Гугъл официално обяви чистка

От: Гугъл официално обяви чистка

@emoyambol - първата страница от подписа ти е докладвана като атакуваща. Нещо са те хакнали май.
 
Добре, нека го разгледаме малко технически. Ако сайтът е качествен с white seo, той би изскочил не след дълго, след минаването на бота, пак би върнало позициите. И както казаха по някои форуми, това не е толкова ъпдейт, колкото денс. Естествено, всичко което се изписа последните 24 часа са предположения и обикновени научвания. Та, бота минава и го връща там където е бил, или по-добре, анализира го отново и му дава леко рамо, според това колко по-добре се е справил от конкурентите си.

@emoyambol, никога не е било честно, говорим за монопол тук все пак. :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Ебахти истериите честно. За 10 часа темата има 1800+ разгледания и 80+ отговора- кога е било това досега :O Днес за пореден път се убедих, че не трябва да разчитам на Гугъл да ме храни. Нещата се променят, ние трябва също. Отдавна се говори, че тия схеми ще изгърмят в даден момент и това се случи. Въпросът е какво ще стане сега. Наистина интересно.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Стига празни предположения. Това си е точно ъпдейт и е потвърден официално от много световни източници, които са имена, например: http://searchengineland.com/google-launches-update-targeting-webspam-in-search-results-119295. Точно ъпдейт си е, при това с конрекретна цел - премахване на уеб спама, а не преоптимизацията. Според тази статия ъпдейтът ще засегне около 3% от резултатите в световен мащаб. Информирайте се малко преди да стреляте в тъмното, има си официална информация по темата, при това, колкото искате. И като всеки ъпдейт ще размести резултатите за 1-2 седмици, няма нужда от сълзи и сополи, не се случва за пръв път, макар и да е доста мащабен този път, но е крайно време сателитките и мрежите от сайтове по 100+ на 1 IP адрес, наликнати помежду си с едни и същи анкор текстове по безумно нагъл начинда стоят закотвени на челни позиции. Скоро се надявам да порежат и кирилските домейни, които са направени с цел SEO от хора, които не могат да си оптимизират основните сайтове и купуват домейни на кило. Това време умря :) Тепърва ще става интересно!
 
Re: От: Гугъл официално обяви чистка

Стига празни предположения. Това си е точно ъпдейт и е потвърден официално от много световни източници, които са имена, например: http://searchengineland.com/google-launches-update-targeting-webspam-in-search-results-119295. Точно ъпдейт си е, при това с конрекретна цел - премахване на уеб спама, а не преоптимизацията. Според тази статия ъпдейтът ще засегне около 3% от резултатите в световен мащаб. Информирайте се малко преди да стреляте в тъмното, има си официална информация по темата, при това, колкото искате. И като всеки ъпдейт ще размести резултатите за 1-2 седмици, няма нужда от сълзи и сополи, не се случва за пръв път, макар и да е доста мащабен този път, но е крайно време сателитките и мрежите от сайтове по 100+ на 1 IP адрес, наликнати помежду си с едни и същи анкор текстове по безумно нагъл начинда стоят закотвени на челни позиции. Скоро се надявам да порежат и кирилските домейни, които са направени с цел SEO от хора, които не могат да си оптимизират основните сайтове и купуват домейни на кило. Това време умря :) Тепърва ще става интересно!

Тепърва става интересно, да. Тук говорим за ново поколение оптимизация. Иначе никъде няма сълзи и сополи, но такива "официални" информации не се знае доколко са достоверни. Гугъл никога няма да разкрият какво мислят, как и защо го правят. Затова колкото и световно да е името, всичко опира до догадки.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Аз пък забелязвам точно обратното , сайта ми е на 4 години и последните дни по основните ключови думи много варираше , но все в топ 5. Сега е в топ 3 по много повече думи от когато и да е било, въпреки ,че сайта е наказах заради SMS Рекламите които бях пуснал.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Аз пък искам да направят така че да може да се съсредоточим в сайтовете си а не да събмитваме като замаяни или да ползваме тъпия ФБ или всякакви такива. Искам да си пиша статии, не да се занимавам с глупости.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Аз пък забелязвам точно обратното , сайта ми е на 4 години и последните дни по основните ключови думи много варираше , но все в топ 5. Сега е в топ 3 по много повече думи от когато и да е било, въпреки ,че сайта е наказах заради SMS Рекламите които бях пуснал.

Нормално е като едни сайтове отиват назад, други да излизат напред. Не може всичките да идат назад.

Аз пък искам да направят така че да може да се съсредоточим в сайтовете си а не да събмитваме като замаяни или да ползваме тъпия ФБ или всякакви такива. Искам да си пиша статии, не да се занимавам с глупости.


tanipo знаеш ли още колко хора искат просто да си пишат в сайта, а и колко хора в момента просто си пишат в сайта? Трети пък обичат други да им пишат в сайта и т.н. Как ще се пребориш с тях ако не правиш оф пейдж сео? Нали не мислиш, че ще си единствения с он пейдж сео и гугъл ше те изтипоса отпред, само защото много обичаш да си пишеш в сайта?
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Най-добре би било да искат да се направи само един submit - при тях. Не че харесвам Google, но ако няма спам линкове, Google няма как да ви открие сайта. За да го открие, може просто да се регнеш при тях. По тази логика в мен назрява едно подозрение. Преди години се твърдеше колко важен е DMOZ за класирането в Google, но от опит разбрах, че не е вярно. Сега може и да стане вярно.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Имам 2 сайта в DMOZ, не мисля че помага с нещо. Единия от двата сайта е онлайн списание, лидер и единствено в нишата си. Всичко друго е електронни магазини, което не пречи да има 10 магазина на по 1г пред моя 5 годишен ДМОЗ одобрен сайт пълен с интересно, уникално и релевантно съдържание с уникални снимки.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Страшни специалисти се изказвате тука, вече явно ги разбирате алгоритмите, чак се чудя как не работите в гугъл :lol:
 
От: Re: Гугъл официално обяви чистка

Гугъл официално обяви чистка . Явно чистката е за качествените сайтове. Където и да гледам по топ местата на Google за дадени думички, само шитове. Но е така, няма съвършени алгоритми, както се казваше в една тема, ако няма как машина да замести човека, и това е едно много добро доказателство.

Явно като са удряли спама, са пропуснали доста голям брой от него, но за сметка на това качествените сайтове са го отнесли, защото това са "идентифицирали" като спам сайтове. Сега е време малко да си позакърпят издънката. Ако направят нещо обратно на това, което са направили като алгоритъм, може да имат по-голям успех, но реално се връщат в начална фаза. Ще трябва вече да засилим темите "Как да оптимизирам за Yahoo, Bing, AOL, ASK", и май ще сме на по-правилна посока от това да се правят някакви неясни опити за SEO за Google. Защото в такова се превърна. Искам да видя как им се продават книгите на тези гурута, които са писали за точно такъв тип оптимизация. :)

Пропускаш новите играчи на пазара на търсенето: http://duckduckgo.com/ и Yandex

Аз лично ще изчакам няколко дни и ще сменя търсачката си по подразбиране ако резултатите продължават да са толкова зле. Последно пробвах Bing преди няколко месеца, но тогава не бях доволен. Като гледам какви резултати връща Google в момента, Bing тогава беше по добре. Все пак ако нещата продължават така по-скоро ще дам шанс на новаците на пазара http://duckduckgo.com/ и http://www.yandex.com/

Google is EVIL monopoly!!!
 
От: Гугъл официално обяви чистка

ЛИЛАКОР при все цялото му уважение към теб мисля че тона ти не е особено подходящ още повече че цитираш някакви източници вместо да дадеш линк към самия Г където много ясно са си написали - че от този ъп ще пострадат и преоптимизиралите освен тези със уеб спама

http://googlewebmastercentral.blogspot.co.uk/2012/04/another-step-to-reward-high-quality.html

Който не го мързи може да прочете и стотиците коментари да види как им се мазнат и после чакайте някой да върне коня от реката
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Страшни специалисти се изказвате тука, вече явно ги разбирате алгоритмите, чак се чудя как не работите в гугъл :lol:
Къде ги видя тези специалисти? Повечето в темата само се оплакват, други предлагат идеи (+предположения) как да се оправим в ситуацията, а трети направо искат да зачеркнат Google.
Мен конкретно Google ме бие надолу от няколко месеца (т.е. преди G да решат да правят тези сериозни чистки). За да скоча нагоре бая работа ме чака. Това би трябвало да звучи като голям проблем, но не е. Хубаво е когато сайтовете имат голям процент лоялна аудитория (т.е. такава дето си ги посещава директно). Затова брандовите реклами (т.е. рекламите на име на фирма, име на сайт и т.н.) са истинските реклами. Другото (това с кликовете) е смешна работа.
Съвет: Измислете уникални лесно запомнящи се име, мото, лозунги (т.е. лафове дето пробутвате в стандартни моменти) и тем подобни неща на сайта си. След като хората ви запомнят няма значение колко ви харесва Google, Yahoo и който и да е друг такъв. Важното е да кефите аудиторията си. Този ми съвет е безполезен за сайтове правени на килограм.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

В коментарите под статията в блога на Г. има не само подлизурски коментари - Имаше един на уебмастер с осем годишен сайт посветен на борбата с наркоманиите - Сайт с идеална цел с линкове от сайтовете на почти всички известни клиники в УСА като тази на Харвардският университет и тн.
Та той вика - Браво Г. уби труда и надеждата за спасение на хиляди и извади резултати на спам сайтове с очевидни линк кампании.
Ама дето се вика битият бит ебания такован и тн.

Аз друго искам да попитам на миналият ъп доста народ изреваха - Биаро мисля че беше един от тях ако не се бъркам - Какво стана в последствие успяхте ли да извадите сайтовете. Тоя моят дето потъна сега преди месец и половина пак го беше удавило но тогава успях да го извадя - Сега обаче ми се струва че няма да има оправия.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Имаше един на уебмастер с осем годишен сайт посветен на борбата с наркоманиите - Сайт с идеална цел с линкове от сайтовете на почти всички известни клиники в УСА като тази на Харвардският университет и тн.
Та той вика - Браво Г. уби труда и надеждата за спасение на хиляди и извади резултати на спам сайтове с очевидни линк кампании.

Какво значение имат идеалните цели спрямо милионите печалба на гошо? След като имаме монополист - какво друго може да се очаква. Гошо не е социален капитализъм като в Швеция и подобни, а див американски капитализъм. Същото като микро софта.
Гошо направи така, че цял свят да го помпа с инфо. Е, време е вече да осребри промо чиповете.
 

Горе