Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Кое ви е по удобно при мобилно браузване?

  • Сайта да се свие и да стане смачакан и дълъг за влачене (адаптивен)

    Votes: 26 53.1%
  • Да виждам десктоп версия (цялата картина) и да чукна два пъти, да увеличи това което ме интерсува.

    Votes: 23 46.9%

  • Общо гласове
    49
Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

При мен има повишение на трафика при англоезичен сайт, но е възможно това да е сезонно. Ще поизчакаме още малко. Но има някакво раздвижване в англоезичната сфера. В бг сайтовете е без промяна.

Някой да има наблюдение върху бг мобайл пазара. Как е? Има ли рекламодатели. За цена на клик на питам. Ще е ОК, когато започне и да е ОК на Десктоп. ;)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

От Адсенс ми изпратиха това, каквото и да значи :) "Удобството за мобилни устройства, предлагано от сайта Ви, ще бъде считано за сигнал за класиране в Google Търсене."
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

И аз получих същото съобщение в Адсенс:

"Удобството за мобилни устройства, предлагано от сайта Ви, ще бъде считано за сигнал за класиране в Google Търсене.
От 21 април Google Търсене разширява използването на удобството за мобилни устройства като сигнал за класирането. Тази промяна ще засегне мобилните търсения на всички езици по цял свят и ще има значително въздействие върху резултатите от Google Търсене. За потребителите ще бъде по-лесно да получават подходящи висококачествени резултати от търсенето, оптимизирани за устройствата им. За да Ви помогнем да се уверите, че уебсайтът Ви е готов за тази промяна при търсенето, събрахме за Вас следните често задавани въпроси..."
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

ура...и аз получих същото + ръст в посещенията и приходите от мобилни устройства. :p
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

+ ръст в посещенията и приходите от мобилни устройства. :p

това за BG или EN пазара
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Този ъпдейт как работи?

Понеже сайтът ми не се отваря добре на мобилни устройства в момента и трафика от мобилни устройства взе да намалява.

Та имам въпрос - ако го направя сега за мобилни устройства (респонсив дизайн) дали ще си върне позициите или няма?
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Още не е минал ъпдейта
Трафика ти намалява , защото самите клиенти не искат да отварят сайт,който не е адаптивен към мобилни устройства
да го направиш адаптивен ще е много добро решение, може би най- умното което ще направиш тази година ( бъзикам се , разбира се )
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Вчера видях, че гошо март месец ми е писал по въпроса.

Понеже виждам нагоре шашкащи се сайтопритежатели - същността е, че няма да предлага/показва в SERP-а при търсене от мобилни устройства сайтовете, които не са пригодни за мобилни устройства. При търсене от десктоп устройства, нещата ще са си по старому.
Ако имате посещения от мобилни устройства, които смятате за значими и важни, трябва да си преработите сайтовете.

Добавка:
Подреждането в SERP вече ще зависи и от типа устройство, от което е изпратено запитването, освен от всички останали критерии.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Ето ви пример. Макар че моя сайт е след сайтове без мобилна версия.
AbIWhBr.png
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Сайта му е "ЗооМеню"
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Аз не дочаках да ми пратят писмо как ще ми се вдигне трафика от мобилни устройства щото ми е хубав респонсива - Бих му шута вчера и да си гледат работата

Боунсрейта на мобилните стана - 75% - повишение с 25%
Времето на сайта от мобилни намаля - Разгледаните страници намаляха
Една седмица нито една поръчка от мобилни устройства

Хората не харесват мобилните версии и Г да си ги класира където иска - Като хората на купуват файда няма.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Много опростенчески ми изглежда да се надяваме да покрием само едно нещо от елементарните неща и да се надяваме да бъдем първи,
само щото сме уйдисали с нещо на алгоритъма на Гугуу
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Аз не дочаках да ми пратят писмо как ще ми се вдигне трафика от мобилни устройства щото ми е хубав респонсива - Бих му шута вчера и да си гледат работата

Боунсрейта на мобилните стана - 75% - повишение с 25%
Времето на сайта от мобилни намаля - Разгледаните страници намаляха
Една седмица нито една поръчка от мобилни устройства

Хората не харесват мобилните версии и Г да си ги класира където иска - Като хората на купуват файда няма.

Аз съм забелязал, че доста от мобилните и респонсив версии на уеб сайтове не са направени качествено. Сигурен ли си, че причината не е в това? Убеден ли си, че мобилната ти версия е била пригодена за по-удобно ползване от мобилно устройство, вместо да е просто сбита, орязана версия на сайта ти? Може би това е една от причините потребителите да не харесват mobile-friendly сайтове.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

А может бит е другаде ключа от палатката
 
От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Аз съм забелязал, че доста от мобилните и респонсив версии на уеб сайтове не са направени качествено. Сигурен ли си, че причината не е в това? Убеден ли си, че мобилната ти версия е била пригодена за по-удобно ползване от мобилно устройство, вместо да е просто сбита, орязана версия на сайта ти? Може би това е една от причините потребителите да не харесват mobile-friendly сайтове.

Навигацията в респонсив сайтовете е различна от това на което са свикнали хората при посещение в онлайн магазин и като видят нещо различно си бият камшика -
Хората са свикнали да влезнат от ляво да са им категориите да си намерят категорията да си изберат продукта - Кошницата да им е горе в дясно да платят и да приключат

Като попаднат на нещо дето не им мяза на познатият стереотип просто бият хикса и бягат.
 
От: От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Навигацията в респонсив сайтовете е различна от това на което са свикнали хората при посещение в онлайн магазин и като видят нещо различно си бият камшика -
Хората са свикнали да влезнат от ляво да са им категориите да си намерят категорията да си изберат продукта - Кошницата да им е горе в дясно да платят и да приключат

Като попаднат на нещо дето не им мяза на познатият стереотип просто бият хикса и бягат.

Оше един объркан студент
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Потребителите отдавна са свикнали с този интерфейс, по скоро новите потребители изобщо не могат да работят с мишка и уиндоус интерфейс
 

Горе