SEO Olympics 2012 - Отбора от Предриемач

Re: От: Re: SEO Olympics 2012

Що да не ? Нали прес съобщенията са на този принцип :)
Да, така е, но все пак всеки иска да се публикува нещо уникално на сайта му. От тази гледна точка. Добре, щом е така, значи ще се сформира нещо и ще се пусне до тях, едновременно. ;)

Ако някой има идеи и иска да напише нещо от себе си, да пише. ;)
 
От: SEO Olympics 2012

predpriemach team.jpg
:) Пичовете се оказаха точни както очаквах де, мислех че ще го шипнат оттам, ама направо го поръчаха от бг сайт, при наще цени ми стана жал :D
 
  • Like
Реакции: Alf
Re: От: SEO Olympics 2012

Виж файлът 4539
:) Пичовете се оказаха точни както очаквах де, мислех че ще го шипнат оттам, ама направо го поръчаха от бг сайт, при наще цени ми стана жал :D

Айде честито отново. Да, точни са. Все пак са голяма компания, която прави много за клиентите си. Много добре си плеснал логото на форума. :)

Ще се използва за PR-а за сайтовете, който ще шернем. ;)
 
От: SEO Olympics 2012

Мерси отново, е Блинки как няма да го "плесна" нямаше да е при мен ако не бях част от форума :) Пък и България щеше да е някъде назаде в класацията.
 
От: SEO Olympics 2012

Дообре добре! Честито и от мен! Виждаме и нещо материализирано вече от цялата идея! Дано се научим българите да сме така винаги обединени и да си берем плодовете от това!

@Блинки, направи поне някакъв план за статия, като за начало - кой искаме да я прочете тая статия, от там съдържанието като някакви точки ориентировъчни, и може всеки да каже по нещо - от заглавие до някоя от точките и т.н. но някой трябва да положи основите и тоя някой няма кой друг да е просто в тоя случай мисля.

И между другото ми е адски интересно какво става с тия нови хора, които идват от моята статия в началото на тая тема, имате ли някакъв тракинг да ги виждате какво правят? Има едно 20-30 нови пресни хора нямащи нищо общо с нас до тоя момент, цъкнали на линка към тая тема.
 
Re: SEO Olympics 2012

@Alf, ето какво трябва да представлява PR-а:

1. Силно заглавие, което да грабва, нещо от рода на "Българите със злато на SEO олимпиадата"
2. Описателно подзаглавие, като: "Общност от IT експерти представи държавата ни подобаващо измежду 200 други участника" или нещо такова.
3. Увод, който да е грабващ и въвеждащ, за какво иде реч.
4. Фокус, че сме най-добрите и обединението ни е спечелило златото.
5. Ресурси - картинки и скриншотове (на наградата с логото на форума и на таблицата с победителите).
6. Защо сме най-добрите и как постигнахме успех.
7. Заключение, което да втълпи, че SEO ексепртите са ни най-добрите в света, както и че обществото тук ги е обединило, казвайки, че така се печели в бизнеса и в живота.

Нещо, което да трогва и да даде малко повече от "ГЕРБ гласува нови закони", което реално вече на никой не му пука де. Нещо, което да покара гордостта в сърцата на хората. И ще е хубаво ако има линк на сам, за да ни видят кои сме и какво правим. :)

Това е в общи линии. Ако някой нещо друго се сети, нека добави. Но ако това се поднесе под хубав начин, ще стане вирусен маркетинг. Защото това бих шернал, а не на Николета курвенските изпълнения, с които се пълни често всяка медия. :)
 
От: SEO Olympics 2012

Blinky, тоя link във фб не се отваря като нямаш рег, които е бг може спечелим нови потребители, ама останалите :D
 
Re: От: SEO Olympics 2012

Blinky, тоя link във фб не се отваря като нямаш рег, които е бг може спечелим нови потребители, ама останалите :D
НЕ знаех, мислях, че е публичен. ;) Еми какво да кажа, ще си го вземат от тук. :) А нещо за PR-а? :)
 
От: Re: От: SEO Olympics 2012

НЕ знаех, мислях, че е публичен. ;) Еми какво да кажа, ще си го вземат от тук. :) А нещо за PR-а? :)

Аз случайно цъкнах от комп дето не съм логнат, иначе няма грешка :) Вижте кво постнаха http://www.link-assistant.com/seo-olympics/medals.html, ако им измислите място :)
 
От: Re: От: Re: От: SEO Olympics 2012

@Alf, ето какво трябва да представлява PR-а:

1. Силно заглавие, което да грабва, нещо от рода на "Българите със злато на SEO олимпиадата"
2. Описателно подзаглавие, като: "Общност от IT експерти представи държавата ни подобаващо измежду 200 други участника" или нещо такова.
3. Увод, който да е грабващ и въвеждащ, за какво иде реч.
4. Фокус, че сме най-добрите и обединението ни е спечелило златото.
5. Ресурси - картинки и скриншотове (на наградата с логото на форума и на таблицата с победителите).
6. Защо сме най-добрите и как постигнахме успех.
7. Заключение, което да втълпи, че SEO ексепртите са ни най-добрите в света, както и че обществото тук ги е обединило, казвайки, че така се печели в бизнеса и в живота.

Нещо, което да трогва и да даде малко повече от "ГЕРБ гласува нови закони", което реално вече на никой не му пука де. Нещо, което да покара гордостта в сърцата на хората. И ще е хубаво ако има линк на сам, за да ни видят кои сме и какво правим. :)

Това е в общи линии. Ако някой нещо друго се сети, нека добави. Но ако това се поднесе под хубав начин, ще стане вирусен маркетинг. Защото това бих шернал, а не на Николета курвенските изпълнения, с които се пълни често всяка медия. :)


Нищо не мога да измисля, но в едно съм сигурен - тая "SEO олимпиада" трябва да я няма в заглавието, ако искате да таргетирате по-широка публика. "Интернет олимпиада" е много по-добре, а може би "Международна интернет олимпиада" е дори още по. И ако се намесят и щастливо позиционираните (за наше ПР щастие) точно след нас Щати, може нещата да станат както трябва, примерно:

"България доминира над САЩ (!) в международна интернет олимпиада"

Естествено без (!) - сложих го само да подчертая още от къде ще хване вниманието това заглавие.

Друго - всеки, който искаше да пише вече се изписа и ако не се появят нови кандидати да се сглоби нещо тук, аз предлагам да се вземе по едно добро изречение (поне като смисъл) от тия изписани досега блогове етц. Предполагам хората няма да имат против.

Или както ти каза отначало още - може някой копирайтър да се промотира тук, но им пуснете една нова тема направо примерно за да видят възможността - може да не гледат тая тема изобщо примерно, а и селф-промотирането ще си струва в нова тема си мисля.

Ами това е от мен засега, ако ми хрумне нещо още ще пиша.

Дано стане хубава статия!

:beer:
 
От: SEO Olympics 2012

Абе, дайте го като тъпите журналя - едно стряскащо заглавие "България взе златен медал от Олимпиадата" и толкова. К'що се обясняваме в заглавието още ;)
 
  • Like
Реакции: Alf
От: SEO Olympics 2012

''Олипмиада'' без ''Интернет'' отпред ще е по-зарибяващото заглавия:). Иначе голяма част от хората не се интересуват от ИТ и ще го подминат като бърз влак село с 3 бабички на кръст.
 
От: SEO Olympics 2012

''Олипмиада'' без ''Интернет'' отпред ще е по-зарибяващото заглавия:). Иначе голяма част от хората не се интересуват от ИТ и ще го подминат като бърз влак село с 3 бабички на кръст.

Ако махнем 'интернет' таргетираме кой - хора, които се интересуват от спорт, съответно само вдигаме баунса (още като влязат така или иначе ще видят, че някакви интернет истории иде реч) и за десерт си изпускаме доста съществена част, да не кажа цялата почти от точно тия, които ни интересуват - точно те всички се интересуват от интернет и ги искаме тук във форума.

:-|
(абе тия емотикони нещо не си отговарят и ги избирам по картинката)
 
От: От: SEO Olympics 2012

точно те всички се интересуват от интернет и ги искаме тук във форума.
Така е. Прочетох на диагонал последните мнения:)
 

Горе