Ще чистите ли България?

Ще чистите ли?


  • Общо гласове
    44

Fozzy

Well-Known Member
АЗ НЯМА ДА ЧИСТЯ!

Защото:

1. Не смятам, че можем да изчистим за един ден.
2. Не искам да подкрепям евтините популистки кампании на BTV.
3. Защото не се смятам за длъжен да събирам боклука на останалите, като знам, че на следващия ден говедата пак ще цапат.
4. Защото мисля, че като НЕ ЦАПАМ чистя достатъчно.

А вие?
 
От: Ще чистите ли България?

БКС-то да не са отпуска? Нали пари даваме те да я чистят :)
 
От: Ще чистите ли България?

Като един горд платец на най-високия данък смет в България, смятам да пропусна :).
 
От: Ще чистите ли България?

Аз не мисля да чистя боклука на селяндурите!
Каквото съм нацапал, съм си го изчистил.
 
От: Ще чистите ли България?

Да им правим ПиАр-а и после да им гледаме и гнусните реклами и ориенталски сериали на вечеря?,
Бих чистил без тях, а и Fozzy e прав, не хвърлям боклуци, събирам разделно, а служебно си събираме и ,,опасните" отпадъци.
Все едно някой да купи по едни ръкавици по 0.07 юана (6,30-за 1$) и всички да му налинкваме сайта и една година да го хвалим със всичките си ресурси, като той държи най големия(ресурс де :) ) а и да има ,,народна любов":mad:
 
От: Ще чистите ли България?

Данък за това и онова, тук една таксичка там една таксичка и накрая нищо :D чисти си сам. Все едно да платиш на автомонтьор и той да те накара да сам да си поправиш колата. Малко не върви ;)
 
От: Ще чистите ли България?

Днес един педерунгел ме замери с цигара от прозореца на колата си. Ей на такива ще им чистим, докато те свинят някъде другаде. БТВ добре пак са се юрнали, но съм сигурен, че тази година интересът ще е много по-малък. Аз лично се отказах, защото не бяха направили добре разпределението на ня чували и прочие.
 
От: Ще чистите ли България?

Днес един педерунгел ме замери с цигара от прозореца на колата си. Ей на такива ще им чистим, докато те свинят някъде другаде. БТВ добре пак са се юрнали, но съм сигурен, че тази година интересът ще е много по-малък. Аз лично се отказах, защото не бяха направили добре разпределението на ня чували и прочие.

Преди няколко месеца на един светофар от буса пред мен полетя една празна бутилка от минерална вода.
Слезнах и върнах бутилката в лицето на селяндура...
Гледаше като дебил, а шофьора почна да се извинява и да го оправдава, че бил пиян.....
 
От: Ще чистите ли България?

И аз няма да чистя. Подходът не ми допада - цапай цяла година и един ден чисти. Ако следвам тази логика ще се зарина в мръсотия само за седмица. И чистотата като всяко друго нещо се постига с постоянство.
 
От: Ще чистите ли България?

Мда, и аз съм съвестен от гледна точка на умишлено или лекомислено замърсяване и като гледам селяните в блока ми, които ги мързи да си хвърлят боклука в контейнера, а за по-лесно използват прозореца си.... ей сега отивам да им чистя, ама не са познали.

Основния проблем е замърсяване от предприятия и други подобни, които глоби не ги ловят и си хвърлят боклука, където им падне в природата.
Другия проблем отново е свързан с глоби и считам, че е работа на общината да почиства площите, с парите от данъци, а същевременно и да намира работа на ония дет са трайно безработни, че да си заработят помощите.

Толкова много безработни има, а мизерията е навсякъде около нас, та чак и кампании за почистване на България ще правим... хах.
 
Re: От: Ще чистите ли България?

Днес един педерунгел ме замери с цигара от прозореца на колата си. Ей на такива ще им чистим, докато те свинят някъде другаде. БТВ добре пак са се юрнали, но съм сигурен, че тази година интересът ще е много по-малък. Аз лично се отказах, защото не бяха направили добре разпределението на ня чували и прочие.

А я си представи такъв фас да падне в отворена каска, като си със 120 :) Не ми беше приятно честно казано.
 
От: Ще чистите ли България?

Да излиза да чисти оная кръстоска между хипопотам и тюлен, да избива 150К "заем"
 
От: Ще чистите ли България?

Тези кампании до тук не стигат. Явно ги има само в по-големите градове с цел пиар.
Живея в село близо до голям град и тук нямаме особени проблеми с боклука. Зимъска почти всичко се гори. За другото ни осигуриха специални неголеми пластмасови контейнери, които в определен ден биват събирани от камион. Хората си чистят около къщите, ако нещо се замърси там. В по-топло време се виждат бригади към кметството, които вършат обща работа, което включва и почистване.
Няма лошо да има желание за чистота, но проблемите обикновено са локални. В тези случаи ако има нужда от голямо почистване, хората от района се събират с лопати, метли и каквото още е нужно. Претрябвали са им на хората да чакат bTV да им дава акъл какво, къде и кога да чистят.
 
От: Ще чистите ли България?

В другите страни като Испания е чисто и пак всеки ден чистят с едни малки като бусчета с четки и вода. Чистят чистото.
Хората там дори и в най-малките населени места имат някаква елементарна култура и знаят, че кофите са за боклук а не за красота.
Който цапа да чисти. Няма всяка година едни и същи селяни да хвърлят боклуци и ние да ходим след тях.
От горе на всичко кампанията е на БТВ. Ще пропусна.
 
От: Ще чистите ли България?

В другите страни като Испания е чисто и пак всеки ден чистят с едни малки като бусчета с четки и вода. Чистят чистото.

Прав си. Има страни където камиона минава веднъж седмично да събира боклука от къщите, като прибавим и факта, че по принцип няма големи кофи за боклук дори търсиш, и въпреки това пак блести от чистота. Имам усещането, че при нас и 50 кофи да има пак ще има хора, които не знаят за какво се използват.

@Unwise, имаш късмет, че живееш в малко селце и няма опасност да ти падне нещо на главата.
 
От: Ще чистите ли България?

Аз няма да чистя, защото е кампания на Боклук тв.
 
От: Ще чистите ли България?

Аз и кофа за смет нямам.
Единствения неизползваем отпадък в моята градина са счупени стъкла. Това на практика е камък - еко отпадък.
Изгоряли крушки и стари батерии се събират в една торба и си чакат пътя към специалните отпадъци.
Цяла година чистя пластмасовите отпадъци на трите магазина, довяти от вятъра.
Скапаната телевизия се опитва да поддържа ленинските съботници живи - занимание за ниско културни индивиди, получаващи оргазъм от цяла година цапане и един ден чистене.
Отдавна никой не предлага сливи за смет - елмазком и фацебуце иззеха функцията по намиране на подходяща половинка.
 

Горе