Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

За хората ще си остане Продавалника и това е. Хич няма и да му мислят да помнят новото име. Наложи се достатъчно много.
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Ако сменят логото и пренасочат стария домейн към новия ... сайта ще потъне.
 
Re: От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

За хората ще си остане Продавалника и това е. Хич няма и да му мислят да помнят новото име. Наложи се достатъчно много.

Да. бля-бля-бля - бившия Продавалник. Така ще го наричат. :)
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Те толкова пари наляха в реклама и почти всеки знае за него, сега ново име. Малко ме съмнява да е вярно, но май не е шега. Иначе трябва да им се признае, че породиха доста дискусия около името си.
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Re: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Това какво общо има с моето мнение. Пак не смятам, че е добра идея наложен бранд да се ребрандира. Нищо, от утре пак ще има хлям за БТВ да връткат рекламите им. :)

Е има защото мислиш, че е БГ решение това - а си е чисто от майката, в този смисъл на нещата го казах.

Абе ще да дадът 1 милион за маркетинг и ребрандиране, поне онлайн общността ще види малко свеж ресурс отгоре :)
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

А някои замисли ли се, че още от началото сайта е трябвало да се казва олкс, но името продавалник е избрано просто за по-лесно асимилиране и популяризиране сред българите. После следва логичното преминаване към новия домейн и търговско име. Просто ако бяха почнали с олкс щяха да видят зор и нямаше да пожънат същия успех.

Бас държа, че по същия начин са постъпили и във другите дървави в които претендират, че държат пазара за безплатни обяви.
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

А някои замисли ли се, че още от началото сайта е трябвало да се казва олкс, но името продавалник е избрано просто за по-лесно асимилиране и популяризиране сред българите. После следва логичното преминаване към новия домейн и търговско име. Просто ако бяха почнали с олкс щяха да видят зор и нямаше да пожънат същия успех.

Бас държа, че по същия начин са постъпили и във другите дървави в които претендират, че държат пазара за безплатни обяви.
Абсолютно съм съгласен! И какво толкова ги обсъждате и им мислите проблемите- или ще се оправят с ребрандирането или не и => Титаник
 
Re: От: Re: От: Re: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Е има защото мислиш, че е БГ решение това - а си е чисто от майката, в този смисъл на нещата го казах.

Абе ще да дадът 1 милион за маркетинг и ребрандиране, поне онлайн общността ще види малко свеж ресурс отгоре :)

Да, от там идва. Но мислех, че и нашите тук са дали съвет, защото си е сериозна стъпка, а пазара колкото и да е си го познават най-добре нашите маркетинг експерти.

И аз мисля, че доста пари ще се набият за ребрандиране, и даже почнаха, наскоро гледах (вчера) новата реклама на OLX, Пичът от рекламата даже на него не му се вярваше, че ще успее да се наложи като име, при положение, че не е дори и звучно. :) Не е като BMW. Или KFC. :)

@bioz, нямаше как да стане това, защото Продавалник тръгна като име и беше БГ проект, на двама (мисля, че даже имам визитката на единия) момци. По-късно май го взеха.
 
Re: От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

А някои замисли ли се, че още от началото сайта е трябвало да се казва олкс, но името продавалник е избрано просто за по-лесно асимилиране и популяризиране сред българите. После следва логичното преминаване към новия домейн и търговско име. Просто ако бяха почнали с олкс щяха да видят зор и нямаше да пожънат същия успех.

Бас държа, че по същия начин са постъпили и във другите дървави в които претендират, че държат пазара за безплатни обяви.

продавалник е купен бранд развит до някъде незнам дали тези сега са трети собственик но както блеки пише може да ребрандират навсякъде купени сайтове

за да кажат държим пазара на обяви в 20 или 50 държави и да излязат на бораста ще звучи добре за инвеститотрите
 
От: Re: От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

продавалник е купен бранд развит до някъде незнам дали тези сега са трети собственик но както блеки пише може да ребрандират навсякъде купени сайтове

за да кажат държим пазара на обяви в 20 или 50 държави и да излязат на бораста ще звучи добре за инвеститотрите

Почваш да напипваш правилните струни - по-горе писах единтичност при създаване на огромен социален проект за обяви по света - по-лесно ще го наложат в глобален план и от там на сетне IPO!
 
Re: От: Re: От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Почваш да напипваш правилните струни - по-горе писах единтичност при създаване на огромен социален проект за обяви по света - по-лесно ще го наложат в глобален план и от там на сетне IPO!
Това не беше ли изпълнимо и с бранда Продавалник. След като е тяхна собственост, то реално може спокойно да кажат, че е държат най-големия сайт. А това, че всичко искат да е под едно име, вече е друго - явно политика на формата. ;)

Иначе клипа кърти:

[video=youtube;W1bLmQ5rm_Y]https://www.youtube.com/watch?v=W1bLmQ5rm_Y[/video]

Коментарите са супер под видеото. Още една причина защо тава рязка смяна води до негативи. :)

То докато го храни народа, току виж го е запомнил като име. :)

Мисля, че сега е време Базар да настъпи. ;)
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Значи по принцип Olx въобще не е случаен бранд на световни пазар специално. След Craigslist и Backpage, следващите по трафик на красифайд обяви са OLX ако не се лъжа. Имам данните на компютъра, просто не съм на него в момента. Може би са зад Gumtree на някои места, но като цяло би трябвало да са на трето място, макар и с известно изоставане от Backpage, които пък имат известно изоставане спрямо Craigslist.

Честно казано не е много ясно дали някога ще влязат топ 2 в света в категорията си, но са сериозен бранд. И щом са решили, че продавалник си сменя името - ами добре. Или ще е успех или не, но идеята е, че на тях бълха ги ухапала ако инвестицията се окаже неуспешна.

И така.
 
Re: От: Re: От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Това не беше ли изпълнимо и с бранда Продавалник. След като е тяхна собственост, то реално може спокойно да кажат, че е държат най-големия сайт. А това, че всичко искат да е под едно име, вече е друго - явно политика на формата. ;)

Иначе клипа кърти:

[video=youtube;W1bLmQ5rm_Y]https://www.youtube.com/watch?v=W1bLmQ5rm_Y[/video]

Коментарите са супер под видеото. Още една причина защо тава рязка смяна води до негативи. :)

То докато го храни народа, току виж го е запомнил като име. :)

Мисля, че сега е време Базар да настъпи. ;)

в ню юрк или лондно искат да излязат за да вземат големите пари - трябва да под един световен бранд :) а базар ако настъпи не им пука ако направят ипо за 2 милярда долара това е един пазар от 50 те

тази реклама гледах вчера като постнах
 
Re: От: Re: От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Почваш да напипваш правилните струни - по-горе писах единтичност при създаване на огромен социален проект за обяви по света - по-лесно ще го наложат в глобален план и от там на сетне IPO!

и аз си го мисля иначе че ще навредят на локалния бранд да ама иначе ще кешират добре през борсата :)
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Не знам, ама бая добра реклама си направиха с това сменяне на името... Целия нет е гръмнал - отварям ФБ - навсякъде шервания на разни статии от различни новинарски сайтове за смяната на името, гледам и по форумите бая дискусии...
Името според мен е тъпо и незапомнящо се, но като са си решили да го сменят...
А какво ли ще се случи с търговската марка Продавалник?
 
Абе аз като гледам продавалник нещо позалязва напоследък, не знам дали е заото се стопли времето или им писна на хората вече :)
Но ми се струва че има спад на интереса?
 
От: Re: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Абе аз като гледам продавалник нещо позалязва напоследък, не знам дали е заото се стопли времето или им писна на хората вече :)
Но ми се струва че има спад на интереса?

Не мисля :)
 
От: Re: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Не мисля :)

Има спад и то не малък, просто компенсират с варвари. Продавалник от бая време стана синоним на измами и боклуци за съжаление.
 

Горе