време е за нови протести против високите цени на горивата

От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Днес минавам покрай една бензиностанция и гледам дизела на 2,71 лв., което малко ме стрестна, защото не е никак далеч от 3 лв. Да са ни живи и здрави управляващите и все така да ни радват с високи цени. Не знам при такива повишения на цените и падане на заплатите кой до къде ще избута. Не знам, но ако хората не започнат да мислят допълнителни начини за изкарване на пари, много скоро ще гледаме мизерията в своя си ръст. Да бъда честен, ако е така тегаво, защо тогава форуми като този не са пълни с хора, които търсят допълнителни доходи. Повечето тук знаят, че не се изискват кой знае какви умения за да прибавиш едно 200-300$ към семейния бюджет. За това аз лично не съм толкова възмутен от цените колкото притеснен от хорското поведение. Знам, че звучи грубо, но е адски наивно да си мислиш, че нещата ще се оправят и държавата ще спре да цака народа, а цените ще се застопорят на едно място. Сори, но това е моята позиция. По-малко трябва да се мрънка и повече трябва да се мисли и бори българина. Все пак е затънал в това калчище от доста време. Не мисля, че му идва като гръм от ясно небе това. Все е подозирал, че скоро всичко ще стане неподоносимо. А това, че само го анализира и установява за пореден път не го прави много борбен, защото е редно да се замисли покрай всичко това и как да се справи с този проблем, без да му минава и за миг през главата, че държавата и всички виновни за ситуацията тук ще играят за него. Време е за протест, да, съгласен, но е време и за самоусънаване и предприемане на действия. Или се бъркам. Защо? Защото утрешния протест ще е пак хабене на ресурси. Както видяхме след този (последния за цените на горивата), цените пак дръпнаха нагоре. Демек отдавна трябваше да се чатнем, че освен всичко, е редно и ние да се погрижим за себе си. Знам, че не е лесно, но поне може да се опитаме нали?
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Blinky съгласен съм с теб, но това е масата 90% е няква хаотична формна на офче стадо, то във всички общества е така, някой е по силоно изразено - всички запозчва с промяна, но промяната е от вътре на вън, за себе си съм наясно другите да го мислят, мен не ме бърка много държавата, имам инциатвността и мотивацията, мрънкат тези дето ги нямат и не искат ги имат има 3 вида хора - офце, пастири и вълци - последните двва винаги се възпозлват от масовката по един или др начин, е аз се стремня съм вълк, щото знаете за какво е дебел на вълка врата ;)......
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Като овче стадо, да си седи така и да си мисли, че нещата ще се оправят някой ден. Сори, но не ги съжалявам. Нито един от тях. Защото колите в тези задръствания са си все същата бройка, мрънкането е все същото, бездействието и то - никаква промяна и реално се получава едно голямо дежа ву. Веднъж протестираш, втори път, но след като виждаш, че нещата не се оправят е редно и да мислиш за "Б" все пак, нали? Да не кажа, че отдавна трябваше да минат на този план. Но здраве да е. Както казах и преди, българина обича да научава всичко по трудния начин.
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Българите са образовани хора,повечето имат висше а-у,но имат робска психика ,затова не можем да се издигнем. Има страни където нямат образование ,но имат господарска психика и са напреднали много вече..
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

така си е робското милсне мамка му, вие питате ли се Левски какво е правил аз не мога да го пречипя през призмата си това е нечовешко нещо, поклон друго нищо не мога кажа
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Аз само не разбирам какво говорите за мола. Паркинга му е за 2000-3000 коли. Е от 2 милиона София вие си правите изводи по 3-4000 човека? И по-добре говори какво правят в мол-а ... Седят на топло и се разхождат, а магазините празни. И то в бояна и драгалевци какви къщи има и какви коли има по улиците ... Ама какво от това :)
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Блинки от доста време ме мъчат подобни на твоите размисли - защо бе аджаба като виждат хората че това правителство потапя кораба никой не се бунтува и тн.
Вече получих прозрение - всичко е въпрос на гледна точка - просто кораба в очите на мнозинството от хората си е ОК и само на мен и малка част от хората им се струва че потъва - за това няма да има сериозни протести за бензина или за каквото и да е било - просто хората в по голямата си част ги кефи сегашното положение.
Ето и няколко довода:
Поне половината от населението вече се е отказало да поддържа кола защото не е по силите му ако имат ги държат по гаражите - и увеличението на бензина може само да ги радва - първо спестяват повече защото е по скъпо горивото и второ хак им е на тези дето имат пари за гориво.
Тези дето имат пари за гориво половината си викат добре че го дигнаха малко да се отпуши движението нема сулю и пулю да ми се фейкат по цел ден а останалите в борбата за оцеляване да останат все пак от тези дето карат коли не им остава време за протести.

Същото е и с бизнеса - 7 000 000 малограмотни наемни работници не само че не виждат нищо лошо в политиката на правителството спрямо фирмите а даже и се кефят - бъркат си в носа и викат хак им е на тези изедници ще ми крият обороти и тн.

Лошото е че даже част от потърпевшите собственици на дребен бизнес не се усещат че са преебани от политиката която се води срещу тях и търсят извинението за некадърното управление в кризата. Преди малко говорих със сестра ми - занимава се с международен транспорт и вика - всичко е умряло няма внос няма износ - няма работа кризата е виновна - викам и - а правителството какво направи да се подобри положението - еми нищо ама нема кой друг - като го чуя това и ток ме удря - Евалата им правя на ГЕРБерите тотално успяха да внушат на хората че те са единствените и че няма кой друг да ръководи държавата.

Вие ми говорите за протести - протестират хора които са осъзнали че са прекарани и знаят кой е виновен за това. А не като ония келеши миналата година дето протестираха Лукойл да свали цените.
 
Последно редактирано:
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

и X5-то както ми хаби 18/100 , направо не си е работа, ще се ходи пак на протест.
Да ти "сера" на БМВ-то. Ауди Q7 на магистралата с напъване и повече от 11 на 100 не показа. Закарай го да ти го прегледат. Нещо не му е вред.
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Огледайте се какво става при съседите.В Румъния масови протести за Гърция не ми се говори.Фалирала държава но народа здраво се бунтува.Намалиха им минималния доход от 800Е на 600Е.А нашия минимален 135е!Как аджеба фалирала държава може да осигури минимален доход от 600е а ние дето сме цъфнали и вързали135Е.Протест трябва за ниските доходи.
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Да ти "сера" на БМВ-то. Ауди Q7 на магистралата с напъване и повече от 11 на 100 не показа. Закарай го да ти го прегледат. Нещо не му е вред.

Аз също имам Х5 и разхода ми извънградско е средно 8, градско 12.
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Огледайте се какво става при съседите.В Румъния масови протести за Гърция не ми се говори.Фалирала държава но народа здраво се бунтува.Намалиха им минималния доход от 800Е на 600Е.А нашия минимален 135е!Как аджеба фалирала държава може да осигури минимален доход от 600е а ние дето сме цъфнали и вързали135Е.Протест трябва за ниските доходи.

Етиопците като протестират да не би да постигнаха нещо

Съберат се за един, два дни, скачат, викат, хвърлят камъни, запалят някоя кола или сграда и после кой от къде е все едно нищо не се е случило, а чифутите-кредитори продължават да ги клатят и обричат на доживотно робство.

С протести нищо не се постига иска се Революция, Бомби и Оръжие, всичко друго е бош лав работа и се използва за изпускане на парата.

Най често протестите се организират от тези срещу когото се протестира за да се види че уж има демокрация

Ако ти е дошло до гушата от цените на горивата няма да протестираш а ще взривиш една, две бензиностанции или склад за горива, а защо не бардака на кръвопийците които събират акцизите....нека да видим тогава дали няма да има ефект:confused:
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Вчера мия колата на една автомивка и случайно погледнах към табелата с цените на горивата A98 - 2.72 викам си то толкова си е по принцип маи ... гледам малко по надоло 2.70 викам а стига ве тва сигурно някво ново гориво чета то дизел!!!

пп: в gorivo.org пише за някакъв протест на 17 март
 
Последно редактирано:
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

@mantaman, от известно време насам е все така. И май сякаш по-зле става. И на мен ми е малко тегаво с тукашната обстановка, но съм се научил да не разчитам на държавата и по един или друг начин да се опитвам да измисля бек ъп планове. Предполагам щом повечето то вас са тук, то те същото са на същото мислене. Просто имат нещо друго освен стандартното, което си е дифолтно.

Аз съм ограничил излизанията с кола до минимум. Не, че е кой знае колко скъпо, но предпочитам да дам урок по свой си начин, пък си и някакъв индивидуален протест. А и по-здравословно е след 4-5 часа нон стоп киснене пред компа.

Преди няколко седмици видях един гъзар с нова черна S-класа да сипва дизел за 15 лв. Беше на гишето до мен. Погледнах го и се зачудих. Знаех, че е с тази кола, защото излязохме по едно и също време от колите си, спрели до съседни колонки. Стана ми много странно и тъпо едновременно. ;) Та нека го боли, щом така е пожелал. Няма какво да кажа повече. Всеки сам си решава.
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Само на мен ли ми прави впечатление, че БойкоТВ и Нова ГЕРБ не отразяват нещо скока на горивата?
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

ООО не си сам :D

На мен ми направи впечетление минлата седмица и като причана дадоха скъпия долар :D :D :D :D :D с прости сметки илиза че през пика от 2008 при еднакви цени сега плащаме с около 15-20 стинки повече - НЯМА МОНОПОЛ, НЯМА КАРТЕЛ................ :D
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

ООО не си сам :D

На мен ми направи впечетление минлата седмица и като причана дадоха скъпия долар :D :D :D :D :D с прости сметки илиза че през пика от 2008 при еднакви цени сега плащаме с около 15-20 стинки повече - НЯМА МОНОПОЛ, НЯМА КАРТЕЛ................ :D

Има една обратна закономерност в БГ. Долара и петрола падат, цената на горивото се вдига :twisted: Все едно Лукойл си купуват петрола от друга планета, кяото не се влияе от световната икономика :beer:
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

уй нафтаааааа :)
иран зел да върти кранчето към европа :)
айде след месец 3 лева нафтатаа, а защо не и 3,50
идеално време да се вдигне печалбата и акциза:)
 

Горе