Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Вероятно са си калкулирали цените заради по ниските цени на горивото, вярвам че скоро и другите куриери ще отговорят на удара. Но все пак глобални промени в цените на доставките не мисля че ще има, докато не започнат да ни разнасят пратките с дронове. Всъщност някой смятал ли е колко ще изгори един дрон от Пловдив до Плевен?
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

По-големият проблем е как ще достави пратката...
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

колко ще изгори един дрон от Пловдив до Плевен?
Не съм виждал дрон на нещо различно от батерия. Какво значи колко ще изгори?
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Всички ли тука работите с Еконт?
Аз пък купувам доста неща оналйн, съпругата пък даже повече от мен и в 90 процента от доставките ги получаваме със Спиди.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Никой не трябва да работи с тея.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Днес получих оферта от Спиди с 25% отстъпка. Не ни е основна дейност електронната търговия, нито имаме огромни обеми, но цените са под Еконт с 20% отстъпка. Има избор, не е само Еконт.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Поискай оферта от Рапидо. Дъщерна фирма на Спиди. Спиди и Рапидо ползват под изпълнители като Европът или др., куриери. Това яко усложнява пратките при протокол на ниво реккамация.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Поискай оферта от Рапидо. Дъщерна фирма на Спиди. Спиди и Рапидо ползват под изпълнители като Европът или др., куриери. Това яко усложнява пратките при протокол на ниво реккамация.
Рапидо не са ефективни извън няколко големи града. Пример пример - пакет от София до Котел им отне 9 дни и доставката беше 7 лв за 1 кг пратка без наложен оплатеж. Не ми се мисли ако аз изпращам от Котел до Бяла Слатина да речем може да стигнат след 30на дни...

Европът, M&BM Express, ЛЕО Екпрес дори не става ясно на какво основание се наричат куриери.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Крумов зависи какво търсиш. Аз търся цена. Все пак ако получателите са на адрес - няма 9 дни. Получателите така са разглезени от Еконт, че просто трудно е за обяснение.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Рапидо имат специални цени за Онлайн търговци. Все пак за София 2.40 лв е перфектна цена.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Рапидо не са ефективни извън няколко големи града. Пример пример - пакет от София до Котел им отне 9 дни и доставката беше 7 лв за 1 кг пратка без наложен оплатеж. Не ми се мисли ако аз изпращам от Котел до Бяла Слатина да речем може да стигнат след 30на дни...

Европът, M&BM Express, ЛЕО Екпрес дори не става ясно на какво основание се наричат куриери.

Сигурен ли си? Аз такъв срок не съм имал никога за доставка - винаги доставят на следващия ден, с изключение на някои много малки села, където е по график, но и той е достатъчно редовен. И доставката е наполовина на това, което си написал.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Рапидо са мизерници. Работих с тях малко и близо 6-8 месеца след това ми изпратиха някакви 30-40 лв., които уж съм имал да им плащам за куриерски услуги. Разбира се, нямаше как да пазя документи за толкова стари пратки, та си платих 40-те лв., но им казах, че са мизерници. И забележете, след като им платих ми изпратиха писмо от събирателна фирма ДО ОФИС НА ЕКОНТ!!! Отивам до Еконт и момчетата там ми дават някакво писмо, отварям и опала :lol: Шефката им, Диана се казваше, я наврях в кучи гъз.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Т.е., ти си работил с тях, а те, гадовете, са ти искали пари?
Ужас...
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Не смятам за нормално след половин година да се появяват някакви задължения, които няма как да докажа, че ги е имало или нямало. Това значи, че примерно септември съм работил с тях, а получавам фактури април на следващата година :-o През тоя период не съм ги използвал. Обикновено задълженията се фактурират следващия месец, а не когато на някой му скимне. И нее нормално, след като съм платил да ме пускат на бирници, че и да ми пращат писмото до адрес на офис на Еконт. Ако смяташ, че това е нормално, работи си с тях.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Рапидо имат специални цени за Онлайн търговци. Все пак за София 2.40 лв е перфектна цена.

Не всички сме в София все пак. Както написах Рапидо са актуални за няколко големи града. Извън тях издишат сериозно.

Последните 3-4 години Еконт нямаха конкурент на услугите си и като цяло до преди една година бяха перфектни. Каот цяло винаги съм предпочитал да платя 4 - 5 лв доставка до адрес и да ми дойде поръчката бързо, пред 2-3 лв и да забравя кога и какво съм поръчал
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Крумов :) Рапидо са номер 3 в класацията и поетапно се разрастват. Едно нещо не са променили обаче - цените си. Все пак имай в предвид, че доста гиганти ги ползват. Тоест и колеги с 300 пратки на ден и още по оборотни. Ако са толкова зле колкото ги описвате :) ще губят пазар. А това не е така.

Сега отделен въпрос е, че всеки идин от вас трябва да си напасне логистиката на куриера - не обратното.

Тук се обсъждат некви простотии - но ако клиента си плаща ок :) но когато аз поемам доставката - всичко е разход и не работя за удобство на клиента, който очаквал обаждане - а ние сме му писали на @ а той пък го отварял 1 път седмично.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Отстъпката за клиента не може да е повече от 10% това е ...

Това вече е смешно... Доколкото разбрах остъпката им преди за магазини беше твърда, а именно 20%, а сега едва 10%...
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Ще има ли групиране или не?
Speedy имат ли онлайн офис?
Пратките им от техен офис ли пак се пращат?
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Ще има ли групиране или не?
Speedy имат ли онлайн офис?
Пратките им от техен офис ли пак се пращат?

Имат онлайн форма за товарителница, модул за интеграция към доста платформи, може да пускаш пратките и от техни офиси и да идва куриер дати ги взема разликата не е като при еконт 2 лв, а някакви стотинки

Експресни куриерски услуги:

Пратки до 0,5 кг

врата/врата - 4.59

врата/врата с модул през твоя магазин - 4.41

офис/офис - 3.90


Икономични куриерски услуги:

Пратки до 0,5 кг

врата/врата - 3.63

врата/врата с модул през твоя магазин - 3.48

офис/офис - 3.08
 

Горе