Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Мерси но основната ключова дума на този магазин е - Водолазна екипировка и там е на 4-то място

От доста време ме мъчи едно гадно усещане че поради някаква причина сайтовете на Опенкарт не могат да се преборят за първо място по ключовата им дума - обикновено го добутват макс до 2-3 и в най добрият случай хващат първо по някоя второстепенна дума

А не е да кажеш да няма сайтове на Опенкарт аз лично имам поне няколко
 
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Правил съм много магазини на Опенкарт, някой от тях стигнаха лесно до първите позиции по ключовите си думи. Даже много учудващо лесно...
После обаче отстъпват на големите вериги, емаг, технополис, някой екзакмач или сайтове за сравнения на цени.
Но там проблема не е в опенкарта а по скоро на собствениците му, просто не знаят или не могат или не искат да задържат позициите си.

Не спирам да обяснявам че това е непрекъснат процес, като е нов магазина бутаме, ръчкаме, статии, линкове, лайкове, шерове. И като свършат директориите и постигнем някакви резултати и спираме, остава на самотек ...
 
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Да ти кажа все повече почвам да се убеждавам че проблема май не е в задкормилното устройство защото имам и доста магазини на зенкарт и те си се класират

Реално няма логика да е така - Но факт че до момента не съм видял Опенкарт да държи първо място и то даже не говорим за тежки ниши а и в доста по леки немога да видя - А това е една от най разпространените платформи в момента

Според мен проблема е в Гугле но не виждам мотив или логика да така - Сега ми дойде на ум да пусна една анкета всеки да каже в нишата която следи сайт на каква платформа е на първо място. Може да излезнат интересни резултати
 
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Г не играе честно, това на всички е ясно, и сменя правилата на играта както си иска.
Не бива да се взима за даденост. То си е частна фирма която трябва да печели.
А и магазините не са като другите информативни сайтове.

Не трябва да се разглеждат, като блогове, новинарски портали, корпоративни сайтове и тнт.

Без да си платиш за реклама няма как да минеш...
 
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Преди нали имах магазин shopix.me - за алтернативна медицина която е доста трудна ниша.
Затворен е отдавна но резултатите под опън бяха доста добри за световният пазар! Не говорим тук за България.
По най-търсената ми ключова дума която продаваше най-много а тя беше име на определен много търсен продукт, се класирах на първо място.
Избутах конкуренти които бяха над 5 години на пазара под различни системи - и при някой от тях имаше опънкарт.
Това го постигнах с много труд но с това се убедих, че всичко е възможно под пипан опън :)
 
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Преди нали имах магазин shopix.me - за алтернативна медицина която е доста трудна ниша.
Затворен е отдавна но резултатите под опън бяха доста добри за световният пазар! Не говорим тук за България.
По най-търсената ми ключова дума която продаваше най-много а тя беше име на определен много търсен продукт, се класирах на първо място.
Избутах конкуренти които бяха над 5 години на пазара под различни системи - и при някой от тях имаше опънкарт.
Това го постигнах с много труд но с това се убедих, че всичко е възможно под пипан опън :)

Съжалявам, че ще го кажа в с темата ти, но успешния разработчик на сайтове не се определя от това какви сайтове е направил, по коя ключова дума къде се е класирал, коя система ползва (ако ползва такава), ами неговите сайтове какъв живот имат. Лично аз никога не бих се хвалил със сай, който е затворен, би ме било срам от него!

Вътрешната политика на която залагат големите фирми за изработка на сайтове е не даден успял проект или поредица от успели проекти ами продължителността на проектите им, което е гаранция коректност и сигурност в агенцията.

Бих казал най - мощната компания за онлайн магазини в България доста открито афишира с проектите си, който са с години история, въпреки че бълва поне по 10 различни проекта всеки месец, който печелят и награди даже!

Това не е пост оценящ твоята креативност и професионализъм. Не те познавам, не съм работил с теб и нямам впечатления :)
 
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Хахо много си далеч от темата, и защо въобще спамиш тук?

Ако толкова много ти напира отвътре пусни го на ЛС
 
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Нали затова е форум да се пише?
Хахо много си далеч от темата, и защо въобще спамиш тук?

Ако толкова много ти напира отвътре пусни го на ЛС
 
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Преди нали имах магазин shopix.me - за алтернативна медицина която е доста трудна ниша.
Затворен е отдавна но резултатите под опън бяха доста добри за световният пазар! Не говорим тук за България.
По най-търсената ми ключова дума която продаваше най-много а тя беше име на определен много търсен продукт, се класирах на първо място.
Избутах конкуренти които бяха над 5 години на пазара под различни системи - и при някой от тях имаше опънкарт.
Това го постигнах с много труд но с това се убедих, че всичко е възможно под пипан опън :)

малко извън темата, но ми е интересно какво е станало с магазина
Мерси предварително!
 
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Лично аз никога не бих се хвалил със сай, който е затворен, би ме било срам от него!

Това не е пост оценящ твоята креативност и професионализъм. Не те познавам, не съм работил с теб и нямам впечатления :)


Никой не се хвали, а дава стар пример. И защо да те е срам от 'затворен сайт', когато си решил да просперираш в друга сфера? Колегата е решил да прекрати дейността си по лични причини. Относно преценката ти за профи способностите му - единствено доволните клиенти оценяват труда му. Както и колеги/партньори, работещи с него.
 
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

малко извън темата, но ми е интересно какво е станало с магазина
Мерси предварително!

Магазинът ще отвори отново по силен от всякога. Проблема беше с продукт който надвишаваше химичните вещества спрямо регулациите на USA т.е. конкуренцията се е потрудила да разрови над 2 000 продукта и да ме затвори
Поучих се от грешката си и ще ги смажа отново.

Съжалявам, че ще го кажа в с темата ти, но успешния разработчик на сайтове не се определя от това какви сайтове е направил, по коя ключова дума къде се е класирал, коя система ползва (ако ползва такава), ами неговите сайтове какъв живот имат. Лично аз никога не бих се хвалил със сай, който е затворен, би ме било срам от него!

Вътрешната политика на която залагат големите фирми за изработка на сайтове е не даден успял проект или поредица от успели проекти ами продължителността на проектите им, което е гаранция коректност и сигурност в агенцията.

Бих казал най - мощната компания за онлайн магазини в България доста открито афишира с проектите си, който са с години история, въпреки че бълва поне по 10 различни проекта всеки месец, който печелят и награди даже!

Това не е пост оценящ твоята креативност и професионализъм. Не те познавам, не съм работил с теб и нямам впечатления :)

Проекта изобщо не е срам за мен. Това е най-голямата ми гордост спрямо успеваемост, дизайн, функции, продукти, маркетинг.. абе всичко :)
По горе не написах с цел хвалба а дадох пример, че опънкарт е възможно да е на първо място по много търсена ключова дума с голяма конкуренция.

Успешните онлайн магазини са 50% система и 50% работа в екип и постоянство от страна на собствениците на даденият магазин.
Това не е бизнес за всеки. Все едно да ти дам най-бързата формула и да станеш на първо място или да останеш въобще на пистата :)

До сега всеки един магазин който съм направил за клиент както и моят колега СТАН работи успешно и на пълни обороти.
Не мога да изнасям лична информация както и не мога да говоря от името на моите клиенти но аз давам всичко от себе си за да успее всеки който се е възползвал от моите услуги.

За ТОП, МЕГА, УЛТИМЕЙТ, БЕСТ, МОЩНИ... компании ще се въздържа от коментар.
 
Последно редактирано:
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Никой не се хвали, а дава стар пример. И защо да те е срам от 'затворен сайт', когато си решил да просперираш в друга сфера? Колегата е решил да прекрати дейността си по лични причини. Относно преценката ти за профи способностите му - единствено доволните клиенти оценяват труда му. Както и колеги/партньори, работещи с него.

ПРИЧИНИ ПОРАДИ КОЙТО ДА МЕ Е СРАМ ОТ ЗАТВОРЕН САЙТ:

1. Клиента е дал сума от 2000 лева и след това е затворил сайта!
- Защо казвам 2000 лева? - Защото, по негови думи това е барнат сайт и това му е тарифата за барнат сайт, от това, което виждам по архивите просто не искам да казвам колко разочарован щях да остана, ако за 2000 лева получа това и то преди години!
- Инвестиция, която не е покрила очакванията на инвеститора, което е първи признак за некомпетентността на разработчика! - Как може да вземеш пари на човек, без да му обясниш какво може да очаква от тези пари, всичко различно от това си е чиста измама! Ако проекта е личен още по - зле, понеже хвърляш средства, труд, енергия, време и т.н. и дори собствения си проект не можеш да докараш до край! Оправдания от рода реших с друго да се занимавам не минават, слушам ги всеки ден и аз в момента имам няколко проект с който се занимавам и не са ми основния занаят, но не съм ги зарязал, защото това е да си отговорен към парите на клиентите и най - вече собствения си труд!

2. Затворения сайт е показател, че комуникацията между теб и клиента е лоша!
- Никои няма да си затвори сайта, защото започва да се занимава с друго и пак казвам омръзнало ми е да го слушам. Дори и да е реалност, това би се случило на един на 100 в тази безработица!
-

3. Затворения сайт е показател на сериозността на проектите ти!
- Ако си сериозен, отговорен разработчик, с умения, никога няма да се занимаваш с дребни измислени сайтове, защото ще знаеш че това си е измама. Един онлайн магазин струва толкова, защото това и това е необходимо да има в него. Само като видя оферта за онлайн магазин за 200 лева и ми става ясно, че човека или е измамник, или е човек, който и представа си няма от развиване на проект.
- Никои сериозен разработчик няма да седне да прави за 200 лева сайтове, който после да му петнят името!

4. Затворения проект е показател за възможностите ти!
- Както казах клиент да се откаже от успешен проект, в който е вложил пари е 1 на 100. Следователно спокойно можете да ми запушите устата, като покажете 20 или 50 успешни проекта, а аз говоря за един.
- Това, че един проект е прекратен е ясен признак, че има нещо съмнително в разработчика.
- Никои не започва да гради проект с ясното съзнание, че ще го зареже, но ако това е честа практика при разработчика сериозно бих се замислил дали да вложа 2000 лева за магазин при него!

5. НЯМА БАЛЪЦИ, КОЙТО ДА СЕ ОТКАЖАТ ОТ УСПЕШНИ ПРОЕКТ, ОСОБЕНО В ТАЗИ БЕЗРАБОТИЦА И ЗАТВОРЕНИЯ ПРОЕКТ Е ЯСЕН СИГНАЛ, ЧЕ ТИ НЕ СТАВАШ ЗА РАЗРАБОТЧИК И ПРОЕКТИТЕ ТИ НЕ СА УСПЕШНИ!

има и още ... няма няма да продължавам, понеже няма кой да го чете така и така!

Призовавам Ви да ми прочетете предишния пост, да вникнете в него и ще разберете, че се изказвам точно по темата и мнението ми е доста сериозно и полезно.

Моля, Ви не ме питайте глупости и не ми опонирайте, овен, ако не сте 100% сигурни в това, за което ми опонирате, понеже отговора ми може да донесе повече негативи, от колкото позитиви. Влезте в най - големите и известни в България фирми, който изработват онлайн магазини и вижте как се изказват за затворените магазини. Ако ходите по интервюта за работа, едно от важните условия при тях е да им покажете реализиран проект на поне 5 години, не ги интересува какъв магьосник сте в HTML-а, PHP-то, CSS-a, JAVA-та и т.н.

Между другото този домейн shopix е нещо прокълнат, понеже и фирма елеганс има неуспешен проект със същия домен. И то бих казал доста старичък домейн. Подочувам, че скоро ще пуснат нещо новичко, но самото затриване на стария проект е голямо падения!

Това искам да се приеме като оговор на цитирания от мен пост, не като оценка на работа на създателя на темата! Вече казах поради какви причини не мога да дам оценка на работата му!
 
Последно редактирано:
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Петя никой не убива златни кокошки ей така щото видял златен орел в небесата - Такива проекти се погребват обикновено след наказания от Г. което пък обяснява доброто класиране пред стари сайтове и индиректно въобще не е добър атестат за оптимизатора както се опита да ви каже - hahovec

А колкото до доволните клиенти - Предполагам че те трябва да са доволни от добре класираните им магазини аз до момента не видях някой да се похвали че държи първо място.
 
От: От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Между другото този домейн shopix е нещо прокълнат, понеже и фирма елеганс има неуспешен проект със същия домен. И то бих казал доста старичък домейн. Подочувам, че скоро ще пуснат нещо новичко, но самото затриване на стария проект е голямо падения!

Аха бил съм и клиент многобройни пъти. Мъчно ми е за това сайтче но пък дано пуснат нещо дори по добро.
 
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Хаховец как пък реши, че щом елеганс е правил сайта е и отговорен за развитието му? Аз познавам собственика и знам историята на въпросния онлайн магазин, дори самият аз съм участвал във вкарването на продукти в него. Мога да ти гарантирам, че не фирмата е спряла сайта, а хората чийто собственост е го решиха по техни си причини.
 
От: От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Между другото този домейн shopix е нещо прокълнат, понеже и фирма елеганс има неуспешен проект със същия домен. И то бих казал доста старичък домейн. Подочувам, че скоро ще пуснат нещо новичко, но самото затриване на стария проект е голямо падения!
http://uphero.biz/podigravkata-na-ueb-mastarite-elegance-bg-sas-shopix-bg/
За тия ли момчета става въпрос? Тоя единия много прост
 
От: От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

http://uphero.biz/podigravkata-na-ueb-mastarite-elegance-bg-sas-shopix-bg/
За тия ли момчета става въпрос? Тоя единия много прост


Първото ми впечатление за форума беше, че е изграден от сериозни хора, след има няма 40 поста тука и два или три дена, оставам с впечатление, че без значение кога е регистриран потребителя, колко поста има и т.н. вероятността да попаднеш на ГОШЕ е огромна. От 40 поста почти нямам пост, който да е контриран от някое ГОШЕ.

Ако се питаш какво е ГОШЕ, типичен пример е човека постал преди теб. Е как да им отговориш на такива, аз нарочно си мълча за да не каже някои говориш срещу колегите, те зорлен ми питат и ми опонират.

Искрено ти благодаря uphero, че се включи в темата, понеже щях да изглеждам като абсолютен хейтър.

Това което си показал е една малка част от това, което аз мога да покажа и да докажа.

Относно поста на @galinstefanov! Когато говориш имай предвид, че не върви да ги казваш такива, понеже може да попаднеш на човека развил сайта и човека, който тепърва ще вдига сайта и когато чете такива неща има вероятно да се задави от смях и да не успее да завърши проекта!
 
От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Жив и здрав да си, въобще съжалявам, че се намесих в темата. И между другото определението ти за мен като ГОШЕ не го приемам лично. Не се обиждам от човек, който не ме познава.
 
От: От: Velkoff ART Studio - Изработка на онлайн магазини под Opencart и още..

Жив и здрав да си, въобще съжалявам, че се намесих в темата. И между другото определението ти за мен като ГОШЕ не го приемам лично. Не се обиждам от човек, който не ме познава.

Сори, даже преди малко добросъвестен потребител на форума, ми каза че не е ГОШЕ, ами е САШЕ, ама аз нали съм си САШЕ, не ми пречи да казвам ГОШЕ!

Това мнение е силно оптимизирано за САШЕ и ГОШЕ.

Майтапа на страна, не съм се опитвал да обиждам никои и ако съм обидил някои съжалявам, просто ме яд, когато някои се изказва неподготвен. Даже получих няколко отрицателни коментара, че съм си бил давал мнението за въпросния Vlkoff, а на всяко мнение споменавам, че не давам оценка.
 

Горе