щом е софт и не може да го пипне, значи трябва да му е безплатно.

Айде стига глупости сега... моят бизнес трябва да ти кажа, че успя благодарение на хора, които показват, че могат много неща. Преди нямах възможност да им плащам много повече и им го казах изрично и всички онези, които не се отказаха преди, в момента са мениджъри във фирамата, които получават X10 повеч от нормалната заплата за тази длъжност... Това е до същество - ако си горила, ще искаш да ти е безплатно, а ако си нормален човек, ще се отплатиш за това. :wink:
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Нищо лично - гледай този клип
https://youtu.be/bznxNqsrT2A

Тоя като го видях как ми ръкомаха и подскача, въобще не може да се изтрае повече от 30 сек. Можеш да предадеш съдържанието на клипа ако искаш.
 
От: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Тоя като го видях как ми ръкомаха и подскача, въобще не може да се изтрае повече от 30 сек. Можеш да предадеш съдържанието на клипа ако искаш.

Да, наистина не може да се изтърпи това нещо. :-o Това момченце е по-добре да се насочи към детската аудитория с тоя тип поведение и да разказва/разиграва приказки.

Иначе не съм съгласна с теб. Това, което твърдиш за себе си не е валидно за всички шефове у нас. Повечето не осъзнават, че когато предложат добра среда и оценяват труда на работника ще получат максимума от него и обратно. Логично е, като видиш, че шефа ти е тъпанар да се скатаваш и само да чакаш да дойде заплатата.

За щастие има и много добри работодатели, но са предимно сред по-младите. Старата генерация е осакатена от много неща и това си личи по начина на общуване, по условията, които предлагат и по това, колко са в час, както виждаме от темата.
 
От: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Тоя като го видях как ми ръкомаха и подскача, въобще не може да се изтрае повече от 30 сек. Можеш да предадеш съдържанието на клипа ако искаш.
Това е на Джорджано брат му.
 
Според мен е хубаво да те преназначи. Не знам какво длъжност взимаш в момента, но поне ако ще се прави на бг шеф, може да си издействаш преназначение на длъжността, която реално бута сайта и онлайн маркетинга, ако наистина ти се занимава с това. Има няколко плюса - може би ще взимаш повече от сега, ако се навие, ще ти тече много добър IT стаж, което повярвай ми е много добре, професията е повече от перспективна и желана в момента, ще учиш адски много неща и тук няма никакво зацикляне - просто нон стоп излизат нови неща и трябва да се учат, за да си в крак с тях. За минуси, сещам се за един основен - по-натоварена длъжност. Забелязал съм, че това е една от най-динамичните професии и изоставането не е препоръчително. И то никак. За това и заплащането не е ниско.
 
Обаче така и не дава сайта да го видим. Няма страшно, най-много да предложим на конкуренцията да им направим сайтове :)
 
От: Re: Шефа неглижира SEO усилията ми

Обаче така и не дава сайта да го видим. Няма страшно, най-много да предложим на конкуренцията да им направим сайтове :)

Човекът каза много пъти защо не иска да показва сайта (включително и на тази страница), ама и ти си от писателите, а не от читателите, явно. :)

Не е длъжен да го показва, защото търси основно морална подкрепа, а не толкова технически съвети. На техническите въпроси му беше отговорено.

Ето, воала:
И мисля, казах вече, че с толкова вътрешно инфо изръсено в тази тема е абсурд да посоча конкретната фирма за която става дума.
 
От: Re: Шефа неглижира SEO усилията ми

Не е длъжен да го показва, защото търси основно морална подкрепа, а не толкова технически съвети. На техническите въпроси му беше отговорено.

Абе що се отнася до техническите въпроси и начина му на изпълнение на сайта - на няколко пъти го засичам да пише пълни глупости, ама не му правя забележка, явно или не иска да се научи или няма този потенциал да се научи. Човека иска само потупване по рамото, но в действителност няма смелост да тропне по масата и няма да се учудя ако и след година проблема да си стои. А още повече, че някой от идеите му какво да прави за да води война с шефа си, са пълни идиотизми... но това си е негов проблем.
 
От: От: Re: Шефа неглижира SEO усилията ми

Абе що се отнася до техническите въпроси и начина му на изпълнение на сайта - на няколко пъти го засичам да пише пълни глупости, ама не му правя забележка, явно или не иска да се научи или няма този потенциал да се научи. Човека иска само потупване по рамото, но в действителност няма смелост да тропне по масата и няма да се учудя ако и след година проблема да си стои. А още повече, че някой от идеите му какво да прави за да води война с шефа си, са пълни идиотизми... но това си е негов проблем.

Това не е наша работа. Съветите, които е поискал - сме му ги дали. Дали е бос или е SEO гуру не е необходимо да определяме ние. Не за първи път виждам как някой иска съвет или помощ в тоя форум и 20 човека му скачат с бутонките. Дори да не търсеше анонимност, пак не е в негов интерес да си показва сайта.
 
Обаче така и не дава сайта да го видим. Няма страшно, най-много да предложим на конкуренцията да им направим сайтове :)

Можехме да помогнем много повече, както и да вземе един жив линк от тук. :) Но дизайна щом е от зората на уеба, както се изрази, щяхме да обсъждаме него предимно, а не SEO-то, което ще дойде после като тема. ;)
 
Точно така, но надибандибарабамди явно няма много работа и се впуска в писането на дълги постове.
Можехме да помогнем много повече, както и да вземе един жив линк от тук. :) Но дизайна щом е от зората на уеба, както се изрази, щяхме да обсъждаме него предимно, а не SEO-то, което ще дойде после като тема. ;)
 

Горе