Windows vs Linux

Windows или Linux?

  • Windows

    Votes: 115 49.1%
  • Linux

    Votes: 119 50.9%

  • Общо гласове
    234
От: Windows vs Linux

Аз си държа на мнението :)
Линкус е по добра за Internet виртуализация и др.
Windows е по добра за крайния потребител.
 
От: Windows vs Linux

Windows е по добра за крайния потребител.
Все едно каза, че китайската храна е по-добра от мексиканската. Въпрос на потребности и вкус.
 
От: Windows vs Linux

Всичко според мен зависи от потребностите на дадената личност, която ще ползва някакъв компютър. Линукс е идеален за хора, които влизат в интернет, гледат филми и извършват елементарна работа с офис пакетите, които си идват с инсталацията и са съвместими с уиндоуския. Но има естествено и много програми, които не се поддържат и тук си идва windows. Естествено, dual boot на win и linux решава всичките тези проблеми.
 
От: Windows vs Linux

няма значение операционната система. има значение човека който ще я използва.
аз лично използвам двете едновременно. имаш линукс - слагаш виртуалка. имаш windows - пак същата стъпка :)
но честно казано ми писна от инсталирането на различни програми на windows за да си свършиш работата, и затова минах на ubuntu.
всичко си има.. и съм доволен. не съм експерт но се уча. няма как да не се научиш на нещо без да го пипнеш така да се каже:)
 
Последно редактирано:
От: Windows vs Linux

за линукс съм с двете ръце, но ползвам windows щото се налага :D
 
От: Windows vs Linux

Вечната тема ;))) БМВ или Мерцедес
По правилното сравнение е Москвич и Мерцедес.
 
От: Windows vs Linux

за линукс съм с двете ръце, но ползвам windows щото се налага :D
Е това е приказка :)
 
От: Windows vs Linux

Вие чухте ли че Майкрософт започват здрава поддръжка на Линукс
Мрежата с многото сървъри в нея, а и потребители започват все повече да се ориентират към разнообразните дистрибуции и варианти графични среди на Linux. Искат или не искат и дори с малко послъгване и все още налични нелоялни търговски (и нетърговски) практики, на MS им се налага да се съобразяват с Linux и съвременните тенденции.
 
От: Windows vs Linux

Полвзам Windows защото се държи по-добре с одъртелия ми хардуер от Линукс.
 
От: Windows vs Linux

Аз пък си взех еднo SSD USB и си боот-вам през нея Linux Mint и ArchLinux. Причина да не го инсталирам като everyday driver е, че обичам да праскам през свободното време Call of Duty. Пък и не намирам Линукс софтуер който да се сравни с Photoshop, After Effects и прочие. А за Libre Office да не говорим, прекалено много бъгове ми дава, друго си MS Office. Иначе и аз съм с двете ръце за Линуксчето.
 
От: Windows vs Linux

на MS им се налага да се съобразяват с Linux
При десктопите ли ?
На Бан Ки Мун му се налага да се съобразява с бай Иван - производител на картофи. От бай Иван зависи изхранването на северна Африка ...
Колко ваши познати изкарващи си заплатите с работа на компютър използват Линукс и колко Уиндоус?
В банката в която е сметката ви колко компютъра/банкомата работят с Линукс и колко с Уиндоус?
Вашия счетоводител каква операционна система използва или той в свободното си време е решил да портне Ajur-а за да си работи на любимия Red Hat?
В новото Ubuntu 16.04 дори Mono спече ...
 
От: Windows vs Linux

При десктопите ли ?
На Бан Ки Мун му се налага да се съобразява с бай Иван - производител на картофи. От бай Иван зависи изхранването на северна Африка ...
Колко ваши познати изкарващи си заплатите с работа на компютър използват Линукс и колко Уиндоус?
В банката в която е сметката ви колко компютъра/банкомата работят с Линукс и колко с Уиндоус?
Вашия счетоводител каква операционна система използва или той в свободното си време е решил да портне Ajur-а за да си работи на любимия Red Hat?
В новото Ubuntu 16.04 дори Mono спече ...
Колко ваши познати изкарващи си заплатите с работа на компютър използват Линукс и колко Уиндоус?
Аз съм на decktop Linux, на работа и у дома. Имам инсталирани Уиндоус-чета, само заради Скайп и TeamViewer. Все вървят малко назад тия линукски версии на тоя софт.
Измежду най-големите банки знам една, дето е на Соларис.
Ажур не беше ли на ДОС? Не е проблем ДОС да върви под емулация на Линукс. Знам я от ДОС-ово време, оттогава не съм чувал за нея.

В новото Ubuntu 16.04 дори Mono спече ...
Доказателство, че М$ нямат многоплатформени продукти. Ползваш ли техен продукт - си вързан само и единствено за тях!
 
Аз се отказах от линукс, просто с този нов лаптоп, който си взех, не става. Какво ли не опитвах, няма драйвери за видеото, не показва статуса на батерията, не се изключва по нормален начин и трябва да задържам бутона на захранването. Пробвах с всякакви дистрибуции, нищо не работи нормално. В сайта има драйвери само за windows 10. Даже не знаех, че има такива лаптопи, преди да го купя този. По-нататък може пак да мина на линукс, ако намеря нормална машина, но за сега ще я карам така.
 
Linux
И на настолния и на лаптопа ползвам Kubuntu LTS версията, преди си ползвах тея дето излизат на 6 месеца но често възникваха проблеми.

Иначе на лаптопа Lenovo x200 всичко работи out of the box . Мрежи бежични и т.н. Дори копчетата за яркост и другите специфични като дори си изкарва на екрана OSD за съответните бутони като ги ползваш.

Иначе ако си Web developer определено това е системата. Другия плюс е че тука няма досадните приложения с реклами. Ъпдейтва се всичко редовно особено секюрити пачове. Тоя heartbeat бъг на ssl като излезе веднага излезе ъпдейт за openssl . Даже и за обикновения потребител мисля че е идеално особено тези дето ползват само браузър и скайп и филми, просто е много по стабилна системката.
 
Борисов, от какво е много по-стабилна системката?
Тия пичове от банкоматите, що не са го разбрали това за стабилността, ами се мъчат все още с онова ХР ?
 
Иначе ако си Web developer определено това е системата. Другия плюс е че тука няма досадните приложения с реклами. Ъпдейтва се всичко редовно особено секюрити пачове. Тоя heartbeat бъг на ssl като излезе веднага излезе ъпдейт за openssl . Даже и за обикновения потребител мисля че е идеално особено тези дето ползват само браузър и скайп и филми, просто е много по стабилна системката.
да да, много го обичат тоя скайп от 90-та година.
 

Горе