Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

За мен не важи, дори сайта ми да беше ситуиран в Европа и да ползвах Адсенс :)

Още не съм видял някой да е баннат от Google, тъй че за какво си говорим. На мен това ми изглежда като психологически експеримент, и то за съжаление успешен. Ако от Google и ЕС чак толкова искат всички хора на планетата да са информирани за всеки сайт дето посещават, ми да вкарат една опцийка в браузърите дето да пищи и да показва на колко куки са се навъдили, подобно на това зеленкото дето показва дали връзката е SSL.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Никъде не съм сложил и нямам проблеми засега, нито са ми писали от адсенс нещо по въпроса.
 
Re: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Никъде не съм сложил и нямам проблеми засега, нито са ми писали от адсенс нещо по въпроса.

Не чакай да ти пиша, защото не се знае с какъв характер ще е писмото. Има голям шанс първото да предупредително, но не бих разчитал на това като знам как се отнасят с малките в този бизнес.

@petya77, говорим за тези, които използват Адесенс най-вече, но е хубаво всички да имат, но ако не използваш продукти на Google все тази. Но от морална гледа точка трябва да се сложи, защото сигурно ако не с Аналитикс, следиш с друг тракинг софтуер. :)
 
От: Re: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

@petya77, говорим за тези, които използват Адесенс най-вече, но е хубаво всички да имат, но ако не използваш продукти на Google все тази. Но от морална гледа точка трябва да се сложи, защото сигурно ако не с Аналитикс, следиш с друг тракинг софтуер. :)

Ползват социални приставки, аналитикс и тиксото за капак. Разплащателни системи също. Това не ги освобождава от бисквитения код. Някои дори нямат SSL сертификати. :)
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

да да и аз мисля такаа
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Не трябва ли да излезе съобщение в Google Webmasters, че липсва кода ако е проблем?
 
А как се слага тази шитня на AMP?
 
Имам следното питане: трябва да сложа в уебсайт cookies policy. Сайтът е с домейн .eu, на български и английски език е, но посещенията му са на 95% от България. Текстът съответно на какъв език трябва да е - може ли да е само на български, или само на английски, трябва да е и на двата езика, или няма значение?
 
Няма логика да известяваш потребителите с разни изскачащи прозорци, след като вече си им поставил бисквитки. Известяване не означава спазване.
 

Горе