Едната гледна точка

Живеем в това, което сме си направили около нас. А не някой дрг дани го създаде и да уревем света, че са ни го таковали. :)

И ние не го казваме, казват го статистиките и социологическите проучвания. Има си точни таблици, в които може да се чекнеш къде попадаш. Не е нужно някой да ти говори. И все приеми като мъж, че не си сигнал още там, за където си тръгнал. Както и повечето тук, включително и аз.

Имам познати, които са толкова ценни, че им предлагат % от стартъп с добро финансиране. Имам и такива дето ги мързи и в червата и да спи в склад за 1000 лева му е малко, защото бучат ризерите. Повярвай ми, нагледал съм се и на двете и знам кой за какво става, като почна да му чета шитовете. Говоря за автора на статията.

Моя съвет, а сигурно и на ретрумъра, ще е: поработи още малко, огелдай се, научи се, събери инфо и know how и почни нещо твое или с някой. Пука им на компанията за теб.
 
От: Re: Едната гледна точка

Моя съвет, а сигурно и на ретрумъра, ще е: поработи още малко, огелдай се, научи се, събери инфо и know how и почни нещо твое или с някой. Пука им на компанията за теб.
.....Амин!
 
От: Re: Едната гледна точка

Моя съвет, а сигурно и на ретрумъра, ще е: поработи още малко, огелдай се, научи се, събери инфо и know how и почни нещо твое или с някой. Пука им на компанията за теб.

Отдавна съм почнал нещо мое и отдавна си изкарвам допълнителни доходи. Но засега са това - допълнителни, а не основни. Но вие определено нямате никаква представа какво представлява работа в чужбина и заплата там. Ама никаква....
 
Аз взимам проекти от чужбина и сигурно е доста 1:1 с това да съм там или тук. Пък нека не съм ходил там. :) Да им гледам кривите мутри...аре мерси.

Идеалната работа е от вкъщи, за някой при който имаш % от бизнеса, за да ти е стимула на макс или да е твое и като искаш да видиш тенекията в Париж или да чуеш някой скучен виц и грозни жени в Лондон, да излезеш на почивка там. Или да си направиш един месец трип из гингерлика на Щатите. Това е. Но не съм умрел от желание още....виж една Холандия бих направил. Пък много ми пука как се правят пари там, като реално ги правя от тук. :)

И още нещо....превърни си го в основен, а не да влачиш успехите си в джоба на друг. Мен ме дразни много, когато работиш, раздаваш се, а като стане време за кинти се услушват. Баси и мотивацията те гони после. Дума нямам. :)
 
От: Re: Едната гледна точка

Стига с тая заплата бе човек! И тука и там, все е заплата. Поне тука да не се надъхваме за заплати. Може да съм бил много зле, за толкова години, няколко тежки банкрута имам, ама за секунда не съм си помислил да ходя да се занимавам с глупости. Това със заплатата е а балъците, не е за нас... не можеш да убедиш никого!


Отдавна съм почнал нещо мое и отдавна си изкарвам допълнителни доходи. Но засега са това - допълнителни, а не основни. Но вие определено нямате никаква представа какво представлява работа в чужбина и заплата там. Ама никаква....
 
От: Re: Едната гледна точка

Стига с тая заплата бе човек! И тука и там, все е заплата. Поне тука да не се надъхваме за заплати. Може да съм бил много зле, за толкова години, няколко тежки банкрута имам, ама за секунда не съм си помислил да ходя да се занимавам с глупости. Това със заплатата е а балъците, не е за нас... не можеш да убедиш никого!

Да бе ясно , ще се връщам в България. Явно вече по заплати сме минали развитите страни. :D
 
От: Re: Едната гледна точка

Аз давам сравнително малки заплати, по другите държави как са нямам представа. Във Варна положението е зле, пазара на труда е натоварен и давам колкото е нужно за да си намеря качествени хора, не повече.


Да бе ясно , ще се връщам в България. Явно вече по заплати сме минали развитите страни. :D
 
От: Едната гледна точка

Бъркате няколко различни неща.

Първото определено са парите и какво може да си купите с тях. Те са една страна на нещата.

Другата страна на нещата качеството на живота (бил той социален, политически, икономически и квото искате му викайте).

Тук влизат различни неща като инфраструктура, като отношение на хората към закона, към правилата и към другите хора. Влизат още качеството на държавните услуги към гражданите - администрация, здравеопазване и прочие неща.

Конкретни примери не ми се коментират. Но там имаш много по-добро качество на живот.

Едно елементарно нещо като въздуха - качеството на въздуха. Ми Пловдив се води 4-ти или 5-ти град с най-висока запрашеност на въздуха. Който е ходил малко по на Запад, знае че там колата се мие веднъж на два месеца. Обувките като ги лъснеш са чисти поне две седмици, някой път карат и месец. Ми вижте тука за 2 дена колите събират прах толкова, че да можеш да си напишеш името отгоре. Обувките през ден трябва да ги забърсваш поне от праха.

И това го дишаме. В София добре, че Кремиковци фалира иначе и там беше една мътилка не е истина.


Качеството на здравеопазването, на образованието, отношението към децата и прочие - това са все фактори, които не обръщаш внимание като си млад, но като вземеш да одъртяваш и да имаш деца почва да ти пука. Щото тука плащаш данъци и накрая нищо. Ако искаш читава услуга, трябва пак да си платиш, но на частно. И пак няма гаранция за качеството на услугата.


За инфраструктурата да коментирам ли.

Бяхме лятото на Черното море. Едно хотелче направено като по снимките - супер-хипер мега яко (малко до средно семейно хотелче). Обаче отвън няма инфраструктура. Паркираш на една поляна дето има 2 пръста пепел лятото. Път някога е имало, ама явно техниката дето са строили хотела са го разбили и вече пътя не се вижда. Обаче това не попречило от общината да сложат един легнал полицай. В общия случай като излезеш от хотела е кочина. Неподдържана инфраструктура, плевели, бурени веднага след оградата на хотела - направо си е чист змиярник. И един черен път с легнал полицай. Може да послужи като декор на някой филм на Костурица като се замисля.

Отиваш в съседна Гърция. Хотела може да не е чак толкова нов и хубав. Обаче има инфраструктура. Има паркинг (асфалтиран паркинг), има зеленина, тревичката окосена. Около паркинга има засадени дръвчета. Можеш да спреш под дръвче да не ти пече колата лятото. Изобщо културка от всякъде.

Да не говорим за един от известните ресторанти в Пловдив. Паркинга му е кална или прашна поляна (зависи дали е валяло дъжд или не). Начи там има спрени скъпи, лъскави коли в калта и отишли да ядат в популярен за момента ресторант. Мила родна картинка. Пореден декор за Костурица.


Отношението на хората да го коментираме ли. Особено по пътищата и разните там мотористи, голфаджии и БМВ3.


Или с други думи предпочитам по-малко пари да получавам, но сутрин да ми казват "Добро утро", вместо "Айде мърдай бе да ти еб@ майката".
 
От: Едната гледна точка

Интересна зависимост се наблюдава в тази тема обаче. Най-върлите от работническата класа, са и най-върлите гербери:) Интересно....
 
Re: От: Re: Едната гледна точка

Да бе ясно , ще се връщам в България. Явно вече по заплати сме минали развитите страни. :D

Който е кадърен доброто му заплащане е гарантирано навсякъде, а ако има и топки, може да направи и бизнес, с което вече поставя и нови възможности пред себе си.

Парите не са всичко....и това е странно мислене, че трябва да се излезе навън, за да се правят пари. Ок, а семейство, здраве, щастие, приятели. Те какво, не са ли част от плана да се живее добре. Ако не, аз лично не мога да коментирам натам. Не знам защо щастието е обвързано с пари....те са средство. Да, важни са, но определен не са всичко. Здравеопазването в чужбина е малко соленко, а да отидеш на стоматолог не е толкова тънко. Но явно някой навън си го знаят.

Плащаш тук данъци, да, но също така и много хора мислят схеми да остава повече в техния джоб, защото данъците не им осигуряват това, което по право трябва да имат. И това е масова практика. Докато е така, винаги ще го има въпроса "Искаш ли фактура?" Така, че нашите тарикати са му хванали цаката тук. И от части ги разбирам. Последните години когато и да съм бил болен, все съм си плащал частно. Колкото до образованието. Айде моля, моля....всяка година нашите деца печелят олимпиади по математика, физика, астронавтика, компютърни технологии и други. За това, който учи, учи, който не иска да учи ходи от 6-ти клас по кафетата да пиши и да джитка Facebook. Днес минах покай кафе, в което седяха банда малолетни, които по време на часовете си седяха, пушеха и дрънкаха глупости. И тия са потенциални мрънкачи с блог постове колко е зле тук. Така, че това може да си го спестим. ;)

Колкото до това колко е мръсна столицата - можем да благодарим на една госпожица и нейните покровители тикви. ;) Не ни е хванал читав кмет, не е оправил столицата. Само преди тия избори не се изчисти, а по принцип и това правеха. ;) Така, че тук фактора е едни смотан кмет, което грам не е влиза в общата картинка на нещата, а просто е един сменям елемент, който пряко влия е момента на обстоятелствата да е такова положението.

Хората са шит. И може преспокойно да се обзаложиш, че автора на този блог пост е именно един от тези герой. Демек, плявата си е плява и нямам нищо против да отиде там където ще се чувства добре. Колкото до поведението. Ние си го правим такова, а не някой друг. Всеки взима всичко лично....или като пряка обида или нападка. Но честно казано това се дължи от неговото кофти ежедневие - гледа новини, слуша чалга, шефа му е някакъв кривак, който му сипва всеки ден, жена му кръшка, децата не го уважават и куп други....е как да е нормален човек и както точно отношение очаквате. Така, че това си го правят сами. А да...и нон стоп е в нужда. Типичен образ за нашите ширини. ;)

Кой те псува на майка....това къде точно ти се случва? Питам, защото аз предпочитам да ми теглят една и да се разберем, отколкото да ми кажат "Добро утро" и утре да го помоля за помощ, а той да ми каже, че не може, защото е против правилата. Така, че манталитета и човечността са много различни неща. ;) С две думи предпочитам да имам емоционални хора около мен, дори и повредени, отколкото роботизирани бачкатори.
 
От: Едната гледна точка

Интересна зависимост се наблюдава в тази тема обаче. Най-върлите от работническата класа, са и най-върлите гербери:) Интересно....
Крушата не пада по-далече от дървото, нали така беше? За един приятел питам :lol:
 
Re: От: Едната гледна точка

Интересна зависимост се наблюдава в тази тема обаче. Най-върлите от работническата класа, са и най-върлите гербери:) Интересно....

@BurnX , бате, ти от чужбина ли ни избираш тази тиква и после се чудиш що е смотано тук....малко си за клатене осещам.
 
От: Re: От: Едната гледна точка

@BurnX , бате, ти от чужбина ли ни избираш тази тиква и после се чудиш що е смотано тук....малко си за клатене осещам.

Даже на отминалите избори не гласувах. Ама как може се оплаквате от Бойко - по думите ви в България са най-високите заплати , всеки прави поне 10к и нагоре на на месец и си работи от вкъщи. Дано и аз се върна някога да видя и аз живот..... Млади германци записват курсове по български език , защото искат да емигрират в бг....
 
От: Едната гледна точка

Много е лошо когато 240 години след "Богатството на народите" - масата сънародници не схващат концепцията за пазар. Проста концепция за слжони хора - както впрочем, повечето неща в 21-ви век.
Ако заплата на даден индивид е 400 лева - това е само и единствено защото той струва толкова. Изисква се обаче да си мъж и да си го признаеш, а не всички с тестиси са мъже..
www.parichnipatoci.com - един много забавен проект, представящ тази така сложна концепция на това чудовище пазара в 21-ви век. Приятно четиво е, за любопитни :)

Жалко, че вместо да прочете нещо смислено, госпожичката с дневничето, се е хвърлил да псува като каруцар. И така до следващия път, когато се озова на Терминал 2 - изпращачи, и се чудя - на летище ли съм, или на гробища, понеже всички палчат. За какво плачат - за държавата, разбира се.
 
От: От: Re: От: Едната гледна точка

Даже на отминалите избори не гласувах. Ама как може се оплаквате от Бойко - по думите ви в България са най-високите заплати , всеки прави поне 10к и нагоре на на месец и си работи от вкъщи. Дано и аз се върна някога да видя и аз живот..... Млади германци записват курсове по български език , защото искат да емигрират в бг....
Абе ти какъв човек си, не мога да разбера. Хиляда човека ти обясниха, че в България заплатата ти ще е висока (дохода), ако си я изкараш.
 
От: От: Re: От: Едната гледна точка

Абе ти какъв човек си, не мога да разбера. Хиляда човека ти обясниха, че в България заплатата ти ще е висока (дохода), ако си я изкараш.

Когато си я изкарваш сам се нарича приход/печалба . Заплата е когато работодател те наеме и ти плаща пари. И човека с поста дето плюе България говори за заплати , не за предприемачески дейности и сам да си си шеф.
 
Re: От: От: Re: От: Едната гледна точка

Абе ти какъв човек си, не мога да разбера. Хиляда човека ти обясниха, че в България заплатата ти ще е висока (дохода), ако си я изкараш.

Много ясно. Мислех, че важи и другаде това, не само в БГ.

Човекът дето плюе явно не работи нещо мега интелигентно. Значи като говори и сипеш такива неща в блог е редно да дадеш и една страница да видим какво си учил, какво си работил, какво си направил и след това да се тегли една черта какво реално ти е положението. Защото така да седиш и да сипеш, не е много ок без да запознаеш аудиторията си със себе си.
 
От: От: Re: От: Едната гледна точка

Когато си я изкарваш сам се нарича приход/печалба . Заплата е когато работодател те наеме и ти плаща пари. И човека с поста дето плюе България говори за заплати , не за предприемачески дейности и сам да си си шеф.
Ами тия, които работят на заплата и плюят шефовете си са свободни да съберат пари и да започнат собствена инициатива, и сами да са си шефове. В това е разковничето на проблема с доходите, навсякъде по целия свят. И не ме вълнува, че някой като теб не го разбира и не се стреми към това, а предпочита да е на заплата, защото е мързелив и неинициативен. За това, ако нямаш пари, сърди се на себе си.
 
От: От: От: Re: От: Едната гледна точка

Ами тия, които работят на заплата и плюят шефовете си са свободни да съберат пари и да започнат собствена инициатива, и сами да са си шефове. В това е разковничето на проблема с доходите, навсякъде по целия свят. И не ме вълнува, че някой като теб не го разбира и не се стреми към това, а предпочита да е на заплата, защото е мързелив и неинициативен. За това, ако нямаш пари, сърди се на себе си.

Всички ако си бяха шефове , кой щеше да работи ? А и кои е казал че нямам пари ? Вярно че ти ми определи като бедняк , но не сподели ти колко изкарваш на месец/година ?
 
От: От: От: Re: От: Едната гледна точка

Всички ако си бяха шефове , кой щеше да работи ? А и кои е казал че нямам пари ? Вярно че ти ми определи като бедняк , но не сподели ти колко изкарваш на месец/година ?

Как кой - мръкнкялници, като човека с дневничето :neutral:
 

Горе