Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

ReminD

Well-Known Member
Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия се появява от няколко дни, ето малко повече информация:

Асен Блатечки е лице на кампанията на bTV Fair Play за защита на авторските права в Интернет

Във връзка с дългосрочната стратегия за борба с разпространението на пиратско съдържание в Интернет, bTV Media Group стартира кампания за защита на авторските права в online пространството – Fair Play. Лице на кампанията е един от най-обичаните и популярни български актьори, безспорният любимец на милиони българи – Асен Блатечки.

Освен с телевизионна кампания, реализирана съвместно с агенция Ogilvy & Mather и bTV Studios, медията е предвидила казусът да бъде развит и в интернет сайт – fairplay.bg. Той ще информира потребителите относно правната страна на казуса, ще дава подробни данни относно негативния ефект от нелегалното потребление онлайн и ще представя мнението на лица, които са пряко засегнати от неспазването на авторските права в интернет.

Качественото съдържание, независимо дали става въпрос за видео, музика или текст, изисква човешки, креативен и материален ресурс, който има своята финансова стойност. В този смисъл bTV Media Group е на мнение, че безплатното потребление на съдържание чрез торент и други нелегални сайтове спира развитието на българското кино и демотивира и ограничва работата на творческите екипи и в много други сфери на изкуството.

bTV Media Group вярва, че усилията на компанията срещу нелегалното разпространение на авторско съдържание ще дадат положително отражение и ще спомогнат за защитаването на правата и интересите не само на bTV, но и на останалите представители на телевизионната индустрия у нас, включително на независимите продуценти. bTV разчита на подобни действия срещу пиратството от страна на всички институции, както и на представителите на телевизионния, издателския, музикалния и продуцентския бизнес у нас.


Целта е просто да промият малко мозъци и да се оправдаят с "fairplay" заради това, което се случва последните седмици - масово триене на youtube клипове, акаунти и никакво присъствие на бунак тв из торентите, поне не и в известните, който иска намира каквото му трябва.

Бунак ТВ скоро ще усетят как се пада отвисоко, задето си повярваха толкова.
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Смешници, дано фалират.
 
Ако фалират, ще пообикалят по хладилниците да мушкат на аванта. :)

50 хиляди кампании и ни една като хората. Същата издънка като Да изчистим България за един ден. Нито знам кой и къде ще ни дава ръкавици, нищо баце. Само едни и същи хора си дрънкат едно и също по телевизията. :)
 
Двама потребители са свалили последния филм на Асен Б. от мрежата. Единият извършител е установен и награден с участие в реклама. БТВ издирва втория, който ще получи роля с два броя реплики в Стъклен дом :)

Огнян от Facebook. Хахаха, интересно прозрение. :)
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Нямам идея за кой филм иде реч дето толкова бил теглен. Ако някой ми даде вариант при справедливи условия да получа парче от този авторски труд, нямам против. Проблем е когато няма как по нормален начин да се сдобиеш с великия труд или когато ти коства прекалено много зор (т.е. в пъти повече от парите дето струва).
И аз разботя що-годе творческа работа и знам, че този труд трябва да се заплаща. За да се заплати, обаче, отсрещната страна трябва да е убедена, че трябва да го плати. Такива кампании са подходящи за целта, но както винаги на btv не им се отдават много тези неща. Само като им се появи името и веднага материалът се залива с коментари плюнки по техен адрес. Вместо да обясняваха колко голямо зло е пиратството, да бяха казали кой е толкова ощетеният филм, за да решим да потърсим някаво инфо за него и ако има начин да се сдобием с него или гледаме по нормален начин.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Вместо да се чудят кой торент да захванат и на кой акаунта да изтрият малко да бяха помислили... Да пускат свободно продукциите си без рекламни паузи и да направят едно хубаво продуктово позициониране и едни поп-ъпи... Хем ще си спестят труда да си играят на стражари и апаши, хем повече пари могат да изкарват от тлъсти рекламодатели, а хората ще са си доволни, че ще си гледат филмите/предаванията когато им е кеф.
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Алън мисля че наскоро имаше твоя тема за някакъв наглец дето ти беше копирал съдържанието на блога и ти обясняваше че нещата имали допирни точки ама не било същото.
Далеч съм от идеята да съм адвокат на БТВ но авторските права са си авторски права - тяхна е продукцията те имат право да си търсят правата - А това че правят шитове си е техен проблем - Даже не е проблем а целенасочена политика - такава им е публиката такава продукция правят. Нивото на масите в БГ е на достатъчно ниско равнище за да харесват този тип програми и предавания и това че не ви харесват може само да ви радва.
То ако народа беше достатъчно умен настоящето правителство отдавна да е в историята вместо да се услушва с кой да прави коалиция за вторият мандат.
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Предлагам като компенсация всички да си снимаме съдържанието на хладилниците и да изпратим по мейла картинките на bTV, Асен Блатечки и всички, които имат претенции, че сме изтеглили нещо тяхно. По този начин ще компенсираме напълно ощетените. Все пак трябва да има справедливост, а тя може да се постигне само чрез реципрочни мерки.
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Нито им гледам тъпите български сериали, нито турските такива. И новините спрях да им гледам, защото половината са пълни глупости, другата половина са реклами на тъпите им сериали и реалитита. Славито спрях да го гледам преди много години, защото и той изтъпя. А тоя Асен Блатечки, добре че беше тая реклама да разбера кой по дяволите е тоя.
Да си правят каквито искат кампании... аз ще си направя секуро (българско сепуко) в тяхна чест.
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Край с безплатния футбол по телевизията, "А" група само по платени канали

Не е само милиционера Гергов, има още много гладни посткомунистически цървул-бизнисмени които искат кинти, в случая за задунайското гюбре наречено "футбол" но ще получат единствено хавайска пура с два, три мехура
 
Re: От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Край с безплатния футбол по телевизията, "А" група само по платени канали

Не е само милиционера Гергов, има още много гладни посткомунистически цървул-бизнисмени които искат кинти, в случая за задунайското гюбре наречено "футбол" но ще получат единствено хавайска пура с два, три мехура

Ако това се случи, ще затрият БГ футбола на 100%. Едно време ходех на мачове, славистче съм, и давах по 5 лв. за вход. Спрях, много падна качеството, както и гледам сега други по-интересни за мен спортове - ММА, Бокс (само братята Кличко :) ), Кик-бокс, мачове не съм гледам от може би 2-3 години. Та мен лично не ме касае много много. Ако ще и да ми се молят, пак няма да ме карат да им гледам платените мачове. А щом има такива, които ще дават пари, то за тях ми е малко гадно. Може и да не гледам, но знам какво им е на любителите на тази игра, макар, че много от тях поспряха да гледат Бг фурбол, и за изцяло отдадени на Европейския.
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Като си фен на ММА да ти пусна стриим да гледаш на живо всяка седмица най-големите боеве по официалния канал на ММА бразилския COMBATE

Днес от 20:40+6 часа българско време или 2.40 след полунощ---Mma Brasil - Ao Vivo-Bitetti Combat 11

Преди това от 10.30(16.30 българско време) България-Германия жени олимпийска квалификация по ESPN

http://www.tvgol.me/
http://www.brtvsport.com/
 
Мерси много Никс, ще го изгледам. :)

А за феновете, Кубрат ще се бие тази събота. Ще разбера в подробности, но мисля, че ще е срещу Димитренко (поне от това, което четох преди седмица) а вакантната европейска титла в тежка категория на гала-вечер в зала в Ерфурт (Германия). А телевизията беше....ох една много неугледна, но дават много хубави неща там. Там гледах Кличко и Хейд в мач за титлата.

За какво ми е футбол и БТВ. :)
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Знам, знам по нова спорт но живо в събота от 10-10.30 вечерта ще започне мача
 
Re: От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Знам, знам по нова спорт но живо в събота от 10-10.30 вечерта ще започне мача
Да, аз ще съм прикован там. Голям фен съм на Кобрата. :) Дано стигне до мач с Кличко, макар че трябва още много време да мине. Щеше да играе с Дейвид Хейд, но му отпадна. :)
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Да нахраним Асен Блатечки
  • Разочарованието, когато посред нощ завариш Искра Фидосова и Митьо Пищова да ти ровят хладилника вместо Блатечки. Заради такива българското изкуство гладува! Срацимир Джеймс-Причард, Пловдив
  • Напълних хладилника с продукти с изтекъл срок на годност, тъй като си дърпам сериалите от миналата седмица. Онорин Честаков, София
  • Преустроих хладилника в капан. Тегля “Стъклен дом” и чакам тая русата MILFка. Искрен Пецов, не тоя известния, Карлуково
Наистина много го хранят... :D
 
И за да сме по темата, излезе една анти-кампания на това, което въртят БТВ: #ДаНахранимАсенблаТечки - българина е един от най-изобретателните индивиди на планетата и просто нямаше начин да не последва нещо като контра на това, което пуснаха по БТВ. :)
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

То хубаво тази съпротива но трябва и реални действия

Очаквам анонимните да се разходят по сайтовете на бунак тв за да се почерпят с превтасали милиционерски манджи
 
Компанията майка е закъсала за пари... взела е заем ако до две години не го върне ще загуби още 20% от собственоста си...

затова драпат от където могат да вземат някакви пари ...

Собственикът на bTV взима заем от Time Warner, за да си покрие дълговете
Ако новият заем не бъде покрит до 180 дни, Time Warner ще може да увеличи дела си в СМЕ до 49,9%

http://www.investor.bg/novini/261/a...time-warner-za-da-si-pokrie-dylgovete,133785/
 

Горе