Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

От: От: От: От: От: От: От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при налич

Съжалявам, че съм се изхвърлил така. Ще си променя мненията за да не засегна някой друг с това и да не излезе като хвалба.

И може би си прав, не работата от 16 годишен е причината, а това, че отрано съм осъзнал нуждата да се развивам постоянно, изкарвам собствените си пари и да се стремя да изкарвам все повече и повече пари с годините.

Но на теб виждам, че още ти е интересно кога съм се изнесъл, колко съм изкарвал, колко съм събрал, затова предложението ми за по бира остава. Пусни ми Linkedin профила ти на ЛС“


И може би си прав

Не може би, а за всичко съм прав. Историите които разказваш са градски легенди (сигурно много книжки си чел).
Само на мен ли е интересно? Ти започна да се хвалиш, нормално е да има хора на които име интересно. Явно ти не си очаквал? (особено щом само на мен ми е "интересно").
Другия път когато се изхвърляш не използвай клишета от типа: работя от 16 годишен, от 18 години живея сам, купил съм си "жилище" сам.
Така казано НЕ може да ме впечатлиш (не знам къде още използваш тези клишета и дали там вървят).

Продължи с това, че всичко е субективно. Всеки сам си избира как да си живее живота, кое му е приоритет и кое не. Аз лично до ден днешен нямам кабелна, за телефон плащам по 25лв. месец, 15лв. за интернет. А за тези 500лв. за кола на лизинг всеки месец - просто забрави! Карам каквото мога да си позволя да карам. Кръчмите/дискотеките не са ми на сърце и не ме вълнуват, почивки - лятна + 2 през останалата част от годината (основно в близки до БЪлгария страни).

А от този пост става ясно, че нито хубава кола ти трябва, нито ходиш по кръчми и почивки.
Какъв образ искаш да си изградиш?

Ако мислиш, че си пример за подражание - кажи какво правиш, а не какво НЕ правиш. В момента пускаш само трохи, а това обезсмисля писането ти.

п.п. а относно линкедина - отново се насочваш към масовия образ, а не би трябвало, особено щом от 16 годишен си започнал да събираш пари за жилище :D
п.п.2 и защо мислиш, че всеки успешен има linkedin профил? само защото другите имат и ти трябва да имаш? линкедина не е толкова престижно за колкото Искаш да го използваш. Там HR са повече от обикновените потребители :lol:
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при н

Не може би, а за всичко съм прав. Историите които разказваш са градски легенди (сигурно много книжки си чел).
Само на мен ли е интересно? Ти започна да се хвалиш, нормално е да има хора на които име интересно. Явно ти не си очаквал? (особено щом само на мен ми е "интересно").
Другия път когато се изхвърляш не използвай клишета от типа: работя от 16 годишен, от 18 години живея сам, купил съм си "жилище" сам.
Така казано НЕ може да ме впечатлиш (не знам къде още използваш тези клишета и дали там вървят).

A кой си ти, извинявай, че да се опитвам да те впечатля? :lol:

А от този пост става ясно, че нито хубава кола ти трябва, нито ходиш по кръчми и почивки.
Какъв образ искаш да си изградиш?

Ако мислиш, че си пример за подражание - кажи какво правиш, а не какво НЕ правиш. В момента пускаш само трохи, а това обезсмисля писането ти.

п.п. а относно линкедина - отново се насочваш към масовия образ, а не би трябвало, особено щом от 16 годишен си започнал да събираш пари за жилище :D
п.п.2 и защо мислиш, че всеки успешен има linkedin профил? само защото другите имат и ти трябва да имаш? линкедина не е толкова престижно за колкото Искаш да го използваш. Там HR са повече от обикновените потребители :lol:

Ти явно имаш някаква фиксация с мен. Предложих ти 2 пъти, дай да пием по бира, да ти разкажа подробно.
Или може би се дразниш нещо, завиждаш? Не знам, но ми е забавно да ти чета "анализите" :D
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при н

Или може би се дразниш нещо, завиждаш? Не знам, но ми е забавно да ти чета "анализите" :D

Показвам ти как изглежда отстрани :) Не може да кажеш "купих жилище" и да не очакваш въпрос "къде?"! Ако наистина си вярвал, че няма да се появи и един който да ти зададе този (нормален) въпрос... съжалявам, учуден съм много!
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( п

Показвам ти как изглежда отстрани :) Не може да кажеш "купих жилище" и да не очакваш въпрос "къде?"! Ако наистина си вярвал, че няма да се появи и един който да ти зададе този (нормален) въпрос... съжалявам, учуден съм много!

Не бе, кажи кой си ти, че да те впечатлявам и да ти се обяснявам? Акт 16 да ти снимам ли? :D

И да съжаляваш и да не съжаляваш, ако искаш да знаеш повече за 4ти път ти предлагам дай да пием по бира и да си говорим, но нещо ми се струва ,че даваш на заден. Май наистина има завист. ;)
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( п

Не бе, кажи кой си ти

Този който не се е изхвърлял така публично?
Ако имам опит - споделя. Ако нямам или не искам да споделям - не пиша нищо. Ти от кой тип си?
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( п

Този който не се е изхвърлял така публично?

Toва изречение защо е въпросителна? Не си сигурен ли?

Ако имам опит - споделя. Ако нямам или не искам да споделям - не пиша нищо. Ти от кой тип си?

И какъв точно опит имаш по темата, че се реши да пишеш?

Кажи сега, ще пием ли бира? Аз ще черпя, няма да се притесняваш за месечния бюджет. ;)
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране

Toва изречение защо е въпросителна? Не си сигурен ли?
Факта, че се хващаш за точки и въпросителни говори за липси. За въпросителната ли намери да се хванеш?
Може да е реторичен въпрос, може да е отговор на въпроса с въпрос, може да е много неща - но естествено със сигурност не е това което мислиш.

И какъв точно опит имаш по темата, че се реши да пишеш?
Аз имам мнение по темата - изказах го и спрях. Ти бълваш десетки коментара в темата, ти се изхвърляш за някакви постижения и накрая когато някой те попита нещо конкретно - скачаш като ухапан от бълха :) Продължавайки да ми репликираш по този елементарен начин, все по-съмнителен ставаш.

Кажи сега, ще пием ли бира? Аз ще черпя, няма да се притесняваш за месечния бюджет. ;)

Колко пъти ще питаш едно и също? Всеки нормален човек би се отказал да задава един и същи въпрос, аз щом не съм ти отговорил - значи не ме интересува.
Държиш се много подозрително, а един преуспял човек не би трябвало да гони келеш като мен с покани за бира. Всъщност трябва да е обратното и то може да стане ако последваш съвета ми от преди няколко мнения!

Как да приема поканата, като само преди няколко мнения написа:
Кръчмите/дискотеките не са ми на сърце и не ме вълнуват

Казвам ти сериозно - Не бих приел покана от човек който пише толкова объркано. :)
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Каква поредна футболна драма......
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Зачудих се нещо. Ако който събира за жилище междувременно обръща хартийките си в злато против инфлация, дали когато реши да купува жилището ще му го приемат това злато от агенцията? То може да се конвертира обратно в хартийки при тези Tavex както се вижда, но цените Купува естествено са по-ниски, а и би било излишна разправия.

И въобще, не си ли струва съвета към който решава да събира за жилище да го прави в злато :shock:
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Зачудих се нещо. Ако който събира за жилище междувременно обръща хартийките си в злато против инфлация, дали когато реши да купува жилището ще му го приемат това злато от агенцията? То може да се конвертира обратно в хартийки при тези Tavex както се вижда, но цените Купува естествено са по-ниски, а и би било излишна разправия.

И въобще, не си ли струва съвета към който решава да събира за жилище да го прави в злато :shock:

Инвестиционното Злато е доста интересно, поне за мен. От три години все, ще купувам и така и не го правя. Излизат ми въпроси като, от къде точно да го купя, къде да го съхранявам, на кой да го продам...
Среброто от друга страна от всякъде се тръби, че е силно подценено но цената все още е ниска... С металите все още ми е мъгла.
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Зачудих се нещо. Ако който събира за жилище междувременно обръща хартийките си в злато против инфлация, дали когато реши да купува жилището ще му го приемат това злато от агенцията? То може да се конвертира обратно в хартийки при тези Tavex както се вижда, но цените Купува естествено са по-ниски, а и би било излишна разправия.

И въобще, не си ли струва съвета към който решава да събира за жилище да го прави в злато :shock:

Виж, ми още 1-вият пост, който коментирам проблясъкът на нортито.
Преди 10 години едни двустаен средно 60 кв +- няколко, е струвал 80 унции в центърът на Варна сега същото струва 43 унции. Горе долу средните за страната са подобни в момента 1 унция купува повече кв. м. спрямо 10 години.
Реално то си има някаква средна - примерно няколко десетилетия 1 златен Наполеон е купувал 1 кв в центъра на София.

@Андреев - ти ако сега не купиш няма, кога да купиш. Ако не купуваш тонажи няма да имаш проблем със съхранението - ако седнеш да мислиш ще намериш няколко начин да го скриеш у вас(съвет така го скрий че да ти ограбят цялото имущество пак да си е при теб. Купи го от Тавекс, не го продавай докато не се промени монетарната система - купуваш реални пари, застраховка срещу инфлацията и политическият риск. Справка когато стане най-екстремната ситуация - примерно война или национализация и неща от този сорт - нито апартамент, нито парите в банките(ако не е офшорка), нито бизнесът(ако не е офшорен) нито другите ти земи ще те спасят нито ще можеш да ги вземеш със себе си, ако се наложи да бягаш - златото е друго нещо. При социален и икономически крах ако нямаш твърда валута или злато/реални активи отново си загубен. Като цяло мислиш от ситуация най-кофти сценарии къде имам най-голям контрол и мобилност и мога да се преместя за по-малко от 24 часа.

Среброто е наистина най-подцененият актив в света. Както среброто така и златото са най-най-манипулируемият актив в света - в момента цената се определя от хартиеното злато - пример в COMEX това е складът за златото за борсово обезпечение - та там 1 физическа унция злато обезпечава близо 700 хартиени унции. По всяко време може някой да излезе и да продаде няколко десетки милиарда в злато без да има нищо физическо насреща. Не случайно има толкова голяма премия на физическото над хартиеното. И не случайно вече големите рафинерии не могат да събират достатъчно материал - лека по лека отиваме към Видов ден, а вече елитът официално говори за балони в редица фин. активи и не само в САЩ, ЕС, ами и в Китай и цяла Азия.

Лошото на среброто е че му се слага ДДС - защото го водят индустриална стока.
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Виж, ми още 1-вият пост, който коментирам проблясъкът на нортито.
Преди 10 години едни двустаен средно 60 кв +- няколко, е струвал 80 унции в центърът на Варна сега същото струва 43 унции. Горе долу средните за страната са подобни в момента 1 унция купува повече кв. м. спрямо 10 години.
Реално то си има някаква средна - примерно няколко десетилетия 1 златен Наполеон е купувал 1 кв в центъра на София.

@Андреев - ти ако сега не купиш няма, кога да купиш. Ако не купуваш тонажи няма да имаш проблем със съхранението - ако седнеш да мислиш ще намериш няколко начин да го скриеш у вас(съвет така го скрий че да ти ограбят цялото имущество пак да си е при теб. Купи го от Тавекс, не го продавай докато не се промени монетарната система - купуваш реални пари, застраховка срещу инфлацията и политическият риск. Справка когато стане най-екстремната ситуация - примерно война или национализация и неща от този сорт - нито апартамент, нито парите в банките(ако не е офшорка), нито бизнесът(ако не е офшорен) нито другите ти земи ще те спасят нито ще можеш да ги вземеш със себе си, ако се наложи да бягаш - златото е друго нещо. При социален и икономически крах ако нямаш твърда валута или злато/реални активи отново си загубен. Като цяло мислиш от ситуация най-кофти сценарии къде имам най-голям контрол и мобилност и мога да се преместя за по-малко от 24 часа.

Среброто е наистина най-подцененият актив в света. Както среброто така и златото са най-най-манипулируемият актив в света - в момента цената се определя от хартиеното злато - пример в COMEX това е складът за златото за борсово обезпечение - та там 1 физическа унция злато обезпечава близо 700 хартиени унции. По всяко време може някой да излезе и да продаде няколко десетки милиарда в злато без да има нищо физическо насреща. Не случайно има толкова голяма премия на физическото над хартиеното. И не случайно вече големите рафинерии не могат да събират достатъчно материал - лека по лека отиваме към Видов ден, а вече елитът официално говори за балони в редица фин. активи и не само в САЩ, ЕС, ами и в Китай и цяла Азия.

Лошото на среброто е че му се слага ДДС - защото го водят индустриална стока.

Когато фактите говорят, хейтърите мълчат :D
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Когато фактите говорят, хейтърите мълчат :D

За жалост в тази тема емоциите са в превес :(
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Относно златото, под каква форма ( монета/ килче ) има ли значение? Друго което съм забелязал в Kitco цената е по - добра?
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Относно златото, под каква форма ( монета/ килче ) има ли значение? Друго което съм забелязал в Kitco цената е по - добра?

Монетите са по ликвидна.
От Китко докато дойде до БГ според теб няма ли да оскъпи?
Държиш ли всички да са наясно, че си купил злато?
Все пак на БГ пазара конкуренцията при златните дилъри не е толкова сериозна както в САЩ.
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Относно златото, под каква форма ( монета/ килче ) има ли значение? Друго което съм забелязал в Kitco цената е по - добра?

Реално няма голямо значение монета или кюлче. Предполагам няма да взимаш по 3кг. кюлчета, затова монетите са по-добър избор според мен. Лесно разпознаваеми от монетните дворове, по-ликвидни от кюлчетата, по-трудни за фалшифициране с волфрам и т.н.

Цената може и да е по-добра, но като вкл. транспортните разходи и става горе-долу същото като в Тавекс. Виж и ТУК
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Златните юбилейни монети в БНБ, стават.

Такива юбилейни монети имат много висок премиум (надценка върху борсовата цена на златото).
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Такива юбилейни монети имат много висок премиум (надценка върху борсовата цена на златото).

Да, но имат нумизматична стойност, щото са в ограничен тираж, а има и много колекционери по света.
 

Горе