bazar vs prodavalnik

От: bazar vs prodavalnik

Моето мнение за платформите е :
Продавалник :
Най-добре за момента защото има много потенциални купувачи,но модераторите се мислят за безсмъртни и ми трият обявите докато не им разместя съдържанието и не го спинна по 6-7 пъти.
Базар:
Изглежда горе доло добре но няма много хора за момента НО имам надежди,че ще мине преебалника и ще стане номер 1 :)

Но нека не забравяме,че винаги е хубаво да имаш конкуренция :)
 
От: bazar vs prodavalnik

Аеб аз ще ги размажа и двата сайта без ТВ реклама :lol: Днеска се втрещих по фраза лачени кецове на една потребителка обявата излизам преди Продавалник в Гугъл със сайт на 10 дена...
 
От: bazar vs prodavalnik

Krumov
Дай да ти правим сайта номер едно тука всички заедно от предприемач.
Но за момента ако се барнеш с някоя брутална тема и малко хубава реклама в соцялките ... да ти ударим раменце всички ще ги пръснеш за нула време :)
 
От: bazar vs prodavalnik

Браво, за 10 дни Около 2 920 резултата, нямам си на идея как ги качват тези толкова обяви, но браво. :)
Аеб аз ще ги размажа и двата сайта без ТВ реклама :lol: Днеска се втрещих по фраза лачени кецове на една потребителка обявата излизам преди Продавалник в Гугъл със сайт на 10 дена...
 
От: bazar vs prodavalnik

Трябва да измислиш нещо креативно и ще започнат да го споделят.

Последния такъв (успешен) пример е: продажба на положителни тестове за бременност :p
 
Re: От: bazar vs prodavalnik

Трябва да измислиш нещо креативно и ще започнат да го споделят.

Последния такъв (успешен) пример е: продажба на положителни тестове за бременност :p

Подкрепям това твърдение на 110%. Някоя друга обява от рода на използвани фалшиви кондоми....или някакви подобни, ще е доста интересно за споделяне. Иначе определено с креативност и някаква иновативност при функциите и възможностите за потребителите, ще ги бутне напред. Това с рекламата е добре, но всеки кълва и на нещо повече от глупави реклами. Както се вика веднъж ще види рекламата, после ще пробва и ще си прецени дали е добре или не. Рекламата не е нищо повече от начин да накара потребителя да пробва и види за какво става дума, след това ако не предлагаш нещо добре, до там. до следващата рекламна кампания, в която е задължително да акцентираш върху нещо ново, което не е било в предишната. :)
 
От: bazar vs prodavalnik

Krumov
Дай да ти правим сайта номер едно тука всички заедно от предприемач.
Но за момента ако се барнеш с някоя брутална тема и малко хубава реклама в соцялките ... да ти ударим раменце всички ще ги пръснеш за нула време :)

Ами хайде де :roll::)
 
От: От: bazar vs prodavalnik

Ами хайде де :roll::)

Аз ще си пусна моите обяви но само оправи надписа часовници,че се слива с съседния ;)
И ще те пусна в профилчето пък по-натам ако мога по друг начин ще помагам също :)
 
От: От: От: bazar vs prodavalnik

Аз ще си пусна моите обяви но само оправи надписа часовници,че се слива с съседния ;)
И ще те пусна в профилчето пък по-натам ако мога по друг начин ще помагам също :)


Готово е надписчето
 
От: bazar vs prodavalnik

Крумов сега се загледах в магазинчето и мислех да те препоръчам на моя приятел да рекламира и при теб обаче гледам рекламата само с СМС-и

Няма как да пробиеш в този бизнес ако не предлагаш зареждане на половин цена с банкови преводи и фактури
 
От: bazar vs prodavalnik

Крумов сега се загледах в магазинчето и мислех да те препоръчам на моя приятел да рекламира и при теб обаче гледам рекламата само с СМС-и

Няма как да пробиеш в този бизнес ако не предлагаш зареждане на половин цена с банкови преводи и фактури

Sms -те са само за промо опциите и модула за смс реклама. Отделно рекламните банери разбира се ще са с банков превод и фактура. Сега само са показани рекламните позиции в менюто Реклама.

Както виждаш фирмените данни също са посочени в общите условия
 
От: bazar vs prodavalnik

Тогава не е лошо да напишеш че който зареди по банков път на стойност над 100лв например ще получи голям бонус от точки и тн. не всички фирми се интересуват от банери - а и на банерите няма посочена цена или аз поне не я виждам.

Незнам вашата практика каква е обаче аз ако не видя в офертата на дадена фирма посочено точно и ясно цена условия въобще не си правя труда да им звъня.

От два дена гледам за климатици и се втрещих - В 90% от случаите фирмите не са написали дали цената включва ДДС дали цената включва монтаж или ако не включва каква му е цената.

И рекламират в платеното - Отнесоха по един клик и ги забравих - Не може човек да звъни на 100 фирми щото те нямат акъл да си напишат читаво какво продават и колко струва.

И после реват по форумите дал съм най добрата цена от платеното имам 1000 посещения и нито една продажба - Дал си най добра цена ама хората не могат да го разберат като си пропуснал да напишеш че цената включва ДДС и монтажа е бзплатен, никой няма време за 5лв по добра цена да си загуби деня да звъни на 100 полуидиоти
 
От: bazar vs prodavalnik

Тогава не е лошо да напишеш че който зареди по банков път на стойност над 100лв например ще получи голям бонус от точки и тн. не всички фирми се интересуват от банери - а и на банерите няма посочена цена или аз поне не я виждам.

Не лошо като идея за кредитите . А цена няма защото още правя страничката
 
Последно редактирано:
От: bazar vs prodavalnik

Успех това са важни неща и без тях няма как да се развиваш
 
От: bazar vs prodavalnik

Попринцип през продавалника се продава яко, квото и да е, защото има голям поток от хора. Но след Нова година нещо стана там, не знам при мен в моята ниша или е нещо глобално, преди правих по 20 продабжи сиг. на месец, сега е много слабо, за януари може би имам само 5. Добре, че е магазина, там пък нещата се обърнаха и почна да се продава сигурно двойно или тройно, всеки ден поръчки, но това в Продавалника не мога да разбера защо се получава. Има нещо според мен, там декември и ноември на ден съм получавал сигурно по 5 съобщения от 40 обяви, а сега пълна трагедия, хем съм пуснал пак промотата, не е като да няма. Някой да има подобни наблюдения?
 
От: bazar vs prodavalnik

И аз май там ще се пускам, че като гледам в моята ниша няма конкуренция там, ще съм абсолютен монопол :D
 
От: bazar vs prodavalnik

В Продавалник ако промотираш "Страница на категория" е нормално да нямаш много посещения/продажби, защото пуснаха опция за всяка обява, качена през мобилен телефон да се промотира по същия начин напълно безплатно. Като цяло януари си е определено много слаб месец, очаквам през февруари и март да се активизират нещата.

Междувременно съм много доволен от Auction.bg - За последните 2 седмици имам точно толкова продажби, колкото и от Продавалник. Но там всички зависи много от нишата(при мен среден клас маркови часовници).
 
От: bazar vs prodavalnik

Хубав е сайта.. но не е достатъчно разработен.. и най-изнервящото е че не дава да се качва изображение по-голямо от 0.5мб.. мойте снимки от телефона най-малкта е 2мб.. направо ме отказа. :)


А в продавалник наистина потока от хора се вдига с тези ТВ реклами постоянно..аз съм в нишата IT продукти.. и бих казал ,че всичко е на късмет.. понякой път купуват 2 часа след като публикувам обявата , а понякога и 1 седмица не мога да го продам.. всичко е на късмет.. и според мен има разлика дали ще публикуваш обявата в 00:00 вечерта или 7-8 сутринта.. в 7-8 сутринта повечето хора си пият кафенцето и си разглеждат разни сайтчета включително и продавалник.. мойте обяви ги публикувам веднъж сутрин и веднъж към 18:00 (след като хората са се прибрали от работа). Повечето ми обаждания стават по това време. Поздрави!
 

Горе