2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

От: 2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

Здравейте,

Участвам като афилиат и съм много доволен. Напоследък има много нови кампании, комисионните се изплащат всеки месец. За тези, които не са успявали да докарат комисионна ще кажа, че много зависи в какъв сайт и с колко посещения са рекламирали, защото ако имат по 30 посещения на сайта, няма как да стане. Присъствал съм и на срещи с рекламодатели, така че мога спокойно да кажа, че и те са доволни. Факт е, че много рядко има напуснал рекламодател, откакто аз участвам в програмата - близо година.
 
Би ли споделил като афилиейт колко категории са, колко рекламодателя. Естествено, ако го позволява и програмата, но това са числа, които не би трябвало да са тайна. А и ако случайно имаш идея, колко афилиейта натрупа програмата. :) Мерси много. Тези отговори ще са най-вече за новите потребители - рекламодатели и афилиейти, които искат да почнат. Видях, че силно се рекламират насам-натам и мисля, че има някакво развитие при тях. Дори един мои познат им движи кампанията. Успехи и на него. ;)
 
От: 2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

Те рекламодателите са описани в сайта, както и комисионните, които предлагат.
Някой наясно ли е какви са тези държавни такси 10% и какво представлява договора за частни лица? Трябва ли да си подаваш данъчна декларация, след като получиш пари от тях?
 
От: 2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

Като рекламодател се включи и сайта elmaira.com, предлагащ дамски дрехи. Със сигурност мога да потвърдя, че този сайт ще изплаща навреме комисионните. А заедно с това предлага и най-висок процент за продажба - 15% + 2 месеца cookie life. От 2leva.bg потвърдиха, че това е най-големия процент комисионна, който е предлаган от рекламодател в платформата. Успех на всички, които решат да пробват! :)
 
Супер. Но верно ли няма нещо над тези %. То вярно, че само предмети, на които надценката не е голяма се предлагат. Ако имаха повече дигитални продукти и услуги, можеше да има и по-високи %. Нещо като записване за някакво членство, ebooks, програми за остлабване, музика, софтуери.
 
От: 2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

Като рекламодател се включи и сайта elmaira.com, предлагащ дамски дрехи. Със сигурност мога да потвърдя, че този сайт ще изплаща навреме комисионните. А заедно с това предлага и най-висок процент за продажба - 15% + 2 месеца cookie life. От 2leva.bg потвърдиха, че това е най-големия процент комисионна, който е предлаган от рекламодател в платформата. Успех на всички, които решат да пробват! :)
Един съвет като publisher. Това, че предлагате висока комисионна определено е примамливо, но няма да е лошо да инвестирате и в повече и в по-атрактивни банери, тази част леко ви куца.
 
Последно редактирано:
Зле ли е положението? В смисъл кофти, самоделни изпълнения или нещо друго. То другото трябва реално да е добро. Аз много го повтарям това, че материалите са първия допир на потенциален клиент със сайта на търговеца.

Кофти е, че афилиейтите страдат. Или афилиейте е принуден сам да прави материали или да претърпи загуби на трафик и да се откаже от програмата. ;)

Дайте пример. ;)
 
От: 2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

Един съвет като publisher. Това, че предлагате висока комисионна определено е примамливо, но няма да е лошо да инвестирате и в повече и в по-атрактивни банери, тази част леко ви куца.

Здравейте колега! Аз съм дизайнера на банерите. Съобразени са с желанието на клиента и цветовата гама на сайта! Какво значи атрактивен банер и запознат ли сте с модните тенденции в рекламата на модата. Търси се максимално изчистено, и все пак не мисля че банерите са прости(simple) и скучни. Ще публикувам някой от по-големите размери за да добиете представа от качеството :).

97f0df3c7f16bfe2.jpg


bdd8d00b3c770383.jpg


d2208b089e12a5a4.jpg


b301d059011f8dd2.jpg


Ако искате още да публикувам няма проблем. Та като се изивявате като критик, кажете какво им куца на банерите за да знам дали мога да повиша графиките в тази област. Аз винаги каквото и да направя стоя твърдо зад него. Подържам имидж който не ми позволява да предам лошо изглеждаща графика.
Поздрави! :)
 
От: От: 2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

Съобразени са с желанието на клиента и цветовата гама на сайта! Какво значи атрактивен банер и запознат ли сте с модните тенденции в рекламата на модата. Търси се максимално изчистено, и все пак не мисля че банерите са прости(simple) и скучни. Ще публикувам някой от по-големите размери за да добиете представа от качеството :).
Все пак банерите не са да се въртят само на техния сайт, а да хващат окото при хора като мен.

Ако искате още да публикувам няма проблем. Та като се изивявате като критик, кажете какво им куца на банерите за да знам дали мога да повиша графиките в тази област. Аз винаги каквото и да направя стоя твърдо зад него. Подържам имидж който не ми позволява да предам лошо изглеждаща графика.
Поздрави! :)

Ключовата дума е "в повече", за атрактивни може би не съм се изразил добре. Разнообразни е по-точната дума. Като ги повъртя две седмици едни и същъ и бай-бай цтр. Примерно мен ме вълнуват основно 300х250 където има само два банера, които са почти еднотипни.
но няма да е лошо да инвестирате и в повече и в по-атрактивни банери
 
От: 2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

Да, обърнах внимание на "атрактивността" понеже все пак аз съм ги правил. Банерите са с 4 дизайна с разлика в размерите. Това е практика от 99% от хората. Не всеки може да инвистира средства в примерно 10 различни дизана и размери за реклама. Не съди по себе си че не би цъкнал на този банер, и аз не бих по простата причина че не ме интересуват дамски дрехи и като видя подобно нещо в уеб-сайт лампичката в мозъка ми светва с команда "не забелязвай графиката" :). Един банер за да разбереш дали е качествен се прави следния тест: поглеждаш банера и в времетраене от 2-3 секунди вече трябва да разбереш за какво е тази реклама, в противен случай вече говорим за лош банер. Аз съм дизайнер а не сео оптимизатор но мисля че 23 или колкото са банерите, са напълно достатачни за едно първоначално тестване на програмата и ефективността на 2лева.

Поздрави! Без лоши чувства :)
 
От: 2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

Добър ден, понеже съм нов в тия работи, искам да разбера как да започна. Някой да ми даде някаква информация , как стават нещата.
 
Re: От: 2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

Добър ден, понеже съм нов в тия работи, искам да разбера как да започна. Някой да ми даде някаква информация , как стават нещата.

Здравей и добре дошъл / дошла при нас. Кажи ни какво те интересува, ако трябва пусни тема. Но мини през основните (важни) теми във форума, преди да попиташ. Има много информация. Ще помогнем естествено. ;) Успехи и до нови срещи.
 
От: 2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

Като стана въпрос за рекламодатели, вижте този нов метод. Според създателя му 38% от хората след отварянето на дадена страница, моментално я затварят: ТУК
 
От: 2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

Гледам днес, имат 41 кампании като цяло. Не са малка бройка. Понашарих няколко сайта с техни банери, но основно мисля да се наблегне на регистрациите, защото там са парите. Средно на регистрация в сайт изплащат 0.70 лева. Естествено трябва да се работи на принципа CPA (хитро) или с много трафик, за да се постигат резултати
 
От: 2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

Един познат също се е зарибил по тази афилиейт програма и наскоро ги проучвах. Изглеждат стабилни. Колегата се е регистрирал и ще имам реални впечатления след два-три месеца. На картинка всичко изглежда много добре, но едно нещо ми направи изключително лошо впечатление - навсякъде по сайта става въпрос за изплащане на комисиоННА. Ей Богу, ако сайта ти се изхранва от това би трябвало да си направиш труда и да знаеш, че използвана като съществително думата е в женски род и се пише с едно Н - "комисиона". Печеля комисиона - плащам комисиона. Единствено като прилагателно се пише с двойно Н ! :mad:
 
От: 2Leva.bg - СТРУВА ЛИ СИ?

Регистрирaх се преди месец време. Не нaмерих нито един бaнер нa по-добре плaщaщите с рaзмери подходящи зa сaйтa ми a и зa кaпaк от 1000 бaнерa, дизйнa нa един сaмо е добър, всичко друго е брaк. Съвет, не взимaйте присърце продaвaчите, повечето от тях зa съжaление и предстaвa си нямaт що е бaнер. A и зa кaпaк по-добре е дa си нaпрaвя собтвен мaгaзин и дa си продaвaм собственa стокa в сaйтa ми. Може дa плaщaте нещо и нa клик. То верно aфф. aмa кокетнa дaвaше и нa клик освен комисионнaтa.
 
Нямам ама абсолютно нищо против търговците там, явно толкова си могат, но не знам защо повечето си мислят, че сами могат да си направят банерите или продуктовите снимки? Това е доста губеща стратегия. материалите там са изцяло от публишъра и система няма какво да направи като посредник освен да им раздаде по едни пас за някоя друга IT конференция, в която да им обърне внимание на това какво е конверсия и как се достигат добри % там. Но и от части и аф. мрежата е виновна за това качество. Доколкото знам (и не само знам, но и съм бил), големите афилиет програми (може да се отнесе и за мрежи) правят на даден период от време нещо като конференция или workshop, събирайки своите партньори, в случая търговци, защото ако почнат и афовете, ще стане лудница. И им правят еднодневен курс. И със сигурност ще им повишат печалбите, защото в момента сигурно е малко над дъното. Но това са търговци, не маркетинг хора. Нормално.
 
От: 2Leva.bg НЕ СТРУВАТ

Много трудно, човек да направи някоя кинта от тях...
Кампаниите са им много евтини.
 

Горе