Kpd с 50 лв. за обява?!?!?

Какво значи беше Флипата модерна лол. Това да не е дънково яке? Давам я за пример, защото е най-голямата и успешната платформа. Там не е място за "домейнъри" които искат да вземат много пари за малко валю. За да продадеш бизнес, трябва да му предадеш стойност, да генерира ревеню и да е атрактивен за инвеститори и купувачи.
Нашата цел с КПД е макар е в много по-малки мащаби да се превърне в място за сериозен бизнес!

Тебе май те кефи да се изразяваш в НАЙ форма.., ма почти познаваш :D
Изказването ти за домейнърите и тяхното участие у флипата щях да го коментирам.. ма по-добре не.

Мернах две твои обяви в флипата за един и същ бизнес. Едината с цена ~30k, другата ~40k.. в тази по-скъпата има фикснтати две три грешчици.. тва ли е предаване на валю?

Абе, накртко искаше ми се да видя първо изпълнените цели там на екип ли сте, кво сте, се таа. Па с кеф да си платим да се листнем в най-топ маркетплейса.., че сега сякаш искате пара за минало-свършено.

Ай, метам си дънкеното якенце и Чезвам.
 
Като "да му предадеш гени", или "да му предадеш знание", или "да му предадеш семейно имане", или "да му предадеш щафетата" - в кой смисъл?
Наистина ли това питаш? :)
 
Тебе май те кефи да се изразяваш в НАЙ форма.., ма почти познаваш :D
Изказването ти за домейнърите и тяхното участие у флипата щях да го коментирам.. ма по-добре не.

Мернах две твои обяви в флипата за един и същ бизнес. Едината с цена ~30k, другата ~40k.. в тази по-скъпата има фикснтати две три грешчици.. тва ли е предаване на валю?

Абе, накртко искаше ми се да видя първо изпълнените цели там на екип ли сте, кво сте, се таа. Па с кеф да си платим да се листнем в най-топ маркетплейса.., че сега сякаш искате пара за минало-свършено.

Ай, метам си дънкеното якенце и Чезвам.
Много мъдро беше решил преди няколко поста да спреш да пишеш, ама май нямаш спирка? :)
Нямам идея какво си "мернал", но бизнеси за продаване с такива цени нямаме, освен ако не си препуснал някоя нула...:)
 
Много мъдро беше решил преди няколко поста да спреш да пишеш, ама май нямаш спирка? :)
Нямам идея какво си "мернал", но бизнеси за продаване с такива цени нямаме, освен ако не си препуснал някоя нула...:)
Щях, ма га ми светне камбанката не пропускам..

Ако Я-Д ти говори нещо, бизнесите са си там.. то е един де, с две различни цени :D
 
Този сайт наскоро го видях за първи път. Добре би било да има някаква статистика листнати/продадени бизнеси. Или пък да се удръжа комисионна от стойността на сделката вместо да се плаща за публикуване.

Инак така просто не може човек да прецени какъв е шансът да се стигне до сделка ако плати някаква сума за обявата. Ако монетизацията е обвързана с крайния резултат, тоест продажбата, собственикът ще има по-голяма увереност в мотивацията и ефективността на кпд.бг

Сравнението с Флипа не е удачно и цитираните такси и комисионни не са актуални. Голямата разлика е че Флипа играят ролята на посредник и предлагат ескроу услуга. А това КПД е просто сайт за обяви доколкото виждам. Никакви отговорности не се поемат и никакви гаранции не се дават.

Update: всъщност видях един "продаден" бизнес. На фона на стотиците обяви отпреди 1-2 години не е много обнадеждаващо :( но е плюс че все пак човек може да види кога е постата офертата и колко души са я отворили.
 
Последно редактирано:
Този сайт наскоро го видях за първи път. Добре би било да има някаква статистика листнати/продадени бизнеси. Или пък да се удръжа комисионна от стойността на сделката вместо да се плаща за публикуване.
Това е неприложимо, тъй като продавачите рядко връщат фийдбек дали са продали или не. Комисионна също няма как да се удържа, тъй като сделките са директни продавач-купувач и ако нямаме легален договор с всеки един от тях няма как да събираме комисионна

Инак така просто не може човек да прецени какъв е шансът да се стигне до сделка ако плати някаква сума за обявата. Ако монетизацията е обвързана с крайния резултат, тоест продажбата, собственикът ще има по-голяма увереност в мотивацията и ефективността на кпд.бг
Разбирам и ние бихме искали да го постигнем, но за сега не сме стигнали до удачен подход. Да не забравяме че сме собственици от скоро и все още анализираме.

Сравнението с Флипа не е удачно и цитираните такси и комисионни не са актуални. Голямата разлика е че Флипа играят ролята на посредник и предлагат ескроу услуга. А това КПД е просто сайт за обяви доколкото виждам. Никакви отговорности не се поемат и никакви гаранции не се дават.
Флипа никога не е гарантирала за нищо. Ескроу отдавна нямат, като препоръчват Escrow.com. Що се отнася до таксите им за листинг, започват от $29 и стигат до $399. Събират и 10% такса за продаден бизнес от $1 до $49,999, 7.5% $50,000 - $99,999.
 
Ей ти нещо за то-до листа.. помпиш обявата с F5.. и прегледите скачат с +2 на помпа :D

 
Това е неприложимо, тъй като продавачите рядко връщат фийдбек дали са продали или не. Комисионна също няма как да се удържа, тъй като сделките са директни продавач-купувач и ако нямаме легален договор с всеки един от тях няма как да събираме комисионна
Това имах предвид и аз - нямате никакъв ангажимент и не добавяте никаква стойност, никаква специализирана услуга към тия малко или много специфичен тип сделки.

Никаква верификация за собственост или коректност на подадените данни, за трафик, печалби и т.н. Всеки може да си листва и си пише каквито глупости му дойдат на ума.

Да разбирам че единствения бенефит е презентираната популярност и посещаваност на сайта. Видимо доста хора браузват но повечето вероятно просто любопитстват или гледат да откраднат работеща бизнес идея или модел.

EmpireFlippers.com също е добър пример за това от какво имат нужда купуващите и продаващите бизнеси - конкретно онлайн такива. Тон верификации + защита на продавача и купувача от "кражба" на идеята или модела от разни как ги наричахте - семкаджии :)
 
EmpireFlippers.com също е добър пример за това от какво имат нужда купуващите и продаващите бизнеси - конкретно онлайн такива. Тон верификации + защита на продавача и купувача от "кражба" на идеята или модела от разни как ги наричахте - семкаджии :)
Нали се сещаш че повечето онлайн "бизнес" е нлегитимен и дори и да е, се прикрива една не малка част от случващото се, и едни такива верификации директно утрепват обява и след това ако успее все пак, ще има прецакана сделка.
 
Следя темата изкъсо, защото ми е интересна. Тук в точката за верификация, която отвориха @L.B. и @СЕО.БГ се включвам - до сега в мой сайт (друг вид проект) верифицирах срещу предоставяне по имейл на 4-5 неща, които са АБСОЛЮТНИЯ минимум и всеки потребител ги има със сигурност (все едно да ви поискам егн или номер на л.к.) До момента от десетки опити имам само един човек, който отраз си даде всички документи и инфо. По една седмица не мога да им събера нещата, за да ги верифицирам.
В момента преминаваме към онлайн договори, респективно верифициране и направо главата ми не побира как да ги улесня още повече, защото не могат да се оправят да качат 5 неща, които така или иначе ги имат… не изисквам нищо нестандартно.

Та мисълта ми беше, че верификацията е обвързана с човек, който да стои на телефон/вайбър и да ги ръчка. В противен случай нищо няма да се получи. Което е обвързано с разход, който пък кореспондира с въпросните такси. Невъзможно е екипа да вдигне качеството без да въведе под някаква форма такси. Получава се омагьосан кръг. Аз лично мисля, че трябва да се обмисли и някакъв вид услуга от кпд - например разпращане на кампанията фо ХХ.ХХХ на брой имейли, които вече са правили сделки в сайта или вид реклама. Някак си да се обвържете с обявите и да гарантирате продажба.
 
Доволен съм, че с малки изключения се получава много-добра дискусия, която се надявам може да послужи на повече хора. Коментарите ми към последните няколко поста са по-долу:

Това имах предвид и аз - нямате никакъв ангажимент и не добавяте никаква стойност, никаква специализирана услуга към тия малко или много специфичен тип сделки.
Няма как да поемеш ангажимент към нещо, което не можеш реално да доставиш(повече подробности в следващия quote). Не знам дали си прочел всичките ми коментари, но ние имаме екип, който звъни на всяка една нова обява. Целта на разговора е:

1. Да помолим продавача да предостави повече информация за бизнеса, който продава. В повечето случаи, детайлите които са представени са крайно недостатъчни и трудно потенциален купувач/инвеститор е възможно да вземе информирано решение. Плануваме в новата версия да има още задължителни полета, като това най-вероятно ще откаже голям процент от продавачите, но от друга ще повиши качеството на предлаганите бизнеси. Все още търсим баланса, а да "накараме" продавача да предостави допълнителна информация е сложен процес.
2. Да предложим професионални съвети как да се промени текста на обявата за да стане тя по-атрактивна за потенциални купувачи/инвеститори
3. Да предложим допълнителни услуги, които значително повишават шанса за продажба. Предлагаме и връзка с инвеститори за по-крупните бизнеси.

Никаква верификация за собственост или коректност на подадените данни, за трафик, печалби и т.н. Всеки може да си листва и си пише каквито глупости му дойдат на ума.
Верифициране на собственост или подадени фирмени данни в България е труден, сложен, дълъг и скъп процес. Въпреки че финансовите резултати са публични, огромна част фирмите не предоставят реални данни и трябва пълен професионален одит за да се стигне до реалните резултати. Често фирмите имат няколко собственика, което прави тази задача още по-трудна. Имали сме случаи, когато единият от съдружниците е обявил фирмата за продан, а другия не е съгласен. Стига се до сделка, направени са много разходи и до там. Целият този процес а много комплициран и няма как ние да го правим за всяка обява. За онлайн бизнесите е доста по-лесно
От наша страна предлагаме помощ при сключваме на сделки, тъй като работим с много адвокатски и счетоводни кантори в цялата страна.

Да разбирам че единствения бенефит е презентираната популярност и посещаваност на сайта. Видимо доста хора браузват но повечето вероятно просто любопитстват или гледат да откраднат работеща бизнес идея или модел.
Описах по-горе какво допълнително правим за да не е само презентирана популярност, което само по себе си не е малко. Работим/съветваме всеки продавач за постигане на сделка възможно най-скоро.

EmpireFlippers.com също е добър пример за това от какво имат нужда купуващите и продаващите бизнеси - конкретно онлайн такива. Тон верификации + защита на продавача и купувача от "кражба" на идеята или модела от разни как ги наричахте - семкаджии
Продаването на онлайн бизнес, особено в чужбина е много по различен и лесен процес. Повечето от финансовите резултати и трафик могат да се верифицират онлайн, тъй като се използват паймънт просесинг компании/системи. Adsense също предлага доста изчерпателна информация за естеството на трафика, от къде, кога, колко, GEO, платен, неплатен, ботове и т.н и т.н. В повечето случаи се продават само онлайн асета (уеб бизнеса) без фирмата, което намалява значително риска да наследиш едни задължение или съдебни искания например.
EmpireFlippers.com е според мен най-добрата брокерска агенция, която прави дю дилиджънс на всеки бизнес, който преценят че си струва да листнат, но в замяна взимат солиден процент от продажната цена - 15%. Също така те задължават да продаваш само с тях. Не можеш да го пуснеш и в OLX :)Не знам ако обявим 15% комисионна в БГ какви думи ще чуем лол, та ако ще и да гарантираме продажба. Бизнес модела на Флипа и EmpireFlippers са съвсем различни, като КПД е по-близко до Флипа

защита на продавача и купувача от "кражба" на идеята или модела
Всеки малко по-добре запознат по темата би ти казал, че е почти незаможно да защитиш идея или модел, най-малко от EmpireFlippers.com. Подписваш NDA, но това е просто документ за "успокоение" на продавача.

Нали се сещаш че повечето онлайн "бизнес" е нлегитимен и дори и да е, се прикрива една не малка част от случващото се, и едни такива верификации директно утрепват обява и след това ако успее все пак, ще има прецакана сделка.
По-скоро в повечето случаи продавачите се опитват да представят бизнеса по атрактивен от колкото е. Има си разбира се методика и похвати, които ако се следват се минимализира риска(визирам онлай бизнесите) Трябва да знаеш какво правиш и винаги да си задаваш няколко основни логични въпроса:
- Защо този бизнес се продава? - Обикновено се слагат обяснение от рода на "започнах нов бизнес, трябва ми пари" или "Нямам време". Подобни клиширани причини са червен сигнал, освен ако не опознаеш продавача в серия от срещи и не се убедиш че това е истината.
- Защо този бизнес се продава толкова евтино? - водим се винаги от максимата, че нещо ако е прекалено хубаво, обикновено не е истина

Следя темата изкъсо, защото ми е интересна. Тук в точката за верификация, която отвориха @L.B. и @СЕО.БГ се включвам - до сега в мой сайт (друг вид проект) верифицирах срещу предоставяне по имейл на 4-5 неща, които са АБСОЛЮТНИЯ минимум и всеки потребител ги има със сигурност (все едно да ви поискам егн или номер на л.к.) До момента от десетки опити имам само един човек, който отраз си даде всички документи и инфо. По една седмица не мога да им събера нещата, за да ги верифицирам
Това за съжаление е точно така и ще е много трудно да постигнеш по-добри резултати.

Та мисълта ми беше, че верификацията е обвързана с човек, който да стои на телефон/вайбър и да ги ръчка. В противен случай нищо няма да се получи. Което е обвързано с разход, който пък кореспондира с въпросните такси. Невъзможно е екипа да вдигне качеството без да въведе под някаква форма такси. Получава се омагьосан кръг
Имаме такъв и пак е много трудно! Провеждат се много разговори, получават се много обещяние и пак както и ти си написал се получава "омагьосан кръг"

Аз лично мисля, че трябва да се обмисли и някакъв вид услуга от кпд - например разпращане на кампанията фо ХХ.ХХХ на брой имейли, които вече са правили сделки в сайта или вид реклама. Някак си да се обвържете с обявите и да гарантирате продажба.
Правим го всяка седмица.
 
Последно редактирано:
От всичко прочетено да си кажа и аз.

По отношение на "гаранции" за продажба, това са някакви фантасмагории.
Аз лично съм продал 15тина "бизнеса" за 500-900 лв в КПД за последните 2 години.
Само да отбележа,че едни и същи обяви съм пускал тук , в КПД и ОЛХ, но само от този сайт се получават нещата.

По отношение одобряване на обявите мисля,че трябва малко повече контрол и модерация, тъпо е да се ограничават бизнеси щото били за 1000 лева (НЕ е задължително да е несериозен бизне) , но има и толкова несериозни обяви, които според мен не трябва да се допускат.

Това, че ще бъде платено е супер и това е един добър начин за отсяване на пълни измишлцотини като обяви от реалните.

И пак ще кажа понеже имаше изказвания за визията, обикновеният клиент го интересува да намира бързо това, което търси и информацията да е на лице. Това, на което повечето тук ще обърнете внимание масата не им пука.

Ако погледнем от страна на собсвениците на КПД, защо да не изкарват пари от нещо, което вече се е доказало, разпознаваемо е и върши работа.....В тоя ред на мисли , понеже и това беше споменато и от тук много хора си докаврват пара, ако бях на мястото и на собствениците на предприемач щях да сложа няква такса за членство поне за хората, които предлагат платени услуги .

@czar Нали си наясно,че винаги ще има някой мрънкач и винаги ще се търси под вола теле.
Даже много сте закъснели с тези действия ,ако питате мен.
 
Реалните потребители на кпд си казаха мнението - изглежда всички са много доволни от промените и аз освен да се самосложа в групата на семкаджиите, друго не ми остава. Няма да пиша повече, ами само ще чета и ще си записвам в тетрадката как се прави такъв бизнес. И все пак:
  • Не бих пипал нищо по сайта откъм дизайн и функции за да не се объркват хората.
  • Само бих вдигнал таксите след 1-2 месеца. Щом така се зарадваха на тия 9 лева, представи си в какъв екстаз ще изпаднат от нещо повече. Само трябва да се има предвид че 50лв изглежда се явява нещо като горна психологическа граница и затова бих пробвал с нещо от рода на 49 лв на обява. Винаги можем след това да приложим подхода "Вслушахме се в ценните мнения на клиентите и затова от днес сваляме на 39 лв!"
 
Реалните потребители на кпд си казаха мнението - изглежда всички са много доволни от промените и аз освен да се самосложа в групата на семкаджиите, друго не ми остава. Няма да пиша повече, ами само ще чета и ще си записвам в тетрадката как се прави такъв бизнес.
А, и аз такава идея имах ама гледам се получава едно разпределение:

Клуб на най-бизнесмЯна
Немаш проблеми с такста (ама не е ясно дали някога ще я платиш, щото до сега си бил фрее юсер на платформата)

Клуб на мрънкащия-семкаджията-трол
Пак немаш проблеми с такста (ама питаш кво получаваш срещу нея и получаваш отговор: във флипа взимат повече)
 
Аз лично съм продал 15тина "бизнеса" за 500-900 лв в КПД за последните 2 години.
Само да отбележа,че едни и същи обяви съм пускал тук , в КПД и ОЛХ, но само от този сайт се получават нещата.
За редовни продавачи, предлагаме пакетни такси за листване, които са на доста по-ниски цени. Ако се интерисувате от това, свържете се с нас на office at kpd dot bg

По отношение одобряване на обявите мисля,че трябва малко повече контрол и модерация, тъпо е да се ограничават бизнеси щото били за 1000 лева (НЕ е задължително да е несериозен бизне) , но има и толкова несериозни обяви, които според мен не трябва да се допускат.
Няма да ограничаваме бизнесите според това на каква продажна цена са. Ще ги ограничаваме според подхода/сериозността на продавача и детайлите, които предоставя.

Не бих пипал нищо по сайта откъм дизайн и функции за да не се объркват хората
Подобен фийдбек е важен за нас, но сайта е с ретро визия и навигация. По важно е че искаме да имплементираме и нова функционалност, което става много трудно в сегашния фреймуорк и дизайн.

@czar Нали си наясно,че винаги ще има някой мрънкач и винаги ще се търси под вола теле.
Това е ясно. В ДНК-то на българина е да мрънка, но за съжаление няма как да го избегнем - съобразяваме се с потребителите.

Само трябва да се има предвид че 50лв изглежда се явява нещо като горна психологическа граница и затова бих пробвал с нещо от рода на 49 лв на обява. Винаги можем след това да приложим подхода "Вслушахме се в ценните мнения на клиентите и затова от днес сваляме на 39 лв!"
Максималната такса за публикуване всъщност е 49 лева, не 50 :)

Пак немаш проблеми с такста (ама питаш кво получаваш срещу нея и получаваш отговор: във флипа взимат повече)
Отделих не малко време обяснявам в предишните постове какво получаваш, но явно пак не си внимавал :)
 
Последно редактирано:
Отделих не малко време обяснявам в предишните постове какво получаваш, но явно пак не си внимавал :)

А, внимавах, внимавах. Изводите са направени.

Намери ли си другите две обяви? Верно ги няма в профила ти, но са за същия бизнес къде в момента е листнат за ~27k :D

Може да е некво омазване в най-топ платформата.

Бай дъ уей, верно пише, че селваш от 18 години у флипата.., което е малко странно.... като приемем факта, че тя е активна от 13. Ма тва са волски телета, нема ги търсим са.
 
ако бях на мястото и на собствениците на предприемач щях да сложа няква такса за членство поне за хората, които предлагат платени услуги
Винаги съм се чудил защо няма такива такси. Правиш пари, плащаш си. В тоя смисъл и цялата тази тема ми е странна, безплатен обяд рядко има.
 
Винаги съм се чудил защо няма такива такси. Правиш пари, плащаш си. В тоя смисъл и цялата тази тема ми е странна, безплатен обяд рядко има.
И аз това викам - форума да стане с платен достъп и отделно да има такса за всички, искащи да правят пари тука.

Белким живне това място и се завъртят големите пари!
 
Не е въпроса във безплатния обяд....

Офтопик: В тая връзка да споделя явно на българина цена за гориво 3 плюс лева е ок, скъпия ток и 3 и нещо за кубик вода ( в нашите околия е толкоа за данъка че е един от скъпите няма и да подхващам ). Значи за това протести няма. Някога народа мрънкаше по протести сега и тях ги няма.....
 
Не е лошо да има такава такса, аз редовно следя сайта, защото търся чат-пат дали е излязло нещо интересно за мен, което мога да купя и развия. Лошото е, че седят все едни и същи обяви, а от 10-та страница към 11-та не може да минеш като натискаш номерата. Променюм си горе урл-адреса, за да продължа след 10-та страница. Трябва да има някаква автоматична система за активност и след примерно 30-40 дни обявата да става активна, ако подателя не я е ъпдейтнал, защото има обяви на години, където отдавна нещата са продадени или зарязани, но още си седят и заемат мястото на някакви нови неща.

Дано не става въпорс просто да се вземат едни пари, а по-скоро да има и резултат от цялата работа и да са доволни, както продавачи, така и купувачи.
 

Горе