PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Здравейте,
Регистрирах се в PayPal и аз както и други чакам 4-цифрения код за потвърждение (за дебитна карта Visa Electron).
Подадох заявка на 22.02, днес е 24.02 все още не са ми удържали 1.50 евро.
Използвам онлайн банкиране в ОББ и проверявам често, но няма нищо отчетено.

Има ли някакъв по ускорен начин за получаване на този код, къде става забавянето в нашите банки?
Някой спомена за известяване чрез СМС, това опция на PayPal ли е?
 
Последно редактирано:
Провери ли дали са ти удържани, тъй като веднага тегли, ако има. А след 1-2 се появява кода. Поне при карта на ЦКБ (CCB) така беше. ;)

Няма по-ускорен начин, това си е процедура, която си минава по правилата на PayPal. ;) Провери утре (25.02.2014 г.) и виж дали нещо е отчело, тъй като му е време. Иначе си сигурен, че си я добавил. И нали говорим за Visa или Mastercard?
 
От: Re: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

С малко закъснение все пак се отчетоха тези 1.50 евро. Само че след като не беше отчетена заявката изпратих 2-ри път потвърждение за верификация, сега забелязвам два пъти ми е взело 1.50 евро. Не би ли трябвало предната заявка да се анулира, дали ще се възстановят и двете суми, колко време се чака?

На какъв принцип работи PayPal? Трябва да зареждам на сметка в PayPal някаква сума пари с които да се разплащам или директно се удържат от прикрепената дебитна карта?
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Директно дърпат от картата ,но има ограничения за първите плащания. Ако са малки суми минават, но за по големи има изисквания които трябва да се покрият.
Най лесно се верифицира карта със включено СМС известяване към картата. Получаваш кода на СМС веднага като блокира Пейпал сумата.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Има ли го още това потвърждаване в пейпал? Че днес въведох нова карта, старата ми беше изтекла и никъде не виждам там опциите да ми дръпне 1.50 и после да го въведа кода, седи си сякаш вече функционира новата карта, а не съм потвърждавал нищо?
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Има ли го още това потвърждаване в пейпал? Че днес въведох нова карта, старата ми беше изтекла и никъде не виждам там опциите да ми дръпне 1.50 и после да го въведа кода, седи си сякаш вече функционира новата карта, а не съм потвърждавал нищо?
Само един път ми го е искало, после съм сменил 2 или 3 карти. Според мен не е за картата, а за акаунта.
 
Ако новата карта е със същия номер като старата и само е сменена датата за валидност, няма да иска ново потвърждаване.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Може би е за акунта да. Напълно нова е картата, в смисъл с нов номер и нова дата на валидност. Изтрих старата и сложих новата и въобще не ми се появява този бутон там за потвърждение или онзи прозорец дето иска да въведеш кода на транзакцията.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Много интересно, днес си гледам 2 лв. по малко в сметката, която ми е картата към пейпал и отидох да питам в банката и ми казаха, че имало някакви блокирани 2лв. от 4-ти септември, т.е. от деня, в който добавих новата карта и просто днес са ми дръпнати тези 2лв.и вече ги няма в сметката ми. Каква е тази такса сега? Вече плащах с новата карта, работи всичко без проблем, но тези 2 лв. защо ми ги взеха? И ще вземат ли още според Вас? :D
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Много интересно, днес си гледам 2 лв. по малко в сметката, която ми е картата към пейпал и отидох да питам в банката и ми казаха, че имало някакви блокирани 2лв. от 4-ти септември, т.е. от деня, в който добавих новата карта и просто днес са ми дръпнати тези 2лв.и вече ги няма в сметката ми. Каква е тази такса сега? Вече плащах с новата карта, работи всичко без проблем, но тези 2 лв. защо ми ги взеха? И ще вземат ли още според Вас? :D

Верификация на картата. В основанието на транзакцията има код, който трябва да въведеш, за да потвърдиш, че картата е твоя.
Взетите пари се връщат в баланса ти в PayPal. Това се прави всеки път, когато се добави нова карта.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Да, ама нямам къде да го въведа това, тя си е потвърдена автоматично от момента, в който я добавих, защото не е първата ми карта. Също така си работи и стават плащанията. Нямам къде да го въведа кодчето, просто пише Accepts PayPal withdrawals .
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Един въпрос. На Billing Address на картата трябва да напиша адреса, откъдето ми е издадена картата или моя? На снимката съм показал кое, ако някой не се сеща.Виж файлът 13095 Защото имам чувството, че може поради тази причина да не ми дава да направя withdraw на баланса..
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Отново съм аз... :D Наближавам лимита от 2 500 преминали през акаунта.. какво трябва да направя, че да премина към бизнес акаунт?
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Отново съм аз... :D Наближавам лимита от 2 500 преминали през акаунта.. какво трябва да направя, че да премина към бизнес акаунт?
Аз също съм заинтересуван по този казус.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Доколкото разбирам май не трябва да показвам отново лични карти, сметки и т.н... просто трябва да премина към бизнес акаунт, но мога ли да го направя като нямам фирма, примерно?
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Мен ме интересува следното нещо:

Ще се наложи ли да се верифицира PayPal акаунт, на който се получават пари, които се употребяват изцяло за онлайн пазаруване и евентуално препращане към трети акаунти, но никога не се теглят към карта и не преминават онзи годишен лимит от колко беше там?
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Здравейте, аз си верифицирах картата за секунди ми дойде кода онлайн всичко е ток и жица. Обаче въпроса е, че незнам как да си вкарам пари ОТ картата КЪМ пейпал акаунта.
Цъкнах на менюто Withdraw и избрах Withdraw funds to your card обаче, като въведох сумата 120 и ми изписа, че не мога да искам повече от колкото има в сметката и това ме навя на мисълта, че явно тази опция е ЗА ТЕГЛЕНЕ от пейпал КЪМ Картата а аз искам обратното. До сега не съм ползвал пейпал и съм куц по английски за това, ако някой помогне ще съм много благодарен. П.С, ако това е правилното да вкарам пари, което посочих в случая имам повече от колкото исках да вкарам за това мисля, че е грешно пари има не мога да ги добавя в сметката в пейпал.......

Поздрави
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Top up е твоята опция.......
 
Не можеш да вкарваш пари от картата в пейпал, а и не ти трябва, Просто когато трябва да платиш нещо с пейпал, то автоматично ще си дръпне от картата ти колкото е нужно.
Опцията Withdraw е да прехвърлиш пари от пейпал към картата, а не обратно.
Ако много държиш да заредиш някакви пари в пейпал акаунта си, може чрез банков превод. Но не виждам смисъл.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Просто си вкарваш данните за картата и можеш да я използваш.. дори и да не е верифицирана.. стига да имаш пари в нея за да платиш през PayPal.
 

Горе