Kpd с 50 лв. за обява?!?!?

Ако се слочи това, може би реално след време ще стане доста празен сайта. Това не е като да си продаваш 15годишната бричка в мобилето. Бизнеси, и то читави, рядко се продават. И да, всеки сайт си има своите малки бъгчета, сигурно е това ще се отстрани във времето.

И според мен трябва да има някаква добавена стойност за потребителя да не си гиби времето на сайта, например да е се вижда реално на страницата на бизнеса някакви отчети, някакви активност на обявата. Някъде из сайта осъществени сделки, блог, който да публикува статия за бизнеса след като е поет от новия собственик - предоставена от самия нов собственик. Ако стане идея "по-жив", а не статично инфо табло, което всеки минава и публикува, може да пожене доста голям успех според мен.
 
Лошото е, че седят все едни и същи обяви
Това не е така. Всеки ден без уикенда и празниците има нови обяви

а от 10-та страница към 11-та не може да минеш като натискаш номерата.
Проблем е страницирането на фреймуорка. Ще се опитаме да намерим решение

Трябва да има някаква автоматична система за активност и след примерно 30-40 дни обявата да става активна, ако подателя не я е ъпдейтнал, защото има обяви на години, където отдавна нещата са продадени или зарязани, но още си седят и заемат мястото на някакви нови неща.
За съжаление този процес няма как да се автоматизира, защото много от продавачите не проверяват често обявите си. Разчитат основно на обаждания на посочение телефон. Започнали сме ръчен процес на верифициране, но има 1000-ди обяви и ще отнеме време.

Дано не става въпорс просто да се вземат едни пари, а по-скоро да има и резултат от цялата работа и да са доволни, както продавачи, така и купувачи.
Основна цел ни е да има резултат, доволни продавачи и купувачи.

например да е се вижда реално на страницата на бизнеса някакви отчети, някакви активност на обявата
В какъв вид отчети и активност на обявата? Ако може повече детайли за предложението. Благодаря!

Някъде из сайта осъществени сделки, блог, който да публикува статия за бизнеса след като е поет от новия собственик - предоставена от самия нов собственик
Прекрасна идея, но ние не можем да ги "накараме" да предоставят основно инфо, камо ли след това да пишат за сделката или да предоставят нещо повече, като инфо

Ако стане идея "по-жив", а не статично инфо табло, което всеки минава и публикува, може да пожене доста голям успех според мен.
Табло с коментари към офертите ли? Моля за повече детайли. Благодаря
 
Последно редактирано:
Как какви отчети на обявата? За пръв път ли чуваш са сайтове като OLX или Mobile.bg? Обновявана ли е, цената сменяна ли е и на къде, осъществена ли е сделката. Някакви финасови отчети, или юридическо лице, което да се провери? Извинявам се много но това изглежда като някакъв базик:

kpd.bg/bg/offers/offer-32427.html

Сам прецени какво точно я прави комедийна цялата тази "неустоима" оферта. Не знам дали ще ти се дръпнат много тия, които публикуват, но и да е дори така, не ги правиш задължителни полетата, но да ги има, за да ги подсещат и най-вече да не правят такива смешки като примера ми. Нали, изключвам момента, че в тази обява дори линка не се отваря (правиш един бролкън линк чекър). :)

Дори, за да си по селс - казваш отстрани кое полез с колко % ще вдигна шанса да се обади някой, ако се попълни. Малко трикчета. Иначе да, пускай от време на време такива обяви, все пак трябва да правиш и от време на време вайръл. :) Мисля, че преди време имаше една такава обява от kpd.bg, която стана вайръл, и то доста.

Под "по-жив" имам предвид да вкараш малко сошъл елемент. Хората с ядекватни коментари да питат, и реално собственика на обявата да има шанс да отговори, което пак би приближило бизнеса към новия собственик.

Като не могат, какво си правят труда тогава. Просто трявба малко повече енгейджмънт. Тия търговци как висят нон стоп в OLX да си следят дали са продали нещо и кой им е писал. Не е невъзможно, вече са го направили, няма да откриеш топлата вода.
 
Как какви отчети на обявата? За пръв път ли чуваш са сайтове като OLX или Mobile.bg? Обновявана ли е, цената сменяна ли е и на къде, осъществена ли е сделката. Някакви финасови отчети, или юридическо лице, което да се провери? Извинявам се много но това изглежда като някакъв базик:

kpd.bg/bg/offers/offer-32427.html

Сам прецени какво точно я прави комедийна цялата тази "неустоима" оферта. Не знам дали ще ти се дръпнат много тия, които публикуват, но и да е дори така, не ги правиш задължителни полетата, но да ги има, за да ги подсещат и най-вече да не правят такива смешки като примера ми. Нали, изключвам момента, че в тази обява дори линка не се отваря (правиш един бролкън линк чекър). :)

Дори, за да си по селс - казваш отстрани кое полез с колко % ще вдигна шанса да се обади някой, ако се попълни. Малко трикчета. Иначе да, пускай от време на време такива обяви, все пак трябва да правиш и от време на време вайръл. :) Мисля, че преди време имаше една такава обява от kpd.bg, която стана вайръл, и то доста.

Под "по-жив" имам предвид да вкараш малко сошъл елемент. Хората с ядекватни коментари да питат, и реално собственика на обявата да има шанс да отговори, което пак би приближило бизнеса към новия собственик.

Като не могат, какво си правят труда тогава. Просто трявба малко повече енгейджмънт. Тия търговци как висят нон стоп в OLX да си следят дали са продали нещо и кой им е писал. Не е невъзможно, вече са го направили, няма да откриеш топлата вода.

Предполагам не си имал възможността да прочетеш всичко написано, но на няколко пъти отбелязах, че системата/фреймуорка, който сайта използва е много стара и всяка промяна е адски трудна. Работим по нова платформа, в която повечето предложения до тук, са вече планувани.

Как какви отчети на обявата? За пръв път ли чуваш са сайтове като OLX или Mobile.bg? Обновявана ли е, цената сменяна ли е и на къде, осъществена ли е сделката. Някакви финасови отчети, или юридическо лице, което да се провери? Извинявам се много но това изглежда като някакъв базик:
Това, което реферираш е по-скоро статистика на промените, които при нас не са толкова динамични както споменатите OLX или Mobile.bg. Промени като цена, обновяване и т.н. в 99% от случаите няма. Нямаме и функционалност към момента за "обновяване" Ние работим индивидуално с продавачите и промените се правят от нас, тъй като така е най-удобно за клиента.

Темата за осъществени сделки вече я дискутирахме и споделих, че продавачи/купувачи изключително рядко "споделят" развоя на сделката. Нека също да се има предвид, че не става въпрос за продажба на парфюм, който продавача изпраща по Еконт и всичко приключва. По-големите сделки се "правят" месеци, като ние винаги искаме обратна връзка за крайния резултат. Там където имаме получено инфо, офертата се маркира като "продадена"

Някакви финасови отчети, или юридическо лице, което да се провери?
Искаме ги на всеки. Резултата се вижда... не ги публикуват и се предпочита директна комуникация продавач-купувач.

Извинявам се много но това изглежда като някакъв базик: kpd.bg/bg/offers/offer-32427.html
Специално с този клиент сме разговаряли 4 пъти. Написаното е това, което успяхме да "измъкнем", а и не виждам нещо чааааак толкова фрапантно, освен 5 годишното ROI и объркания годишен оборот (оправен е вече)Продавачът има и инвентар, (чакаме подробно инфо) 6 офиса в Германия и т.н.

Сам прецени какво точно я прави комедийна цялата тази "неустоима" оферта. Не знам дали ще ти се дръпнат много тия, които публикуват, но и да е дори така, не ги правиш задължителни полетата, но да ги има, за да ги подсещат и най-вече да не правят такива смешки като примера ми. Нали, изключвам момента, че в тази обява дори линка не се отваря (правиш един бролкън линк чекър).
Каквото успяхме, добавихме в тази платформа. По-големите промени ще се видят в обновения сайт. Отново да кажя, полета има, не се попълват :(
Линка се отваря нормално - https://www.asjonline.de. Broken link checker - в новата платформа :)

Дори, за да си по селс - казваш отстрани кое полез с колко % ще вдигна шанса да се обади някой, ако се попълни.
Не лоша идея, но ще си е мейд ъп стори, тъй като реално ще е заблуда. Благодаря!

Мисля, че преди време имаше една такава обява от kpd.bg, която стана вайръл, и то доста.
Имало е да. И аз чух за тази публикация, но нашата цел е да вървим в посока сериозни бизнес обяви!
Под "по-жив" имам предвид да вкараш малко сошъл елемент. Хората с ядекватни коментари да питат, и реално собственика на обявата да има шанс да отговори, което пак би приближило бизнеса към новия собственик.
Не мисля, че това е приложимо тук, тъй като обикновено има доста конфиденциална информация, която продавачите няма как да споделят в отговор на коментари, в които със сигурност ще има провокации и тролване(както добре виждаме и в тази тема). Имало е коментари, но са спрени предполагам по сходни причини и модерацията, която е нужна.

Като не могат, какво си правят труда тогава. Просто трявба малко повече енгейджмънт. Тия търговци как висят нон стоп в OLX да си следят дали са продали нещо и кой им е писал. Не е невъзможно, вече са го направили, няма да откриеш топлата вода.
Не може да сравняваш търговците в OLX с продавач на бизнес. Тези в OLX, това им е бизнеса и продават на дребно. Имат запитвания за продукти, на които ако не отговорят - нямат бизнес.
При нас, когато има комуникация, тя се случва по тел. или емейл, подписват се NDAs, LOIs, протоколи и т.н, ходи се по огледи.. Няма как да сравняваш двете неща.
 
Да, някъде съм изпуснал момента, че подновявате платформата, което на практика не изключва някои мои предложения. Какво значение има кога се обновява и кога не, не ми казвай, че един бизнес листнат там седи с едни и също данни от началото до края му, не говоря само за цената, която по-логиката трябва да се намаля при нулен интерес. Освен, числото му не е някаква носеща късмет, което вече трябва да отделите раздел за Вуду магии.

Има и кофти клиенти като този, но за жалост явно толкова му е капацитета и на него. Как точно продаваш бизнес за тия пари с такава обява. Мани да го продадеш, да накараш някой да те потърси. ;) Сайтът не се отваряше като го гледах тогава.

Значи идеята с полеата и %-тите ще е единствено и само made up story, ако ви мързи да го изтествате. ;) Моля!

Кой е казал, че трябва в коментарите да се споделя чувствителна информация. Като купувам плъгини някъде и се стигне до ключове и кодове, се минава на прайвът чат или тикетинг. Не ми казвай, че има разлика, въпрос от рода на В колко града имате имоти не знам как би носел конфиденциална информация. Не може да имаш жив сайт и да нямаш модерация или неприятни коментари. Стерилни среди, които да са социални няма, ако случайно имаш някакви подозрения. Тази тема, в случай, че не си няасно и съответно шуменето около този сайт е именно заради такива коментари, иначе гъзоблизане може да получиш и на Лъвов мост срещу съответната сума. ;)

Не ти говоря за сравнения с ОЛХ на база честота и тип продукти / услуги, а за начина на енгейджване. Мейли на регулярна база със статистики за обявата, колко е кликан или копиран мейла / телефона. Нещо, което да ги държи по-често в системата, освен ако не искате спам и бег от сайта, което ще е тъжно. ;)
 
Да, някъде съм изпуснал момента, че подновявате платформата, което на практика не изключва някои мои предложения.
Разбира се че не изключва и за това благодарих!

Какво значение има кога се обновява и кога не, не ми казвай, че един бизнес листнат там седи с едни и също данни от началото до края му, не говоря само за цената, която по-логиката трябва да се намаля при нулен интерес. Освен, числото му не е някаква носеща късмет, което вече трябва да отделите раздел за Вуду магии.
От това което имаме като статистика последните 3 месеца 99% от листнатите бизнеси не са променили нищо по обявата си.

Значи идеята с полеата и %-тите ще е единствено и само made up story, ако ви мързи да го изтествате
Тук няма да стане с тестване, а със обратна връзка и статистика на продажбите. Отново да благодаря за предложението.

Кой е казал, че трябва в коментарите да се споделя чувствителна информация. Като купувам плъгини някъде и се стигне до ключове и кодове, се минава на прайвът чат или тикетинг. Не ми казвай, че има разлика, въпрос от рода на В колко града имате имоти не знам как би носел конфиденциална информация
Това с чувствителната информация беше само пример. Тези коментари ще "зависват" в пространството тъй като от това което виждаме последните 3 месеца, профила на нашите продавачи не е много сошъл. Ще опитаме, не е проблем тъй като са закоментирани в кода. В новата платформа ще има и private chat.

Не ти говоря за сравнения с ОЛХ на база честота и тип продукти / услуги, а за начина на енгейджване. Мейли на регулярна база със статистики за обявата, колко е кликан или копиран мейла / телефона. Нещо, което да ги държи по-често в системата, освен ако не искате спам и бег от сайта, което ще е тъжно
Изпращаме емейли всяка седмица с най-популярните обяви, както и с тези които са платили да бъдат там. Ако се изпращат повече седмични емейли, ще е много спам. Ако се сложи твърде много информация в 1 емайл, тя няма да бъде прочетена. Все още тестваме и съдържанието и кое се отваря, чете, клика.
Ще има и подобрени филтри и запазване на минали търсения, по което вече може да се тригърва изпращане на емейл, когато има нещо ново по филтрите, които си търсил (например при нова обява в IIT от София)
 
И в заключение освен да ви пожелая успехи и наситна се радвам, че техен представител тук е така отворен и дава такива коментари. Явно наистина зад бизнеса ви седят хора, които държат на развитието му. Айде, да се похвалите като направите някакви подобрения. Вече си имате тема и то не малка. :) Идеална за препратка към при вас. ;)
 
И в заключение освен да ви пожелая успехи и наситна се радвам, че техен представител тук е така отворен и дава такива коментари.
Той ДАВА коментари, ама и ВЗИМА по 9 лева.
 
Що? То пък къде точно ще стигнеш с по-малко от 3 л. гориво? :)
По-добре цените да са в литри гориво че да не ги събори инфлацията.
 
И в заключение освен да ви пожелая успехи и наситна се радвам, че техен представител тук е така отворен и дава такива коментари. Явно наистина зад бизнеса ви седят хора, които държат на развитието му. Айде, да се похвалите като направите някакви подобрения. Вече си имате тема и то не малка. :) Идеална за препратка към при вас. ;)
Отново благодаря за предложенията и хубавите пожелания в заключение. Ясно е че няма как да угодим на всички и винаги ще има недоволни, но ще направим всичко възможно kpd.bg да се превърне в едно по-добро място за продаване и купуване на бизнес!
 
И в заключение освен да ви пожелая успехи и наситна се радвам, че техен представител тук е така отворен и дава такива коментари. Явно наистина зад бизнеса ви седят хора, които държат на развитието му. Айде, да се похвалите като направите някакви подобрения. Вече си имате тема и то не малка. :) Идеална за препратка към при вас. ;)
3100.jpg
 
Тоя сайт е за музея
Няма да повярваш колко такива сайтове с такива дизайни има в мрежата и не ги променят, защото продължават да продават успешно. Смятам, че собственика е инвестирал едни пари (говоря за новия), които не знам дали някога ще му се върнат. Силно му пожелавам да се върнат, дори да прави в пъти повече отгоре. За жалост не е до сайта, а до пазара, на който този сайт оперира. ;)

Каквото и велико нещо да измисли, все пак тук сме малко скъсаняци, а да продаваш пишман бизнес на пишман бизнесмен си е ситуация на никъде. Тук продавай некви боклуци, с които хората да избиват комплекса, телефончета, чантички, коверти по чалготеки, коли. ;)
 
Тоя сайт е за музея
Напълно съм съгласен с Вас. За това в темата е споменато няколко пъти, че работим по нова версия. За нас беше важно позиционирането и историята на сайта.
 
  • Like
Реакции: Sky
Каквото и велико нещо да измисли, все пак тук сме малко скъсаняци, а да продаваш пишман бизнес на пишман бизнесмен си е ситуация на никъде.
Няма да повярвате и колко свестни хора (бизнесмени) има! Трябва да вярваме и да искаме да се променим...
 
Няма да повярвате и колко свестни хора (бизнесмени) има! Трябва да вярваме и да искаме да се променим...
Дано да си прав. И аз на това се надявам. Успехи. Ще очакваме да видим и новия дизайн. ;)
 
Между другото един доста кофти минус, на който винаги съм се дразнил: липсата на филтри. Трябва да може да се филтрират резултатите по местоположение, цена и категории, както и да се добави поле за въвеждане на ключ думи. В момента само категории и виждам една камара обяви извън района който искам да търся и следователно обуйствено и скучно ровене в резултатите от "търсене".
 

Горе