мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

От: Re: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Ученик съм и искам да изкарвам някакви пари не мого, но да мога да отида с приятели някъде или да отида някудето където искам. Английския ми е перфектен също така мога да роботя с МС.офис и съм на 14 6 клас уча в езиково училище. Ще се радвам, ако някой може да ми помогне парите да са сигорни и да се работи според училищетото ми. И без наркотици и т.н скайп:protocs в София съм и ще се радвам, ако някой може да ми помогне !
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Ами имайки в предвид, че си от езикова гимназия, може да предложиш услугите си като преводач или да пишеш статитии. Понеже имам пряко наблюдения върху обучението в езиковите гимназии и знам, колко много съчинения се пишат, предполагам, че би могъл да се справиш. Направи един превод на научен (от wikipedia) и един художествен текст и го представи в freelance секцията. Good luck!
 
Последно редактирано:
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Здравей и добре си ни дошъл тук. Радвам се да виждам хора като теб тук. Ето някои мои предложения как може да препечелваш пари тук:

- Да правиш преводи или да преразказваш, както и да създаваш съдържание на бг или ен
- Да правиш събмит на сайтове по директории за сайтове или стати в артикъл директории
- Да обединиш двете услуги в едно - писане на съдържание и добавянето му др. сайтове

Зависи и какви познания имаш за други неща, но след време, четейки и взимайки участие, ще успееш да увеличиш портфолиото си от услуги и ще можеш даже да стартираш нещо свое. Успоредно с това бъде ценен потребител, трупай положително точки и се включвай в темите, за да влезеш по-бързо в дълбокото. Това е от мен. Успехи.

П.П: Бъди търпелив и амбициозен, всичко друго ще си дойде на мястото. Даже като завършваш гимназия, възможно е да не поемаш по пътя на другите - работа, а да си имаш собствен интернет бизнес. Пожелавам ти ги искрено. ;)
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Караш майка ти, да ти извади заедно с теб Maestro за младежи от ПИБанка.

По нея ще получаваш пари, възнаграждението си.

Следиш за всеки нов проект във форума и се опитваш да се примолиш, да пишеш информация в него.

Като ти дадат авторски права, пишеш текстове.

След това долу в подписа слагаш едно след друго, в кои сайтове си автор.

Като събереш 10-ина, сами започват да те търсят.

Пък и може да се фукаш в училище.
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Какво говориш. Докато неговите връстници бият маймуната под душа и се напиват с ментаци, той реално ще прави кинти от нета. Доста по-оферта е, ако започне с това. Така и така всеки дава акъл ето и моя съвет - вържи си картата с пейпал. Още сега се регни там - www.paypal.com, personal account. Важното е да направиш първата стъпка. Тази е лесна.
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

не бързай с картата
първо събери известна сума и чак тогава :wink:
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

За съжаление все по-често засичам младежи, които са с добър английски и почти никакъв български език.:rolleyes:
Иначе желанието им да изкарват пари по честен начин е похвално, приветствам.
Съветите от колегите също са добри, желая успех.
 
От: От: Re: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Ученик съм и искам да изкарвам някакви пари не мого, но да мога да отида с приятели някъде или да отида някудето където искам. Английския ми е перфектен също така мога да роботя с МС.офис и съм на 14 6 клас уча в езиково училище. Ще се радвам, ако някой може да ми помогне парите да са сигорни и да се работи според училищетото ми. И без наркотици и т.н скайп:protocs в София съм и ще се радвам, ако някой може да ми помогне !

Не.

Не се обиждай, но погледни реално. Тепърва има много да се учиш, преди да започнеш да изкарваш "сериозните кинти". :)
 
От: От: Re: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Не.

Не се обиждай, но погледни реално. Тепърва има много да се учиш, преди да започнеш да изкарваш "сериозните кинти". :)

И ти не се обиждай, но на каква възраст отиде някъде и попита за помощ как да изкараш пари. Ако си била на неговата възраст, ще ме изумиш много.... :) Така, че повече толеранс и няма научен човек. Нали трябва да почне от някъде.
 
От: От: Re: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Не.

Не се обиждай, но погледни реално. Тепърва има много да се учиш, преди да започнеш да изкарваш "сериозните кинти". :)

той не иска "сериозни", а "някакви"
това в никакъв случай не означава много!

за повечето на тази възраст да изкараш пари - т.е. да са твои собствени (това е ключвата дума - собствени!) е голямо постижение
тук няма значение колко са те, важното е да лични и да може да "прави каквото си поиска с тях"
 
От: От: Re: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

И ти не се обиждай, но на каква възраст отиде някъде и попита за помощ как да изкараш пари. Ако си била на неговата възраст, ще ме изумиш много.... :) Така, че повече толеранс и няма научен човек. Нали трябва да почне от някъде.

От седми клас се уча. Тогава си мислех, че ще направя по-голям сайт от замунда, само че за музика в Google Sites. Чак в 9-ти клас се научих как да работя с уордпреса. После реших, че със сайт за онлайн филми съм ударила джакпота. След още три години четене видиш ли научих какво е сео, копирайтинг, това-онова и след още една година имам вече опит и с това си изкарвам хляба и като основен доход и като допълнителен.

Минала съм го тоя път и знам за какво иде реч. Затова му го казвам.

А, и пропуснах да спомена, че в 8-ми клас щях да завладявам света, благодарение на neobux (ама само на мечти).

П.П.: Аз не съм питала, а сама се учех и четох 5-6 години, докато намеря "топлата вода". :D
 
Последно редактирано:
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Виж, не подозирах. Браво. Това е похвално. Аз реално почнах малко след 20тата си годишнина и реално след 3-4тата година започнах някакси да се оправям с "нещата". Все още се занимаваш, нали? И си доволна? Все си мисля, че извода ти трябва да е нещо от рода да "Имаш много неща да учиш, започвай и не губи време". Еее, не си питала, ама то и преди 7 години се появи и форума, коете реално с другия форум бяха светлината в тунела, че може тук някой да даде информаци за това как се правят пари онлайн. В другите бг форуми нищо не се казваше. Даже единия леко поумре, да не кажа 3 от тях. Даже нямам желание и да влизам там. :)

Аз бих му казал пак - давай момко, докато си млад. И без това няма да се строшиш от секс в тези години, поне след това да имаш и средства да ти е ОК като решиш да наваксваш "пропуснатите" години. ;)
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Да, доволна съм, но има още какво да се желае. :)

Еми моя съвет е да се учи и ще сполучи. :|

Но освен знания се искат и предприемчивост.
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Винаги има какво да се желае. Всеки учи нон стоп. За всеки се отнася.

Искат се топки, каквото и да си говорим. Имаше преди време една тема, хем да е на работа, хем да е интернет предприемач. Става до едно положение, после си избираш на къде.
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

имам чувството че последните няколко години нещата започват да се въртят само около интернет
и новото поколение не гледа да си вземе занаят, а само да седи пред компа цък цък и хайде имам пари
ама то не е така лесно както изглежда
кучето да не станало месар като е гледало транжора.....
 
От: Re: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Някой ще може ли да ми каже как да си изкарам пари , като съм на 14? Трябват ми спешно :)
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

По принцип ще трябва да се разбереш с някой пълнолетен да ползваш неговата самоличност нелегално (той ще получава парите все едно той ги е заработил), ако искаш да полагаш труд на тази възраст (тоест държавата те принуждава да станеш престъпник, ако искаш да работиш, защото трудът на тази възраст е нелегален - освен ако не се пребориш с бюрокрацията да ти дадат разрешение, което на практика мисля, че няма как да стане).

Помисли какво може да правиш. можеш ли да пишеш текст грамотно? От написаното то теб виждам, че не познаваш правилото "интервал се слага след препинателен знак, а не преди него" (сложил си интервал преди запетаята). Освен това на второто изречение си изтървал точката (емотиконата не заменя точката).

Виж в секцията "Пазар" какви услуги предлагат или търсят и може да помислиш дали и ти можеш да ги извършваш. Можеш ли да превеждаш текстове, да програмираш, да въвеждаш данни, да правиш видео клипове? Помисли какво може да правиш работейки у дома на компютъра си (парите ще ги получава някой пълнолетен, за когото ти ще се представяш нелегално). Не става примерно да работиш някъде сервитьор, защото веднага ще те спипат - има едни такива държавни органи, на които това им е работата - да хващат непълнолетни, които работят нелегално. Ако обаче работиш онлайн - много трудно ще те хванат (освен ако не си признаеш, че си престъпник).

Имай предвид, че да нарушаваш закона (да си престъпник) не е нещо лошо само по себе си. Има много закони, които не би трябвало да съществуват, защото при нарушаването им няма пострадал. Такива престъпления се наричат "престъпление без пострадал" (на английски victimless crime) - в резултат на извършването на престъплението няма човек, който да е пострадал.

Нелегалния детски труд, ако се върши доброволно и не пречи на детето да се образова и да се развива нормално (или даже ако му помага за това) не е нещо лошо. Например да напишеш някакви статии по зададена тема, да преведеш някакъв текст и т.н., ако не ти пречи на ученето (или ако ти помага - натрупваш опит в писането/превеждането) не е нещо лошо (няма пострадал от престъплението).

Ако обаче те принуждават да бачкаш в някоя мръсна и опасна мина и ти забраняват да ходиш на училище - това вече е престъпление с пострадал (т.е. истинско престъпление) - пострадалият в случая е лицето, което е принуждавано да работи нелегално, а престъпникът е лицето, което го принуждава.
 
От: мога ли да печеля по нещо като съм непълнолетен

Реално с онлайн бизнес, Happyslacker е прав. Там легалните неща минават през 18+ възраст и с много администрация. Но знам едни познати, чийто дете е модел на детски стоки и е на 11 години, плащат му, но доста се разправяха с бюрокрацията за да си издействат всичко да е чисто, като отново минава през родителите. Просто това е закона :)
 

Горе