(публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

За кого ще гласувате на парламентарните избори?


  • Общо гласове
    148
  • Poll closed .
От: От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Борисов: Пенсионерите изядоха фискалния резерв

:-o:cry:

От Тиквоций взема да клони към Наглеций. :)
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

СКАТ!? Пак показваш колко не си наясно с нещата. Не съм гледал скат поне от няколко години.

Всъщност няма какво да ти доказвам на теб. Резултата от анкетата е красноречив - Иван Костов е без никакво значение за България. Предпочитам с някой по наясно с нещата да споря, чийто кандидат има поне минимален шанс за парламент.

Ти си тотално обсебен и няма да признаеш нищо, ако ще и лично твоя апартамент да обере Костов. Ай със здраве....


@biaaro - не те знам как си завършил училище с тия "факти". Май гледането на СКАТ ти е промило мозъка достатъчно всяка написана глупост дето ти е удобна да е факт, а всяка неудобна да е пропаганда.

А това за Сидеров не са изсмукани от пръстите неща. Ако беше внимавал малко на времето щеше и ти да ги забележиш. То тогава може още да не си бил за Атака и да не ти е правило впечатление де. Или просто да си ги игнорирал.

Айде сега ти коментирай този факт - http://www.dw.de/франкфуртската-полиция-разследва-сидеров/a-5216121
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

СКАТ хахахах, че те от години не са със Сидеров :lol: Май някой живее още в 97-ма :-o
 
От: От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

529202_369086636528923_1421550287_n.jpg

„Пенсионерите изядоха фискалния резерв“ – нов бисер на един от „чудесните“ главнокомандващи на прехода, който за едни беше преход, а за други приход…само където преход не се състоя!


521961_10201035949124717_342186683_n.jpg
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Понеже няма как да обвини отнво Станишев за стопения фискален резерв при неговото управление,а "Вождът" никога не може да е виновен за нищо,обвини пенсионерите.Кои ядоха докато той управляваше?
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Auct,
bashmotion,
baydan,
bioz,
bluefire,
bluzz0ne,
g0g0,
ghost,
k3i0ki,
manqga,
mathematician,
PetarIvanov85,
proweb,
reconnect,
Rocksatedy,
rradev,
saitbg.com,
scorebg,
Sheril,
Stoyan Dimitrov,
temite,
TheCrazyBastard



Питай тези.... Те сигурно ще ти кажат, че БСП са виновни.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Пенсионерите обидени на Тиквоций а.к.а Наглеций:

Код:
http://news.ibox.bg/news/id_356516783
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

[video=youtube;zLgodtvz-7s]https://www.youtube.com/watch?v=zLgodtvz-7s[/video]

Циганите не знаят кой е написал азбуката, не знаят кой е Васил Левски, но знаят кой е Бойко Борисов

[video=youtube;1TEjguP5FzI]https://www.youtube.com/watch?v=1TEjguP5FzI[/video]
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Макар и цинично е вярно.


1. Както много добре знаете, пенсионната система е разходно покривна. Демек ние сега внасяме пенсионни вноски и те отиват за изплащане на пенсиите на сегашните пенсионери. Очевидно по време на криза броя на работещите намалява. Броя на вноските логично е той също да намалява. Обаче пенсионерите не намаляват и трябва да им се плащат пенсии. Т.е. има по-малко вноски във фонда, но разходите остават същите.

2. Пенсионната система беше отделена в отделен фонд - който уж няма нищо общо с бюджета. Това го направи Костов и после се спазваше от НДСВ. По времето на Станишев се появи сериозна дупка в пенсионната система. Причината за това беше - стига стискане, дайте да увеличим пенсиите на хората - пари в бюджета има - има големи излишъци. Та тогава се взе решение да не се вдигат вноските за пенсии, да не се правят реформи в пенсионната система, а просто тази дупка да се попълва от бюджета. Тогава имаше пари в бюджета - щото икономиката растеше много. Дали е било правилно това решение, не мога да кажа. След това така си и остана. Т.е. в момента освен от нашите вноски се вземат пари за пенсии и от други данъци. Дали е правилно също не мога да кажа. Просто съобщавам фактите. А фактите са такива.

3. Фискалния резерв е точно за това. В години на възход да се трупат там пари, за да може в години на криза да се харчат. Очевидно в години на възход има повече приходи в бюджета от данъци, отколкото в години на криза. Логично е - нали? Обаче пък разходите остават едни и същи - освен ако и те не се свият.

4. Последната година от управлението си Станишев увеличи пенсиите (и то цели 2 пъти - но затова не съм сигурен и не мога да намеря данни в Нета). Но със сигурност ги увеличи веднъж през 2009 с 9% (въпреки че кризата идваше). Икономиката регистрира спад 2009, а не ръст. Значи икономиката пада с 5% (приходите в бюджета и те падат с 5%), ти вдигаш пенсиите с 9% - от де пари се пита в задачата? От резерва - нали е за това.

5. Няма нужда да гледате Испания, Португалия и др. държави от ЕС. Вижте съседна Румъния - пенсиите са надолу с 15% или 20%. Благодарение на фискалния резерв това при нас не се случи.


И пак ще повторя - макар и цинично - твърдението е вярно.


Решението съм го писал и преди - лични партиди и всеки си внася пенсия за себе си. Колкото си внесе - толкова ще харчи като се пенсионира. В момента социалната системата се точи яко чрез ранно пенсиониране, инвалидни пенсии, невалидни болнични, помощи за орките (както им викате). И никоя партия просто не иска да прави реформи там - защото темата е болезнена. А без реформи - положението с пенсиите ще става още по-зле.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

днес серГЕЙ стартира предизборната си кампания
клоуни не са липсвали (буквално) :D
балони и всичко необходимо което трябва да има на една нормална политическа сбирка

4.jpg


3.jpg
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Знам, че със сигурност няма да гласувам за ГЕРБ, но не ми се иска да гласувам и за някоя друга от сегашните водещи партии. Мисля все пак да се запозная с кандидатите и тогава да реша за кого да дам своя глас.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Знам, че със сигурност няма да гласувам за ГЕРБ, но не ми се иска да гласувам и за някоя друга от сегашните водещи партии. Мисля все пак да се запозная с кандидатите и тогава да реша за кого да дам своя глас.
Добре дошъл в клуба.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

България поне в едно нещо може би някой ден ще служи за пример и ще бъде цитирана във всички учебници по сравнителна политология,
политически инженеринг и технологии за преднамерено информационно въздействие върху обществото (промиване на мозъци, пропаганда, PRопаганда, PR)...
Ние всички - кой в ступор, кой в стрес, кой в страх, кой просто като в стадо - наблюдаваме как с всеобща мобилизация на медийни, социологически, финансови и
репресивни ресурси народът ни е оставен - като фасада, като имитация и симулация - да си играе на избори, но ще бъде получен ПРЕДВАРИТЕЛНО ЖЕЛАНИЯТ РЕЗУЛТАТ!

Достатъчен тук е един пример - как многообразието на протести и протестиращи, на причини и поводи за протест, на регистрирани партии и на самоорганизиращи се граждани, се сведе до непрекъснато втълпяваното, вгражданото, набиваното, забиваното в главите на хората противопоставяне и по-скоро фалшива дилема „ГЕРБ”-БСП!

Нима наистина българите могат да участват пасивно, като опитни мишки, рязани на живо, в този пошъл псевдодемократичен експеримент, чиито фасадни правила са само измамно формално демократични!

Нима Печелещите от статуквото не можеха да проявят поне капка въображение!?
Явно те имат за толкова прост и безпомощен народа ни...

Ето това не го разбирам и никога няма да го разбера – мълчанието на седемте милиона агнета, които понякога, след една ракийка и малко салатка, припявайки очалгисано „Шампанско и сълзиииии е животът ниииии!”, изведнъж се досещат да се нарекат все още български народ!
Но понеже изборите не са се състояли и мандалото не е хлопнало, този път завинаги и с много репресии над нас, мълчащите агнета и с хищни овчарски псета, които няма да ни позволят дори да проблейваме, камо ли да надигнем главица, все още може, убеден съм, че може, че можем да объркаме плановете на олигархичното кукловодно задкулисие и на техния обслужващ персонал.
Все още може и все още можем да им объркаме сметките - най-малкото, за да им се каже и покаже, че ние не сме вече псевдодемократична рая покорна!

Само че едно време е имало храбри люде, каквито сега май вече няма...
И затова и няма кой да събере смелост за смели патриотични и демократични дела, която да му даде после моралното право да възкликне:
„Забих нож в гръдта на Олигархичната еднопроцентова империя и той няма да бъде изваден, докато не видим демокрацията българска!”...

Източник - http://nslatinski.org/?q=bg/node/490
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

И пак ще повторя - макар и цинично - твърдението е вярно.


Решението съм го писал и преди - лични партиди и всеки си внася пенсия за себе си. Колкото си внесе - толкова ще харчи като се пенсионира. В момента социалната системата се точи яко чрез ранно пенсиониране, инвалидни пенсии, невалидни болнични, помощи за орките (както им викате). И никоя партия просто не иска да прави реформи там - защото темата е болезнена. А без реформи - положението с пенсиите ще става още по-зле.

Дори и вярно след като си бил 3г. и половина във власта и не си направил нито една реформа за да запушиш дупките от които изтичат парите, най-малкото да си замълчиш след като не си свършил работата за която си бил назначен. Не да се чудиш кой да обвиняваш.

Вижте съседна Румъния - пенсиите са надолу с 15% или 20%. Благодарение на фискалния резерв това при нас не се случи.

Да, обаче е редно да се спомене, че са намалили пенсии на висши държавни чиновници в размер на 8800 евра, а не на обикновените румънци. Да не се баламосваме с изтъркани номера от последните 4г - колко са зле другите па ние сме цъфнали и вързали.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

@Gangster най-добре да гледаме %, че и техните дългове спрямо нашите да не ги говорим - стандарт базиран на кредит е неустоичив и рано или късно се пука.

Иначе винаги ми е било чудно правят реформи, само в добри времена от много места съм чувал тази максима - за да има реформи тряба кинти за буфер :D :D :D
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Блекито на морето живееш и ти , знаеш кои хора движеха инвестициите ( аватара ми ) по черноморието и тогава какво време беше и какви инвестиции имаше когато нещата бяха сигурни ( не по времето на ГЕРБ -ГРОБ ) . Стига си дъвкал глупости. Дай да си говорим истината каква беше до 2009.
 
От: От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Дори и вярно след като си бил 3г. и половина във власта и не си направил нито една реформа за да запушиш дупките от които изтичат парите, най-малкото да си замълчиш след като не си свършил работата за която си бил назначен. Не да се чудиш кой да обвиняваш.



Да, обаче е редно да се спомене, че са намалили пенсии на висши държавни чиновници в размер на 8800 евра, а не на обикновените румънци. Да не се баламосваме с изтъркани номера от последните 4г - колко са зле другите па ние сме цъфнали и вързали.


http://www.bbc.co.uk/news/10101468


Public sector wages will be cut by 25% and all salaries, including the minimum one, will be affected. Jobless benefits and pensions will be slashed by 15%.

Romania is the recipient of a 20bn-euro aid package from the IMF, the EU and the World Bank.



А относно реформите - този въпрос може да го зададеш на всички правителства след Костов. Щото това никой не го е променял. А Станишев вместо реформа избра лесния начин - да налива пари от бюджета.

И още нещо правителство когато не е на БСП, обикновено се концентрира в 1-2 сфери, макс. 3. Не знам защо е така, но винаги е било така. НСДВ и Царя натискаха за ЕС и НАТО, другите сфери не ги гледаха много. Станишев не си спомням да имаше силни министри, които да направят нещо читаво. Единствено Даниел Вълчев вкара матурите - ако го броим това, но той беше от НДСВ, а сега е към Кунева. Ако броим плоския данък - предложението беше отново на НДСВ. А правителството на Борисов е силно в усвояването на Еврофондовете, което е много добре, защото дава работа на хора, които иначе щяха да бъдат безработни или щяха да напуснат България. Става въпрос за магистралите, Дунав мост 2, метрото в София, по екологичните програми се строят доста пречиствателни станции. Земеделците си получават субсидиите. Особено Дунав мост 2 - идея още от времето на Бай Тошо. Мисля НДСВ почнаха някакви реални действия там - в смисъл на строж. После Станишев както може да се сетите забатачи нещата. Но както виждаш в другите сфери нищо не се прави 3-4 сменени здравни министъра и никъв прогрес там. Пенсионната система не пипана.


Това е което може да очакваш от БГ правителствата. Ако са на БСП забатчват нещата. Ако са на някой друг - правят 1-2, макс 3 неща.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Блекито на морето живееш и ти , знаеш кои хора движеха инвестициите ( аватара ми ) по черноморието и тогава какво време беше и какви инвестиции имаше когато нещата бяха сигурни ( не по времето на ГЕРБ -ГРОБ ) . Стига си дъвкал глупости. Дай да си говорим истината каква беше до 2009.

Да съм казал нещо друго за онези период 2005-9? Работа е там, че твоя аватар, не ги извика, а просто наблюдаваше събитията, голяма част от всичко беше свързаното ни влизане в ЕС, то бе основния фактор за силния ни период тогава. Истината е че тези над 30 милиарда, които се изляха + огромната кредитна експанзия бяха тази причина, но всичко доведе и до голяма задлъжнялост + няколко балона - разбира се това е част от бизнес цикъла - не толкова политически волности и ли не. А и тогава имахме големи проблеми, просто бяха замаскирани зад ПЧИ и кредтирането - огромни дефицити по текуща сметка, които ги финансирахме с заемни средства пак отвън + ПЧИ, в момента на секване всичко води до рецесия. То и това бе големия проблеми, задлъжняхме не за инвестиране в капиталови стоки, а в потребителски стоки. От друга страна държавата адски много харчеше по него време, иззе дори още по-голям дял от БВП. В тези времена, ако бяха направили и реформите в най-важните сектори, сто % още щяха са на власт, но лесния път е да харчиш пари, които ти изливат направо с кофата. Никой не мислил, long term!

Не случайно съм писал стандарт базиран на кредит е неустойчив :) Както и добре виждаш, навсякъде по ЕС гърмят, държавите, ще стане страшно когато почнат да гърмят и от ядрото на ЕС, а този момент е много близък, макар че никой не говори, но ще се говори много сериозно - помни му думата :) Всичко основано на кредит за харчене, води до разруха напред в бъдещето, като отлага всички проблеми и отделно засилва последиците.

Ако ББ, не бе правил нищо говоря абсолютно нищо, щяхме сме много по-добре от сега, всичко което се прави от която и да е държава по време на бъст/рецесия води до пагубни за икономиката последствия.

Това, което съм ти описал са щрихите на макроикономическия анализ за онова време, не ме разбирай погрешно, просто последиците на онова време се материализират в настоящето. А това че държавата в лицето на ББ обърка всичко, това пак не го оспорвам. Като гледам, останал съм с впечетелнието че си се специализирал в политическите анализи, то не само ти а и доста от този форум, надявам се да имате обектвина предства. Аз съм в икономическия и инвестицонната сфера, така че от тази гледана точка мога много ти говоря - най-лесно е се види макро статистиката и ще се разбере много, проблема е че я има 1-2 в този форум, които могат го направят - http://www.bnb.bg/Statistics/StMacroeconomicIndicators/index.htm

Има обаче една добра новина, след всички батаци, ни чака друг голям буум, надявам се този път да се инвестира солидно в производство, а хубавото в този случай е че ние ще си го финансираме този буум, няма да заемаме толкова външни капитали, банките има чудесни баланси, само трябва се изчистят от НИ и мине батака и се започва. Дори имам прогнози, че ще ни говорят много от медиите, голям буум ще е :) Ще поживеем ще видим!
 
Последно редактирано:
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Има обаче една добра новина, след всички батаци, ни чака друг голям буум, надявам се този път да се инвестира солидно в производство, а хубавото в този случай е че ние ще си го финансираме този буум, няма да заемаме толкова външни капитали, банките има чудесни баланси, само трябва се изчистят от НИ и мине батака и се започва. Дори имам прогнози, че ще ни говорят много от медиите, голям буум ще е :) Ще поживеем ще видим!

Това ще го повярвам и възприема едва тогава, когато няколко банкови кредитни експерти стоят на опашка на входа на градината ми - да ме агитират за кредит за оранжерия. И да се надцакват с ниски лихви и гъвкави условия.
А не на принципа: Това имаме, това продаваме!
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Това ще го повярвам и възприема едва тогава, когато няколко банкови кредитни експерти стоят на опашка на входа на градината ми - да ме агитират за кредит за оранжерия. И да се надцакват с ниски лихви и гъвкави условия.
А не на принципа: Това имаме, това продаваме!
Ще има ама баш домати леко съмнейшън, ако на още от вън се решат да се натискат 100% може и това, което мислиш да стане.
Много е лесно да проверим през 2004 колко беше баланса на банковата система и колко е сега :)

Мен това не ме притеснява толкова, ще стане - чакам видя какво ще правят всички след батака, силно се надявам да станат по либерални и пазарни всички политици, и да се сетят че това със социалната политика докарва само до гласове до друго нищо - ти да взимаш кинти за да даваш на безработни и за купища други неефективни неща за сметка на работоспобните и прозивеждащите и да мислиш, че така се прави политика ......

Проблема, е че мислят с политика ще направят всички богати и омаловажават пазара, като резултата е батак. Един цитат от един колега:

1. Не можеш със закон да направиш бедния богат, без да направиш богатия - беден.
2. Ако някой получава без да се труди, друг трябва да се труди без да получава.
3. Правителството не може да даде нещо на някого, без преди това да го вземе от някой друг.
4. Не можеш да увеличиш богатството, разделяйки го.
5. Когато половината от хората стигнат до идеята, че не е нужно да се трудят, защото другата половина ще се погрижи за тях, и когато другата половина стигне до идеята, че не искат да се трудят, защото друг ще се ползва от плода на труда им, това е началото на гибелта на нацият

Във физиката има един термин - 'критична маса'.Мисля, че България е преминала 'критичната маса' и безвъзвратно върви към разпад.
 

Горе