Едната гледна точка

От: Едната гледна точка

Ти колко изкарваш в Казанлък?

ИзкарваХ - 400 лева. Както и 1100 мои колеги.
Не разбирам през какви очила гледате за да твърдите че тук положението за бачкатора (90% са такива) е добро.
Напротив - ужасно е, непоносимо. Мизерия и мръсотия където и да погледнеш - улици, входа на блока, автобуси няма никакъв ред - могат да те опънат и оберат на сред улицата и да няма задържани. И още много в тази насока.
Та кое от тия неща да задържи един бачкатор тук? Това, че циганетета могат да опънат жена му или децата му?
 
От: Едната гледна точка

ИзкарваХ - 400 лева. Както и 1100 мои колеги.
Не разбирам през какви очила гледате за да твърдите че тук положението за бачкатора (90% са такива) е добро.
Напротив - ужасно е, непоносимо. Мизерия и мръсотия където и да погледнеш - улици, входа на блока, автобуси няма никакъв ред - могат да те опънат и оберат на сред улицата и да няма задържани. И още много в тази насока.
Та кое от тия неща да задържи един бачкатор тук? Това, че циганетета могат да опънат жена му или децата му?

Всеки получава колкото е заслужил колега, и каквото е заслужил. Пазара е велик, аз и ти сме просто пионки на масата на глобалното пазарно равновесие.
Ако работиш както се работи в западна европа, правиш това което се прави в западна европа (никакво излизане по кръчми - седиш си У ДОМ!, и ровиш нон-стоп в нета за career development, increase your efficiency, productivity tools и т.н) - ще имаш същия стандарт като хората в западна европа. Е да ама наш'те хора искат хем да шляпат пръсти на глория, хем да имат западен стандарт. Трудно..много трудно.
 
От: От: От: Едната гледна точка

Колега, ама не си честен. Говориш за вземането, а не споменаваш даването. Като заплатата ми беше 4500€+ - данъка ми беше 33-4%; Пътните му бяха 350 евро на месец; квартирата беше над 1200€. Няма нужда да продължавам.
Истината е, че ако си посредствен - в чужбина ще е по-лесно и приятно. Там заплата за 9-5 е нормална (висока спрямо БГ). Ако пък искаш да имаш нещо свое или пък да си предприемач (все пак такъв е форума,нали?) - в България шанса ти да успееш е в пъти по-голям, много пъти. Най-простия пример е да идеш малко на екскурзия, да вземеш една концепция работеща от някъде - да я побългариш малко и си шест.
Плюсове, минуси, личен избор и т.н. Но да натрапваме колко е зле в БГ - нужда няма.
Аз пък мога да ти кажа, че в чужбина ще си богат, но винаги ще си никой, утре да умреш - на никого няма да му пука, сменен си до петък. Няма да си част от обществото,всъщност ще си в обществото, но никога няма да можеш да станеш уважавана личност; ти си просто една гайка в огромната машина. Да не споменавам българското наследство - т.е. първите 10 до 20 минути от запознанството с непознат ще те гледат странно и ще се чудят защо не си черен и мръсен (ако си в Европа, в САЩ този проблем отсъства). Ще са мили с теб, ако си с костюма от работа, ако си с домашни дрехи до магазина и те чуят да говориш по телефона на български - ще те гледат както ние гледаме мангалите. Е ще имаш пари за разлика от наш'те мангали. Абе дълга и широка е, много мога да пиша по темата, все лични наблюдения, разбира се.
След като извадиш наема и данъците пак си по добре от същата работа тук. Наследството е защото мангалите са ни създали лош имидж. Но като те опознаят хората , разбират че не си такъв за какъвто те мислят. Освен това докато си работя работата от 9до 5 нищо не ми пречи да си развивам странично какъвто ми е на душа онлайн бизнес. Поне аз точно това правя. Парите пък , които натрупам ще гледам да инвестирам в тези онлайн дейности за да се разраснат. Един ден ако задминат доходите от основната работа , мога и да се върна в БГ. Въпреки че баш ей сега ми писа приятел - разбили му колата и му откраднали акумулатора и течност за чистачки ...... ей такива разни случки те карат да се замислиш в какво блато живеем.
 
От: Едната гледна точка

ИзкарваХ - 400 лева. Както и 1100 мои колеги.
Не разбирам през какви очила гледате за да твърдите че тук положението за бачкатора (90% са такива) е добро.
Напротив - ужасно е, непоносимо. Мизерия и мръсотия където и да погледнеш - улици, входа на блока, автобуси няма никакъв ред - могат да те опънат и оберат на сред улицата и да няма задържани. И още много в тази насока.
Та кое от тия неща да задържи един бачкатор тук? Това, че циганетета могат да опънат жена му или децата му?
Бачкаторът е зле навсякъде бе пич, нали съм живял сред бачкатори в щатите. Брат ми беше там, братовчед ми - 5 години бяха нелегални и работеха в разни тип макдоналдс заведения. Ти знаеш ли какво е да живееш там, където ако се разболееш или ти се развали един зъб, просто те оставят на улицата? Смъкни си розовите очила и разбери, че на мърдите навсякъде им е зле. И на луната да отидат, пак ще им е зле.
 
От: Едната гледна точка

Бачкаторът е зле навсякъде бе пич, нали съм живял сред бачкатори в щатите. Брат ми беше там, братовчед ми - 5 години бяха нелегални и работеха в разни тип макдоналдс заведения. Ти знаеш ли какво е да живееш там, където ако се разболееш или ти се развали един зъб, просто те оставят на улицата? Смъкни си розовите очила и разбери, че на мърдите навсякъде им е зле. И на луната да отидат, пак ще им е зле.

Кви мърди кви 5 лева? Аз ти говоря за обикновен човек, който е на заплата.
И аз имам познати и брат ми е ходил да бачка но не съм чул някой да се оплаква. Няма нито един който да твърди, че тук му е било по-добре.
Говоря за EU, за щатите не знам.
 
От: Едната гледна точка

Кви мърди кви 5 лева? Аз ти говоря за обикновен човек, който е на заплата.
И аз имам познати и брат ми е ходил да бачка но не съм чул някой да се оплаква. Няма нито един който да твърди, че тук му е било по-добре.
Говоря за EU, за щатите не знам.
Не става въпрос за оплакване. Тия, които ходят да бачкат, живеят като роби там - работят, спят, работят. Това е ок, когато си на 20 и искаш да спестиш пари. Но да ми хвалиш тоя начин на живот за след това? Нали този форум е за хора, които не желаем да сме от общото стадо, мрънкащи, че нямат пари и неправещи нищо. Който не иска да е роб да се промени, да се квалифицира или да започне той да има роби. Така е било и винаги така ще бъде в тоя свят. Ако не го направиш, ако не опитваш, сам си си виновен. Не България, Господ или каквото и да е. К*р за социализма и за мързеливите.
 
От: От: От: Едната гледна точка

След като извадиш наема и данъците пак си по добре от същата работа тук. Наследството е защото мангалите са ни създали лош имидж. Но като те опознаят хората , разбират че не си такъв за какъвто те мислят. Освен това докато си работя работата от 9до 5 нищо не ми пречи да си развивам странично какъвто ми е на душа онлайн бизнес. Поне аз точно това правя. Парите пък , които натрупам ще гледам да инвестирам в тези онлайн дейности за да се разраснат. Един ден ако задминат доходите от основната работа , мога и да се върна в БГ. Въпреки че баш ей сега ми писа приятел - разбили му колата и му откраднали акумулатора и течност за чистачки ...... ей такива разни случки те карат да се замислиш в какво блато живеем.

Така е прав си. Там има много повече пари. Жив и здрав бъди, иди и виж. В един прекрасен момент ще усетиш, че едимственото което имаш са пари в 2-3 карти. Сега не можеш да го разберем..не си го живял.

Тойи автора с дневничето го е усетил, защо иначе мислиш, че бълва огън и жупел? Защото му е много яко на "добър ден и без дупки по улиците" ли? Съмнявам се : - )
 
От: От: От: От: Едната гледна точка

Така е прав си. Там има много повече пари. Жив и здрав бъди, иди и виж. В един прекрасен момент ще усетиш, че едимственото което имаш са пари в 2-3 карти. Сега не можеш да го разберем..не си го живял.

Тойи автора с дневничето го е усетил, защо иначе мислиш, че бълва огън и жупел? Защото му е много яко на "добър ден и без дупки по улиците" ли? Съмнявам се : - )

Интересно заключение след като най-вероятно съм работил в повече държави от всички пишещи взети заедно , а и отскоро живея в чужбина.... та видял съм , предценил съм и го знам. Но разни хора разни идеали в крайна сметка... за всеки влак си има пътници.
 
От: Едната гледна точка

Теб не ти е за парите, ти просто не обичаш България и българското :)
 
От: От: От: От: Едната гледна точка

Интересно заключение след като най-вероятно съм работил в повече държави от всички пишещи взети заедно , а и отскоро живея в чужбина.... та видял съм , предценил съм и го знам. Но разни хора разни идеали в крайна сметка... за всеки влак си има пътници.

Явно съм се заблудил. Е да, в крайна сметка - за всеки влак си има пътници, да. И аз това исках да кажа - човек да си намери мястото под слънцето и да е щастлив. Обаче, ако човек пише статии като дневничето в линка - очевадно не си е намерил мястото, това ми беше идеята, и не му е виновен нито пеевски, нито кралицата. Дали го пише от Лондон или от долно-конаре - все тая, разпространява тумори чрез душевния си бливоч..
 
Re: От: Едната гледна точка

Хора отврете малко jobs.bg и вижте какви заплати се предлагат. Значи няма как жена ми да е завършила магистратура в Свищов и да и дават 800 лева заплата за счетоводителка. Тия пари в чужбина ги дават като помощи на безработни.
Това да ми сравнявате която и да е специалност , че в България е по-високо платена от същата в чужбина значи живеете в някаква паралелна реалност.

Бате, в този сайт не пиша кой знае колко заплатите. А ако случайно някой се изхвърли я със заплата, я с описанието на длъжността, става бързо за смях в мрежите. :) А и честно казано точно този сайт не е извадка за кариерите на хората. Там е куцо и саката пуснала обява. Малко са сериозните фирми в него. Всичко сериозно и добре плащащо са в линкедин, наемат фирми, обучават с програми стажанти. :)
 
От: Re: От: Едната гледна точка

Мен напоследък други въпроси ме мъчат, дали пък не е по-добре да си бачкатор? Да си работиш от 8-5 някаква работа не изискваща постоянна мозъчна активност, да се прибираш вечерта да отделяш време за семейство и приятели, да не си тровиш нервите с различни проекти, постоянно четене и търсене на ниши и реализации. Ако трябва да съм честен все повече смея да твърдя, че тъпите хора живеят по приятен и ползотворен живот от интелигентните драпащи нагоре типове. Не говоря за типовете с милионите въртящи нещата от километри. Толкова пъти съм бачкал вечер, толкова пъти съм имал клиенти заради които съм водил какви ли не дилеми и изпълнения на проекти заради лишения в личен аспект, защото няма какво да се лъжем ако искаш да си над другите трябва и да даваш и да учиш над тях..... Специално в нашата ниша се изисква бая мозъчна активност, бая главоблъсканици, постоянно четене без спиране. Бачках като охрана и по-лесна работа не съм имал никога не говоря от физическото естество, а от това че мозъка ми изобщо не ме стягаше въпреки, че през времето в изчакване пак цъках в нета и търсех информация за нови проекти.
В интерес на истината имаш ли акъл още от малък си подложен на очаквания, върху теб възлагат надежди, ти гониш собствени и чужди цели, което насажда тревога в теб още от ранна възраст, докато тъпунгерите никой нищо не очаква от тях освен да завършат един 12-ти клас и айде, може да си живееш при мама и тати цял живот и да ти кихат пари.....
 
От: Едната гледна точка

Данко, прав си, обаче да си насила тъп не е работа.
 
От: От: Едната гледна точка

Не става въпрос за оплакване. Тия, които ходят да бачкат, живеят като роби там - работят, спят, работят. Това е ок, когато си на 20 и искаш да спестиш пари. Но да ми хвалиш тоя начин на живот за след това? Нали този форум е за хора, които не желаем да сме от общото стадо, мрънкащи, че нямат пари и неправещи нищо. Който не иска да е роб да се промени, да се квалифицира или да започне той да има роби. Така е било и винаги така ще бъде в тоя свят. Ако не го направиш, ако не опитваш, сам си си виновен. Не България, Господ или каквото и да е. К*р за социализма и за мързеливите.

Грешиш или не искаш да повярваш но не всички са роби. Живеят много по качествен живот навън, това с кофти условия и роди са малак част.
 
От: Едната гледна точка

Аз нещо не мога да вдяна кой кого, какво се мъчи да убеди. Да работиш навън на заплата е по-добре, отколкото тук да си изкарваш сам парите. Това ли е дилемата?

Много дълги постове пишете, четох ги по диагонал повечето. :)
 
От: Едната гледна точка

Аз нещо не мога да вдяна кой кого, какво се мъчи да убеди. Да работиш навън на заплата е по-добре, отколкото тук да си изкарваш сам парите. Това ли е дилемата?

Много дълги постове пишете, четох ги по диагонал повечето. :)

Не, спора е главно дали тук на заплата можеш да ЖИВЕЕШ, не да съществуваш. Някои сложиха хептен розовите очила и държат, че бачакаторите в булгаристан видиш ли живот си живеят а навън всички са роби и мият чинии.
 
От: Едната гледна точка

Не, спора е главно дали тук на заплата можеш да ЖИВЕЕШ, не да съществуваш. Някои сложиха хептен розовите очила и държат, че бачакаторите в булгаристан видиш ли живот си живеят а навън всички са роби и мият чинии.

Сетих се за този клип
[video]https://www.youtube.com/embed/jHAS0WU5E78[/video]
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Едната гледна точка

Аха! И тук и там бачкатора може да живее един идеален живот, зависи от разбирането на нещата. Имам познат, който избяга в Канада и последно като говорих с него, каза че се чувства изключително щастлив. Работи на някаква поточна линия на две смени, нещо тежко, ама не седи гладен, детето му облечено, жена му доволна, а тук не беше така. Купи един апартамент с ипотека и му се еба мамата. 1000 лв заплата, 700 лв. вноска, банална история, като навсякъде...

От друга страна, има хора, които бачкат за 600-700 лв, спазват жестока финансова дисциплина и се оправят и тук. Ама в 7 ч ракията, в 9 ч. виното, събота и неделя нонстоп купон. На ум не им идва да бягат в чужбина...

Та искам да кажа -всеки е прав за себе си и си има собствена философия, зависи какво искаш от живота :)


Не, спора е главно дали тук на заплата можеш да ЖИВЕЕШ, не да съществуваш. Някои сложиха хептен розовите очила и държат, че бачакаторите в булгаристан видиш ли живот си живеят а навън всички са роби и мият чинии.
 
От: Едната гледна точка

Аз нещо не мога да вдяна кой кого, какво се мъчи да убеди. Да работиш навън на заплата е по-добре, отколкото тук да си изкарваш сам парите. Това ли е дилемата?

Много дълги постове пишете, четох ги по диагонал повечето. :)
Не, просто троли, както обикновено. БърнХ го знаем - човекът на заплата, обиколил всички континенти и доволен на филия с мас, стига да я яде някъде на запад.

Клошхеро - обикновения хейтър, който не знае за какво спори.

Който иска да не е клошар, да не бъде. Това важи на 100% за младите хора. Нали ги виждам, в София не мога да си намеря свестни хора, всички имат претенции, а името си не могат да напишат. Нямат елементарна култура, не могат да си напишат автобиографията, нямат квалификации, а искат. От два месеца си търся нормален, грамотен млад човек, на който да предложа стартова заплата над средната за страната - ами няма. Ами докато няма и всички разсъждават като клошхерото, това ще е положението. То не е само това, примерно имам апартамент в един общински град и вече 4-5 месеца не можем да намерим кадърен майстор да го направи. Изгонихме 5 човека, защото са супер некадърни. Накрая като теглим чертата излиза, че майсторите трябва да ни плащат, щото са изхабили сума ти и материали. На всяко ниво е така в държавата, не че няма работа, хората не стават.

Така че, хората трябва да осъзнаят, че ТЕ са главните виновници за това дали живеят добре или зле. Не е средата, особено в днешните времена.
 
От: Едната гледна точка

Аха! И тук и там бачкатора може да живее един идеален живот, зависи от разбирането на нещата. Имам познат, който избяга в Канада и последно като говорих с него, каза че се чувства изключително щастлив. Работи на някаква поточна линия на две смени, нещо тежко, ама не седи гладен, детето му облечено, жена му доволна, а тук не беше така. Купи един апартамент с ипотека и му се еба мамата. 1000 лв заплата, 700 лв. вноска, банална история, като навсякъде...

От друга страна, има хора, които бачкат за 600-700 лв, спазват жестока финансова дисциплина и се оправят и тук. Ама в 7 ч ракията, в 9 ч. виното, събота и неделя нонстоп купон. На ум не им идва да бягат в чужбина...

Та искам да кажа -всеки е прав за себе си и си има собствена философия, зависи какво искаш от живота :)

Всеки работи нещо. Но го работи за пари. Ествествено е когато навън дават повече пари за труда ти - да отидеш там. Иначе може да си оцеляваш и с 400 лева сигурно , ама това не бих го нарекъл някакъв стандарт на живот. Не всичко е пари , но е хубаво да ги има. Дори здравето вече струва пари в определени случаи....
 

Горе