1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

WP SEO plugins

Дискусията в 'Wordpress Форум' стартирана от profusion, Ноем 21, 2008.

1. IceBlack

IceBlack New Member

Рег.:
    Ян 22, 2016
    Съобщения:
    28
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    От: WP SEO plugins

Аз лично следвах урока и не съм добавял нищо там. Човекът каза, че това е било полезно преди. Само съм отбелязал noindex, follow.

2. nikosa1986

nikosa1986 Member

Рег.:
    Ян 22, 2016
    Съобщения:
    161
    Харесвания:
    12
    Точки:
    18

Аз пък смятам, че Yoast SEO далеч не е най-добрият SEO плъгин за Wordpress. Повечето родни, а и световни водещи оптимизатори са на мнение, че SEO Ultimate е далеч по-функционален и дава повече възможности от гледна точка на оптимизацията. Не разбирам защо е тази масова истерия по Yoast...

3. ads

ads Member

Рег.:
    Юни 18, 2015
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    5
    Точки:
    8

Аз лично не мога и не мога да изкарам wp на 1 стр. И даже вече не се и пробвам

4. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    21,446
    Харесвания:
    998
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: WP SEO plugins

Хм, какво ще рече първа страница. За коя думичка и по точно колко конкурента ниша? С проби става, а след време и ще се получи много добре. Но е важно постоянството и да се учи нон стоп. Реално е имало нещо, което си могъл да попрамениш, преди да си кажеш майната му. Иначе Yoast SEO е добър, ако настина искаш нещо по така. Има и обикновени SEO плъгини, които така или иначе ще ти вършат някаква работа. Поне за това, за което си ги инсталирал. Yoast SEO е и малко по-комплексен.

5. Vesela_84

Vesela_84 Member

Рег.:
    Февру 1, 2016
    Съобщения:
    105
    Харесвания:
    2
    Точки:
    18

Знам, че въпросът ми не е за тук, но понеже има коментирано реших да попитам. Използвам Yoast SEO за оптимизация на постовете в блога ми. Покрила съм всички точки в зелено. Това означава ли, че като съдържание за Google е оптимално, или не е гаранция бота как ще го оцени. Поздрави

6. Torbalan Trolski

Torbalan Trolski Well-Known Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    1,861
    Харесвания:
    265
    Точки:
    83

Това означава, че имаш една зелена точка в панела. А какво ще стане в СЕРП-а е божа работа, има още много фактори, които определят класирането.
    Да не говорим за БГ СЕРП-а, където има абсолютни абсурди и на първо място са неща, които би трябвало да са в 9-та глуха.

7. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    21,446
    Харесвания:
    998
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: WP SEO plugins

Тази зелена точка показва само едно - > че си се справила добре според плъгина, който от своя страна неговото "мислене" е изградено на база това, което е стандарта за SEO. Вече, както каза Торбалана....божа работа е натам. И грам не е гаранция за по-добро позициониране в SERP-а на Google, ако говорим за него предимно. Дори често ще е забележат и сайтове, които излизат пред теб с много по-лошо настроено on-page SEO. ;)

8. Vesela_84

Vesela_84 Member

Рег.:
    Февру 1, 2016
    Съобщения:
    105
    Харесвания:
    2
    Точки:
    18

Благодаря за отговорите. Знам, че факторите са много повече освен SEO плъгина, но поне там където мога да ги покрия. Има достатъчно дискутирано във форума по тази тема.

9. charka

charka Member

Рег.:
    Ян 16, 2014
    Съобщения:
    159
    Харесвания:
    8
    Точки:
    18

При мен се получи нещо много странно преди три дни. Попринцип сайта ми е много зле откъм посещения по ред причини и средно на ден имам по 40-50 посетителя. Но преди два дни имах по 300-400 посещения и 780 прочитания, като интересът беше насочен главно към една-две статии, които съм качил преди седмица-две. На какво според вас може да се държи тази аномалия?
    По темата - мисля че трябва да се набляга на копирайтинга колкото и на сео-то, иначе точката е хубаво да си е зелена :D

10. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    7,717
    Харесвания:
    380
    Точки:
    83
    Място:
    Казанлък

Откъде са тия посещения?

11. charka

charka Member

Рег.:
    Ян 16, 2014
    Съобщения:
    159
    Харесвания:
    8
    Точки:
    18

Ами попринцип трафиак ми е от социални мрежи, но сега на първо място ми излиза референтен линк на въпросната статия.

12. Pro-Soft.bg

Pro-Soft.bg New Member

Рег.:
    Май 26, 2016
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    От: От: WP SEO plugins

Аз ползвам Yoast SEO и съм много доволен.

Последно редактирано: Юни 6, 2016
  13. C.Cenov

C.Cenov Active Member

Рег.:
    Май 1, 2008
    Съобщения:
    995
    Харесвания:
    47
    Точки:
    28

Ето, че сам си отговори на въпроса :Д

14. nnikolaev

nnikolaev New Member

Рег.:
    Май 18, 2016
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    Професия:
    SEO, Wordpress development, Copywriting
    Място:
    Варна

Аз съм на мнение, че най-добрия вариант за SEO е да се избегнат всякакви плъгини от трети лица. По този начин избягвате всички ненужни неща които пристигат с публичните плъгини, които хич не са малко. Отностно любимия на всички Yoast, ето нещо за размисъл - някои забелязвал ли е че Yoast си пуска dofollow линкове от sitemap-a който генерира за сайта. Според мен това е доста некоректно когато говорим за SEO.

15. kpetrov

kpetrov Member

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    319
    Харесвания:
    11
    Точки:
    18
    Искам да питам по-напредналите, какви настройки ползват за All in one SEO плъгина? Смисъл кое е необходимо и кое излишно. Съвсем тестов сайт правя, но за няколко дни нито един паяк не го е чекнал.

16. Странникът

Странникът Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,011
    Харесвания:
    371
    Точки:
    83
    Стандартните настройки са добри, ако трябва нещо друго да се направи, то си пише, четеш и правиш - какво неясно има? Ако смяташ, че като сложиш seo плъгин и паяците ще ти чекват сайта... се лъжеш.

17. kpetrov

kpetrov Member

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    319
    Харесвания:
    11
    Точки:
    18
    Какво трябва да се направи тогава?
    Ами примерно в самите постове има ли смисъл да се пише СЕО заглавие и описание?
    И друго не знам, паяците хващат ли линковете когато са на кирилица?

18. Странникът

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,011
    Харесвания:
    371
    Точки:
    83
    Линкове на кирилица в сайт - това е простотия. (Да ме извинява Блинки, но включително и този форум с кирилските урл адреси!)
    Какво имаш предвид под "СЕО заглавие и описание?" Плъгина сам върши всичко което трябва.

Гугъл сам решава през колко време да индексира сайта ти, повече информация за това ще намериш в нета и в този форум, потърси.

19. kpetrov

kpetrov Member

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    319
    Харесвания:
    11
    Точки:
    18
    добавя опция на постовете да се добави СЕО заглавие и описание.

20. Странникът

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,011
    Харесвания:
    371
    Точки:
    83
    Знам.

Сподели страницата