Google Adwords

От: Google Adwords

направо ме отказаха ,за първи път реших да рекламирам ,не съм очаквал да са толкова бавни от гугъл, ебаси...

Зависи и какво рекламираш, понеже ти гледам подписа, ако рекламите ти имат общо, няма и да тръгнат ;)
 
От: Google Adwords

С първата от суперхостинг нямах проблем, одобриха я за по-малко от 2 часа, и след още 3 часа тръгнаха рекламите. Сега нямам идея какво става, променях всичко което се сетя, пише че е о'к и пак не тръгват. Много интересно.

Това за първата от суперхостинг не го разбрах ??? От суперхостинг е ваучъра ? или какво?

Одобряването на текстовите реклами става много бързо, защото в повечето случаи е автоматично, за разлика от тези за дисплейната мрежа (картнки, флаш, видео)

Ако рекламите ти са Approved, цените те си са ОК, ключовите думи са ОК, държавата и езиците са ОК и ми мирише (дано не съм прав) за блокиране на акаунт - ако си ползвал някви фалшиви ваучъри или не си спазил правилата за рекламиране или някъде имаш думи или текстове, свързани със забранени неща за рекламиране...

Виж на първата страница (Home, a не Campaigns) дали нещо не пише за блокиране на акаунта (или за разследване не помня точно какъв е термина). .. първоначално това не го пише никъде другаде, освен там, доколкото имам спомени от един бастисан акаунт.
 
От: Google Adwords

здравейте аз имам подарък ваучер но не ми трябва за колко мога да го продам от 50 лв е
 
От: Google Adwords

reotan понеже каза, че текстовите ги одобряват веднага и рекламите тръгват.Имам 2 от 3 текстови реклами които са одобрени, всичко съм настроил както трябва.Но рекламите ми не се показват.Конкуренти които да рекламират нямам.Нямам и съобщения на началната страница, че профила ми е блокиран.Но просто вече 2-ри ден рекламите не тръгват.
 
От: Google Adwords

1. Това в дисплейната мрежа ли или в мрежата за търсене?
2. Какво рекламираш ? Да не е нещо забранено от правилата? (щом няма конкуренти ? :) секс, оръжие ?? (не се майтапя с този въпрос ...)
3. Предполагам, че си оценил колко търсения има по ключови думи, и ако има, дали не си дал exact match (и никой да не търси така)?
 
От: Google Adwords

Пуснал съм ги в мрежи за търсене.
Няма нищо забранено в тях.Едната е за музикални новини, като няма нещо пиратско да се тегли или нещо друго.Другата пак е подобна, но и тя не е забранена.
А за третото то просто ми дава, че по тези ключови думи рекламата ми не се показва.Нали като проверя ключовата дума и то показва дали рекламата се показва или не.На нито една ключова дума не се показва.
Дали не е заради почивните дни.
Вчера пуснах и още една текстова за българи да пробвам,но тя още не е одобрена.
Чудя се дали да не изтрия всички кампании и да ги пусна пак ?
 
От: Google Adwords

Нищо не стана, премахнах всички кампании, добавих само една наново.Добавих една ключова дума, настроих цените както трябва.Одобриха ми рекламата в рамките на 15 минути някъде и пак цял ден ми показва, че по тази ключова дума рекламата не се показва.Рейтинга на ключовата дума е 6 от 10 и пак не се показва.Вече цял ден чакам.Ще видя дали утре няма да тръгне.Някой друг имал ли е такова забавяне с текстова реклама ?
 
От: Google Adwords

Нищо не стана, премахнах всички кампании, добавих само една наново.Добавих една ключова дума, настроих цените както трябва.Одобриха ми рекламата в рамките на 15 минути някъде и пак цял ден ми показва, че по тази ключова дума рекламата не се показва.Рейтинга на ключовата дума е 6 от 10 и пак не се показва.Вече цял ден чакам.Ще видя дали утре няма да тръгне.Някой друг имал ли е такова забавяне с текстова реклама ?

С ваучер ли е акаунта... и без карта и новичък?
 
От: Google Adwords

Ама как само позна :D

:D и аз разследвам защо се получава така, реално търсения има, рекламите са удобрени, бида е прилично висок, но се въртят само в контент нетворд-а а в сърча нема никой. т.е. не е съвсем да няма но е малко.
 
В нов акаунт, със зареден ваучер за реклама, без въведена кредитна карта и сайт който до сега не е рекламиран, рекламата ми тръгна след почти 20 часа.
 
От: Google Adwords

Ти си добре, при мен минаха 24 часа.Дано до 48 вземат да я пуснат :D
 
От: Google Adwords

edit:Рекламата от втория акаунт тръгна.Няма да я пипам ама хич :D
 
Последно редактирано:
От: Google Adwords

Сега правя един експеримент с дисплейната реклама.За 800 ключови думи за 1 ден имам 15 импресии и 1 клик.
На един банер 250х250
 
От: Google Adwords

Колеги абе я да питам аз :)
Напоследък забелязвате ли по-голям процент закриване на акаунти в адвордса? Нещо много взеха да закриват акаунти тия гугловци начи. При вас как са нещата, имате ли закрити акаунти напоследък?
Става въпрос разбира се за ваучери ;)
 
От: Google Adwords

Имаш право само на 1 акаунт пък повечето ги правят в промишлени количества и като ги хванат и бастисват наред всичките им акаунти и после реват по форумите. Като правиш подобни изпълнения трябва да си наясно с риска. :) Мен са ме пъдили заради affiliate и CPA щото ги мразят, за ваучери още не съм изгарял.
 
От: Google Adwords

Гангстер, вече се процедира на промишлени количества, реже се наред. Всички го усетихме вече... аз съм активирал много-много акаунти и не е имало грижи. Ама вече има... ще минаваме към Yahoo ми се струва, там също има ваучери и все още се активират лесно.
Скоро доста реклама ще избяга към яху, за добро или лошо на чичо Г :D
 

Горе