Seo без пукната стотинка

Има много начини да се расте "без пари". Естествено ако не плащаш, трябва да хабиш време, което също е пари. Но като нямаш пари, хабиш време.

1. On-site си е безплатно ако мога да се изразя така - зависи от теб колко текст имаш, релевантен ли е, ключови думи, заглавия, снимки, графики, подзаглавия ако успееш да ги направиш както трябва, това доста дърпа напред. Но трябва да си добър.

2. Off-page - тук е малко по-трудно. Трябва да създадеш такова съдържание, че други сайтове да искат да го публикуват или да го коментират - например сайтът ти е за за залагания и създаваш инфографика за динамиката в сумите, които залага средностатистическия българин от 1990 до 2017 (като казвам това е просто пример). Това е интересно и е ако добре обосновано с източници, много други блогове и уебсайтове могат да използват тази инфографика и да създадат свое съдържание чрез нея. От там те са длъжнида цитират теб като първоизточника и така се създават качествени линкове безплатно.

Естествено всичко това е мега бавен процес и трябва да комбинираш знания като дизайн, копирайтинг и SEO в едно, но ако можеш, мачкаш!
 
От: Seo без пукната стотинка

За какъв език става въпрос, ако е на английски и ако разполагаш с достатъчно време и желание за труд, има хиляди места откъдето да вземеш линкове :) За бг даже е по лесно :) Но наистина ако разполагаш с някой лев, ще ти е много по-лесно :)

От къде за България?

От: Seo без пукната стотинка

една седмица без цигари = здраве + тематични линкове към сайта! :)
колко по-добра инвестиция от тази освен двуседмична инвестиция? :п

Правилно! Ако има още две седмици ето ти го хоста и домейна! И т.н ;)
 
Правилно! Ако има още две седмици ето ти го хоста и домейна! И т.н ;)

Абсолютно точно. Имам приятели дето ги мързи да учат нови неща, дават само за пиене и не инвестират (дори в домейн или нещо), и което е по-лошото - не го намират за странно. Според тях е нормално. С ръка на сърцето мога да кажа, че един домейн, хостинг от 5 лева на месец и четеше на някакви материали могат доста да подобрят не само знанията, но и финансовата страна на нещата. Да, няма да станеш милионер с първото си проектче, но определено ще напишат правилната посока, а от там вече който каквото желае да прави.
 
Абсолютно точно. Имам приятели дето ги мързи да учат нови неща, дават само за пиене и не инвестират (дори в домейн или нещо), и което е по-лошото - не го намират за странно. Според тях е нормално. С ръка на сърцето мога да кажа, че един домейн, хостинг от 5 лева на месец и четеше на някакви материали могат доста да подобрят не само знанията, но и финансовата страна на нещата. Да, няма да станеш милионер с първото си проектче, но определено ще напишат правилната посока, а от там вече който каквото желае да прави.

Дам желанието го няма. Има и абсолютно безплатни варианти, но никой от мрънкащите не ебава да седне и да направи нещо! Някак си искат ей така със щтракване на пръсти и хоп богати да са... хуахаухауха

Atspace.com и Freenom,com Ет ти ги хоста и домейна за първото проектче. Па ако земе та стане нещо качествено прехвърли го на платения вариант и готово! Ама а де, желание няма,,,, ;)
 
В по колко директории и сайтове на ден най-много да добавям български сайт, за да не го счете гугъл за твърде много и да стане отрицателен ефект за СЕО оптимизацията? Става въпрос за сайт на няколко месеца, който почти няма беклинкове.
 
Последно редактирано:
Когато сайтът се превърне в семантична "Уикипедия" за потребителя, може да получи и натурални беклинкове. На този етап бих го шервала в социалките. Бих наблегнала на вътрешно налинкване и контент.
 
В по колко директории и сайтове на ден най-много да добавям български сайт, за да не го счете гугъл за твърде много и да стане отрицателен ефект за СЕО оптимизацията? Става въпрос за сайт на няколко месеца, който почти няма беклинкове.
По един, гледай да са такива, които ще се индексират и ще има тежест от тях в дългосрочен план. След половин година, по един, два, после вече може и по повече. Но веднъж да направиш няколко повече, няма да стане някаква грешка, но не прекалявай. :)
 
По един, гледай да са такива, които ще се индексират и ще има тежест от тях в дългосрочен план. След половин година, по един, два, после вече може и по повече. Но веднъж да направиш няколко повече, няма да стане някаква грешка, но не прекалявай. :)
стига глупости.. може да добавяш и 1000 беклинка на ден стига да имаш от къде да си ги вземеш :) къде ги четете тези глупости.. ще чакам аз 3 месеца с 1 беклинк.. и кво след 1 година ще си имаш 10 беклинка така ли? ахахаха имаш да чакаш да се класираш така след 1001 години :)
 
стига глупости.. може да добавяш и 1000 беклинка на ден стига да имаш от къде да си ги вземеш :) къде ги четете тези глупости.. ще чакам аз 3 месеца с 1 беклинк.. и кво след 1 година ще си имаш 10 беклинка така ли? ахахаха имаш да чакаш да се класираш така след 1001 години :)
не, друго имах предвид. систематичното добавяне на линкове при мен работи отлично и резултатите са на лице за поне няколко ниши до 4-5 месец при мен. (говоря за България и за нов сайт) при по-стар седят малко по-различно нещата, може да се bulk-ва в това отношение. Идеята е, че Гугъл няма да го накаже или нещо подобно, но според мен няма и да го поощри. И пак, зависи от нишата. Ако иска да ранкне сайт в конкурентни ниши "почистване", извозване на отпадъци или покъщнина и тем подобни, значи трябват много линкове, постоянно. Но ако има сайт с думи и сърч, който е задоволителен, а няма конкуренция, то ще се класира и до седмици. (имам и такива случаи). За чужбина и конкуренти ниши, трябват линкове много, това трябва да е ясно, да.
 
А къде си проверявате беклинковете, които сте натрупали и са най-актуални данните? Понеже аз проверявам в Semrush, но имам чувството, че не ми открива всички беклинкове. Например https://ahrefs.com/backlink-checker тук ми открива повече.
A има ли такъв туул, който показва всички беклинкове на сайт безплатно, понеже тези които пробвам показват няколко беклинка и за да видя останалите трябва да си плащам?
 
Последно редактирано:
А къде си проверявате беклинковете, които сте натрупали и са най-актуални данните? Понеже аз проверявам в Semrush, но имам чувството, че не ми открива всички беклинкове. Например https://ahrefs.com/backlink-checker тук ми открива повече.
A има ли такъв туул, който показва всички беклинкове на сайт безплатно, понеже тези които пробвам показват няколко беклинка и за да видя останалите трябва да си плащам?
Не знам за безплатен. Ахрефс е най-доброто според мен, ползвам от 3 години и кажи речи ги отчита бързо. Понякога отнема време, разбира се. Но има някои дори и български ги хваща до 24 - 48 часа.
 
Ахрефс е най-добрия инструмент за откриване на линкове, колкото по-голям трафик има сайта ти толкова по-бързо ще се показват и новите линкове в ахрефс.
 
А къде си проверявате беклинковете, които сте натрупали и са най-актуални данните? Понеже аз проверявам в Semrush, но имам чувството, че не ми открива всички беклинкове. Например https://ahrefs.com/backlink-checker тук ми открива повече.
A има ли такъв туул, който показва всички беклинкове на сайт безплатно, понеже тези които пробвам показват няколко беклинка и за да видя останалите трябва да си плащам?
Без да плащаш нищо не става....
 
Без да плащаш нищо не става....
Истина. Едно време, може би още ги има, семинари на тази тема Маркетинг с нулев бюджет. :) Да бъдем честни, може тук таме нещо да се измисли, но като цяло такава концепция ме е много успешна.
 

Горе