Revolut карта става популярна сред българите

Имате ли Revolut карта ?

  • Да

    Votes: 14 53.8%
  • Не

    Votes: 12 46.2%

  • Общо гласове
    26
Някой знае ли как стоят нещата с бизнес сметките? Интересно ми е дали може да се използва такава вместо стандартната сметка в българска банка? Съответно плюсове и минуси.

Като минус виждам, че ако направиш превод от българска банка ще имаш по-висока такса, защото IBAN-а не е български? Или бъркам нещо?

И друго ->

Счетоводител ми каза, че не било добра идея да се използва алтернатива като Revolut, защото когато за отчет се изпращат данните към НАП нямало как да си генерираш шаблоните, понеже са с полета в точно определен формат? Пък банките имат готови.

Не успявам да загрея какво ми пречи сам да си генерирам шаблоните ако знам къде какво трябва да има?
 
И мен ме вълнува същият въпрос: какви са таксите за захранване на сметка в Револют от регулярна българска сметка. По кой параграф ще става таксуването от местната банка?
 
И мен ме вълнува същият въпрос: какви са таксите за захранване на сметка в Револют от регулярна българска сметка. По кой параграф ще става таксуването от местната банка?
Аз си захраних сметката с дебитна карта от Bulbank. Първоначално ми взе едно левче, явно за някаква верификация, но след 1-2 часа ми беше възстановено. Иначе, доколкото знам, ако захранваш с банков превод има такса и тя не е малка, защото сметките в Revolut са UK и било международен превод.
 
Най-лесно е да се захранва Revolut чрез дебитна/кредитна карта издадена от българска банка. Транзакцията се води плащане на ПОС терминал в чужбина. За повечето наши банки , тази транзакция е без такси . От по-известните банки, такси слагат Общинска, Първа инвестиционна, Експресбанк и някои карти на Уникредит. Но дори при тези банки таксите са незначителни - примерно при Първа инвестиционна таксата е 0.25% от сумата която ще изпратим в Revolut.
 
Аз ползвам Monese и съдейки по това което знам си заслужава за подобен тип online дейност, плащания, разплащания, заплати и всичко, което е свързано с пари.
Силно препоръчвам, поради факта, че не струва нищо и работи в твоя полза.
Единственото, което не съм на ясно, ако имаш перманентни приходи от продажби, как става цялата счетоводна схема. Някой би ли потърсил от теб отговорност (за данъци) и кой ще е той ако въртиш online търговия в USA, а банката ти е в UK, пък ти си българин.
 
@holt благодаря за разяснението. Значи при ползване на карта от Експресбанк например, при захранване с едни 2000лв (по-лесно се смята) таксата излиза на 10,50лв (таксата им е 50стотинки + 0.5%).
 
Да- точно така излиза таксата за банката. Скоро се очаква Revolut да предлага и български IBAN и да имаме още една опция за захранването на Revolut. А в същото време нашите кожодери банки вдигат таксите.......
 
Има нова промоция на Revolut и отново дават по 20 лева на всеки нов абонат регистрирал се през реферален линк. Ако имате интерес и искате повече подробности може да ми пишете и на лично - процедурата е супер опростена.
 
Да, и отново има кампания до 02.10.2019. За тези, които са научили повече и имат желание да получат безплатна доставка и 20 лв.
 
Имам карта Revolut, предлага много възможности за теглене на пари, може да купувате валути и да печелите от разликата.
 
Пускам важна информация за получаването на 20-те лева бонус.
Стъпките за поръчка на дебитната карта са:

1. Избирате линк от ТУК или от ваш приятел
2. Въведете мобилния си номер.
3. От получения SMS, свалете приложението Revolut от Google Play или App Store.
4. Регистрирайте се (отнема около 1 минута).
5. Заредете поне 25 лв в сметката си с вашата дебитна или кредитна карта.
6. Поръчайте безплатна карта със стандартна доставка Free Card [Standard Delivery].
7. Идентифицирайте се от Verify your identity (Tap More -> Profile -> Verify identity).
Бонусът се получава, при регистрация до 02.10.2019!

Трябва да сте заредили поне 25 лева от дебитна или кредитна карта на ваше име!
Трябва да сте поръчали ФИЗИЧЕСКА карта! Независимо дали смятате да я ползвате или не, тя е безплатна и без такса и поръчката й е условие на промоцията.
Трябва да сте се идентифицирали успешно! Много често идентификацията е неуспешна, заради снимки с лошо качество или отблясъци и нечитивен документ. Внимателно следете нотифицията и мейла си, докато получите потвърждение за успешна идентификация. Най-добре проверете мейла си и ако нямате потвърждение за успешна идентификация направете я отново.

Веднъж идентифицирани и удобрени от финтех компанията, закупете нещо онлайн (примерно от алиекспрес за няколко цента) и след това, когато транзакцията ви премине от "Pending" към "Completed" ще си получите 20-те лева бонус.


 
След като поръчате Revolut картата можете да я добавите към Apple Pay за безконтактно плащане на всеки ПОС терминал в България.
За съжаление Android потребителите все още трябва да разчитат на други карти.
Има начин да се плаща с Android устройствата, но е неофициално. На собствена отговорност го правят хората.
 
Абе вчера попаднах на един умник, който си рекламираше рефералния линк през ФБ и искам да го докладвам на Револют. Запазил съм скрийншоти и т.н.
Къде мога да го докладвам?
 
Има начин да се плаща с Android устройствата, но е неофициално. На собствена отговорност го правят хората.
Да, не е невъзможно, но е безмислено да се рискува да ти затворят Revolut акаунта, ако не можеш да си докажеш адреса. Просто ползваш друга подобна
карта, и без това е добре да имаш повече от една алтернатива на българските карти.
 
и защо ще ти блокират акаунта? Ползвам Google Pay от няколко месеца в България без проблем.
 
Абе вчера попаднах на един умник, който си рекламираше рефералния линк през ФБ и искам да го докладвам на Револют. Запазил съм скрийншоти и т.н.
Къде мога да го докладвам?

То забранено ли е? Аз имам поне 2ма такива във фб, доста са досадни... И не мога да разбера каква точно е схемата с тая карта. Ок, изгодна карта без такси и т.н. Нооо кое кара толкова много хора постоянно да ме агитират за нея и да ми обясняват че това е невероятна невиждана никога възможност???

Пропускам ли нещо? Просто искат да вземат някакви смешни 20 лева от реф линк или има по-големи схеми? Че нещо много усилия полагат сякаш..ама какъв дизайн имала, ама колко била революционна, ама видиш ли всички щели да ме гледат различно с нея, било грандиозна възможност и т.н. Та за кво си правят труда?

Въобще мислят си се за някакво тайно общество, което е открило нещо невероятно, това нещо ги е направило изключително богати и сега те са просветени да споделят с други просветлени, почва на МЛМ да ми бие вече тва... Та в крайна сметка, важното е дали имаш пари в тая карта или нещо бъркам аз?
 
То забранено ли е? Аз имам поне 2ма такива във фб, доста са досадни... И не мога да разбера каква точно е схемата с тая карта. Ок, изгодна карта без такси и т.н. Нооо кое кара толкова много хора постоянно да ме агитират за нея и да ми обясняват че това е невероятна невиждана никога възможност???

Пропускам ли нещо? Просто искат да вземат някакви смешни 20 лева от реф линк или има по-големи схеми? Че нещо много усилия полагат сякаш..ама какъв дизайн имала, ама колко била революционна, ама видиш ли всички щели да ме гледат различно с нея, било грандиозна възможност и т.н. Та за кво си правят труда?

Въобще мислят си се за някакво тайно общество, което е открило нещо невероятно, това нещо ги е направило изключително богати и сега те са просветени да споделят с други просветлени, почва на МЛМ да ми бие вече тва... Та в крайна сметка, важното е дали имаш пари в тая карта или нещо бъркам аз?
Имах предвид, че пуска ФБ реклама и кара хората да кликат. Това е подвеждащо.
Не е просто да го изпрати на приятел, а пише какво получават (т.е. какво им дава Револют) и отдолу за регистрация слага своя линк.
Какво печели? 20 лв на всяка регистрация.
 
и защо ще ти блокират акаунта? Ползвам Google Pay от няколко месеца в България без проблем.
Картите R издадени на БГ адрес след юли са с български BIN и не можеш да ги ползваш за безконтактни плащания в G Pay. Можеш примерно да си я добавиш и да си плащаш апове в стора.
Ако я издадеш на DE адрес примерно, нямаш такова ограничение.
 

Горе