ГДБОП удари онлайн библиотека-chitanka.info

От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Всички сме за това авторите да получават пари за труда си и това е повече от нормално, все пак тук сме се събрали трудещи се хора и не мислим, че е редно да се работи без да се получават някакви постъпления, парични в случая. НО лично аз съм против това държавата и в часност някои институции да опражняват произвол, както се случи с читанката. Много ми е чудно дали тази глупост би се гледала с добро око другаде. Като се имат предвид обстоятелствата. ;)
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Колеги, имам един въпрос, който не ми дава мира.. ние сега кои защитаваме - тези, които се стараят да създават уникално съдържание или тези, които разчитат на чужд труд? По другите теми всички се оплакват, че им откраднали 2-3 статии по 200-300 думи, а тук се защитава преписването/качването/разпространението на хиляди страници.

Не може да става и дума за сравнение. Имената на авторите на книгите присъстват в Читанка. Книгите ги няма публикувани другаде в интернет или ако ги има, то те са прехвърлени в Читанка със съгласието на първоизточника.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

На автора - респект!
 
Re: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Много добро :lol:.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Поздравления за идеята с пародията.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Блинки този форум би трябвало да е за предприемачество и за хора които искат със собствен труд да постигнат нещо и най малкото е неуместно да се защитават сайтове които нарушават авторски права. В читанка не съм влизал но до колкото знам достъпът до инфо там е платен защо като са големи патриоти не го пуснат безплатно и не сложат един адсенс като повечето хора тук. Също така нека да обявят какви данъци плащат защото е крайно вереме да разберем че когато се кефиме как някой е прекарал държавата и не е платил данъци всъщност сме ги платили ние.
И ако за певците все пак има някъкъв изход от нелегалното сваляне на МП3, като правят турнета то за писателите изход няма и след 10години ще се чудиме защо вече сериозна литература почти не се пише в БГ.
А това че управлението на държавата е неадекватно и незнаят на кой свят са и че ДАНС и ГДБОП ги ползват като поръчков репресивен апарат е съвсем отделен въпрос.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Той форума това и прави. НО да питам колко от вас имат членска карта за градската библиотека? Защото аз лично между онлайн "братчето" й и нея не виждам голяма разлика. Да не говорим, че в читанката не се взимат пари. Докато аз всяка година плащам за вноски. Аз съм за правата на всеки положил труд, но тук както и в повечето такива глупави акции са действали лични интереси, а не правата на горките автори. Там е смешното. Става дума за цялата драма, която държават ни прави. Другото няма спор - всеки заслужава да печели от труда си. Аз не знам къде прочете, че поддържам пиратството. :)
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Блинки чак толкова не се задълбава. Броенето на постове напълно го удовлетворява.
Колкото до литературата - не е нужно да се ограничаваме само с Българска.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Блинки този форум би трябвало да е за предприемачество и за хора които искат със собствен труд да постигнат нещо и най малкото е неуместно да се защитават сайтове които нарушават авторски права. В читанка не съм влизал но до колкото знам достъпът до инфо там е платен защо като са големи патриоти не го пуснат безплатно и не сложат един адсенс като повечето хора тук. Също така нека да обявят какви данъци плащат защото е крайно вереме да разберем че когато се кефиме как някой е прекарал държавата и не е платил данъци всъщност сме ги платили ние.
И ако за певците все пак има някъкъв изход от нелегалното сваляне на МП3, като правят турнета то за писателите изход няма и след 10години ще се чудиме защо вече сериозна литература почти не се пише в БГ.
А това че управлението на държавата е неадекватно и незнаят на кой свят са и че ДАНС и ГДБОП ги ползват като поръчков репресивен апарат е съвсем отделен въпрос.

Авторе

Вие първо се обединете в една асоциация и се защитете от издателите, разпространителите и продуцентите които изяждат кокошката а на вас дават кълките и тогава са пазете от онлайн читанките

Никой не е против вас а против тези на които сте делигирали права да ви представляват а именно мутрите и рекетьорите наречени издатели.


PS

Гледайте Пиронката как мачка Маймуна Винъс

http://www.gledaisport.com/v-0/0/116/v-11625.html
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

В читанка не съм влизал но до колкото знам достъпът до инфо там е платен защо като са големи патриоти не го пуснат безплатно и не сложат един адсенс като повечето хора тук.


Сайта е правен и поддържан само за идеята, което рядко се среща в наши дни. Достъпът до него беше абсолютно безплатен. Сайта беше без реклами, за да не ги обвинят, че печелят от дейноста си и да минат по закона за библиотеките, но както видяхме това невърви. В България като те нарочат, го отнасяш и те дават публично по телевизията да отчетът дейност.

Сега сайта е споделен в торентите по света и всеки може да си го дръпне в чист хтмл да си го има и при желание да чете офлайн.
 
От: От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Сега сайта е споделен в торентите по света и всеки може да си го дръпне в чист хтмл да си го има и при желание да чете офлайн.

за пореден път доказаха колко са жалки и смотани и онова говедо, което е вече N-ти мандат на длъжността си показа колко е зле милия. да не споменавам факта, че не супяха нищо ОТНОВО да направят срещу торентите zamuinda & arena. не знам какво ви говори това на вас, на мен, че не ства нищо от тия. кофти е да гледаме как от данъците им плащаме на тези смотаните заплатите. ето още един стимул да не си плащаш данъци.

а правата на авторите нека да са защитени и да получават за всяка една своя авторкса творба пари, даже е повече от задължително. едва ли ще се намери някой да е на друго мнение в този форум. въпроса е да ги търсят по стандартен и юридически патеки, а не с мутроподбни олигофрени, които даже не знаят как да извадят кутията на компа. ебаси смеха е с тях. :)
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

В читанка не съм влизал но до колкото знам достъпът до инфо там е платен
АКо беше влизал нямаше да говориш глупости. В Читанка никога не е имало платени услуги или реклами. Всичко е било безплатно и без комерсиални цели.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

АКо беше влизал нямаше да говориш глупости. В Читанка никога не е имало платени услуги или реклами. Всичко е било безплатно и без комерсиални цели.

сигурно се бърка с един друг сайт за ел. книги в който за да я изтеглиш, трябва да се прати смс от 4.80 (вече е затворен !)
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Интересно е, че към момента на изземването на сървъра, не се знае за кои точно произведения са нарушени авторските права. Дори да има нарушаване на авторското право, то със сигурност не е било за всички произведения, които са били качени, защото доста от тях (по-старите) са с изтекли такива. Но този казус ще го реши съдът. Общо взето на мен ми звучи, че мастити издатели са видяли, че има сайт Читанка и са качени много книги на него, предположили са че имат голяма далавера (което не е вярно) и си помислили, че много се ощетени.

Вторият проблем с некадърността и нежеланието на издателите и разпространителите да се адаптират към новите изисквания на читателите - търсенето на електронни книги.

Трети проблем - между издатели и автори. Някои бг автори подкрепят Читанката, такъв е Николай Теллалов - Шаркан (има си блог) и всичките му произведения са били качени в Читанката. Има и много други като него.

Та ако бг издателите не се адаптират към средата, не им остава нищо друго освен да освободят място за нови гъвкави предприемачи :)
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Съдът всички знаем какво ще гласува. Виждали сме и по корумпирани дела. Да давам ли пример или се сещате? :) Така си и знаех.

Ако са авторите, то сами са си вкарали автогол. Вместо да разсъждават на сайта като на медот да стигнат до своите читатели и почитатели, те си го кръцват. а нямат много в това т.нар. модерно общество. Но мисля, че някой недоволен издател, който вместо да му купят книгите, те само идват гледат и излизат и си я дърпат от нета. Това е само предположение, лично. Както правят и днешните младежи с дрехите и маратонките. Отиват пробват и си ги поръчват от интернет. Знам за 3 такива случая. Ама не е хубаво да продаваш скъпо на уж бедни.

И съм повече от съгласен, ако издателите не се адаптират по-адекватно ще останат без хляб и ще си го заслужават. Не може да ми мрънкаш, че интернет ти бил виновен. Все пак това се очакваше не само там, но и с филми, музика, софтуери и умните го обърнаха в своята посока, а другите лапнаха Ескалибур. Виждал съм как се предпазват онлайн книги от копиране, софтуери (не говоря за краковете, те са си фрее ама са кофти, всички знаем), музика (то от концерти повече се печели де), филми (едва ли някой е спрял да ходи на кино).

Ще се намери начин да се възроди това, въпроса е че издателите пак няма какво да направят - просто толкова си могат. В интерес на истината мисля, че е много по-зле да го има в Пайръта, това е торент тракър на световно ниво. Кофти е като си заобиколен от смотаняци. :) Това ми е заключението.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Здравейте,
Аз съм сериозна читателка на читанката. Може би някои вече знаят, че не виждам, и това доста време беше единствената възможност свободно да си изтегля книги в електронен вариант. В неделя говорихме с Борислав Манолов в една конференция. Доколкото знам, произведенията на авторите, които са имали претенции, са били свалени от библиотеката. По-големият проблем е с издателите. Дори има автори, които тайно са дали произведенията си, защото са си продали авторските права за определен срок. Всъщност тази акция е организирана от издателите, както беше и преди няколко години с моя колега Виктор Любенов от bezmonitor.com. В средите на невиждащите много се коментира проблемът за авторските права и библиотеките. Сега въпросът е, че електронната библиотека не била като другите, но в момента още не е измислен закон, който да я ограничава по някакъв начин. Не стига, че никой въобще не чете книги, ами им пречат и останалите малко читатели, които по правило нямат пари да си ги купят.
 
От: От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Сайта е правен и поддържан само за идеята, което рядко се среща в наши дни. Достъпът до него беше абсолютно безплатен.

Така, е. Обаче в МВР работят и компетентни хора, които за съжаление са се продали на тъмната страна. Те много добре са написали лъжливата новина в пресцентъра си, която беше копирана 1:1 или поне леко преразказана от останалите медии.

В края на "новината" бяха споменали за един друг сайт (нямащ няма нищо общо с Читанка.инфо), на който се събираха пари чрез SMS-и. По този начин разчитат читателят на новината да запомни най-вече последната част от новината и да остане с грешно впечатление, че и в Читанка.инфо са искали пари.

Доказано е, че човек обикновено запомня най-вече началото и края на подобни новини.
 

Горе