Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

А някой би ли си сложил второ бутонче в съобщението, което да гласи нещо от сорта "Дори не ме интересува" и да брои кликанията на това спрямо нормалното "Съгласен съм" бутонче? :-o
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Аз нямам такава тъпня на сайта си.Сайта ми на WP. Кажете как да го направя най-лесно бързо и да е почти незабележимо ,по възможност с плъгин, че ровенето по кодовете да сайта ми не ми е най-силната страна. :D
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Още нищо не съм сложил пък гледам си работи adsense и не съм получавал никакви съобщения.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Cookie Law Info - плъгин за WP

Инсталирах плъгина.Като дадеш Read More съм направил да ми води към PRIVACY POLICY. Нещо друга трябва ли да се направи ?
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

И ако не го сложим това какво става?
Ще имаме спад в класирането ли? :)
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

И ако не го сложим това какво става?
Ще имаме спад в класирането ли? :)

И аз това питам, но никой не знае. При мен спад не се забелязва за сега.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

И ако не го сложим това какво става?
Ще имаме спад в класирането ли? :)

Предполагам ще ви стопират адсенса :)
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Ми като сме независими от рекламната им мрежа?
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Ми като сме независими от рекламната им мрежа?

Самото изискване идва от Европейския съюз и Гугъл го налага на своите партньри в Европа по тази причина. А какви могат да бъдат последствията, ако го няма този текст на всеки сайт в който влизат европейци според мен почти никой няма идея все още :D
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Всеки сайт, който използва бисквитки, трябва да уведомява за това потребителите си.
It was designed to protect online privacy, by making consumers aware of how information about them is collected and used online, and give them a choice to allow it or not.
cookielaw [dot] org/the-cookie-law

Закона няма нищо общо с Г. Това че те изискват от потребителите, които използват техни услуги, да слагат уведомление на сайтовете си е друг въпрос.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Гугъл явно искат да са партньори с легитимни сайтове според законодателството. Затова и напомнят/изискват от своите партньори да го поставят. Предполагам ще банват акаунти, ако не се спазва. Гугъл са стриктни в това отношение, обичат да банват, ако нещо сгафиш.
Вече за класирането в търсачката ме съмнява да падаш в класирането, ако няма такъв текст.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Ето и друго място дето се питат какви последствия ще има, има и връзка към форумна тема с два пъти повече страници от тукашната: https://www.seroundtable.com/google-adsense-eu-cookie-law-deadline-20988.html
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Гугъл просто се застрахова, защото после ако ги питат защо изобразява реклами на сайтове без това предупреждение, ще си измият ръцете. Едва ли ще предприемат някакви действия срещу сайтовете, които не спазват това правило. По-вероятно е да ги санкционира някоя измислена комисия, отколкото гугъл.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

И ако не го сложим това какво става?
Ще имаме спад в класирането ли? :)

Когато се поставят изкачащите крещящи фейсбук кутийки "харесай ме", забелязва се ли спад в класирането? :) Не мисля, че поставянето на бисквитеното съобщение повлиява върху класацията мигновено, най-много да поуплаши потребителите с представата за задмониторен шпионаж и да се разбягат от сайтовете ни. Ако масово се разбягват уплашените неразбиращи, ще последва спад на престоя в сайтовете, което би могло да доведе до евентуално изпадане в позициите, защото Татенцето ще ги отчете като безинтересни за потребителите сайтове. Лично мнение, не го налагам, само предполагам какви биха били последствията. Нека колегите с фейсбук кутийките да споделят, защото при наличие на такива и други дразнещи попъпи, като потребител затварям таба моментално. :)
 
Последно редактирано:
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Този сайт ползва:
бисквитки
соленки
петифури
парфета
крем брюле
крекери с ким
Зайо Байо с лук
козунак
сладоледени пасти
тулумбички
баклава
и 1 голяма боза...
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Този сайт ползва:
бисквитки
соленки
петифури
парфета
крем брюле
крекери с ким
Зайо Байо с лук
козунак
сладоледени пасти
тулумбички
баклава
и 1 голяма боза...

Това ми напомни тази статийка: “Гадните” бисквитки и EU
 

Горе