Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Аз бих предложил на рекламодател твърда цена на банер на позиция еди къде си в сайта,
задължително с предплата обаче.:wink:
Нещо като наем на мястото, а не разни цени за импресии, които ако тръгнат да се дискутират край няма.
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Здравейте, чудя се някой може ли да ми каже процентно . Какви са разходите като данъци и такси, когато някой рекламира при вас.
Да кажем от 1000 лв. Колко пари ще отидат за такси, данъци и други разходи.
 
Последно редактирано:
Здравейте отново, чудя се някой може ли да ми каже процентно . Какви са разходите като данъци и такси, когато някой рекламира при вас.
Да кажем от 1000 лв. Колко пари ще отидат за такси, данъци и други разходи.

Ще и направя разбивка:

-10% данък от тези пари;
- имаш счетоводство, което е мин. 50 лева на месец - не толкова заради честите фактури като малка фирма, но и за месечното следене на приходи, разходи и да ти пуска бележка за осигуровките;
- едни осигуровки от ~ 120 лева, ако си с фирма и си самоосигуряващ се;
- разходи от 1-2 лева за транзакции, които не са голяма загуба, но са пари;
- разходи (може би еднократни) за изготвяне на договор, освен ако не нямат техен (но защитаващ техните интереси).

И това е в общи линии, освен ако нямаш и някакви административни, като наеми, интернет, и др., които може да ги спестиш, ако си работиш от вас.
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

1% CTR=10 клика за 1к импресии.. при средна цена 0.15 лв.

Реалистичната цена е между 1.5-2 лв. на 1к импресии.
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Блинки незнам защо продължавате упорито да бъркате рекламирането с прането на пари и източването на фирми

Тия цени от 10лв на 1000 импресии са само за фасада и реално не ги плаща никой освен някой ентусиаст дето е решил сам да си прави рекламната кампания и си няма халхабер понятие от тази работа та ходи сам да си отреже главата

В тия 10лв са се наредили цяло чудо рекламни агенции поставени лица и тн - За да получат правото да рекламират дадена голяма фирма ходят и им правят свирки връщат им обратно под масата % от рекламата ако не директно то под формата на подаръци и тн.

Давам пак за пример АДХ и вие държите цени подобни на онези за които говорите - Кога за последно видях БГ реклама да се върти не мога да се сетя - Защо за онези има рекламодатели а за АДХ няма??? Елементарно щото не сте в схемата с връщането на любовта


А сайтовете за които писах с 6-те стотинки на 1000 импресии вервай ми са едни от най големите в БГ и въобще не се шегуват. Още повече че това е една нормална цена защото от хиляда импресии вероятно се лови по около 1 клик тоест 1 клик идва около 6ст и ако правиш продажба на около 400 клика имаш шанс да си на печалба от тази реклама.
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

mantaman - и е така и не е така, според мен. Зависи от много неща: къде е разположена рекламата, хубав ли е банера, рекламното послание привлича ли... . Моите опити говорят, че в моя сайт имам по 2-3 и повече клика на 1000 импресии, което вече си е оферта!

А това с шесте стотинки на пакет от 1000 импресии в голямата рекламна мрежа, за която казваш - обърни внимание, че това са големи сайтове, които генерират много трафик. Те имат количество и могат да предложат добра цена, защото печелят от оборота. А такава добра цена може да си позволи само този, който има бързообортна стока - за интернет бързооборотна стока е посещаван сайт, който генерира много импресии. Ако ги сметнем набързо, тази група сайтове вероятно правят най-малко по 1 000 000 импресии, съответно цена от 6 стотинки на 1 000 импресии прави 60 лв. на ден., за месец - около 2000 лв. И това само от 1 банер място, при минимални показатели.
 
Пране на пари и над 10 медийни групи, които си работят и то на тези и по-високи цени. Май бая пари има за изпиране тук, в тази така голяма държава. :)

Както си говорехме и преди, ДА, никой не ги плаща тези пари. Но е нужно основа, за да започнеш да даваш отстъпки и бонуси. Давай за пример и Спортал, НетИнфо, Инвестора. Но факт е, че и те не продават на тези цени. И какво, всички да бухаме по 1 лев на 10 000 импресии. Логика, желязо.

Значи ни обясняваш за пране на пари, а в същото време прочускаш факта, че няма връзкарщина кои медии да изперат тези пари. Още нещо, в което не намирам логика. И никой не ми е пратил запитване, за да преговяряме. Демек, малко не ти е реално твърдението тук. Кой да видиш тук...хостингите, телекомоте, банките, софтуерните компании? Нали минават през агенции, и те определят кой какво ще пусне и къде.

Предложение от рода да сложим 3 лева, агенциите да вземат 30%, да дадеш бонуси и случайно ако стигнем до отстъпки граничи в лапането на дулуто и нежното натискане на спусъка. Да може да се размажеш по стената от кеф.

6 ст. на 1000 импресии? Ти определено не говориш сериозно. Почвам да си мисля, че не си уважаваш много продукта, който произвеждаш. А най-лошото, че не уважаваш и н другите. Това не е Cool. :)

Това с тези 6 ст. беше кофти изцепка. :)
 
6 ст. за 1000 импресии и всички можем да ходим да въртим кавали в свободното си време.

Браво бе манта, мислех те интелигентно момче.

Да се обзаложим ли, че ако някой дойде да реклалира тук във форума, Кулайс и Блинки няма да го обърнат в продажба, дори и с намаляване на цената в пъти. ;)
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Странник от въпросните сайтове сигурно всеки един от тях прави по много над 1 милион импресии на ден и за това просто дават пазарно приемлива цена - Те са си направили сметката че по добре да работят пазарно и да им са пълни позициите вместо да губят пари докато си въртят собствени банери тип рекламирайте при нас и си отрежете сами главата.

От друга страна незнам защо всеки който има сайт с по 10 000 импресии на ден е решил че е фанал господ за шлифера и че другите са длъжни да рекламират при него на 5лв за 1000 импресии та той да може да се изживява на интернет гуро
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Ако си направи договора правилно, т.е да се води наем, то тогава може да се размине с осигуровките, защото отдаването под наем не се води труд.

Плам, ти така и не каза в коя ниша ти е сайта. Според мен цената на импресии много зависи от нишата.
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Това е безумно, както и цени от 6ст на 1000 импресии... И за двете трябва да си мазохист от най-висша класа!

Още повече че това е една нормална цена защото от хиляда импресии вероятно се лови по около 1 клик...
 
От: От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Това е безумно, както и цени от 6ст на 1000 импресии... И за двете трябва да си мазохист от най-висша класа!
Не е безумно, защото и в инглиш сайтовете долу-горе така плашат - 0.01 - 0.03 $ за 1000 импресии.
Точно това коментират колегите тук и в дигитайлпойнт, които са се регнали в програми за импресии,
а онези 2-3-5 лв ми се виждат малко в сферата на желанията и пожеланията.:)
На 1000 импресии се хващат средно по 2-4 клика макс, поне при мен е така,
като не броя изключенията в някои ниши.
 
Хаха. Какви са тези сайтове бе. :) КЛИКМАНИЯ.КОМ? Ще ме съсипете. И двамата. Докато ке разберете каква е разликата между треторазряден блог, който се пъде да изгрее и авторитетен сайт, сами си драскотим тук. На теб индициите кога започна да са ти мерител за качество. А булшит платформи колко искаш. Няколко се свързаха с мен, за да изиупуват трафик - импресии. Позициите бяха до футъра, а цените пак толкова смешни. Освен, че не говорим за един тип сайтове, не говорим за един и същ тип рекламна позиция. Как да сме на едно мнение като не се разбираме. ;)
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Много е прав колегата. Кой е мазохиста от тук който ще плати 10 000 лева на ден за реклама в Vbox например? Нали смятаме 10 лева на 1000 импресии?
Стига глупости. Има много места където може да сверите.
2000 евро 1000 клика таргетиран трафик. 3 седмици. Импресиите са 750 000. От тези 1000 клика 86 поръчки средна 82 евро.
Нека да видим кой баламурник ще плати 10 бона на vbox за неориентиран трафик, който не знае къде се намира.

Странникът. На 100 импресии имах 25 клика. Той блога ми беше толкова грозен, че потребителите като влязат се чудят къде да цъкнат да избягат по бързо.
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Странникът. На 100 импресии имах 25 клика. Той блога ми беше толкова грозен, че потребителите като влязат се чудят къде да цъкнат да избягат по бързо.

Е, за тоя вариант не се бях сетил, но и това си е модел де и се иска досетливост и умение да го направиш - така да си направиш блога/сайта, че да накараш посетителите да кликат на рекламите, независимо дали е хубав или грозен. :)
 
От: От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Е, за тоя вариант не се бях сетил, но и това си е модел де и се иска досетливост и умение да го направиш - така да си направиш блога/сайта, че да накараш посетителите да кликат на рекламите, независимо дали е хубав или грозен. :)
По реклами цъкат или ако нещо се заблудят посетителите или хлапетата.:)
В "авторитетните бг сайтове", за които евентуално говори колегата $INeed$ си влизат хора, които рядко цъкат,
а предимно четат, пък и рекламите, които ще видят ще са едни и същи във всички сайтове - нали се излъчват по интереси.
 
От: Re: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Хаха. Какви са тези сайтове бе. :) КЛИКМАНИЯ.КОМ? Ще ме съсипете. И двамата. Докато ке разберете каква е разликата между треторазряден блог, който се пъде да изгрее и авторитетен сайт, сами си драскотим тук. На теб индициите кога започна да са ти мерител за качество. А булшит платформи колко искаш. Няколко се свързаха с мен, за да изиупуват трафик - импресии. Позициите бяха до футъра, а цените пак толкова смешни. Освен, че не говорим за един тип сайтове, не говорим за един и същ тип рекламна позиция. Как да сме на едно мнение като не се разбираме. ;)

Ниидс айде моля ти се дай пример за първоразряден БГ сайт където да си заслужава да плащаш 10лв на хиляда импресии - Както вече казах и наркотици да продаваш не можеш да издържиш
 
@gioiello, абе и ти къде влезе неподготвен. Говорим за брандинг, ало, магазинера....???

DIr.bg, Dnes.bg, ей такива, като не казвам, че са най-добрите, но определено не са некви умрели блогчета от трета глуха, които си слагат такива банери за по 6 ст. И само за протокола, защото май много маркетинг разбирачи станаха, кампаниите се пускат на регулярна база или на определен период. Не се въртиш там нон стоп. Това да не ти е като нагона....нон стоп удървен. :) Има нов продукт / услуга, прави се кампания, разпределя се бюджета и се пуска. Такива глупости от рода на 6 ст. на 1000 импресии, пък не знам си колко клика....май нещо сте объркали темата, пак повтарям говорим за реклама - брандинг, популяризиране на даден продукт / ивент / сървис, , не толкова за кликове,

Ако ви трябват цъкалки, ще ви уредим, седят и чакат в букстото....трябват ви реална аудитория, пред която да наложите нещо, а не от 100 идиота, да кликнат 10+ и разбираш ли каква далавера. А колко ще купят? Ако искате трафик на клик - мрежите. А конверсия - търсачките, защото там е заявка, демек човека има нужда, той търси. Разганичавайте ги малко нещата. През целия си живот не съм купувал от банер от сайт. Никога. ;) Но виж, ако е банер на сайт като еБей, Амазон и подобни - ще кликна и вероятно ще купя. Да обеснявам ли защо. Айде, ще го направя....защото преди време (а и сега сигурно) набиват в популяризация на бранда, под една или друга форма. И знам какво има като кликна, защото познавам бранда. Свързвам го с нещо, с което тродно ще свържа сайт, който цял живот е разчитал на кликове.

Тези мишкарски истории 6 ст. на 1000 импресии за големи и авторитетни сайтове, на някой идниец или такъв дето си купува трафик от сърфовете. :)
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Нийдс евала Гоуем си точно от такива щедри бизнесмени има нужда БГ . Ама с тия приказки как в ДИР-а си струвало да се плаща по 10лв за клик (така да се чете 10лв за хиляда импресии) стана за смех на врабчетата - А въпросните сайтове дето ти ги наричаш мишкарски са едни от най посещаваните в БГ и са достатъчно авторитетни.
Сега специално заради тази тема се регнах да ги пробвам и след няколко дни ще кажа верно ли е това което са ми изпратили на мейла или има уловка.
 
От: Re: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Това е абсолютно вярно. Рекламата има различни функции (справка: гошо.com) за различните цели, така че, да - някои плащат прословутите 10 лева на 1000 импресии, а останалите си чоплят носовете...

@gioiello, абе и ти къде влезе неподготвен. Говорим за брандинг, ало, магазинера....???

DIr.bg, Dnes.bg, ей такива, като не казвам, че са най-добрите, но определено не са некви умрели блогчета от трета глуха, които си слагат такива банери за по 6 ст. И само за протокола, защото май много маркетинг разбирачи станаха, кампаниите се пускат на регулярна база или на определен период. Не се въртиш там нон стоп. Това да не ти е като нагона....нон стоп удървен. :) Има нов продукт / услуга, прави се кампания, разпределя се бюджета и се пуска. Такива глупости от рода на 6 ст. на 1000 импресии, пък не знам си колко клика....май нещо сте объркали темата, пак повтарям говорим за реклама - брандинг, популяризиране на даден продукт / ивент / сървис, , не толкова за кликове,

Ако ви трябват цъкалки, ще ви уредим, седят и чакат в букстото....трябват ви реална аудитория, пред която да наложите нещо, а не от 100 идиота, да кликнат 10+ и разбираш ли каква далавера. А колко ще купят? Ако искате трафик на клик - мрежите. А конверсия - търсачките, защото там е заявка, демек човека има нужда, той търси. Разганичавайте ги малко нещата. През целия си живот не съм купувал от банер от сайт. Никога. ;) Но виж, ако е банер на сайт като еБей, Амазон и подобни - ще кликна и вероятно ще купя. Да обеснявам ли защо. Айде, ще го направя....защото преди време (а и сега сигурно) набиват в популяризация на бранда, под една или друга форма. И знам какво има като кликна, защото познавам бранда. Свързвам го с нещо, с което тродно ще свържа сайт, който цял живот е разчитал на кликове.

Тези мишкарски истории 6 ст. на 1000 импресии за големи и авторитетни сайтове, на някой идниец или такъв дето си купува трафик от сърфовете. :)
 

Горе