WP SEO plugins

От: WP SEO plugins

Аз лично следвах урока и не съм добавял нищо там. Човекът каза, че това е било полезно преди. Само съм отбелязал noindex, follow.
 
От: WP SEO plugins

Аз пък смятам, че Yoast SEO далеч не е най-добрият SEO плъгин за Wordpress. Повечето родни, а и световни водещи оптимизатори са на мнение, че SEO Ultimate е далеч по-функционален и дава повече възможности от гледна точка на оптимизацията. Не разбирам защо е тази масова истерия по Yoast...
 
От: WP SEO plugins

Аз лично не мога и не мога да изкарам wp на 1 стр. И даже вече не се и пробвам
 
Re: От: WP SEO plugins

Аз лично не мога и не мога да изкарам wp на 1 стр. И даже вече не се и пробвам

Хм, какво ще рече първа страница. За коя думичка и по точно колко конкурента ниша? С проби става, а след време и ще се получи много добре. Но е важно постоянството и да се учи нон стоп. Реално е имало нещо, което си могъл да попрамениш, преди да си кажеш майната му. Иначе Yoast SEO е добър, ако настина искаш нещо по така. Има и обикновени SEO плъгини, които така или иначе ще ти вършат някаква работа. Поне за това, за което си ги инсталирал. Yoast SEO е и малко по-комплексен.
 
От: WP SEO plugins

Знам, че въпросът ми не е за тук, но понеже има коментирано реших да попитам. Използвам Yoast SEO за оптимизация на постовете в блога ми. Покрила съм всички точки в зелено. Това означава ли, че като съдържание за Google е оптимално, или не е гаранция бота как ще го оцени. Поздрави
 
От: WP SEO plugins

Това означава, че имаш една зелена точка в панела. А какво ще стане в СЕРП-а е божа работа, има още много фактори, които определят класирането.
Да не говорим за БГ СЕРП-а, където има абсолютни абсурди и на първо място са неща, които би трябвало да са в 9-та глуха.
 
Re: От: WP SEO plugins

Знам, че въпросът ми не е за тук, но понеже има коментирано реших да попитам. Използвам Yoast SEO за оптимизация на постовете в блога ми. Покрила съм всички точки в зелено. Това означава ли, че като съдържание за Google е оптимално, или не е гаранция бота как ще го оцени. Поздрави

Тази зелена точка показва само едно - > че си се справила добре според плъгина, който от своя страна неговото "мислене" е изградено на база това, което е стандарта за SEO. Вече, както каза Торбалана....божа работа е натам. И грам не е гаранция за по-добро позициониране в SERP-а на Google, ако говорим за него предимно. Дори често ще е забележат и сайтове, които излизат пред теб с много по-лошо настроено on-page SEO. ;)
 
От: WP SEO plugins

Благодаря за отговорите. Знам, че факторите са много повече освен SEO плъгина, но поне там където мога да ги покрия. Има достатъчно дискутирано във форума по тази тема.
 
От: WP SEO plugins

При мен се получи нещо много странно преди три дни. Попринцип сайта ми е много зле откъм посещения по ред причини и средно на ден имам по 40-50 посетителя. Но преди два дни имах по 300-400 посещения и 780 прочитания, като интересът беше насочен главно към една-две статии, които съм качил преди седмица-две. На какво според вас може да се държи тази аномалия?
По темата - мисля че трябва да се набляга на копирайтинга колкото и на сео-то, иначе точката е хубаво да си е зелена :D
 
От: WP SEO plugins

При мен се получи нещо много странно преди три дни. Попринцип сайта ми е много зле откъм посещения по ред причини и средно на ден имам по 40-50 посетителя. Но преди два дни имах по 300-400 посещения и 780 прочитания, като интересът беше насочен главно към една-две статии, които съм качил преди седмица-две. На какво според вас може да се държи тази аномалия?
По темата - мисля че трябва да се набляга на копирайтинга колкото и на сео-то, иначе точката е хубаво да си е зелена :D

Откъде са тия посещения?
 
От: WP SEO plugins

Ами попринцип трафиак ми е от социални мрежи, но сега на първо място ми излиза референтен линк на въпросната статия.
 
От: От: WP SEO plugins

Някой може ли да ми препоръча някой премиум плъгин СЕО. КОй е най-добрия?

Аз ползвам Yoast SEO и съм много доволен.
 
Последно редактирано:
От: WP SEO plugins

Ами попринцип трафиак ми е от социални мрежи, но сега на първо място ми излиза референтен линк на въпросната статия.

Ето, че сам си отговори на въпроса :Д
 
От: WP SEO plugins

Аз съм на мнение, че най-добрия вариант за SEO е да се избегнат всякакви плъгини от трети лица. По този начин избягвате всички ненужни неща които пристигат с публичните плъгини, които хич не са малко. Отностно любимия на всички Yoast, ето нещо за размисъл - някои забелязвал ли е че Yoast си пуска dofollow линкове от sitemap-a който генерира за сайта. Според мен това е доста некоректно когато говорим за SEO.
 
Искам да питам по-напредналите, какви настройки ползват за All in one SEO плъгина? Смисъл кое е необходимо и кое излишно. Съвсем тестов сайт правя, но за няколко дни нито един паяк не го е чекнал.
 
Стандартните настройки са добри, ако трябва нещо друго да се направи, то си пише, четеш и правиш - какво неясно има? Ако смяташ, че като сложиш seo плъгин и паяците ще ти чекват сайта... се лъжеш.
 
Ако смяташ, че като сложиш seo плъгин и паяците ще ти чекват сайта... се лъжеш.
Какво трябва да се направи тогава?
Стандартните настройки са добри, ако трябва нещо друго да се направи, то си пише, четеш и правиш - какво неясно има?
Ами примерно в самите постове има ли смисъл да се пише СЕО заглавие и описание?
И друго не знам, паяците хващат ли линковете когато са на кирилица?
 
Линкове на кирилица в сайт - това е простотия. (Да ме извинява Блинки, но включително и този форум с кирилските урл адреси!)
Какво имаш предвид под "СЕО заглавие и описание?" Плъгина сам върши всичко което трябва.

Гугъл сам решава през колко време да индексира сайта ти, повече информация за това ще намериш в нета и в този форум, потърси.
 
Какво имаш предвид под "СЕО заглавие и описание?" Плъгина сам върши всичко което трябва.
добавя опция на постовете да се добави СЕО заглавие и описание.
 

Горе