Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Това ли е специалната изненада? Впечатлен съм. :) Не, не съм, ама от учтивост ти го казвам. :)

Така, сега аз да ти обясня, защото си и ти си тръгнал да ловиш еднороци. Първо, рекламата в БГ е достъпна по една причина - все още бинеса набляга на ТВ, принт. Не може при ~ 4% рекламен бюджет към интернет да имаш нормален пазар. Нормален става в държави като УК, САЩ и развити в уеб отношение страни, където % е около 40-50%. Когато търсенето се изравни с предлагането, тогава говорим за друг пазарен характер. За момента сме голяма предлага. Да, всеки се мъчи да се позиционира в интернет, защото е евтино и лесно, но тук имаме и принципа 20:80. Който в нашия случай е 20% от фирмите държат 80% от парите изливащи се в реклама, а 80% от фирмите - 20% от тези пари. Сега, направи си сам сметката, ако тези големи компании заделят 50:50 за интернет реклама и други (телевизия, радио, принт, вестници и списания). Дано сме на едно мнение тук, защото не знам как ти си го обясняваш. :)

Второ, какво толкова си продавал, че не може да избиеш кампанията. Да, не е за всеки продукт. Имаше едно време оптимисти, които продаваха кондоми онлайн. Баси далаверата. Едно време е вървяло, сега - няма как да избиеш подобно нещо. Там ако си в бизнеса на услугите, не 2 паунда, еми не знам колко ще си сакаш. То такива кампании и бизнесмени като теб не стигат сигурно до момента да се заиграеш с думите и CTR-а? Както казах на един познат, искат се топки, за да си намалиш клика от левче на 30 ст. ;)

Реално от тези 160 000 импресии ще съм доволен ако се хванат 90-100 клика - Реално обаче едва ли ще са повече от 30[/QUOTE

А това даже вече не знам как да го коментирам. :)
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

редактиран...
 
Последно редактирано:
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Да ви карам под ред че много сте написали пък и някои доста са трили - явно навреме са се усетили че пишат глупости

Странник явно ти не можеш да смяташ - Казваш че от 20 000 импресии си направил 30 клика - Да това е добър показател 1 клик на около 700 импресии обаче се върни малко по назад където ме питаше къде ги виждам тия кликове по 5лв - Еми точно тук ги виждам дори и при добри показатели като твоите - Коментират в тази тема цени от 5-10лв за 1000 импресии сметнати през твоите резултати това прави между 3.50 и 7.00лв на клик - Така че явно много добре смятам и който във този форум може да си позволи да рекламира един месец на тия цени при голям трафик - поклон му правя а всички останали да замълчите

Освен това явно съм бил много прав вчера за очакваното защото рекламата е стартирала и статистиката към момента показва 42000 импресии и 6 клика тоест ако така вървят нещата ще приключи на 160 000 импресии 24 клика при 9.60лв платени това е около 40ст на клик

Ниидс - Много си оригинален в краят на последният си пост - сега погледни горните редове и ако искаш коментирай то и няма смисъл щото явно и да коментираш няма да е актуално

Изненадата за теб е следната ти си посочил abv като сайт в който си заслужава да се плащат по 5-10лв за 1000 импресии - Е ще се наложи да те разочаровам -Те самите не мислят така и за това си продават рекламата много много по евтино през тяхната рекламна мрежа ADWISE и поне аз за разлика от вас съм рекламирал на доста места ще ви дам и конкретна статистика от Адвизе

Разходи за кампанията - 254,02 лв.
Импресии - 4 737 785
Кликове - 4 123
ЦТР - 0,09%
Цена на клик - 6 стотинки
Цена на 1000 импресии - 5 стотинки
И кво стана що руча жабетата та се изказваш неподготвен

Драгер - Чакам и твоите предположения предполагам че и ти ще направиш някое умно предположение като абв - И за твоя информация въпросните реклами се въртят на ротационен принцип с Адсенс - просто явно го пускат за запълване и за разнообразие да не втръсват на хората рекламите да не са луди иначе да им въртят рекламите на по 5ст като могат да си въртят техните на цени по около 40ст за клик

Все още се чудя защо водя този разговор с хора които явно никога не са развивали реален бизнес и никога не са го рекламирали по интернет - Аз разбирам да ни се разминаваха с малко вижданията и да спорехме дали 40ст на клик си заслужават ама вие просто сте извън орбита с тия кликове от по 5-10лв
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

mantaman - аз продължавам да твърдя, че не си прав и не смяташ правилно. Просто бъркаш вида на рекламата. Реклама на импресии не е равна на реклама на кликове. Това са две различни неща. Понякога в рекламата на импресии може и да няма и 1 клик за 1000 импресии, а друг път може да има и 100 клика. Всичко е относително.

Щом искаш да си сигурен - търсиш реклама на кликове и се възползваш от само такива предложения. Ако не може да намериш такива - поръчваш реклама на импресии и стискаш палци да има кликове.

Отностно примера ми май пропускаш нещо съществено - банера е на най-лошото място в сайта, във футъра, но въпреки това е кликаем. А постигнах тези добри показатели защото бях сложил хубав банер, който да привлича вниманието. Ако го бях дигнал нагоре щях да имам с пъти по-добри показатели.

Освен на импресии може да се поръча и на клик. Но малко сайтове се съгласяват да приемат такава реклама, защото за тях е неизгодно, заблудени са от другите сайтове с високите цени. Трудно е да се определи цена, и тя зависи от много фактори, като винаги като давам пример за цена имам предвид най-добрата позиция в сайта, която е и най-скъпата. А в един сайт може да има реклама както и за 50 стотинки на 1000 импресии, така и за 3-5 лв.

Трябва да се види конкретния сайт и данните на palamg, за да може да го посъветваме някаква ориентировъчна цена, сега просто гадаем. Но според мен за основа може и това което го посъветвах и аз и още някой беше - цена от около 3-5 лева на 1 000 импресии, да направи отстъпки с около 20-50% и ще получи що годе нормална цена.


Все пак не всеки иска да рекламира, макар и на ниски цени, но пък примерно тук форума не може да служи за ориентация на бизнес, защото хората нямат пари и не дават, иначе не мисля, че предлагам скъпи оферти, а напротив - 50 стотинки на 1000 импресии или 10 стотинки на клик + бонуси.
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Странник в края на поста си най накрая написа нещо смислено върху което можем да водим някакъв разговор - да цени от 50ст на 1000 импресии или 10ст на клик са база върху която може да се води смислен разговор дали има смисъл да се рекламира или не - Но горните фантазии дето ми развивахте за 5-10лв на 1000 импресии е даже смешно да се коментират

Ето и моят анализ на тази база

При нетаргетиран трафик обикновено се прави по около една продажба на 200-500 клика при цена 10ст това прави 20-50лв на една продажба което в повечето случаи не е икономически изгодно

Но ако сайта е поне малко профилиран и с добре направена реклама успеете да добутате конверсията до около една продажба на 150-200 клика вероятно ще покривате разходите за реклама и ще ви остане като бонус увеличената база с клиенти които периодично да офертирате и да очаквате да се върнат за втора или трета продажба от което вече да сте на печалба.

Стара максима е че лоша реклама няма обаче безумните мечти на пишман уебмастери дето едва ли не искат като имат сайт с 500 уникални на ден да хванат печалба на месец от 3000лв с цени за реклама от по 5-10лв за 1000 импресии са отвъд икономическата логика и не че е проблем на някой идиот да продадеш реклама на такава цена проблема е че няма достатъчно идиоти за всичките тези фантазьори.

До автора на темата - Колега сподели колко импресии прави сайта ти и каква ти е била средната печалба на клик или на импресии от адсенс до момента
 
От: От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Аз няма повече да се занимавам с тази тема, защото с теб няма да стигнем до консенсус - ти си правиш някакви сметки на дребно и смяташ ЦТР-та по 0.09%, което е безумно... Това можеш да го постигнеш със смрадлив трафик от 9.60 лв. за 100к импресии. Така и не ми прати ЛС, за да видя сайтовете - не виждам какво ти пречи, щом са толкова яки :)

Плащай си кликове по 1-2 ст., пък онези кавали от Кока Кола, които плащат по 5-10 лева на 1000 импресии ги остави - те са глупави, нищо не разбират или перат пари!

Драгер - Чакам и твоите предположения предполагам че и ти ще направиш някое умно предположение като абв - И за твоя информация въпросните реклами се въртят на ротационен принцип с Адсенс - просто явно го пускат за запълване и за разнообразие да не втръсват на хората рекламите да не са луди иначе да им въртят рекламите на по 5ст като могат да си въртят техните на цени по около 40ст за клик
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Странник в края на поста си най накрая написа нещо смислено върху което можем да водим някакъв разговор - да цени от 50ст на 1000 импресии или 10ст на клик са база върху която може да се води смислен разговор дали има смисъл да се рекламира или не - Но горните фантазии дето ми развивахте за 5-10лв на 1000 импресии е даже смешно да се коментират

Е, аз говоря на базата на неизвестността, и давам просто отправна точка за работа, от там нататък се гледа, анализира... . Трябва да се види конкретния сайт, прав си и ти да искаш да каже поне посещения/импресии за да знаем кое какво е.

Иначе за тези оферти - аз редовно си ги правя и мисля, че това е оптималното, даже и сме комуникирали с теб по този въпрос, не казвам нещо ново, още повече, че снощи пуснах още една оферта, която според мен дава много повече шанс да има по-добра успеваемост на рекламата: пакет от 3 банера за 10 стотинки на клик, независимо на кой банер се клика.
 
Какъв консенсус. Ти му говориш едно, той неговото си знае. Мизерия и тънък трафик. Едните искт трафии за стотикки, другите - на разукни цени. Така че седи си в мизерията и се надявам да нямат голям сайт, на който да търсиш рекламодатели. И знай, о велики разбирачо, продажбата на клик и на импресии с две различни неща и идеята, че ги че ги обвързаш без споменаване на позиция, връзка между клик и импресия в crp, вида на банера, трафии и прочие говори за неразбиране от материята. За това не ни занимавай с твоя фейк трафик. И ако сравняваш форума (нас) с някакви сайтове от които купуваш трафик на килограм, значи си по прост отколкото си мислех. Но като те слушам, не спираш да деградираш. Купувай си фейк трафии и не ни занимавай с глупости. После "не ми коняертира". Баси шока, пич. :) И не кандидатствай за позиция Бранд мениджър никога. Така ще фалираш и компанията, освен че ще влезеш в книгите за най-смотано управления в маркетикга.
 
От: Re: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Аз си изтрих предните два коментара, защото бяха подобни и реших, че е по-добре да се въздържа... :)

Какъв консенсус. Ти му говориш едно, той неговото си знае. Мизерия и тънък трафик. Едните искт трафии за стотикки, другите - на разукни цени. Така че седи си в мизерията и се надявам да нямат голям сайт, на който да търсиш рекламодатели. И знай, о велики разбирачо, продажбата на клик и на импресии с две различни неща и идеята, че ги че ги обвързаш без споменаване на позиция, връзка между клик и импресия в crp, вида на банера, трафии и прочие говори за неразбиране от материята. За това не ни занимавай с твоя фейк трафик. И ако сравняваш форума (нас) с някакви сайтове от които купуваш трафик на килограм, значи си по прост отколкото си мислех. Но като те слушам, не спираш да деградираш. Купувай си фейк трафии и не ни занимавай с глупости. После "не ми коняертира". Баси шока, пич. :) И не кандидатствай за позиция Бранд мениджър никога. Така ще фалираш и компанията, освен че ще влезеш в книгите за най-смотано управления в маркетикга.
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Айде пак по ред

Драгер - Чаках те да дадеш пример като Ниддса та да станеш и ти за смях ама явно даже и пример не можеш да измислиш - той посочи АБВ а се оказа че е извън орбита защото самите АБВ продават трафика си 100 пъти по евтино от това което той си мисли

А да наричаш трафика на Резон Медия Груп - въшлив след като в него влизат най успешните сайтове в областта на обявите за коли и имоти е най малкото комплексарщина - когато станеш по голям от тях тогава давай такива изказвания.

А колкото до Кока Кола да са рекламирали при теб та да знаеш на каква цена си плащат рекламата ?!?!?!?!?

И ЦТР-а не го смятам аз а цитирам конкретни цифри за разлика от голите ти приказки


Странник - Радвам се че сближихме позициите си по въпроса с рекламата - ако имаш сили опитай се да го обясниш и на ония двама крупни бизнесмени дето сигурно си продават трафика на Кока Кола и ние сме им под нивото


Ниидс личи си кой мисли на дребно за разлика от теб аз много отдавна рабоят за себе си и ако ти ходиш по разни фирми да си търсиш работа аз този период съм го минал преди 20 години

И да ти кажа няма значение рекламата дали е на импресия или на клик - Важното е каква е нейната ефикасност, а това се измерва с ЦТР-а и конверсията в последствие - Всичко останало е прах в очите който се опитвате да хвърляте на балъците докато им обяснявате как ще станат много гуеми ама първо трябва да рекламират при вас на по 5лв клик

А кои от двамата е по прост нека да преценят останалите във форума - Защото и ти като Драгера освен голи надути приказки до момента не си показал нищо конкретно за да защитиш тезата си
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Не знам в какъв свят живееш :) Abv ти продават евтина реклама през adwise, но виж техните сайтове - имат повече adsense, отколкото adwise (дори ня някои имат само адсенс). Естествено, че на по-добрите позиции ще сложат адсенс с по-добра конверсия, отколкото твоите реклами. Adwise-а го въртят на разни партньорски сайтове и може да сметнеш те какви пари изкарват, щом ти плащаш 5ст на 1000 импресии. Купи си директна реклама, пък тогава ела и кажи, че я продават евтино.

Не разбрах защо намесваш Резон Медия? Ти при тях ли рекламираш по 9.60лв. на 1000 импресии?
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Алелуя - Най накрая и този прогледна - Да точно в Резон рекламирам на 6ст на клик - Айде сега ни обясни как и на тях им е въшлив трафика като на АБВ и останалите сайтове в групата
 
Карай ни по ред.... :) :) :)

За смях си ти пич. Пишеш във форум, в който всеки има по минимум един сайт и им обясняваш, че трафика трябва да го продават на безценица. Ако ще се смеем, май ще е на теб, защото другата опция е да си прав и всички да си затроврим сайтовете. ;)

Давам за пример АБВ, защото дори и ти имаш поща там. Кой да ти дам? Новини.бг, където пишат глупсоти и статите им не струват? Давам ти нещо, за което може да се хванеш. Ходи купи трафик от най-голямата поща в УК (например) на цените, които смяташ, че са нормални. И не ми говори глупсоти с кликовете. Кликовете зависят от много неща, както ти писах. Както се вика ако сложил глупав банер, и 1 на 100 000 импресии няма да видиш.

http://www.netinfocompany.bg/ads-formats/banderole-banner-1158

Баце, за тези ли ми говориш - http://www.rezon.sof.bg/ ? Като им гледам сайта, трудно мога дапреценя колко са големи....прилича на правен от сляп човек. :) Коментирам какво мисля, а дали съм по-голям или по-малък от някаква треторазядна агенцийка, остави ме сам да се срамувам за това. :)

Знам сериозните агенции (не тия от примера ти) каква база поддържат, хора, ресурси и т.н. И не смятам, че ще седнат с анализатори, готова концепция и екип, за да си говорят за стотинки и кликове. Доста наивно мислене имаш, ако смяташ, че някой знае какви бюджети отделят Кока Кола. И ако искаш да станеш някой ден като тях, може да си излезеш от черуката, за да видиш, че много неща са възможни в този и други бизнеси. На никой не му пука кой с какво ежедневие се сблъсква някое уебмастърче. :)

Как така няма значени каква е рекламата? Ти шегуваш ли се? Имаш трафик, ти си правиш рекламата и ефективността. Като си смотан и 100 000 лв. рекламен бюджет ще утикаш без резултати. За това е такова положението с онлайна ни...защото такива заленчуци ходят на такива позиции. Дето тук 10К, там 8К, без даже да им е ясно, че към всяка аудитория трябва да се подходи различно, за да имаш добър % успеваемост с кампанията на нещо си.

Кажи ми какво конкретно да ти покажа? Казвам ти какви са цените, кавам ти, че няма как такива медии да продават на 6 ст. и все още същестуват. Сам сметни, дали с 6 ст. на 1000 импресии успяват да задържат екип от не знам си колко думи. Какво, да отида да им взема извлечение от банковите сметки? Ако не вярваш, че се случва, проблема си е твой. Аз няма какво да ти се обясбявам.

Хахах, ходя по фирми да си търся работа. Гадаеш или знаеш? В момента говорим за импресии и справедлива цена, ако ще си заядлив тук, казвай, за да прекратим и да си се храним на друга основа. :) Минал си период от 20 години. Бате, колко пък ме мръсне това. :)
 
Последно редактирано:
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Ниидс факта че нямаш представа кои са Резон изчерпва напълно темата - Даже Драгера като чели замлъкна като разбра че става въпрос за тях явно е малко по интелигентен от тебе

Живей си в илюзите си дано хората които са прочели темата да им е била полезна, аз спирам да те коментирам просто си далече от нивото на което един разумен човек би водил разговори
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Не разбрах за кой Резон говориш - Резон Медия (mobile.bg, imot.bg) или това нещо Резон Медия Груп, към което $INeed$ е дал линк? Ако говориш за Резон Медия (mobile.bg, imot.bg), то вероятно си объркал десетичната точка в това 9.60 с поне две цифри, другото нещо няма да го коментирам :)
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Малко оффтоп.

"Резон" си ги спомням как почваха - оттогава имам голям респект към тях като организация, която е постигнала много със собствени сили.

Първият им по-силен проект бе вестник "Софийски имоти". Месеци преди да го направят обикаляха представителите на агенциите за недвижими имоти. Тогава на пазара имаше две браншови сдружения - НСНИ (Национално Сдружение Недвижими Имоти) и ИСАНИ (Информационно Сдружение на Агенциите за Недвижими Имоти). НСНИ повече блъскаше по лицензирането на дейността и правилата, а в ИСАНИ разполагаха с първата система за обмяна на информация за имотите между агенциите.

Обикаляха, обикаляха, но от "Резон" не тръгнаха да правят нов модел, създаден от теоретици, а тръгнаха по пътя на интегриране на работещ модел за имоти, изграден от практици. Вестникът потръгна и за нула време обра парсата.

След виденовата зима работих известно време в чужбина, пренасочих се най-вече в бизнес, свързан с интернет, и не съм следил развитието им. Но в началото на 21 век те вече имаха едни от най-добрите български сайтове за обяви за имоти и автомобили. Личеше си, че тези сайтове са много внимателно правени - удобни и ергономични за потребителите.

Нямам никаква представа колко са силни финансово сега и т.н. (не са ми в обсега на наблюдение през последните години), но мога да гарантирам, че разбират от бизнес, разбират от интернет, знаят какво правят и го правят професионално.
 
Пич, едните са "Резон" ООД, другите са Резон Медия Груп. Изразявай се като хората. Сега ги видях. И какво?

http://rezonmedia.eu/tarifi/imot ?

Те не са ли на тези цени, за които говоря? За да няма празни приказки, искаш ли да направим и към тях едно запитване? И да видим какви цени ще ни дадат. Ще е прав този, който има най-близка цена. Аз съм в рейнда 5-10 лв. на 1000 импресии, ти там със стотинките. :) И да видим.
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

за тези говори - http://rezonmedia.eu/
имат сайтове за обяви...имат много импресии и при по-висока цена няма да ги продадат (не, че сега са ги продали)

в големите и авторитетни сайтове се купува реклама за налагане на бранда, не толкова за това колко ликове ще имаш
много офлайн бизнеси купуват реклами - примерно кока-кола - няма да кликнеш на банера, ама като идеш на кафе, първо на ум ще ти дойде кока-кола

хората като видят, че рекламираш в авторитетен сайт, предполагат че и ти си сериозен


относно adwise.bg
тук са партньорските им сайтове - http://www.adwise.bg/about.php?page_id=17#aboutTitle
цените за реклама какви са?
 
@nortrant, баце, обясни му го и ти, моля те. :) За това има на тези формати и видеа, флашове, които излизат от рамките и диспейват реклама. Не знам защо въобще говорим за кликове.

Тук рекламата е такава, там така, а ако искаш има и сърфове, където е и такава рекламата. :)
 
От: Голям рекламодател ме потърси за реклама в мой сайт - имам нужда от съвет.

Аз пък не мога да разбера как смятате, че ще оспорите практическия опит на единствения сериозен рекламодател измежду вас с теоретическите си съждения (единия тук е по-нов и не го знам що за птица е, ама като чета приказки от типа "пич" и "баце" , става ясно, че и той се бара сред отворковците) .
 

Горе