SEO Olympics 2012 - Отбора от Предриемач

От: SEO Olympics 2012

От това по-жълто и масово, здраве да му е:

"Полтъргайст" въвлича България в световен експеримент - потвърждава се завета на хан Кубрат

:lol:

Смешно е, но това ако не привлече по-масови потребители не знам кое би могло. Тия СЕО олимпийски заглавия са все едно да кажеш, че за олимпиадата за инвалиди става дума - веднага губиш интереса на масовия читател. А това може и да се линква
с пълна свобода на въображението - от "световен компютърен експеримент потвърди, че обединени сме по-силни от САЩ!" до "полтъргайст потвърждава завета на хан Кубрат".

Сега - каква публика ще се събере тук от една такава мистерия мъгливо-патетична, как ще бъде посрещната и дали ще има полза от цялото упражнение е отделен въпрос. За мен лично упражнението беше от това тясно специализирано нещо да извадя нещо удачно за по-масовата публика - до колко съм се справил не знам, времето ще покаже, а и вие какво мислите ще ми е интересно :)
 
От: SEO Olympics 2012

Абе не следя темата, БГ-то ли е победител? Позадравления:)
 
От: От: SEO Olympics 2012

От това по-жълто и масово, здраве да му е:

"Полтъргайст" въвлича България в световен експеримент - потвърждава се завета на хан Кубрат

:lol:

Смешно е, но това ако не привлече по-масови потребители не знам кое би могло. Тия СЕО олимпийски заглавия са все едно да кажеш, че за олимпиадата за инвалиди става дума - веднага губиш интереса на масовия читател. А това може и да се линква
с пълна свобода на въображението - от "световен компютърен експеримент потвърди, че обединени сме по-силни от САЩ!" до "полтъргайст потвърждава завета на хан Кубрат".

Сега - каква публика ще се събере тук от една такава мистерия мъгливо-патетична, как ще бъде посрещната и дали ще има полза от цялото упражнение е отделен въпрос. За мен лично упражнението беше от това тясно специализирано нещо да извадя нещо удачно за по-масовата публика - до колко съм се справил не знам, времето ще покаже, а и вие какво мислите ще ми е интересно :)

You have given out too much Reputation in the last 24 hours, try again later. :lol:

Братле имаш яко шерване от мен. :)
 
  • Like
Реакции: Alf
От: SEO Olympics 2012

Alf - хубава статия, още веднъж и тук - честито на Димитър за наградата и на всички участници.
Както и трябва да благодарим на Poltargaista.

Според мен това е показателно - стига да искаме и да сме водени към добра цел можем да се обединим и да постигнем всичко. И си мисля, че този форум показва, че може да играе тази обединяваща роля.
 
От: SEO Olympics 2012

Тази тема май за сефте я отварям, гледам сме спечелили първо място. Ха честито на всички участвали и на @dimitar_ak за айФона с кеф да си го ползва!:)
 
  • Like
Реакции: Alf
От: SEO Olympics 2012

Митко, поздравления и от мен.
Много хубава стана темата, много от потребителите се включиха в инициативата, което е голям плюс за общостта тук.
Това определно трябва да има и по - широк публичен отзвук, както бе споменато в предишни постове. Все пак, само негативни шитни се въртят из ''официланите медии'' в последно време. Може би, хората с новинарските сайтове ще си кажат тежката дума по този въпрос:)
 
От: SEO Olympics 2012

Все пак, само негативни шитни се въртят из ''официланите медии'' в последно време. Може би, хората с новинарските сайтове ще си кажат тежката дума по този въпрос:)

Може да помолим админите на форума да пишат до "официалните медии", нещо като отворено писмо - да пишат до всички медии едновременно и до информационните агенции. И да съобщят хубавата новина!
 
От: SEO Olympics 2012

You have given out too much Reputation in the last 24 hours, try again later. :lol:

Братле имаш яко шерване от мен. :)

Във фейса ли я шарна? Веднага нацъка посещения! Става за зарибяване значи!

Alf - хубава статия, още веднъж и тук - честито на Димитър за наградата и на всички участници.
Както и трябва да благодарим на Poltargaista.

Благодаря и - да - Полтъргайста ни въвлече в това приключение :) Благодарим му!

Може да помолим админите на форума да пишат до "официалните медии", нещо като отворено писмо - да пишат до всички медии едновременно и до информационните агенции. И да съобщят хубавата новина!

Ползвайте вариант на моята статия или направо нея - доказано захапва трафик!
 
От: SEO Olympics 2012

Може би, хората с новинарските сайтове ще си кажат тежката дума по този въпрос:)
Няма как да стане. И е виновен наш Блинки :p - вместо да пише тук възторжени позиви, можеше да привлече в отбора Лейди Гага. Или поне Ник О Лета Лоз.
 
От: От: SEO Olympics 2012

Няма как да стане. И е виновен наш Блинки :p - вместо да пише тук възторжени позиви, можеше да привлече в отбора Лейди Гага. Или поне Ник О Лета Лоз.
Аре сега :). Блинки къде му пък видя някаква вина в този случай:) Шефът е доста толерантен, пък ние злоупотребяваме последно време:mrgreen:

ПП. как се казва кучето на лейди гага:mrgreen:
 
Re: От: SEO Olympics 2012

Няма как да стане. И е виновен наш Блинки :p - вместо да пише тук възторжени позиви, можеше да привлече в отбора Лейди Гага. Или поне Ник О Лета Лоз.
Днес говорех с една медия, дано тя го отрази. Поинтересуваха се и се надявам да драснат. Добра статия може да се получи. Отделно още чакам някаква статия да взема, за да я шерна по някой друг IT сайт. А в креативен съм обещал едно подробно постче с детайли около това колко сме добри като сме заедно.

Ако някой друг може да блогне, ще е супер. Не забравяйте да драснете за организацията тук. :) Това е нужно на хората - да повярват, че съвместната им работа може да даде много успехи. ;)
 
Re: SEO Olympics 2012

От другия форум:

Моля, приемете нашите най-искрени поздравления!

Cплотения Български отбор спечели първо място на SEO-Олимпиада със най-големи точките! Индивидуални поздравления на Димитър Стайков - вашият iPhone вече е на пътя в Хасково. Много ви благодарим за тези SEO-праздници.

:)
 
От: Re: SEO Olympics 2012

Днес говорех с една медия, дано тя го отрази. Поинтересуваха се и се надявам да драснат. Добра статия може да се получи. Отделно още чакам някаква статия да взема, за да я шерна по някой друг IT сайт. А в креативен съм обещал едно подробно постче с детайли около това колко сме добри като сме заедно.

Ако някой друг може да блогне, ще е супер. Не забравяйте да драснете за организацията тук. :) Това е нужно на хората - да повярват, че съвместната им работа може да даде много успехи. ;)

Съжалявам, че не се сетих снощи да сложа линк, който мога да тракна, но от мини експеримента от тая сутрин почти 50% от външните хора, прочели моята жълтина кликат да видят тук за какво иде реч.

А иначе - около 90% от тия, които видят байта - пуснах първите няколко изречения само - кликат да прочетат жълтината, която всъщност си е доста смислена като се погледне от другия ъгъл. едит: Всъщност това може да се разбере доста погрешно, не знам колко е цтр, пробвах го в една фрее блог платформа и от тия, които дойдат да прочетат статията, идват почти всички до моя блог да видят цялото нещо и от там 50% идват тук. Но факта е, че захапва трафик моментално.

Ако искате я налинкнете от не-официални канали ваши, няма да сбъркате и няма какво да губите - ентусиазиран участник е написал статия патетична - само може да спечелите от тия, които ще дойдат.

А иначе си действайте по официалните канали естествено.

То основния проблем е кой таргетирате точно - това не е много ясно сякаш...
 
Последно редактирано:
От: Re: SEO Olympics 2012

Съжалявам, че не се сетих снощи да сложа линк, който мога да тракна, но от мини експеримента от тая сутрин почти 50% от външните хора, прочели моята жълтина кликат да видят тук за какво иде реч.

А иначе - около 90% от тия, които видят байта - пуснах първите няколко изречения само - кликат да прочетат жълтината, която всъщност си е доста смислена като се погледне от другия ъгъл.

Ако искате я налинкнете от не-официални канали ваши, няма да сбъркате и няма какво да губите - ентусиазиран участник е написал статия патетична - само може да спечелите от тия, които ще дойдат.

А иначе си действайте по официалните канали естествено.

То основния проблем е кой таргетирате точно - това не е много ясно сякаш...

От фейса гугъл и, две мои социалки. :)
 
От: От: SEO Olympics 2012

ЧЕСТИТО!

Страхотно! Просто нямам думи. Връщам се от екскурзия и какво да видя - БЪЛГАРИЯ гордо стърчи над всички с огромна разлика в точките! 1 злато, 1 сребро, 1 бронз... браво, браво! Поздравления на всички, които се включиха и помогнаха да докажем, че Българите можем повече от всички! :wink:

@Alf, супер статийка, шернах където мога. :p Радвам се, че и другите са отразили събитието по някакъв начин.
@Blinky, дано и някоя сериозна медия направи нещо по въпроса. Хем и форума ще дръпне още. По-късно днес мисля и аз да прослушам някои от старите ми познати да се включат и те с материал по темата.
@dimitar_ak - честито и на теб! Със здраве да си го ползваш и да си винаги на линия! ;-)

Ще си позволя да се цитирам:
Докато чакаме петата и последна задача, ден преди приключването на олимпиадата водим значително с точките! По този повод ще си позволя да напиша един PR материал за SEO оптимизаторите от България. С ваша помощ естествено!
Олимпийските SEO игри 2012
Чувствайте се свободни да драснете някой ред... ще гледам да оформя хубав материал 2-3 дни след края на Олимпиадата. :wink:
Има прекалено малко записани, за да се получи хубава статия. Ще изчакам до днес вечерта - мисля, че ще е добре за всички фрийлансъри и фирми да си направят малко реклама. :wink:
 
Последно редактирано:
От: От: От: SEO Olympics 2012

Митко, поздравления и от мен.
Много хубава стана темата, много от потребителите се включиха в инициативата, което е голям плюс за общостта тук.
Това определно трябва да има и по - широк публичен отзвук, както бе споменато в предишни постове. Все пак, само негативни шитни се въртят из ''официланите медии'' в последно време. Може би, хората с новинарските сайтове ще си кажат тежката дума по този въпрос:)

Тази тема май за сефте я отварям, гледам сме спечелили първо място. Ха честито на всички участвали и на @dimitar_ak за айФона с кеф да си го ползва!:)

Митак, честито!


Мерси много :)
 
Последно редактирано:
Re: От: От: SEO Olympics 2012

@Blinky, дано и някоя сериозна медия направи нещо по въпроса. Хем и форума ще дръпне още. По-късно днес мисля и аз да прослушам някои от старите ми познати да се включат и те с материал по темата.

Това в момента гледам някой с добър PR да се включи. Ще драсна насам натам, като по нашите сайтове и блогове, ще е повече от добър материал за потребителите.

Има прекалено малко записани, за да се получи хубава статия. Ще изчакам до днес вечерта - мисля, че ще е добре за всички фрийлансъри и фирми да си направят малко реклама. :wink:

А тук спор няма. Всеки един кпирайтър може да извлече ползи. Дано има някой ентусиазиран, ще помогне много.
 

Горе