PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Стигнахме до следващото искане - трябва да покажа лична карта и друг документ. Другия документ дали може да е документ от банка, който показва, че съм внесла сума за хостинг по сметка. Там го пише името ми и адреса, обаче е на Кооперативна банка. А картата, която ползвам в PayPal е на ПИБ.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Мисля че другия документ трябва да е от платена битова сметка.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Другия документ може да е и от банка, не всички хора имат битови сметки на тяхно име.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Да, но няколко пъти помня че ми отхвърляха такива неща. Най добре е ако има някакъв трудов договор да се изпрати.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Съвсем ясно си го пише – Bank Statement (банково извлечение, обикновено се намира в е-банкирането или се изисква разпечатка на касата, но там не винаги в тази разпечатка го има и адреса с баркода) И/ИЛИ Bill (за ток, вода, парно, интернет, телевизия, телефон; за фактура от бензиностанция при зареждане с гориво, не съм сигурен).

Това е ясно, че не всички имат битови сметки на „тяхно“ име, но дори и за телефон? Другото нещо е, че Photoshop винаги може да влезе в действие. Тези документи принципно им трябват, за да може при евентуален гаф и акаунтът стане perm limited forever, то да НЕ може човек да си създаде нов, щото вече ще има данните И на личната карта, И на адреса, И на телефона, a.k.a. повече не можеш с такава „cамoличнocт“ да си отвориш никога повече нов PP акаунт (тъй като ще бъдеш linked съм старата такава). А ако националността не е „САЩ“, то и FBI те следят еже<когато_си_поискат>.

PP не са банка, независимо че в САЩ официално не са, а в Европа в Люксембург са регистрирани „уж“ като такава. Реално не могат и не трябва да събират подобен род данни, но го правят (и по техен аналог – Skrill, GTP, PayZa и др.), което автоматично НЕ значи, че не могат да се дадат „преправени“ такива.

Be creative.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Благодаря за отговорите.
Освен, че този документ не мина, и сега им пращам от електронното банкиране, ми искат и документи за бизнеса ми. Такива за момента нямам. И на вас ли са ви искали? Моля да ми разясни, който знае.
Това ли е единствения начин да имам бизнес акаунт?

Или пък просто писмото е стандартно и съдържа и това с документите за бизнеса, въпреки че посочих втората опция от един от горните ми постове?
 
Последно редактирано:
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Здравейте :)

Изпратих всички документи, които PayPal ми поискаха, за да ми бъде премахнат лимита за теглене на пари от 2500 на година. Документите ми бяха одобрени и получих e-mail от PayPal, че лимитите ми са премахнати. Когато си вляза в профила обаче, лимита от 2500 на година все още си стои. А и в самия ми профил пише, че всички процедури за премахването му са изпълнени. Писах им e-mail и получих автоматичен отговор, който не ми помага никак, както и очаквах. Можете ли да ми кажете къде е проблемът?

Благодаря предварително :)
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Здравейте :)

Изпратих всички документи, които PayPal ми поискаха, за да ми бъде премахнат лимита за теглене на пари от 2500 на година. Документите ми бяха одобрени и получих e-mail от PayPal, че лимитите ми са премахнати. Когато си вляза в профила обаче, лимита от 2500 на година все още си стои. А и в самия ми профил пише, че всички процедури за премахването му са изпълнени. Писах им e-mail и получих автоматичен отговор, който не ми помага никак, както и очаквах. Можете ли да ми кажете къде е проблемът?

Благодаря предварително :)

Изчакай малко. Това всичкото в какъв интервал от време се е случило, тъй като говорим за една много бавна и тромава структура, каквато е съпорта на PayPal. Ще ти отговорят, а това, че всичко е минало безпроблемно си е добра новина. ;) Дай им аванс от 5 дни. Минимум. После пак ги притесни. :)
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Здравейте :)

Изпратих всички документи, които PayPal ми поискаха, за да ми бъде премахнат лимита за теглене на пари от 2500 на година. Документите ми бяха одобрени и получих e-mail от PayPal, че лимитите ми са премахнати. Когато си вляза в профила обаче, лимита от 2500 на година все още си стои. А и в самия ми профил пише, че всички процедури за премахването му са изпълнени. Писах им e-mail и получих автоматичен отговор, който не ми помага никак, както и очаквах. Можете ли да ми кажете къде е проблемът?

Благодаря предварително :)

Здравей,

Преди време имах същия проблем. Качих всички необходими документи, но лимита продължи да си го има. Писах им няколко пъти обяснявайки всичко и как продължава да пише, че имам лимит, но те ми отговориха, че са направили проверка и всичко е наред и мога спокойно да си използвам акаунта без никакви лимити. По това време обаче аз не бях стигнал лимита, но исках всичко да ми е наред и затова изпратих документите от самото начало. Въпреки, че уж всичко беше наред достигайки лимита ми поискаха отново документи.. явно това е някаква грешка при тях, защото отново им изпратих същите документи (които те вече имаха) и чак тогава след няколко дни всичко беше Ок.

Така че, ползвай си акаунта докато не достигнеш лимит, а тогава вече изпращай документи.
Иначе както каза и Блинки съпорта им определено не е от най-бързите.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Благодаря на Блинки и canopus. Минаха три седмици вече. Явно става дума за същата грешка и ще видим при мен как ще се развият нещата. Ще продължа да пиша писма, пък да се надяваме, че всичко ще е наред.

:)
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

a.gif




http://www.paypalsucks.com/newforums/
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Здравейте! Някой ще ми каже ли колко време се чака за да ми издадат кода за валидността на картата? Искаха ми документи- лична карта и извлечение на банковата сметка и аз им изпратих по факса! Колко време трябва да чакам отговор!
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Здравейте! Някой ще ми каже ли колко време се чака за да ми издадат кода за валидността на картата? Искаха ми документи- лична карта и извлечение на банковата сметка и аз им изпратих по факса! Колко време трябва да чакам отговор!
Здравей и добре дошъл при нас. :) Приятен престой също така.

В онлайн банкирането (ако имаш такова) веднага, както ако отидеш да си вземеш разпечатка на движенията по сметката. Има си основание и т.н. и там виждаш кода, който е 4-цифрен. Отиди още днес. Лична карта и сметки на твое име не искат ли на по-късен етап, като удариш $2К превъртяни пари.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Това не е „код за валидност“, а PP Expuse Code. Идва веднага, ако има SMS-активирано известие към съответната карта. Ако няма, чакат се между 2-4 бизнес дни, за да се осчетоводи транзакцията, иначе няма PP Expuse Code. Алтернатива: обаждане да оператор (call-center) или на каса/гише и разпечатката.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Благодаря за информацията Blinky и ¦•••SHERIFA•••¦
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Здравейте,
дебитната ми карта Visa Elektron изтича до края на месеца и paypal ми пишат да си я подновя. Акаунда ми е Verifed, но не са вдигнати лимитите.Това за информация само да знаете. Най-кофтия факт е, че не мога да си изкарам карта на мое име поради някой причини. Така...,ако не я подновя какво може да стане? И може ли да добавя Visa-та на брат ми, тя важи до 2015-та и не е регвана в PayPal? Така че имам три опции коя да избера:
1)да не правя нищо
2)да регна картата на брат ми и в полето за име когато я добавя да си остане моето име(има опция само първото име да се променя фамилията остава)
3)да регна картата на брат ми и в полето за име когато я добавя да пиша името на брат ми(в случая променям само първото име фамилията остава)

...само да добава и още един факт, брат ми има регистрация в PayPal, но с добавена друга карта.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

ТРЯБВА да имаш задължително добавена и активна карта постоянно, и винаги, иначе това задейства (ако си без) тяхната „алармена система“ и от там limits.

  1. Можеш да си изкараш VCC (не е задължително да е от българска банка);
  2. Тестваш добавянето на карта, стига да имате с брат си еднакви фамилии. 2-рото име във формата за добавяне не може да се променя, но първото може да е и друго. Ако стане, това е добре. Картата досега НЕ трябва да е била регистрирана в чужд PP acc, нито да е имало „опит“ за това.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

ТРЯБВА да имаш задължително добавена и активна карта постоянно, и винаги, иначе това задейства (ако си без) тяхната „алармена система“ и от там limits.

  1. Можеш да си изкараш VCC (не е задължително да е от българска банка);
  2. Тестваш добавянето на карта, стига да имате с брат си еднакви фамилии. 2-рото име във формата за добавяне не може да се променя, но първото може да е и друго. Ако стане, това е добре. Картата досега НЕ трябва да е била регистрирана в чужд PP acc, нито да е имало „опит“ за това.

да, имаме еднакви фамилии, сигурно ли е, че няма да има проблем, да не ми блокират нещо акаунда, страх ме е много...картата е чисто нова, даже не е отворена от плика:)...
Какво е VCC?
 

Горе