Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Абе шега, шега, но реално може да е истина. Нали? Това са медия над тези неща....освен когато пускат сайтовете си btvnews, btvweb и ladyzone.

А аз си мисля, че нещо ако е качествено, добро и хората го искат, ще си платят за него, даже и да ползват интернет като канал за разпространение. Другото е жалко и циврещо. Познавам хора занимаващи се с авторски права и те казаха следното - ако си фирма или човек занимаващ се с реклама, винаги ще купиш дадена песен за фон на рекламата. Нямаме клиенти, които са хора, които само за собствена нужда купуват, а като гледам как вървят музикалните магазини, май е така и не само при тях. И допълни, че качественото винаги се търси. Пък нека всеки сам си прави изводите.

Идеален пример за горните думи са песните на Ъпсурт, купени за рекламите на НесКафе. Песните на устата, че и неговото лично участие, в рекламите на сладоледите Магнум. Кой както може прави го, другите си циврят. Това е. И в интерес на истината на БТВ инициативата не може да мине за реална кампания, целяща това, защото всички знаем, че го правят за да насочат всичко към VOYO, което е право на всеки да прави кампании както реши за добре, било то и по-толкова скапан начин.
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

абе тва VOYO е много умряла работа .. проект бита карта от самото начало дори и да нямаше торент тракери съществуването му е под съмнение но съвсем проблема не е в торентите а в съдържанието на войо
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

абе тва VOYO е много умряла работа

Като самата телевизия. ;)
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Тия не фалираха ли вече? Айде, до кога ще ги чакаме. Само глупости дават последно време, а сега и неква Меги търсят. :)
 
От: Re: От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Това е много добро....ей станаха за смях тези идиоти. Нека им. :)

Много грубо си го наби това момче... Криско или Кристиян е страшно талантлив музикант има няколко песни чиито текст ми е харесал и доста други с музика която ми харесва, обаче този път просто зае грешната страна и то не знам дали е и спечелил толкова много... Дано това не сложи край на кариерата му обаче да му бъде ценен урок за бъдеще, че с путьовски истории няма да стане работата.
 
Не само си го наби, но може и да го е искал. Не изглежда като човек, който знае какво го очаква след участието си в такива инициатива и то на БТВ, които са си наумили да се направят на много велики. Но, за да не си кривя душата, 2 неща са го подтикнали, да не кажа 3:

- Пари
- Празни обещания от медията, че ще го има в предвид в бъдещи нейни мероприятия, което пак е пари

и може би да се вдигне шум около него, за да му се вдигнат участията, което май пак е пари.

И в заключение, причината е само една - пари. Но тук не го обвинявам, само да има в предвид за какви пари какво си причинява и дали си струва. Ако според него си струва, явно е готов да поеме негативите от това. Иначе важно само едно - да сме живи и здрава и все повече да ни радват такива неща, че да има на кой да се забавляваме.
 
От: Re: От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Много грубо си го наби това момче... Криско или Кристиян е страшно талантлив музикант има няколко песни чиито текст ми е харесал и доста други с музика която ми харесва, обаче този път просто зае грешната страна и то не знам дали е и спечелил толкова много... Дано това не сложи край на кариерата му обаче да му бъде ценен урок за бъдеще, че с путьовски истории няма да стане работата.

Каквото сам си направиш и господ не може да ти го направи. :)
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Профан с нова кампания за авторските им права!


https://www.facebook.com/photo.php?v=3612269836138


Не исках да отварям нова тема ако админите решат, че е за нова да го преместят.
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

По-умно е измислено от "умните" клипове на btv, но продължавам да се чудя защо чалгаджийките продължават да не се оплакват, а доколкото знам най-много техни парчета се теглят "нелегално".
Доколкото си спомням Ангел (от "Ангел и Мойсей") беше споменал, че точно така на открито като свирил веднъж (не разбрах дали е бил сам) е изкарал почти колкото в клуб. Какво му е странното да пееш на открито? Повечето така наречените български певци дори не ги знам. Вместо да се чувстват ограбени нека помислят как да се популяризират. Иначе мернах инициатива за сайт, в който като си платиш такса 2лв (т.е. дребна такса) може напълно легално да слушаш песните на любимите си български изпълнители, като койте е по-предпочитан да бъде слушан, той получава повече пари от тези такси. Аз нямам чак любими сред българските изпълнители, но за идеята мисля да се отбия. Само някой да вземе да каже какъв е (или какъв ще бъде) url адресът на този сайт, че и рекламна статия си пуснаха (ако не се лъжа), но url адреса го пропуснаха, май.
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Тази певица от клипа във Фейсбук дори не съм й чувал името, камо ли да тръгна да търся нейни песни за теглене, а пък да си купя нещо нейно - просто няма никакъв шанс. Сигурен съм, че с повечето хора е така, а това прави цялата кампания смешна.

"Купете си албума на изпълнител, за който никога не сте чували, вместо да теглите песните му от интернет. Вие и без това нямахте намерение да му теглите музиката, но все пак... Няма да мре от глад и да проси по улиците я." Аз така го разбирам посланието от кампанията.

А как така най-известните световни изпълнители, че и по-малко популярните, си пускат безплатно песните в своите официални YouTube канали и все още не са фалирали? Може би защото не са затънали дълбоко в Средновековието, както нашата индустрия, която е задушавана от кръвопийски организации, като тази, поръчала въпросния пропаганден клип.
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Да правят качествена музика и да пълнят клубовете и залите. Каквото и да правят няма да ме накарат да купувам дискове или да плащам за мп3. Последно си купувах музика (касети и дискове ) от петолъчката преди 15 години.
 
От: Re: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

'Що бре? Мен си ме кефи песничката (ако може да се нарече така). Точно простото звучение го прави забавно. Навремето си спомням за едно в пъти по-бездарно подобно парче, в което се пееше за Ямбол.
Голям срам ,тоя как излага хубавия град
 
От: Re: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Голям срам ,тоя как излага хубавия град
Псевдопатриоти бол (т.е. тези дето си "обичат" града). Един излагащ се трудно ще изложи цял град.
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Бг изпълнителите са доста изостанали от световните тенденции. Ако ги питаш едва ли знаят какво е iTunes, да не говорим пък за партнъорска програма в Youtube. Неща, към които американските им колеги са се преориентирали много отдавна. Нашите още си рекламират дисковете, без да подозират, че след някоя година няма въобще да съществуват дискове, така както са изчезнали от масова употреба касетките и грамофонните плочи преди тях. Защо да трупам десетки дискове с по 20 песни, като мога да имам една флашка, по-малка от пръста ми, със стотици песни на нея, или още по-добре - клауд-хостнати песни като в iTunes?

А пък изкривеното им схващане, че ако една песен е свалена 2000 пъти, това ще рече, че авторът е бил ощетен с 2000 продадени диска, е направо смешна. Повечето хора слушат по 1-2 песни от изпълнител, тоест хитовете му. Ако аз реша да си направя един сборен диск, една сборна флашка, плейлиста и т.н. с всички песни, които ми харесват или са актуални, трябва да купя 100 албума на 100 различни автора, само и само да чуя по 1-2 песни от албум. И ако един албум е 10 лв това ще рече, че трябва да дам 1000 лв за музика. И тея пари трябва да ги давам всеки път когато песните, които имам, станат неактуални и излязат нови хитове. Аз не познавам още такъв меломан, който да дава толкова пари за музика, за вас не знам :)

Истината е, че ако нямаше опция да се свали въпросната песен 2000 пъти безплатно, авторът щеше да е чут 2000 пъти по-малко. Така че примерът, който дават в клипа във Facebook не е верен. Музикантите трябва да се научат да лансират по-добре музиката си като се водят от световните тенденции. Те трябва да засилят (а някои дори да започнат) онлайн присъствието си.
 
едно допълнение при видео споделянето, аз като си харесам много някоя песничка мога да си реплейна няколко пъти след това което дава да речем отклонение по 5 от вютата
и на следващия ден отново го правя


Иначе им да са се отоврили още отдвна :) бяха ми давали линк до някаква не много добра чалга на мъж певец, като максим ли ми се върти в главата или някакъв такъв.... и отдолу имаше коментар на някакъв дето разправяше че като излезел диска щял да си го купи :)
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Честито на печелившите и големи благодарности на Бойко Николов:

НСС се произнесоха: bTV вашето не е честно… нито е fairplay!

Спомняте ли си когато преди около два месеца пуснах жалба до Националния съвет за саморегулация относно рекламната кампания на bTV – “Така е честно” с участието на Асен Блатечки? Ако не или още не сте чели жалбата – вижте я тук.

Днес пристигна решението на НСС относно жалбата (№284) и се оказа, че след моята жалба още три са постъпили към НСС относно рекламната кампания на националната медия с участието на Блатечки и Криско! Ето и останалите три жалби:
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Някой да има идея, колко филма с Анджелина Джоли трябва да дръпна, за да дойде да ми ровичка из хладилника?!
 

Горе