е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Прокредит банк - парола и ТАН кодове на хартия.
ОББ - токен устройство, сертификат и парола.
ПИБ - токен устройство и парола.
TBI Bank - парола и SMS
Райфайзен банк - парола и SMS
БАКБ - имат два варианта на електронно банкиране, възможно е с ТАН кодове на хартия и парола.
Токуда банк - носи си флашка когато си отваряш сметката (там ти записват сертификата). Влиза се със сертификата и парола.

Най-евтино е при TBI bank - няма месечна такса и се плаща само 0,50 лв за банков превод. Не се занимаваш и със сертификати - влизаш само с парола и ти трябва SMS код за подписване на преводите.
 
Re: От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Не е, на Datamax е, които пък са зад eP и EP. Но пък така или иначе eP с ЦКБ са доста „свързани“ по купища неща и услуги, така че може да се счита, че е кажи-речи и тяхно, но не баш :).

Ох, демек, няма откачване, нали? Баси шита. Банката ми харесва, всичко около нея, но това направо ме кара сериозно да се замисля за нещо друго като алтернатива. ;) Няма начин. Явно са се заковали един друг с някакви договори. Иначе не мога да си го обясня, защото това е доста изостанала идея при онлайн банкирането. ;)
 
От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Алианц с ТАН кодове. 20 лв струва устройството. Беше на промоция до края на септември за 12 лв.
 
От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Пощенска ползва само сертификат, инсталиран в браузъра. И е активно. Превеждам си и ми е супер кеф.
 
От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Ами да, недостатък е че трябва да си носиш токен устройството с теб, но няма как:)
 
От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

има ли такова животно според вас?

Да, има. Ipay.bg. Много съм доволна от тях и защитата е на ниво. Обаче е малко скъпичко... таксите за преводите имам предвид. :)
 
От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

точно заради високите такси на ипей е по хубаво да си оправите онлайн банкирането и също да си минете сметките за ток , вода , телефон , кабелна и тн директно през банката , а не през посредници като ипей.
 
От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Че к'ва е таксата за превод през eP за „ток, H2O, тел, кабелна и т.н.“? Че съм плащал тел. и кабелна, нямало е такса. Точно колкото искат, толкова и се плаща. При банката вече за самият превод си вземат такса, няма да си мисля за 5-6 различни дружества колко такси се събират за ВСЕКИ превод.
 
От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Че к'ва е таксата за превод през eP за „ток, H2O, тел, кабелна и т.н.“? Че съм плащал тел. и кабелна, нямало е такса. Точно колкото искат, толкова и се плаща. При банката вече за самият превод си вземат такса, няма да си мисля за 5-6 различни дружества колко такси се събират за ВСЕКИ превод.

Не дължиш такса ако плащаш с Микросметката си. Ако плащаш с картата си - си взимат комисионната.
 
От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

електронния подпис е юридическа недомислица, характерна само за нашите географски ширини. Хората на Запад имат далеч по-улеснена и бързодействаща система за payment processing, payment authorization и прилежащите им процедури.

В момента в офиса експериментираме с 2 - step authentication с Yubikey: https://store.yubico.com/store/catalog/index.php?cPath=2

Иначе си чакам едно такова през юли 2015-та: https://www.plastc.com/card да видим какво приключение ще е по нашите магазини като се опитам да платя с него.
 
От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Хора, аз говоря за IPAY.bg, а не за epay.bg

Иначе по въпроса за таксите - > в ipay.bg ти е левче таксата мисля за превод към друга банкова сметка. А пари по самата сметка могат да се зареждат чрез банков превод, банкомат (май) и в магазин на Глобул, където се занимават с АЙпей. Иначе и в системата им могат да се плащат битови сметки. И да се използват няколко карти с една обща сметка, което за мен е добре принципно.

Ама като се замислите, дори и да отидете в банката, пак трябва да се заплати такса в размер на лев и нещо - даже в повечето случаи 2 и нещо... А тук - левче.

Мисля, че най-вече за международно плащане май падат големи такси, а не толкова за бг...
 
От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Да споделя в ДСК колко е таксата за плащане на комунални услуги, тъй като от този месец минавам на автоматизирано плащане. 0.35 лв на услуга. По друг начин казано: ток, вода, сметка телефон, тв =1.40 лв, но си спестяваш времето.
Някоя банка да взима по малко? На ипей колко е комисионната при директно плащане от картовата сметка?
 
Re: От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Иначе си чакам едно такова през юли 2015-та: https://www.plastc.com/card да видим какво приключение ще е по нашите магазини като се опитам да платя с него.
За това четох още при лънчването му, и наскоро пак попаднах във Фейса на хора, които нямат търпение да сложат ръце на него. :) Дано наистина стане факт, защото много е зле тук положението. Още ми държи влажно от опита на нашите банки да свикнат за втори път с PayPal. Казвам втори, защото наистина е за втори път PayPal достъпен за нас, дано и да е окончателен. :)

@s1yf0x, имаш малко повече инфо за plastc.com? Това ме интересува и мен живо. ;) Смести ми това с нашите магазини, там ясно какво ще е. :) :) :)
 
От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Хора, аз говоря за IPAY.bg, а не за epay.bg

Иначе по въпроса за таксите - > в ipay.bg ти е левче таксата мисля за превод към друга банкова сметка. А пари по самата сметка могат да се зареждат чрез банков превод, банкомат (май) и в магазин на Глобул, където се занимават с АЙпей. Иначе и в системата им могат да се плащат битови сметки. И да се използват няколко карти с една обща сметка, което за мен е добре принципно.

Ама като се замислите, дори и да отидете в банката, пак трябва да се заплати такса в размер на лев и нещо - даже в повечето случаи 2 и нещо... А тук - левче.

Мисля, че най-вече за международно плащане май падат големи такси, а не толкова за бг...

Даже не го знаех това ipay , аз описвах epay тъй като него ползвам. Сега ще разгледам таксите на ipay
 
От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Използвам банкирането на Експрес Банк on web и съм доволен, защото е без електронен подпис и флашка и браузър индетификация
 
От: От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Използвам банкирането на Експрес Банк on web и съм доволен, защото е без електронен подпис и флашка и браузър индетификация
Там не е ли само за прехвърляне пари между сметки ти и плащане на ток,вода и тн ? За да прехврълиш пари на някой друг по ИБАН мисля си трябва средство за индентификация.
 
От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Не дължиш такса ако плащаш с Микросметката си. Ако плащаш с картата си - си взимат комисионната.

Не е задължително. Може и без такса.

Някоя банка да взима по малко?

1 лев за срока на валидност на една дебитна карта (за регистриране на картата в ePay.bg) + 1 лев на месец такса за дебитната карта (ПроКредит Банк). Но дебитна карта така или иначе трябва да имаш, така че маргиналната цена е само 1 лев за периода на валидност на картата.
 
От: От: е-банкиране БЕЗ ел. подпис?

Ама като се замислите, дори и да отидете в банката, пак трябва да се заплати такса в размер на лев и нещо - даже в повечето случаи 2 и нещо... А тук - левче.

По-горе писах къде е най-евтино да се нареждат левови банкови преводи:

Най-евтино е при TBI bank - няма месечна такса и се плаща само 0,50 лв за банков превод. Не се занимаваш и със сертификати - влизаш само с парола и ти трябва SMS код за подписване на преводите.

Няма месечна такса и за разплащателната сметка. (Само ако искаш дебитна карта има такса.)
 

Горе